Kapverdské ostrovy - Boa Vista prosím o vaše informácie

siskasdetmi
3. jún 2009

Ahojte, neboli ste niekto na ostrove Boa Vista? Prosím ak ano ozvite sa. Zhanam informácie o ostrove.

Dakujem

dundulica
5. jún 2015

@boa_vista my sme boli minulý rok koncom augusta, tie "dažde" si treba predstaviť tak, že sa možno chvíľu zatiahne, spadne 5 kvapiek, alebo je ráno pod mrakom, čo trvá chvíľu a potom je 40° emoticon boli sme na ostrove Sal, hotel Melia, čistote, strave, ubytovaniu, personálu sa nič nedalo vytknúť, pláž úplné sklamanie, obrovské skaly, obrovské vlny, aj na vedľajšej pláži hotela Riu, ktorá je tam považovaná za najkrajšiu pláž.
Mne to nádherné nepripadalo, do vody sa skrz vlny a skaly ísť nedalo, tak sme využívali bazén. Vietor bol stále silný. Osobne by som s dieťaťom nemerala 7 hodinovú cestu, lebo atrakcie aké sú napr. v Turecku tam nie sú vôbec. Internet za poplatok a veľmi drahý, mesto Santa Maria je pár km od hotela, čo je však u nich mesto, u nás osada, v pravom slova zmysle, aj čo sa špiny týka. Suveníry predávajú Somálci, ktorí prichádzajú na ostrov, náramky, náhrdelníky, šatky, inak tam nekúpiš nič. Na ostrove Sal nie je prakticky žiadna zeleň, iba vyprahnutá zem, boli sme na výlete okolo ostrova, nedopestuje sa tu nič, všetko do poslednej kvapky vody dovážajú na ostrov loďami. Na zavlažovanie areálov používajú upravenú morskú vodu, ale pitnú nemajú. V auguste je trojhodinový časový posun. Nemôžem povedať, že to bola "zlá" dovolenka, ale už by som si ju nevybrala. A keďže je to pri rovníku, tma do 7 rána a o 7 večer tiežemoticon

mirgall
19. jan 2016

Ahojte maminy, prosím o radu. Plánujeme tento rok s rodinou navštíviť Kapvedry a chceli by som niekedy v marci. No na nete píšu priemerne teploty len okolo 23-25stupnov, co je dosť málo 😒
Za každú radu a skusenosť budem vďačná. Alebo mi poradte inú destináciu, kde sa dá ísť s 2,5ročným dieťaťom. Vďaka 🙂

jonymarta
22. feb 2016

@sobina
Ahoj. Četla jsem tvůj příspěvěk, že jste byli na Salu v těhotenství. Chtěla bych ještě v těhotenství jet na poslední dovču bez dítěte, nejlépe v dubnu, budu asi v 5 měsíci a líbí se mi Kapverdy. Byl tam nějaký problém ohledně těhotenství, musela jsi si něco zařizovat před odletem? Předem dík za nějaké info.

jantarka77
14. apr 2016

@jonymarta ahoj,práve dnes od rána riešime Kapverdy, máme zaplatené celá rodina v júni.Jedna z dcér má 22 rokov a s priatelom plánujú za rok dva dieťa, dnes sme zistili, že sú zaradené medzi krajiny ohrozené Zika vírusom, absolútne neodporúčam tehotnej, aj ona má strach,že čo ak to ostáva v tele viac rokov.Neziťovala si si ?

lili12345
14. júl 2016

@jantarka77 ahoj isli ste nakoniec na Kapverdy?My to prave tiez riesime ci ist ci nie lebo planujeme v blizkej dobe babo

mirgall
14. júl 2016

My letime buduci tyzden na Sal. Tiez som mala obavy,ale v juni tam bola znama a hovorila,ze ziadne komare tam niesu.
Vsetky pripady nakazy su na ostrove Santiago.
Repelent si vsak so sebou urcite berte, najlepsi je PREDATOR, ktory obsahuje 24,9% alebo 50% latky DEET. Kupite ho v lekarni.

lili12345
14. júl 2016

@mirgall aj my chceme ist na buduci tyzden 21.7 na Sal.dakujem pekne za info,pojdem si kupit ten 50%

mirgall
14. júl 2016

Tak to sa tam urcite stretneme 🙂 My ideme do Belorizonte.

lili12345
14. júl 2016

@mirgall OASIS ATLANTICO BELORIZONTE?my tam chceme ist tiez len este cakame na lepsiu cenu.aku izbu mate kupenu a na ako dlho idete?

lili12345
14. júl 2016

@migrall a vy ste z nr?

mirgall
14. júl 2016

Sme zo Šale. Ano je to ten hotel, letime cez cestovku Kartago a netusim aku izbu nam daju, chceme ist ale do tych chatiek. Letime na 12dni.

lili12345
14. júl 2016

my chceme ist na 8 dni ale letiet by sme mali spolu ak sa teda rozhodneme lebo este stale studujem na nete ziku...som z toho trosku v strese

mirgall
14. júl 2016

Myslim,ze nemusite byt v strese. Aj v cestovke mi pani povedala,ze tam komare nie su. A lieta tam kazdy tyzden plne lietadlo slovakov, uz by to bolo v spravach,ze su dalsi nakazeny.

