Kaviareň. Pridajte sa a pokecajme

rikarr
16. sep 2008

Ahojte maminky aj nemaminky

zakladám túto tému aby sme sa mohli stretnúť by obedňajšiej kávičke (ked naše ratolesti možno spia) a pekne si pokecať ako keby sme boli naozaj v kaviarni .....

tak sa pridajte ....

toto počasie je hrozné ..... malú doma nemôžem udržať a tak behá v pršiplášti v polhod. intervaloch po dvore .... ale aspon je vybehaná a dúfam,že aj zaspí

titkovamiriam
17. sep 2008

aky ja mam rada mojitko 😀 aj alko aj nealko 😀 😝

trixi
17. sep 2008

ahojte, tak ja si dam jedno ladove frapucino, straasne ma boli v krku ☹ . A chce sa mi spat. Asi ma bacil bacil. Dnes nechavam prvy krat maleho sameho doma s babkou a dedom, idem na otocku do Prahy na specialne vysetrenie, a vobec si to neviem predstavit, ako to zvladneme. Ja bez maleho a on bezo mna. ☹

titkovamiriam
17. sep 2008

neboj zvladnete on mozno lepsie ako ty! 😉 bacili hes hes to chce medovo citronovy caj

trixi
17. sep 2008

oni to zvladnu. Maly babku zboznuje. Len neviem vecer ako zaspi, ked je este kojeny. A baba mu prso ponuknut moze, ale nic nepotecie 😀 . Uz som mu skusala dat UM, celkom ho popijal, ale nakoniec aj tak prislo prso. Pocitam, ze doma budeme okolo desiatej, tak aj keby dovtedy nespal, tak sa svojho prsa docka 😉 .
Jeej, ked ja tak nemam rada medovo citronovy caj. Vypijem akykolvek neochuteny, aj "normalni houbovej" , ale nesmie tam nic byt. Radsej to kaficko. 🙂

titkovamiriam
17. sep 2008

🙂 -tak pocka na teba 🙂 tak potom do kafe rum!

vm72
17. sep 2008

Ahojky!
Sáčkovaná Melta určitě existuje.Sama ji kupuji a děláme si ji s mojí dcerou někdy k snídani.Je bezvadná na přípravu a dcera ji miluje.Připadá si vždycky strašně důležitě,jako že pije "kafíčko". 🙂

titkovamiriam
17. sep 2008

super to som ani nevedela 🙂 ,jeje aj my sme boli dolezite ked sme s babakou a jej kamaratkami pili na dvore kavu-boze to uz bolo daavno 😀

alibernet
17. sep 2008

je je sáčková metla, ale nie je taká dobrá ako klasická uvarená a zalievaná, ale holc, život ide veľkým skokom, chute sem-tam idú bokom

rikarr
autor
17. sep 2008

mojitko? mnam .......booože kedy ja sa dostanem z domu?..... 😒

ja viem že je sáčkovaná anatolka......

trixi neboj malý sa zahrá a iba večer spomenie mamu a to už budeš na ceste späť, daj vedieť ako to zvládli ....

ludia to moje dieťa dnes ešte nespalo 😠 mala som jej asi maku nasypať do čaju 😀

anjelinka
17. sep 2008

Ahojte, pridavam sa aj ja 😉 . Bola som na obede, vysla som z kancla, kosa neskutocna. Kavicku som kupila v automate, skor teda capucino.

titkovamiriam
17. sep 2008

uz som tu-som poobede a bodla by dobra kava a nieky pokec,marek urcite spi,starsi pridu zo skoly a ja po praci idem varit kapustnicu!

anjelinka
17. sep 2008

mnaaam, kapustnicu mam rada, len ju neviem uvarit 😀 .

