Kamošky z mojasvadba, pokračujeme na koniku

bezaz
10. feb 2009

cafte cicky, takze nova tema, aby sme nepisali siahodlhe IPcky
heslo: vidime sa vo stvrtok 😉

marya
3. júl 2009

Levik, Petko teraz vazi cca 7200 g, a meria 69 cm 😅 A ake miery ma Adrianka? 😅

Jeej, tak to mas super, ze Ti tak krasne spinka 😵 ...u nas uz to obdobie akosi pominulo, tiez tak od tych 6 tyzdnov spinkaval krasne celu noc vkuse, teda tych cca 6 hodin, ale teraz posledny mesiac neviem co to do neho voslo, ale casto sa budi aj 6 krat za noc, len si potrebuje pocuckat, citit mamu 😅 a spinka dalej...no ale ja sa moc nevyspim pri takomto jeho systeme, ale co uz, na druhej strane si to uzivam, ved to je krasne obdobie a rychlo utecie, tak si to vychutnavam 😵 😵 ( ale konecne tuto noc spal od 22 do 7:30, a papal iba o 3, tak konecne aspon jedna normalna noc po dlhsej dobe 😅 😀 ) ....a cez den tiez zacal spinkavat az tak okolo 3 mesiacov, dovtedy kde tu 15 minut a bol zas hore...teraz si poobede pospi take 2 hodinky, niekedy aj doobeda, takze keby mu to takto vydrzalo, tak mam kopu casu aj na seba 😅 😀

janne6969
3. júl 2009

Ahojte babulky. Tak ja len na skok, lebo idem trochu upratat. Muzika som poslala vybavovat papiere, tak na obed ho mam doma.
Viki je zatial pokladik. V noci je len raz hore. Zaspava okolo jedenastej a o tretej sa zobudi a potom az rano.
Len to papanie. Strasne vela papa. Ja jej nestiham, tak ju musime prikrmovat. Je to neuveritelny hlados. Ale ked spinka tak je uplne najlepsia 😉

levik
3. júl 2009

jani tak super. aj o porode napis. len tio prikrmovanie sa mi nezda. ozaj to treba? mozno chce casto troska pit, ked mame tak teplo. a ty oddychujes dost, aby bolo mliecko ?

levik
3. júl 2009

marya adrianka ma 4750 g a odhadom 56 cm

jeana
3. júl 2009

janne.. toto troska hekticke obdobie.. rychlo to prejde 😉
a ak ti mozem troska poradit.. ale samozrejme ze si rob podla svojho uvazenia...
ja by som takehoto drobceka urcite neprikrmovala.. mliecko sa ti mozno este nedostalo na taku hranicu aku Viki potrebuje.. a preto mas pocit ze nestihas... radsej by som ju castejsie prikladala a ono sa to samo upravi...

takto moze vzniknut problem, ze si zvykne na flasku (ak ju teda prikrmujete flaskou) a bude odmietat tvoje mliecko... ale zalezi od teba 😵

marya
3. júl 2009

Janne, ja by som tiez radsej castejsie Viki prikladala, tak sa Ti aj viac mliecka bude tvorit...ale zas len Ty vies najlepsie, ako to vam funguje 😉

s tou flaskou...podla mna je dobre naucit babatko aj na flasku, ja som petka v 4 tyzdnoch naucila aj z flasky pit, najprv nechcel, ale teraz zvlada oboje, hoci ked ma na vyber, vzdy uprednostni "mamu" 😅 , ale ked som bola napr. v skole a staral sa onho muz alebo sestry, tak som nechala odstriekane mliecko vo flaske a vedel aj to pekne vypit 😉 jedna kamoska ma totiz uz skoro dvojrocneho synceka ktory stale odmieta flasku, poharik, cokolvek, chce sa len kojit, inak nevypije nic...a tomu som sa chcela vyhnut 😉 takze podla mna treba aj flasku skusat, ale opatrne, aby babatko vedelo, ze to je len nahradny "zdroj", ze ten hlavny je inde 😅 😀

bezaz
autor
6. júl 2009

halooooo
vseeeeetko naj lili k prvym narodeninaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵

