Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá

vilmuska
2. jún 2008

Po nekonecnom patrani sa mi podarilo dostat sa ku knihe ktorá sa spomína v knihe o zaspavani a na ktorú sa už niektore z Vas pýtali.
Ma to vsak hacik !?
Kniha: Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá - je v nemcine
Tak by som chcela spustit akciu - Mamicky mamickam.
Je treba prelozit cca 50A4. Ja po nemecky neviem ani ceknut - Ale tým z vás ktoré by sa chceli na preklade podielat rada knihu poslem. Kniha ma 6 kapitol - takze by sa to dalo rozdelit na 6 prekladov. (Mozno by to niektora z Vas sfukla aj sama - netusim) Komplet prelozenu knihu by som dala potom dokopy a samozrejme potom aj na tieto stranky.

Tie z Vas ktore by mali zaujem pomoct a podielat sa na prekladani (vo Worde) ozvite sa mi prosim na
vilmuska01@centrum.sk

PS: Chcem podakovat vsetkym ludom ktori takto prelozili knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat". Len v daka ich ochote zverejnit ju "pre vsetkych" sme sa pri nasej malej konecne normalne vyspali. ☹

denne73
11. júl 2011

@bibap ahojki pokiaľ viem tak cez ulozto.sk sa sťahuje bezplatne žiadne sms 😉 😉 😉 😉 😉

denne73
11. júl 2011

@renatkas supeeer dik 😉 😉

denne73
11. júl 2011

@zanuska hehe podobne🙂) ale mne to nevadi🙂)). myslím , že v tej knihe je to ten drasticky spôsob teda aspon ppe mna , nechať dieťa Vyrevať

maruskach
11. júl 2011

baby, ja som to praktizovala moc neskoro, mala mala 14 mesiacov. Mohla som sa vyspat skor a usetrit vela nervov pri uspavani. Len ulozit dieta v presne tu istu hodinu, a ist pekne za nim ked place po 3, 5, 7, 9 ... min. Prvy vecer plakala 25 min, dalsi 20, dalsi 15, dalsi 7, a potom zaspavala sama. Ale musim priznat, praktizovala som vtedy, ked bol manzel odcestovany v zahranici.

maruskach
11. júl 2011

mozem kazdu len povzbudit, je to prospesne aj pre dieta, ked zaspava samo. Mne prvy syn zaspaval sam, len druhu sme si tak pokazili. A je to teraz parada. Vecer o 19:30 ulozim a mam pokoj. A idem ulozit dalsieho. Ziadny stres, ze nechce zaspat

fraufrt
11. júl 2011

@renatkas super kniha, uz len najst si cas na jej citanie. Dakujem za tip. 🙂

renatkas
12. júl 2011

@bibap nepotrebujes sa tam registrovat, kliknutim na link sa ti dole zobrazi zlta ikonka stiahnut, na to si kliknes, pri obmedzenom stahovani si opises ten kod do okienka a stahuje sa zadarmo. Je to kniha kazde dieta sa vie naucit pravidla, ved o tom je aj nazov diskusie. Ale na ulozto je aj ta druha kniha o spani.

bibap
12. júl 2011

@bibap Ahoj, si poklad, dakujem, uz mi to funguje. Som nad tym vecer maturovala, asi som uz bola uplne mimo z malej, ze som to nevedela rozchodit 🙂 dakujem

bibap
12. júl 2011

@renatkas Ahoj, si poklad, dakujem, uz mi to funguje. Som nad tym vecer maturovala, asi som uz bola uplne mimo z malej, ze som to nevedela rozchodit dakujem

bublinkajasminka
12. sep 2011

ako to ze nemozem najst odkaz na knihu o pravidlach?? o spani sme praktizovali velmi uspesne od narodenia a teraz mala vystrkuje rozky tak neviem ako nato🙂))
poslite mi ju prosim alebo poslite odkaz odkial stiahnut - moj email je:mariana.vargicova@gmail.com
vdaka

nancy1974
9. okt 2011

@renatkas ďakujem za link na knižku, práve čítam o spaní a naozaj to funguje, tak snáď aj pravidlá budú fungovať, všetkým trpezlivým maminám držím palce a som rada, že ste na nete, lebo niektorý doktori sú ako z inej planéty, keď som tomu nášmu povedala, že malá skoro vôbec nespí, povedal že sme si mali kúpiť plyšového maca, díka za radu pán doktor 🙂))