titkovamiriam
17. sep 2008

a co natom nevies-das do hrnca kyslu kapustu,zalejes vodou,pridas klobasu,mozes aj udeniny co ti zostali v chladnicke kusok parka,alebo ine,nehas varit tak 45 min.na panvici si oprazis cibulku so slaninkou pridas trosku muky posmazis a vlejes do kapustnice povaris cca 15 min a hotovo-pri podavani mozes pridat slahackovu smotanu.a ak by si tam chcela masko tak to najprv povari vo vlastnej stave cca 30 min a potom hodis do kapusti a dovaris.Milion kombinacii podla toho co dostanes-mozes pridat udene maso,hriby,susene slivky ,niekto dokonca dava hrozienka ci cesnak.myslim ze toto jedlo sa neda ani pokazit-jedine zeby si spalila cibulu ci zasmasku a to uvidis nez ju tam das 😀

anjelinka
17. sep 2008

miriamka, dakujem krasne, v sobotu navarim, moj muz sa za tym ide zabit, stale ked docestujeme k svokre, tak jej telefonuje, aby mu navarila...akoby som ja bola neschopna....cez vikend uvidi, aku mu navarim...uz som si to vytlacila, ten postup, co si mi dala. vdakaaa 😉

titkovamiriam
17. sep 2008

tak potom daj vediet ako to dopadlo. 😀

duskaf
17. sep 2008

anjelinka- určite bude prekvapený- ja ešte dávam tie malé krúpky- perličky a moja sestra miluje takú bielu klobásku, tá sa tam uvarí. Nech sa Ti vynikajúca podarí.

zuzka76
17. sep 2008

´taku chut ste mi narobili s tou kavickou, si idem hned jednu urobit 🙂

zuzka76
17. sep 2008

a tiez na tu kapustnicu sa chystam uz nejaky cas, len vzdy nieco bolo uz uvarene a potom som na nu zabudla, ale taku dobru by som si aj hned dala, hlavne ked som teraz hladna 😀

anjelinka
17. sep 2008

Uz som nemohla napisat z roboty, mala som nejaku robotu a sla som uz domov, ale urcite budem varit, potom dam vediet, nebojte... 😉

mexx
18. sep 2008

Mozem dostat jedno silne karamelove late, prosim? 😕 😉

yasminelle
18. sep 2008

Mexx už sa ti varí, ja mám už svoju nesku dnes za sebou. Po dlhej dobe, ale dobre padla.
V robote nám konečne kúúúúria....

titkovamiriam
18. sep 2008

ahojte pijem svoju silnu ranajsiu kavicku - nam teda nekuria a ani tak skoro nebudu ☹

rikarr
autor
18. sep 2008

bré ránko, ja dopíjam meltu a kúrim v krbe o 106 ...brrrrr ráno zima ako v ruskej rozprávke

zuzidr
18. sep 2008

no idem si aj ja zaliať kaveju.dobrú chuť k ranajkám 😉 😀 😀

titkovamiriam
18. sep 2008

inak melta-vcera som si ju kupila no tu nesackovanu a spravila ju na veceru a k nej hrianky-decka jedli pili ako divy 😀 a priatel dosiel domov az vecer a tiez sa melticke potesil 🙂

yasminelle
18. sep 2008

Bože ja som snáď meltu ani nepila, ale budem musieť vyskúsať, keď ju tak ospevujete. Čo to vlastne je a ako sa to pripravuje?

melory
18. sep 2008

ahojte kavickarky. mna volaju vsetci kavickarka. nemozem si odpustit tento napoj kazdy den aj 3-4x za den. keby z nej nebilo tak srdce tak ju pijem od smadu. 😵 😵 😵 bezkofeinova mi zas az tak nechuti. dostala som k vianociam aj rucny mlincek s exkluzivnou kavou...a tak som mlela a mlela.
rada sa u vas zastavim s vonou kavy.

titkovamiriam
18. sep 2008

Melta je kavovinova zmes-nasypes do konvicky zalejes s vodou a nehas prevriet,scedis a das si to podla chuti s cukrom,mliekom.....

inak je tu niekto kto si pamata aj cigorku-to boli take kocky kavy a varila sa to ako melta,som r.1971 a pamatam si to ako male diavcatko,ked to varila babka a pamatam si tu vonu tej kocky kavy/kavoviny/ 😀

melory
18. sep 2008

melta je velmi zdrava...moj muz ju pije, ako prestal kofeinovu kvili srdcu 🙂

titkovamiriam
18. sep 2008

a hlavne mozu ju aj deti 😀