Kapverdské ostrovy - Boa Vista prosím o vaše informácie

siskasdetmi
3. jún 2009

Ahojte, neboli ste niekto na ostrove Boa Vista? Prosím ak ano ozvite sa. Zhanam informácie o ostrove.

Dakujem

sobina
11. jún 2009

Ahojky,
ráda bych ti pomohla, ale byla jsem s manželem a toho času těhotná v 5.měsíci na sousedním ostrově Sal. Myslím, že to bude hodně podobné. Teplo, ale větrno. Ten vítr je příjemný, protože když je na slunci 35stupňů, tak by to bylo na zdechnutí... Je to nepřelidněná dovolená. Neotravuje tě masa lidí. Černoši jsou tady moc úslužní, za malej bakšiš uděají cokoliv. Turismus se tam rozjíždí, tak si každýho cizince hýčkají. Jídlo se dalo, ovoce, mořský příšery, ale i vepřový a kuřecí maso. Mají výborný zákusky. Moře má velký vlny. Využívali jsme bazén s mořskou vodou přímo u hotelu. Byli jsme od Eximu v komplexu Novorizonte.Spali jsme v bungalovu, teda žádný luxus,ale čisto. Prostě standart. Můžu poslat fotky, jak to na Kapvedách vypadá. Manžel na to pořád vzpomíná. A už je to rok a půl... Měli jsme All exclusive.
Našla jsem na netu:
Popis k letovisku

Na ostrově Boa Vista naleznete nejkrásnější pláže celého souostroví. Turistický ruch zde není ještě tak rozvinutý tak jako na sousedním ostrově Sal, který je vzdálen pouhých 15 minut letu, Boa vista tak láká především milovníky nedotčených míst. Strávit dovolenou na tomto ostrově doporučujeme všem milovníkům klidu a těm, kteří rádi objevují osamocené a panenské pláže. Na většinu z nich je možný přístup pouze terénními vozy. V okolí je spousta písečných dun.

čauky

levik82
12. jún 2009

ahojky, my sme boli podobne ako sobina na ostrove sal v komplexe belorizonte a tiez v bungalovoch 😉 my sme boli v maji, ja tiez tehotna v 16.tt 😉 a bolo super. nebolo este tak teploa co moze prekazat je ozaj ten vietor. ale super bolo ze nas tam bolo uplne malicko ludi a plaz pre seba, nebol rpoblem s lehatkami, so stravou, s nicim. super dovolenka 😵

tilly
16. jún 2009

aký dlhý je let?

sobina
17. jún 2009

My jsme museli letět z Prahy přes Budapešť, protože 3/4 letadla byli Maďaři. Takže celkově to bylo 6 a půl hodiny než jsme přistáli na Salu. Lidí z ČR lítá málo, proto se někde nabírají další.

sobina
17. jún 2009

V albumu jsou fotky z dovolené...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

sobina
17. jún 2009
mitika
1. júl 2010

@sobina
ahojte..ja by som sa chcel opytat ako ste riesili svoj pobyt.ci to bolo cez cestovnu kancelariu alebo na vlastnu pest..my rozmyslame s priatekou nad dlhsim pobytom aspon tri tyzdne alebo mesiac...taketo alternativy vsak cestovky neponukaju,su to max 12 dnove zajazdy a tie stoja tiez nejakych 1600e...studoval som krajinu a viem ake su tam socialne podmienky a uz len preto som neni ochotny tolko zaplatit za tyzdnovy pobyt :P..ked viete poradit poradte prosim vas s akou spolocnostou letiet a ako si co vybavit....dakujeeeeem 🙂

rebeca_1
4. aug 2010

Ahojte, aj ja si studujem trosku Kapverdske ostrovy. Chceli by sme tam letiet v septembri cez Hydrotour. Maju skvele LM, tak si to stale sledujem. Chceli by sme ist na ostrov Sal.
Sobina tu uz o nom pisala. Je tu niekto, kto by vedel napisat o tomto ostrove este viac?

