Kapverdské ostrovy - Boa Vista prosím o vaše informácie

siskasdetmi
3. jún 2009

Ahojte, neboli ste niekto na ostrove Boa Vista? Prosím ak ano ozvite sa. Zhanam informácie o ostrove.

Dakujem

ivka_666
19. nov 2012

@wifina už som sa zaregistrovala;) ako tam nájdem tie fotky??

wifina
19. nov 2012

@ivka_666 poslala som ti IP, práve pozerám, že tam postavili aj Iberostar hotel, ach jaja, treba tam ísť, kým to je ešte ako tak nedotknuté...

saloonka
18. jan 2013

Ahoj siskasdetmi.
Na Boa Vista sme boli už trikrát, z toho raz takmer 3 mesiace. Je to ostrov s určite najkrajšími plážami na Kapverdských ostrovoch. Ideálny čas na dovolenku je od októbra do marca, no najmä v januári a februári, dosť fúka. Nie je to hrozné, ale ak sa prídeš vyvaliť na plaž, tak ťa to veľmi nepoteší. Preto osobne odporúčam koniec roka.
tu som ti našla link na stránku v slovenčine, snáď pomôže: http://www.kapverdske-ostrovy.sk/ostrovy/ostrov...
Ak by si ešte niečo potrebovala, kľudne sa mi ozvi, rada zodpoviem. 🙂

erickaa
19. jan 2013

@saloonka ahoj, ako skusenu by som sa ta rada opytala, ci je dobry napad ist na kapverdy v maji-juni. Kvoli tomu vetru myslim. Chystame sa aj s 20 mesacnou slecnou, vedela by si mi odporucit nejaky hotelovy komplex, kde je v blizkosti aj lekar? A nevieme sa rozhodnut, ci sal alebo boa vistu, uprednostnim hotel, ktory je viac "baby friendly" 😀 Dakujem za akekolvek rady 🙂

saloonka
21. jan 2013

@erickaa
Ahoj moja, máj či skorý jún je ešte v pohode, no neskôr by som už určite nešla.
ak sa pýtaš na môj názor či Sal alebo Boa Vista, tak určite Boa Vista. Menej turistov, krásne dlhé pláže. Ak sa trochu prejdete, nie je problém nájsť si luxusné miestečko len pre seba. Sal je omnoho rušnejší, viac turistov, ale zase aj viac turist. atrakcií. Záleží čo hľadáte, čomu sa dokáže prispôsobiť vaša slečna.
Oba ostrovy sú vystrčené na východe, náveterné, čiže čo sa týka počasia je to úplne jedno.
Dúfam že som pomohla 🙂

erickaa
22. jan 2013

@saloonka ano, pomohla si mi dakujem 🙂 asi viac inklinujem k salu, prave kvoli tomu, ze sa z hotela takou dlhsou prechadzkou dostaneme do mestecka, ci skor dediny. Nechcem trcat len v uzavretom rezorte, chcem vidiet aj zivot tamojsich ludi, uz ked tam budem..mozno len raz za zivot 🙂 Tym, ze na fakultativne vylety nepojdeme, chcem mat moznost ist okrem plaze aj do dediny kedykolvek. 🙂

kapverdanka
26. jan 2013

@erickaa
Nezabudni sa potom pochváliť ako bolo 😝

lerenard
10. apr 2013

@saloonka ahoj,prosim ta,mozem sa spytat ako je to na Kapverdoch koncom aprila? muz tam velmi chce ist a nasiel dobry zajazd na 30.aprila.. len mame 16 mesacneho krpca doma tak sa trosku obavam,jednak letu a ci je to tam vhodne pre tak male dieta.. dakujem za odpoved 🙂

gabrielita87
3. feb 2014

https://www.modrykonik.sk/profile/saloonka/ a https://www.modrykonik.sk/profile/kapverdanka/ my ideme na Sal koncom jula tento rok...myslite ze tam bude pomerne teplo? Nechceme dovolenku len prelezat na lehatku, ale pochodit krajinu, uzit si mestecko nedaleko nasho hotela....dakujem krasne za kazdu odpoved 🙂

ksebejka
7. apr 2014

@gabrielita87 Ahoj, ja som dnes kupila letenky na Kapverdy, ideme 2.7. od rana studujem vsetky mozne zdroje, jedne uvadzaju ze jul je idealny mesiac na dovolenku tam, dalsie, ze az v auguste zacina obdovie dazdov... tu sa pise, ze jul nie je vhodny, co som inak nikde inde nenasla, ale nepotesilo no...