lili12345
14. júl 2016

@mirgall pisala som spravu ☺

gabika53
14. júl 2016

@lili12345 syn /17r/ bol s babkou, cez Hydrotour, vratili sa min tyzden..komare neboli, plaz nadhera, tyrkys more, ale silne vlny a skoro nikto v mori..boli dni, ze tam nevosli..teda pre deti vobec dovca..inak vsetko super..chceli aj letecky fakutativny na druhy osttrov, ale vraj sa nekonal☹ pocasie vyborne, ale ja chodim kvoli moru, takze ja by som tam nesla, keby som nemohla byt vo vode varena pecena..syn nie je takt kupac, jemu sa strasne pacilo..vyslo ich to cca 1300€/osoba na 12 dni, medzipristatia nemali

mroazas
14. júl 2016

@boa_vista dobrý deň, našla som tu tento váš príspevok 🙂 chcela by som sa opýtať na váš názor na túto dovolenku. Tiež sa chystáme v polovici augusta. Aké bolo prosím vás počasie? 🙂 ďakujem

novana
15. júl 2016

@mroazas Bola som na Kapveroch s Hydrotourom v auguste dvakrát. Obidva razy v hoteli Riu Touareg na Boa Viste. Dážď bol len jeden raz a trval cca 3minuty. Pláž nádherná, no v mori sa kúpať nedalo kvôli veľkým vlnám. Prístup zamestnancov bol úžasný, prácu si vážia. Všetci sa k nám správali úctivo. Mali sme all inclusive, s akým som sa nikde v Európe nestretla - celý deň veľmi bohatý výber. Všade čistučko, na nedopalok s cigarety tam nenatrafíte. Kto má rád dovolenku pasívnu, sú Kapverdy pre neho to pravé miesto. 🙂

mroazas
16. júl 2016

@novana Ďakujem veľmi pekne za reakciu! 🙂 Ja som presne ten pasívny typ dovolenkára, tak asi prestanem sledovať počasie a dáme sa na to! 🙂

monika_k
16. júl 2016

@novana velky suhlas ... boli sme a chystame sa zas.... nevidela som vdacnejsich ludi ako tam kde sa vzdy snazili o nase pohodlie .... ocean mi vobec nevadil ze boli vlny...... bola sranda s nimi a bazen bol aj tak super hlavne s tym barom 😉

novana
16. júl 2016

@mroazas Vyhľadaj si na youtube Boa Vistu alebo konkrétny hotel a môžeš sa začať vytešovať. 🙂

erikaireland
17. júl 2016

ahojte 🙂 bol tu niekto v Iberostar? na Boa Viste? my sa chystame 18.augusta...
ale nevieme sa stale rozhodnut ci radsej boa vista,alebo sal...hlavne by sme chceli nieco kde je to krasne,luxusne...a aby sa aj niekam dalo ist..aby sme nesedeli len v rezorte 🙂 dakujem za kazdu radu 🙂

novana
17. júl 2016

@erikaireland Na kapverdoch sú všetky 5 hviezdičkové hotely luxusné. Neviem, ako na ostrove Sal, ale na Boa Viste nie je kam ísť. Pozri si recenzie. 🙂

ruzoveokuliare
30. júl 2016

@lili12345 @mirgall ahojte, prosím vás, tiez uvažujeme ísť na ostrov Sal do Beorizonte, tak by som bola zvedavá na vašu čerstvú skúsenosť s hotelom, službami a najmä s oceánom - vlnami. Ďakujem 🙂

mirgall
2. aug 2016

@ruzoveokuliare, dnes sme prileteli a bola to zatial naj dovolenka 🙂 Ocean bol tak akurat, krasny a neuveritelne tyrkysovy. Vlny boli,ale take v pohode,myslim ze len 2x bola zlta vlajka. Hotel tiez super, my sme mali ubytovanie priamo v budove, nie v chatkach a boli sme maximalne spokojni.Strava bola velmi bohata a chutna a sluzby All Inclusive na urovni. Ostrov sme presli uplne cely, mali sme pozicane auto aj stvorkolku,urcite odporucam. Boli sme dokonca aj na miestnej diskoteke vo Funane,hned vedla hotela, perfektny zazitok 🙂
Kapverdy su naozaj nadherne, mne ucarovali, takze ja urcite len a len odporucam ☺☺☺
Dufam ze mi pojde pridat foto

ruzoveokuliare
2. aug 2016

@mirgall jej, ďakujem za pozitívne info, pretože včera sme si túto dovolenku kúpili a tiež ideme do hlavnej budovy...si ma veľmi potešila a sa začínam tešiť 😀 na ten výlet autom ste šli na vlastnú päsť či cez cestovku?

pumi21
2. aug 2016

@mirgall takže ste sa ani nenudili hovoríš? 🙂 ako to je tam čo sa týka cien za štvorkolku a tak?

mirgall
2. aug 2016

@ruzoveokuliare
@pumi21
vobec sme sa nenudili, je tam co vidiet. My sme sli na vylety na vlastnu past, neda sa tam stratit a v pozicovni stvorkoliek nam dali mapu. A hlavne,zastavili sme kde sme chceli,nasli sme dokonca krasnu plaz a nikto tam nebol,bola len nasa 😁 a aj plaz s ciernym pieskom sme objavili.Stvorkolka na pol dna od 14,30 do 18tej stala 40€. A auto na cely den 64€. Je to velke auto a mozete ist s nim aj do puste.

mirgall
2. aug 2016

@ruzoveokuliare
Nam sa v hlavnej budove pacilo viac, ale ani chatky nie su zle. Len nam sa tam nastahoval vtacik a celu noc sramotil,tak sme na recepcii poziadali o lepsiu izbu a dostali sme superior ☺
Urcite vyber hotela a ostrova neolutujete, je to raj na zemi 😍

erikaireland
2. aug 2016

my ideme do Iberostar...nejake skusenosti s tymto hotelom? dakujem 🙂