kape
13. jan 2011

Ahojte.
Nájde sa na stránke niekto, kto bol s dieťaťom na ostrove Boa Vista minulý rok. Ak áno nemohol by napísať ako to bolo a ako bol spokojný s prístupom Hydrotouru ? Ďakujem.

eximka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
val004
14. aug 2011

Dobry vecer, 25.augusta sa chystam na tie Kapverdy na Boa vistu a mam obavy ze ako to tam bude vyzerat....Nema niekto nejake fotky na tu plaz a aj na hotel club riu touareg ci to naozaj vyzera tak ako na fotkach prosim? 🙂

martuska75
15. feb 2012

Rada by som obnovila túto tému. Neboli ste niekto na Kapverdských ostrovoch s malým dieťaťom,??? Dá sa ten let zvládnuť? Uvažujeme nad tým kam s drobcom a 8 ročnou slečnou. Ďakujem za všetky informácie.

sartira
24. feb 2012

@martuska75 my sa tiez chystame s takym drobcom ako vy 🙂 ja som pozerala len info na zahranicnych portaloch a pytala som sa doktorky na ockovane...

@kape nakoniec ste isli s baby?? dakujeeeeem za info

kape
24. feb 2012

@sartira - nie neboli sme, ale odkladam si to na buduci rok do zalohy 😉 . Ja som citala len dobre ohlasy a my sme nakoniec nesli len preto, lebo moj muz odmietol objednat zajazd pol roka dopredu ana nas termin uz neboli vyhodne last minute.

sartira
24. feb 2012

@kape my tiez pozerame LM, moj manzel tiez nie je na objednavanie dopredu a ono sa to pri takejto situacii vo svete velmi asi neoplati, inak porovnavam s dubajom, lebo ten je tiez tak casovo a neviem sa rozhodnut 😒

tariah
25. feb 2012

Ahojte,ja som bola aj na sale aj na boa viste,rada zodpoviem na vsetky otazky🙂

sartira
25. feb 2012

@tariah ahoj, je tam ten vietor taky neprijemny? ved na kazdom ostrove,ktory takto v otvorenom oceane bez hor,snad fuka,nie?

kape
25. feb 2012

@sartira - na ak planujes ist teraz jednoznacne Dubaj, je to civilizovanejsia krajina akkpotrebujes lekara a pod. Ked sme leteli z Fuerteventury, tam nas priberalo lietadlo z Kapverd, vraveli ludia, ze so zdravotnictvom dost bieda. Takze z toho pohladu by som rozhodne isla do Duaja, more je v Dubaji nadherne , sluzby su tiez velmi dobre. Ale ak Dubaj je uplne uz o niecom inom ako len pomaly spoznavane Kapverdy. A co sa tyka vetra, na Kapverdach som este nebola. Ale napr. na Fuerteventure nam dost fukalo, ale to je povestny veterny ostrov, tam by som uz druhy krat s tak malym nesla. Tak som zvedava ako hodnotia ostatne ten vietor na Kapverdach.

tariah
25. feb 2012

Veterno je o nieco viac, to je jasne, je to ostrov v Atlantiku - ale to najveternejsie obdobie byva januar - marec, cize nasa zima, vtedy sa tam chodi vela surfovat. V lete uplna pohoda, my sme boli v septembri a to bola super teplucka aj voda.. Boa Vista je oproti Salu ostrov malo vybudovany, menej turisticky navstevovanejsi, ale moj nazor je ten, ze mal krajsie plaze..

tariah
25. feb 2012

@martuska75 let trva asi 7 hodin, deticky to zvladaju este lepsie ako my dospelaci🙂

martuska75
25. feb 2012

@tariah díky, ale máme také akčné baby, neviem neviem asi to ešte tento rok odložíme 😉 Dosť ma tiež naplašilo že tam vraj veľmi fúka a je problém pre deti s kúpaním. Ale láka ma to strašne 😉

wifina
25. feb 2012

Ak chcete niekto fotky alebo popis, napíšte IP

sartira
26. feb 2012

@tariah a nejake zaludocne problemy? co zltacka,boli ste zaockovani?

