Kde sa dá prebalovať a kojiť v Bratislave?

barbulka
2. feb 2007

ahojte, byvam v Castej, ale casto chodim do Bratislavy (kamaratky, praca a tak.) a zistila som, ze je to dost biedne s takymito miestami 😖

zatial som take miesto nasla v IKEA - aj ked ta zachodova misa tam nemusela byt, to sa clovek potom tak divne citi 😅 a potom v Auparku v predajni Mothercare je vyhradene miesto, ale mohlo by ho byt viac. ja som kojila, dalsia mamicka prebalovala 30 cm odo mna a dalsie dve cakali vonku v rade 😝

neviete mi poradit dalsie ?? dakujem 😵

chasencha
5. nov 2008

presne tak 🙂 aj ja dakujem,len som vedela ze je tam ten pofiderny prebaslovaci pult na damskych zachodoch ale nic ine...diiik 🙂

lenockaaa
22. nov 2008

zienky neviete ci je nejake miesto na prebalovanie a krmenie aj v poluse?

chasencha
12. dec 2008

vcera som bola v auparku a nasla som prebalovaci kutik 🙂 prve poschodie,chodba vedla marionnaud a znacky po stenach vas tam privedu,je to tam celkom mile 🙂

jahodka11
12. dec 2008

lenockaaa-ja som robila v poluse, ale nie je tam ziadne miesto....aspon pred rokom nebolo, ale nemyslim, ze by sa tam nieco zmenilo....

lenockaaa
16. dec 2008

ahojte tak v poluse nie je nic take, teda je tam tusim prebalovaci pult vramci WC 😒

guga
16. dec 2008

Keď budete v Auparku, tak v obchode na prvom poschodí - v Mothercare je vzadu kútik pre mamičky - prebalovák, lavička na kojenie a myslím, že je tam aj mikrovlnka. Neviem, či to tu nikto spomínal,ale podľa mňa je to najlepšie vyriešené v Hypernove - v tej časti ako je HM. Vojdete do malej miestnosti s prebalovákom, umývadlom, mikrovlnkou a taktiež s WC pre maminu - čo je veľká výhoda - lebo mysleli aj na to, keď mamina nakupuje sama a musí si odskočiť. Nemôže predsa nechať dieťa na chodbe.

jesssie
24. dec 2008

Najlepšie to má asi zariadené IKEA. Na prebaľovanie aj kojenie sú tam až dve miestnosti a v reštaurácii aj kútik na kojenie, kde má mamina s bábom trošku toho súkromia, pričom na taký veľký Aupark je iba jedna miestnosť, a aj to sú mini priestory. To by sa ešte dalo pokiaľ tam má byť iba jedna mamina s bábom. No ja som zažila situáciu, keď vnútri boli štyri baby s deťmi, prebaľovali a jedna kojila a pred dokorán otvorenými dverami čakali ďalšie štyri aj s kočíkmi. Bolo to tam riadne natrepané 😖 . Skúsila som teda zájsť do Mothercare kde je ten už spomínaný kútik na prebaľovanie, ale bol zatvorený ☹ takže smola.

trixi
5. jan 2009

V Mothercare v Auparku je prebalovaci kutik zruseny, uz je tam v druhej polovici hrackarstvo. Na prvom poschodi je prebalovacia miestnost ako pise guga, v Avione som nasla 2 miesta, jedna je pri Marks-Spencer a druha kusok od hrackarstva All Toys na poschodi. V IKEA je to fajn, poskytnu aj plienku ak je treba. V Poluse neviem o nicom, a v meste - pouzivam parkovisko a vlastne auto.