bublinkajasminka
9. okt 2011

@nancy1974 dakujeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

marcelka82
4. dec 2011

Ahojte. Prosím vás môže mi niekto poslať túto knihu a tiež Každé dieťa sa vie naučiť spať? Už som zúfalá. Moja Alexinka si posunula režim a teraz večerami chodí spávať až okolo 23-tej. V noci ju dojčím ešte minimálne 2x. Takže ráno sa budím unavená a s bolesťou hlavy. Pomôžte. Ďakujem email: ma.ma.marcela@centrum.sk

janicka
4. dec 2011

marcelka82 ahoj, ak ti to baby poslu, prosim posli to aj mne na: zizuska@cica.sk Dakujeeeeme

ada11
4. dec 2011

aj ja by som vás prosila / o tie pravidlá/ 😉 adatomanova@post.sk

pancake
26. dec 2011

@ada11
@janicka
@marcelka82
@bublinkajasminka
baby prosím vas aj ja potrebujem tú knihu. surne. 😢 😢 😢

janicka
26. dec 2011

pancake ahoj. No mne tu knihu stale nikto neposlal, no nastastie som to skusila sama - sedliackym rozumom. A malinka uz nezaspava na prsniku, pekne ju nakojim, dam do postielky, 10 min ju drzim za rucicku a ona pomalinky zaspinka. Ukladame ju takto medzi 19:00-20.00 a krasne nam spinka. I ked zozaciatku to bol boj - ale len asi 3 dni 🙂

rybka31
27. dec 2011

Ahojte kocky, ta knizka o spani je vazne skvela, doplnena o konkretne priklady mamiciek a deti ako reagovali a naozaj je tam x roznych situacii zo strany deticiek..Skvele, rozhodne odporucam, uz ju mam skoro celu precitanu, pretoze sa chystam tiez zmenit nas sposob zaspavania a prebudzania sa niekolko krat az noc a mam pocit, ze by sa zisla aj kockam-mamickam v mojom okoli 🙂

rybka31
27. dec 2011

Co hladate knizku o pravidla, jedna mamicka ju skutocne presunula aj na ulozto.sk.Stahuje sa to tam zdarma, staci zadat kod pod obrazkom a je to v pdf.Cize bez problemov, som na nu zvedava.🙂Je fajn ze ta knizka o spani nie je pisana vyslovene tazkym odbornym sposobom, ale jasne, vecne, milo a pritom na zaklade praktickych skusenosti zo zivota rodicov a mnoho rkat sa aj dobre zasmeje, co su deti schopne vymysliet a povedat 🙂 Prijemne citanie.Je skvele, ze si ako mamicky vieme takto pomahat.Dakujem tym, ktore si tu namadu s prelozenim knizky o pravidlach dali.

pepiminarik
27. dec 2011

🙂 parada. stiahnute. teraz uz len rychlo precitat 🙂 dufam, ze tam najdem nejake finty aj na tu moju neposednu nespavu opicu 😉

marcelka82
30. dec 2011

Ahojte. Prosím Vás strašne mi blbne počítač. Vôbec mi neotvára nič s koncovkou pdf. Skúšala som preinštalovať Adobe, ale nechce mi ho nainštalovať. Som zúfala. Nemáte niekto túto knihu a knihu "každé dieťa sa vie naučiť spať" v inom formáte? Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem Vám veľmi krásne.

marcelka82
31. dec 2011

Už mi to všetko ide. Už to mám. 😀 😀 😀

tatolu
31. dec 2011

Iba som nakukla a vidím tu nejakú dobrú radu na knihu 😉 😵 Vďaka, už ju sťahujem 😉 Ako naučiť dieťa spať mám 😉 Pri jednom dieťati mi fungovala super. Pri 3 už akosi nemám síl, ale asi si ju tiež ešte raz mrknem 😉 😵
VĎAKA 😵

tatolu
31. dec 2011

@pancake Každé dieťa sa vie naučiť spať- link: http:/hotfile.com/dl/109662932/2eefd68/Spanok_.pdf.html

pepiminarik
4. jan 2012

fiha, tie pravidla sa mi zacinaju pacit. zacala som ju citat a aj ked nemam na to vela casu, tak tych par stran, co som stihla sa mi naozaj pozdavaju. ked to takto clovek vidi napisane, hned ziska iny pohlad na situaciu. tak uvidime, snad sa dostanem aj k tomu aby som to vyskusala. skusili ste to uz niektora? funguje? verim, ze ano 🙂 dajte vediet aj co konkretne ste uz skusili. ja som po tych par stranach skusala jedenie za stolom bez odbiehania a na zaciatok vyzliekanie, lebo odpoved na vsetko ze ja to neviem, ma uz prestavala bavit 🙂