tariah
26. feb 2012

@sartira ockovania nie su potrebne..

wifina
26. feb 2012

@sartira ani žalúdočné problémy nehrozia (aj keď my sme dosť dezinfikovali) 😀

ivka_666
18. nov 2012

@tariah
@wifina
Ahojte možem nejaké info o kapverdoch? S ako starým dieťaťom ste tam bolo? Išli ste cez cestovku? Je tam studený oceán? Ja som bola na kanároch na fuerte a tam teda atlantik riadne studený, ale čítala som, že na kapverdoch je teplejší vraj;) Aké sú tam ceny? Ďakujem za info

wifina
18. nov 2012

@ivka_666 Ahoj, my sme boli minulý rok v júli, v lete sa nemusíš báť, je to síce oceán, ale teplota výborná, teplejšie ako na Kanárskych. My sme boli cez cestovku, bez detí, stálo nás to okolo 1300 eur na osobu (600 eur lacnejšie), keď sme to platili 2-3 dni pred odletom. My sme tam mali fantastickú dovolenku, super hotel, výborné jedlo, milí ľudia, nie sú otravní, ale priateľskí, pláže krajšie ako v karibiku, výborná oddychová dovolenka. Je tam vrak lode, dajú sa tam urobiť výlety na štvorkolkách, ale nejaké väčšie pamätihotnosti tam netreba čakať. Piesok je jemný zo Sahary, ale búrlivé more. Keď si človek nájde grif, ako ísť do mora a nenechá sa trhnúť vlnami na breh, tak sa v pohode kúpe celú dovolenku, vhodné pre surferov. Pre to búrlivejšie more by som tam asi nešla s malými deťmi, s väčšimi v pohode. Keď plánuješ s malou byť viac v bazénikoch, tak v pohode, klíma je tam veľmi príjemná, veľa býva oblačno, takže napriek blízkosti rovníka, tam je výborná klíma. Ale faktor tam musí mať človek aj tak vysoký, lebo opaľuje aj cez mraky. Robil to Hydrotour, my sme išli cez inú nemeckú cestovku, čo odoberá od nich. Výborné miešané drinky a bazén.

ivka_666
18. nov 2012

@wifina a v akom hotely ste boli? To, že je tam búrlivé more som práve zistila - pozerala som nejaké videá ;) S malou by som trávila čas v bazéne a ja by som občas behla do mora ;) Tiež by sme chceli ísť cez nemeckú CK mám dobré skúsenosti - boli sme cez nich aj na Kube, (tam bol aj atlantik teplý super na kúpanie) ;) tiež chceme ísť v lete júl prípadne august, ale ja si radšej zháňam info už teraz, aby som si vybrala dobrý hotel a zistila nejaké info....

wifina
19. nov 2012

@ivka_666 v tej dobe tam bol tuším jediný (alebo boli najviac dva) RIU Tuareg sa volal. Patril do siete RIU hotelov. My sme boli spokojní. Mali tam stavať na najkrajšej pláži (aj tá naša bola krásna) nejaký golfový hotel, ale dúfam že ho nepostavili, bolo to tam také nedotknuté, takže škoda aby sa to hneď zničilo. Voda nebola asi až taká teplá ako na Varadere, ale určite krajšie pláže. Môžem dať nejaké fotky do blogu, len musím zistiť, ako sa to robí...🙂))))) Si registrovaná na tripadvisor? Tam som tuším nejaké dala...

ivka_666
19. nov 2012

Pekne vyzerá ten hotel. To nevadí, že nebude teplá ako na Varadere, hlvne, že nebude studená ako na Kanároch ;) Nie som registrovaná. Keby si dala foto sem, tak by to boľo super ;)) pridáva sa to cez "moj fotoblog" - je to hore v menu;)