tweetinkapp
22. aug 2010

prosim vas neviete ci a kde je prebalovaci kutik v eurovei? 😕 manzel tam teraz bludi a nevie nic najst 😒 😅

danulik
22. aug 2010

@tweetinkapp - pri damskom wc 😉

mychaella
26. aug 2010

@tweetinkapp a hore je detsky kutik tak tam je aj kuchynka 🙂

mamutka
27. aug 2010

ja som este prebalovaci kutik nehladala, prebalit sa da aj v kociku. naco stat v sore na dajaku kuticu....a kedze nas tiger od isteho casu pri prebalovani nepolezi, tak aj tak by som ho tam nedostala, takze si postoji pri kociku, pozoruje svet a hotovo. kojenie mu tiez vzdy prislo na rozum v tej najvhodnejsej chvili, ale vzdy sme si nejake to kludne miestocko nasli, uf.

czechzuzanaba
28. aug 2010

Ahojte,
v Auparku je mistnost na kojeni, je tam aj prebalovaci pultik a aj mikrovlnka. Nekdy to neni otevrene, ale staci zazvonit hned na prvni zvonek u dveri a oni vam to otevrou bzucakem (je to na tom prvnim poschodi jako kdyby za detskym koutkem).
V Eurovei jsem nasla zatim jen v Mothercare, a jeste je tam prebalovaci mistnost vedle zachodu, ale tam se blbe koji, protoze tam hrozne praskaji dvere od tech zachodu vedle a napr. moji malou to dost rusi.
Jinak kdyz jsem nemohla najit koutik (napr. v Avione jsem dlouho nemohla najit, no ted uz vim kde je), tak jsem zajela i s kocarkem do kabinky pro vozickare (napr. v HMku) a nakojila sem a prebalila tam. Prodavacky byly vzdy ochotne, nikdy jsem se nesetkala s tim, ze by jim to vadilo.
Jinak me treba nevadi kojit aj nekde na lavicce, ale moje dcerka kdyz byla mensi se proste poradne nenapapala, kdyz okolo chodili lidi.

klara78
27. okt 2010

ahojte, ako ste riešily pri novorodencoch kojenie v nakupnych centrach, ked treba ešte odstrekovať mlieko? mam termín o 20 dní a kedže idu vianoce viem si predstaviť nakojiť ale čo ak bude veľa mlieka a treba aj odsiať?

ivush
27. okt 2010

@klara78 som dosť v šoku, že tri týždne pred termínom riešiš kojenie novorodeniatka v nákupnom centre !! V prvom rade je predsa dôležité, aby si v poriadku porodila a boli ste s bábom ok. Potom bude potrebné sa posnažiť, aby ste sa pekne rozkojili....ak sa vám to podarí, tak po šestonedelí sa Ti upraví laktácia na potreby tvojho miminka a nebudeš musieť odstriekavať. A prvých 6týždňov je možné, že občas budeš potrebovať odstriekať (možno, však ani nie) ale vtedy predsa bábo rozhodne nepatrí do nákupných centier!
Ak dovolíš tak moja rada pre teba znie, sústreď sa na príchod svojho miminka a vianočné darčeky pre rodinu vyrieš cez internet 🙂

sirinka
27. okt 2010

@klara78 nie po kazdom kojeni je nutne odsat ci odstriekat, treba byt zasobena tamponmi do podprsenky, lebo zo zaciatku zvykne mliecko tiect z obidvoch prsnikov.
naplanuj si radsej kratsie vylety, nie celodenne, to s novorodencom ani nie je najvhodnejsie, nech ti nenachyta choroby...

klara78
27. okt 2010

nemyslím tým že by som sa prvy mesiac niekam chystala po nakupoch. Mam 4 ročneho synčeka a pri nom som kojila len 6týždnov kedže mi rozkusal bradavky a po odstaveni som stratila mlieko, takže pri nom nebol problem mať so sebou vtermoske vodu a mlieko. No chcem aby sa mi podarilo teraz čo najdlhšie kojiť tak preto to riešim 😉

@ivush

ivush
27. okt 2010

Na rozkusané bradavky sa pravdepodobne môžeš pripraviť aj teraz, je to veľmi častý problém zo začiatku...aj keď to bolí, netreba to vzdávať, treba bradavky správne ošetrovať a dbať na správne prisatie...ak sa miminko správne prisáva tak kojenie nemá čo bolieť...