gabrielita87
8. apr 2014

@ksebejka Ahoj, ja uz som toho tiez vela citala...ale uz som sa na to aj vykaslala, lebo na jednej stranke pisu tak a na druhej onak. A co sa tyka tych dazdov, tak si nemyslim, ze by to bolo tak, ze nie je podmienkou kazdodenne prsanie...my uz to mame zaplatene, takze cesta spät niet 🙂 a myslim, ze nam bude dobre...uz sa neviem dockat, skrkam dni v kalendari 😎 😀 a kam na kapverdy ides? a mas aj hotel zajednany? A cez aku stranku si kupovala letenky a kolko vysli? my ideme cez cestovku, nie sme recovo zdatny, len nemcina a s tym tam asi nepochodime :(

ksebejka
8. apr 2014

@gabrielita87 Ja som kupovala cez Tui Reisen, bolo to cele po nemecky :D tak ktovie co som to kupila :D ja som pre zmenu "anglictinarka"... hahaa ale nie, snad je to ok, stalo to 491 pre dve osoby, ale letime z frankfurtu, tak este tam sa musime dostat. Hotel zatial nemame, ale chceli by sme urcite aspon dva ostrovy vidiet, tak asi klasicky booknem izbu len na dve noci, keby sme chceli ist zase niekam inam. Aj ja sa uz velmi tesim, som zvedava na ten iny svet 🙂

gabrielita87
8. apr 2014

Uau super cena, to sa oplati aj do frankfutu ist kvoli tomu...parada...a na kolko chcete ist? My budeme na ostrove Sal, ale tiez by som rada isla na vylet na Fogo 🙂 alebo Boa Vista. Tak dufam, ze sa vam bude pacit a ze mi das potom do spravy info ako vam bolo. My letime 21.jula z bratislavy. Snad ten let ubehne rychlo...este som zvedava ako nam daju lety

slivuska30
2. mar 2015

Ahojte všetci...chcem Vam napisat že aj my s priatelom ideme na Kapverdy...odlet mame teraz 10.3.2015 aj sa tesim ale mam aj obavy z počasia...Pretoze co som si precitala na nete tak tam tam udajne je teplo....ale asi pred tromi dnami sa odtial vratila jedna pani a pocula som z jej zdrojov že tam bola zima...okolo 21 stup....a ocean mal okolo 19...nuž tak uvidime ako tam bude 🙂 skusime na vlastnej koži...

boa_vista
7. mar 2015

Ahojte 🙂 Tiež s priateľom ideme tento rok na Kapverdy - Boa Vista, hotel Riu Touareg.
Odlietame v strede augusta. Dúfam, že nám počasie bude priať.
Chcela by som sa však opýtať na vaše pocity a dojmy . Hlavne niekoho, kto bol v tomto hoteli. Čo naň hovoríte? Klady a zápory ?
Hádam táto konverzácia ožije 🙂)

uznetusim
14. apr 2015

Ahojte, ja som tiež plná očakávania. Máme letieť 25.6. Boa Vista a hotel Iberostar.
Dve decká - chalani vo veku 7 a 10. Ideme na 15 dní, snáď sa tam zabavia aj. 🙂

slivuska30
14. apr 2015

Bolo supeeer 🙂

uznetusim
15. apr 2015

@slivuska30 veľmi stručné. 😀 Prosím až budeš mať minútku, rozpíš sa viac. Zaujíma ma VŠETKO. 😎
Od odletu po prílet. 😀

slivuska30
17. apr 2015

uznetusim...ahoj...odlet bol z Prahy trval cca 6hodin...prilet bol dobry....autobusom nam trvala cesta z letiska asi pol hodku,boli sme ubytovani v bungalov...male ale slusne a utulne,personal ochotny upratovali kazdy bozi den 🙂 pocasie bolo dobre 25 stupnov,ale fukal tam dost silny vietor na opalovanie bolo slniecko dobre ale na kupanie nie/teda pre mna bol ocean studeny/voda mala sice 22stupnov...strava bola celkom slusna no na 4**** bolo slusne....este nieco by si chcela vediet?napis 🙂uznetusim...ahoj...odlet bol z Prahy trval cca 6hodin...prilet bol dobry....autobusom nam trvala cesta z letiska asi pol hodku,boli sme ubytovani v bungalov...male ale slusne a utulne,personal ochotny upratovali kazdy bozi den 🙂 pocasie bolo dobre 25 stupnov,ale fukal tam dost silny vietor na opalovanie bolo slniecko dobre ale na kupanie nie/teda pre mna bol ocean studeny/voda mala sice 22stupnov...strava bola celkom slusna no na 4**** bolo slusne....este nieco by si chcela vediet?napis 🙂
@uznetusim
@uznetusim

uznetusim
20. apr 2015

@slivuska30 my ideme s dvoma deckami - chalani vo veku 7 a 10 rokov. Je tam niečo pre decká? Nejaké ihrisko, tobogány alebo iné srandy, Prípadne animácie? Dajú sa tam kúpiť aj nejaké suveníry - napr. magnetky? Čo výlety? Boli ste na nejakých? A tiež som čítala v pár recenziách, že im mizli veci z izieb. Nemáte takú skúsenosť? Nechávala ste nejaké drobné pre upratovačky na izbe?

