Kde pokrstia dieťa, keď sú rodičia neni sobášení v kostole?

betka011
26. jan 2014

neviete niekto poradiť kde mi pokrstia dieťa keď sme neni zobratí v kostole a krstný rodičia nemajú birmovku????
najlepšie v Žiline alebo okolí

mata1001
26. jan 2014

Treba sa ist opytat do kostola, aj my sme tak boli. Nie sme zosobášení v kostole a ani krstni rodičia nie. A bez problémov nam Adamka pokrstili.

jankaviel
26. jan 2014

Ahoj. Diatatko ti pokrstia aj bez toho, aby ste boli manzelmi. Staci len , aby jeden z rodicov chcel pokrstit dieta a zasiel za fararom. Krstni rodicia by ale mali mat birmovku.http://www.farar.inky.sk/KrstDietata.htm

betka011
autor
26. jan 2014

@jankaviel zobratí sme ale nie v kostole, len to je problém že krstní rodičia birmovku nemajú

anet1812
26. jan 2014

Ak tam máte salezianov,tak skúste u nich,aj sesterke bez problémov pokrstili.

rachaellk
26. jan 2014

Ak chcete pokrstiť dieťa v katolíckom kostole, rodičia nemusia byť zosobášení - dieťa nemôže za svojich rodičov, preto mu krst nemožno odoprieť. Rodičia len musia byť dohodnutí, v akej viere dieťa bude vychovávané, teda aj pokrstené.

lauricka
26. jan 2014

@betka011 neviem, ci si si citala podmienky krstu. Nic o tom, ze by mali byt rodicia zosobaseni, tam nie je. S krstom musi aspon jeden rodic suhlasit. Je potrebna osoba, ktora sa zaruci, ze dieta bude vychovavane vo viere. Ak to nie je rodic, tak krstny rodic. Staci jeden, nemusia byt dvaja. Ale ten jeden musi mat vsetky sviatosti. Nezalezi, ci je slobodny alebo zenaty, vydata. Ak nie je slobodny, tak, samozrejme, sobaseny v kostole. Takze u Teba nie je problem, ze nie si vydata. U Teba je problem, ze krstny nemaju vsetky sviatosti. Treba, aby si ich doplnili alebo si najdi ineho krstnehu/krstnu a ten druhy k tomu moze byt uvedeny ako svedok krstu, ten nepotrebuje mat vsetko.

gumimaci
26. jan 2014

@betka011 dobre ti to @lauricka vysvetlila, len by som doplnila, ze ani vsetky sviatosti nie su podmienka, dokonca moze byt inej viery, ale v tom pripade nebude krstny rodic ale svedok krstu (prakticky to iste.) Duchovny moze mat problem s tym ak to ma byt clovek rozvedeny, zijuci v partnerstve mimo manzelstva, ktory ma nemanzelske deti atd.

lauricka
26. jan 2014

@gumimaci no, ved som to tak presne napisala. Svedok krstu. Ale ak tam nie je krstny ziadny, len svedkovia krstu, tak potom musi mat vsetky sviatosti rodic. Proste, ja to chapem tak, ze ten, ktory sa za dieta zarucuje, musi byt prikladny krestan a teda mat vsetky sviatosti.

gumimaci
26. jan 2014

@lauricka ano mas pravsu- ja som sa zle vyjadrila 🙂 myslela som to s tou bezuhonostou, ktoru by mal mat svedok krstu.

betka011
autor
26. jan 2014

@mata1001 a odkial ste, lebo u nas to nechcu urobit

betka011
autor
26. jan 2014

@lauricka ja som vydata, len nikto z nasich príbuzných nemá všetky tri sviatosti, to je problém

mima1722
26. jan 2014

@betka011 normalne v kostole pokrstia 🙂 ani my sme neboli zosobaseni a malu nam pokrstili bez problemov

lauricka
26. jan 2014

@betka011 tak si najdi niekoho ineho, popatraj v kruhoch blizkych a priatelov, nie je mozne, aby tam niekto nebol 😉

tatis
26. jan 2014

to sa treba len popytat od kostola po kostol, alebo znamych kto kde krstil. My sme sice sobaseni v kostole ale krstni rodicia su bez sviatosti a na civil, ale v dedine asi 10 km od nas sme natrafili na ochotneho pana farara, ktory uznal, ze ide o sviatost pre dieta a neprinalezi mu sudit pomery rodicov alebo krstnych rodicov...u troch inych sme predtym nepochodili...

mata1001
27. jan 2014

@betka011 my sme z Galanty

ewka27
27. jan 2014

myslim si, ze dnes uz po vyjadreniach sv. otca Frantiska by s tym nemal byt problem velmi nikde i ked ludia su rozny 🙂

tabitka337
29. dec 2022

@rachaellk ako to dieťa budú, prosím ťa , vychovavat vo viere, keď podľa nej sami nežijú?!?

martul
29. dec 2022

@tabitka337 nijako a kľudne sa vyfešákovaní postavia pred oltár a budú vedome klamať