janulka, tiez nie som zastanca prikrmovania, radsej som ninku prikladala aj kazdu hodku, aj tak papa kazde 2 hodiny od narodenia, proste je to zavislak 😉 ale samozrejme si sprav podla seba.. ak potrebujes s niecim pomoct, kludne cinkni, dobehnem a pomozem

mary, my sme spolu s prikrmami presli na poharik a ninka krasne pije, takze podla mna flasa vobec nie je potrebna.. ked vidim nasu skoro 3roznu neter ako pije vsetko z flase 😅 okrem toho flasa nie je dobra ani na zubky, ale to samo az casom.. ad ta kamoska.. zalezi, kedy zacala ponukat syncekovi poharik resp nahradu za prso.. jasne, ze vacsie dietatko sa vyprdne na poharik, flasku, cokolvek, ked ma prso "na dosah"

levik
6. júl 2009

pripajame sa, vsetko najlepsie lili 😵

marya
6. júl 2009

Aj my prajeme Lili vsetko najlepsie 😵 😵

Bez, no ono asi kazdy ma svoj nazor na flasku, ja som rada ze Petko v pripade potreby flasku zvlada, u nas to bolo potrebne ked som potrebovala byt dlhsie v skole a nemohla som ho nakojit...dokopy pil z nej mozno 5x, tiez je mi pohodlnejsie mu strcit prso do pusy ako odstriekavat 😅 takze podla mna to urcite nie je na skodu, ak babatko v pripade nudze vie pouzit flasku 😅 ale kazdy ma svoje vychovne metody a postupy 😉
za par tyzdnov prechadzame na prve prikrmy a tiez ideme skusat poharik... 😅

bezaz
autor
6. júl 2009

a dnes je aj patrika, takze romanka odovzdaj gratulaciu patrikovi 😉
mary jasne, ja som to nastastie nepotrebovala, keby cosi, tak som chcela dat z poharika 😉

jeana
6. júl 2009

dakujeme za gratulacie...
a posielame pusinku Patrikovi 😉 😵

mary s tou flaskou a napr skolou mas pravdu..

janne6969
6. júl 2009

Ahojte baby,
No teraz sme velmi nemali na vyber. Dostala som zapal a 40-stupnove horucky a to mi lekarka zakazala kojit, cize mala jedla len umele mlieko a ja som si musela vsetko odstrekovat a vyliat ☹ No ale od dnes pomaly zaciname zasa nabiehat na nejaky normalnejsi rezim, tak uvidime. Aj ked antibiotika este mam, ale vraj aj s nimi mozem kojit 😒
A aby som nezabudla VSETKO NAJ prajeme Lilinke 🙂 Boze uz je to rok? Tak to ubehlo...

levik
6. júl 2009

tak uz je jedno, preco ste prikrmovali, teraz drzim palce, nech je vela mliecka a viki ho pekne papa 😉

my asi zajtra skocime k lekarke, kukula ma vela takych akoze vyrazok a nezlepsuje sa to, neviem ci som nieco zjedla, alebo z toho ako sa ogrcka mlieckom vkuse, alebo ako sa poti..

marya
6. júl 2009

Jani, to je mi luto s tym zapalom, ale snad uz to bude teraz iba dobre 😉

Levik, nas Petko este aj v 3 mesiacoch mal po tvaricke cervene fliaciky, ktore sa vytvorili a za dve hodiny zmizli, a stale sa robili nove a nove...davala som si pozor aby som nezjedla nic zle, takisto aby mu nebolo prilis teplo, ale vraj sa este stale "cistil"...a potom to postupne uplne same ustalo, teraz ma kde tu nejaky fliacik, ale zas kto z nas ziadny nema, ze ? 🙂 Tak sa hlavne neboj, urcite to je este taka bezna babatkovska zalezitost a pomaly to zmizne 😉

levik
6. júl 2009

no to by bolo dobre, keby to bol aj nas pripad

baby kedy ste dostali po porode prvu menstruaciu? viem ze to zavisi od kojenia, moze byt po sestonedeli a pokojne aj po roku, len som zvedava, aku mate skusenost 🙂

marya
6. júl 2009

no ja hned 5 tyzdnov po porode...a druhu az teraz pred tyzdnom nastastie 😅 ...a to som kojila snad aj kazdu hodinu ked bol taky malicky, stale visel na prse, a mrcha aj tak "nesklamala"... 😀

jeana
6. júl 2009

ahojte,
janne drzim palceky s tym mlieckom a urcite uz bude vsetko ok 😉 dakujeme za gratulation 😵
s tymi vyraztickami sme mali aj my problem asi do 4 mesiacov.. stale mala na tvaricke par pupienkov a tiez som sa bala..ale samo to zmizlo 😉 a doki zakazala hocico na to davat...