slivuska30
20. apr 2015

@uznetusim a kam to presne idete?no neviem ci je to idealna dovolenka pre deti kde sme boli my tam ziadne tobogane neboli...animacie taktiez neviem kedze ja male deti nema...jasne suverniry sa daju kupit ale treba vyjednavat ceny...pretoze oni skusaju co najviac....ano boli sme na vylete po ostrove Sal/vylet sa mi velmi pacil/ale tiez si treba najst co najlacnejieho ktoty ponuka vylet 🙂 my kde sme boli ubytovani hotel chcel od nas 42 e z malym obedom a my sme si nasli to iste ale bez obedu za 15e ...cize dost velky ccenovy rozdiel...nie vobec nam nic nemizlo z izby...drobne?zopar krat sme dali to euro co boli nadseny ale inak ked nie tak nie....

uznetusim
21. apr 2015

@slivuska30 ideme na Boa Vista hotel Iberostar. Vy ste kde boli?
Výlety sú vraj nejaké tri v pláne ale neviem kam. 😕
Len to sa bojím aj ja, že aby tam neboli za tých 15 dní či koľko to je znudení na smrť. 😒

monika_k
29. apr 2015

Bola niektora z vas v auguste na boa vista? Zaujima ma pocasie

slivuska30
29. apr 2015

@uznetusim my sme boli na ostrove Sal....

monika_k
29. apr 2015

@slivuska30 mozem sa opytat kedy si bola na kapverdach? Ako je to s pocasim v auguste alebo koncom jula?nevies mi nahodou poradit?

slivuska30
1. máj 2015

@monika_k my sme boli 10,marca bolo tam okolo 25 stupnov pocasie prijemne teple...no neviem ake pocasie je tam v letnom období ale urcite teplejsie...

tenerifka
1. máj 2015

@monika_k V lete teplejsie, aj teplejsie more, ale vietor a v niektorych oblastiach velke vlny

monika_k
1. máj 2015

@slivuska30
@tenerifka dakujem baby, skor mi ide o to ci nebude prsat...ci nieje akurat obdobie dazdov?

boa_vista
26. máj 2015

Prosim Vas, sli ste cez cestovku? Ak ano, cez ktoru ?
Ja idem v auguste, tak dufam ze nebude cely cas prsat.

dundulica
5. jún 2015

@monika_k my sme boli minulý rok koncom augusta, tie "dažde" si treba predstaviť tak, že sa možno chvíľu zatiahne, spadne 5 kvapiek, alebo je ráno pod mrakom, čo trvá chvíľu a potom je 40° 🙂 boli sme na ostrove Sal, hotel Melia, čistote, strave, ubytovaniu, personálu sa nič nedalo vytknúť, pláž úplné sklamanie, obrovské skaly, obrovské vlny, aj na vedľajšej pláži hotela Riu, ktorá je tam považovaná za najkrajšiu pláž.
Mne to nádherné nepripadalo, do vody sa skrz vlny a skaly ísť nedalo, tak sme využívali bazén. Vietor bol stále silný. Osobne by som s dieťaťom nemerala 7 hodinovú cestu, lebo atrakcie aké sú napr. v Turecku tam nie sú vôbec. Internet za poplatok a veľmi drahý, mesto Santa Maria je pár km od hotela, čo je však u nich mesto, u nás osada, v pravom slova zmysle, aj čo sa špiny týka. Suveníry predávajú Somálci, ktorí prichádzajú na ostrov, náramky, náhrdelníky, šatky, inak tam nekúpiš nič. Na ostrove Sal nie je prakticky žiadna zeleň, iba vyprahnutá zem, boli sme na výlete okolo ostrova, nedopestuje sa tu nič, všetko do poslednej kvapky vody dovážajú na ostrov loďami. Na zavlažovanie areálov používajú upravenú morskú vodu, ale pitnú nemajú. V auguste je trojhodinový časový posun. Nemôžem povedať, že to bola "zlá" dovolenka, ale už by som si ju nevybrala. A keďže je to pri rovníku, tma do 7 rána a o 7 večer tiež🙂