Kde by som našla autoškolu pre hednikepovaných?

elule
11. aug 2009

Ahojte neviete mi niekto poradiť ako a kde naj v Blave sa da takato autoškola najsť.mam menši hendikep na lavej ruke a asi by sa mi ťažko zaradovala rychlosť a držal volant zaroven potrebovala by som automaticku prevodovku.Ešte dotaz mam nove auto a tiež by som ho potrebovala prerobiť neviete či na to existuju nejake prispevky.Dakujem

grettka
11. aug 2009

asi nepomoze nic ine len si priamo vytypovat par autoskol a zavolat im, a opytat sa, ci robia vycvik aj pre tych, ktori maju podobny problem ako ty

magimary
11. aug 2009

elu, môj brat má podobný hendikep ako Ty (teda DMO na ľavej strane) a vodičák si robil v bežnej autoškole 😅 ... a aj teraz používa bežné auto (bez AP), ale má prehodené "páčky" na blinkre apod. robili mu to v servise (je to minimálna úprava) za pár korún... (a myslím, že v dnešnej dobre už nie sú príspevky na úpravu vozidla..., ale monžo sa mýlim. Presne by Ti vedeli povedať na sociálke 😉 ).

zuzzka1
14. aug 2009

Ahoj Elule,

mám čerstvé skúsenosti - vodičák v autoškole1 na Exnárovej v Bratislave (Konečná električiek v Ružinove). Je to väčšia autoškola, Inštruktor spomínal že učí aj na Mokrohájskej. Auto upravené pre vozíčkarov majú určite - jedno s automatickou prevodovkou jazdí na cvičisku, ale či ide aj do premávky - to neviem. Treba sa spýtať: autoskola1

miso3120
7. apr 2010

Ahojte Mám 17 rokov a mám hendikep (DMO) (ľavá strana) chcem sa vás spýtať či aj takýto ľudia možu robiť vodický preukaz .. Chodím do normalnej strednej školy do LC .. Len trošku krívam neni to až také hrozné...
Za skoré reakcie ´dakujem. 🙂

petruska257
1. apr 2013

dodbry vecer chcela by som si spravit vodicak a chcela by som sa spatat ci si ho mozem spravit ked mam trodka problem s ocami nosi okuliare a kde by som si ho mohla spravit dakujem

maruska24
3. apr 2013

@petruska257 čo znamená troška problém s očami? ono, mnohé autoškoly ponúkajú aj kurz pre mierne hendikepovaných, ale vždy potrebuješ aj potvrdenie od lekára či si spôsobilá vôbec robiť vodičák /logicky, že, ak je hociaký fyzický problém, ani automat nepomôže, na ceste obozretnosť musí byť/. Spolužiačke tak upravovali auto, dostala aj mierny príspevok od štátu, ale to bolo tak cca 6 rokov dozadu. Je vozičkárka.

laurascher
8. okt 2015

Ak môžem poradiť skús pozrieť a kontaktovať toto ..mám dobré skúsenosti http://www.svetmobility.sk/autoskoly-pre-hendik... 🙂

laurascher
8. okt 2015

@miso3120 ahoj môžeš v kľude, keď to neni veľmi vážny problém. No to by aj tak zhodnotil lekár čo by mal podpísať pre teba papier do autoškoly. Môžeš si požiadať aj o príspevok z ÚPSVaR na výcvik pomôcky do čoho sa zahŕňa aj získanie vodičského oprávnenia.