co sa tyka mrchy, tak na mna si pockala nastastie az po 8 mesiacoch.. ale mohla este kludne vydrzat aj viacej 😀 😀

bezaz
autor
6. júl 2009

jani a ake to ma? ved som si na adke nic nevsimla. to su mozno tie baby akne pupaciky
ja som mrchu este nedostala a to som uz aj vysadila cerazette.. 😅

levik
6. júl 2009

milie to nie su, najskor mi to prislo ako take co sa vyhodili ked som si dala citronovu stavu do vody, take ma na hlavicke, na plieckach, hore na chrbatiku, hrudniku su trocha do cervena, tie blede ma uz aj vyse tyzdna (ked sme sa stretli este ich nemala, ale aj tak su take len velmi zblizka viditelne) a stale nemiznu..

vy uz pracujete na druhom? 😲

bezaz
autor
6. júl 2009

tie cervene moze mat aj potnicky, ked je teraz tak teplo.. a tie blede ma kde? na tvari?
nie nepracujeme, ale "intenzita" nasho manzelskeho spoluzitia je takmer miziva, tak naco sa pchat hormonmi 😉

levik
6. júl 2009

hej na tvari, na lickach najviac

ja som dnes bola na kontrole u gyndy po sestonedeli a ponuku na antikoncepciu som nevyuzila 😅 tiez sa nechcem pchat hormonmi 😅

janne6969
7. júl 2009

Dobre ranko.
Juj v noci som mala take dobre babatko. od polnoci len raz hore a potom spala az do rana. Poklad 😉
Idem si uvarit nejaku dobru polievocku a k tomu slivkove gulky 😀 Mnami. Dnes ale nepojdem von, lebo po vcerajsku mam toho akurat plne zuby...

levik
7. júl 2009

ahoj jani. co si zmokla? ci tej horucavy?

my dnes ideme okuknut cukraren kvoli torte na krst. a budeme pokracovat prechadzkou a nakupom. aspon taky je plan 😀

janne6969
7. júl 2009

No nezmokla, len som sa strasne narobila s nosenim autosedacky po nemocnici a potom s vlacenim kocika dvakrat kore a dolu po schodoch. Bola som z toho strasne unavena. Tak snad dnes uz bude lepsie.

levik
7. júl 2009

a co si bola v nemocke?

a som strasne zvedava na porod a ako sa citis, nebud taka tajnostkarka 😉

levik
7. júl 2009

ozaj dnes zelame zuzke vsetko naj! veeela zdravicka a stasticka 😵

bezaz
autor
7. júl 2009

jani dik 😵
druha janka, mam pre teba ten oriflame, takze mozeme dat stretko kocikove 😀

jeana
7. júl 2009

levik..keby vam ta vasa cukraren nevysla..tak dam tip na "nasu".. urobili nam tortu teraz na narodeniny a bola uuuuuuzasna.. a rozne tvary, obrazky atd.. co len chces...

a chutovo naozaj vyborna 😵

janne na ten porod som aj ja zvedava.. 😕

marya
7. júl 2009

Ahojte 🙂

Janne, veru, ten porod zaujima aj mna 😉

Aj ja zelam Zuzke vsetko najlepsie 😵 😵
...tak to len ticho zavidim....ze ziadna mrcha doteraz... 😅 ale zas na druhej strane sa tesim, ked chceme druhe tak treba tu mrchu 😀 aj ked mohla este chvilu pockat...

marya
7. júl 2009

a ozaj janne, mas super babatko, ze ti tak krasne spinka take malinke 😵 to ja som prvy mesiac nestihala poriadne ani jest, nie to este prespat pol noci 😅