frick
6. jan 2012

@tatolu Na inej diskusii sa dosť rozoberá či tá kniha o spaní je zlá na psychiku dieťaťa v neskoršom veku.Tak sa ťa chcem spýtať či si s odstupom času spozorovala nejaké následky keďže si ju skúšala dávnejšie.Hovorí sa o zle zvládnutých situáciach pri odlúčení alebo sa vraj deti nechcú už mojkať a su vraj psychicky nevyrovnané a citlivé.Takže by som chcela vedieť priamo od niekoho kto to už vyskúšal a uplynulo od vtedy viac času.Snažím sa o tom zistiť čo najviac lebo stále sa neviem rozhodnúť či mám do toho ísť alebo nie.ďakujem 🙂

zmrzka333
13. jan 2012

Ahojte necitam celu diskusiu len na MK nieco hladam ale chcem sa podelit so svojou skusenostou. Ja som aplikovala na synovi knihu kazde dieta sa vie naucit spat. Zacali sme ked mal syn 9 mesiacov. Bol nauceny zaspavat na rukach. budil sa v noci kazdu hodinu a zahajkavat na rukach 8 kg. dieta a mat problem ho prelozit do postele bola pre mna nocna mora. Tak sme sa s muzom rozhodli ze to skusime a dobre sme urobili. Velmi rýchlo sa do toho dostal, samozrejme bolo to s placom ale netrvalo to dlho doslova par dni a zaspaval sam do dvoch minut. Bolo aj par recidív ale vtedy sme znova sprisnili a sli striktne podla knihy a bolo po probleme. Dnes ma syn 3 a pol roka a zaspavame stale krasne. bez problemov bez placu sam sa pýta spat ked je unavený. Stale chce spat vo svojej postli a sam. Ked sa chcem niekedy pomojkat chcem aby spinkal pri mne tak ani nevie zaspat. Porste krasne si sam zaspi a krasne spinka celu noc. Ja mam dobru skusenost s touto knihou a som rada ze sme pretrpeli tych par dni placu lebo od vtedy mam krasne spiace dieta ktore si viem nadherne pospat. Ked mal este dva spánky tak pospal 2 hodky doobedu 2 hodky poobede a v noci sa zobul 1-2 tosom ho prebalila a zaspal. Ked zacal mat okolo 1 roka uz len jeden spanok tak si vedel a stale vie pospat aj 3 hodiny a niekedy aj viac ze ho ideme budit. A to bol taky zlý spac. Cez den pospal doobedu 10 minut poobede 10 minut a v noci bol hore kazdu hodinu a uspat ho bol problem. Dovod preco sme tu metodu dotiahli do konca bol ten ze maly na prvy krat plakal asi 20 minut a zaspal o dva dni uz zaspal za dve minuty ze sme ho nestihli ist ani skontrolovat. A co bolo najlepsie, ze rano bolo dieta usmiate a nespravalo sa tak ze mu bolo ublizene alebo ze by sa na nas hneval. Bolo to konecne oddychnute vyspate dieta. robila som si aj ten "graf" ked zaspal ako dlho plakal cely spankovy rezim a to niekolko mesiacov. Takze ja som sla podla tej knihy seriozne. Kazdy kto videl ako krasne sa naucil spinkať na vlastne oci bol uplne nadseny. Takze ja chvalim toho kto to napisal a keby som mohla tak mu pojdem bozkat ruky aj nohy lebo tato kniha mi zachranila zivot. To je moja skusenost

zmrzka333
13. jan 2012

Ja hladam teraz tu knihu o pravidla je tu niekde link na nu?

lucinka144
22. jan 2012

@zmrzka333 ja som sa rozhodla skusit tuto metodu,,ale pocuvat ten plac je doslova hrozne. ja neviem ci to zvladnem. boze.ako ste to vydrzali? prvy krat nam zabuval asi za dvadsat minut..ale plackaaaaal...a teraz to zasa skusame. sme len na prvy den.... ale ..chcela by som s tm nasim spanim nieco urobit. cez den on buval dobre- aj dost dlho.ale stale ho trebalo drgat...kolisat... v koci..alebo dadejako inak... a v noci sa nam budi casto... ma pol roka.a osem kg.. uz je na moj chrbat tazky...a aj prenho je lepsie normalne zaspavat.. prosim o nejake povzbudive slovo....alebo nejakz trik..ako to zvladnut... lebo ja som na to strasne slaba povaha.. je to nejako proti mojim pudom. az mi je do placu ho pocuvat a nezobrat do narucia chudacika mojho...