Kde sa robí a koľko trvá pedagogické minimum?

veveli
30. jún 2009

Ahojte, hladala som na nete,ale neuspesne, neviete mi prosim poradit kde sa robi pedagogicke minimum a kolko trva? Neviem či na SŠ alebo na VŠ. Velmi pekne Vam dakujem. Veronika

babatko37
27. dec 2012

@zuzuzlik Máš pravdu, ďakujem. Zistila som si u nás 🙂

monikarachel
21. jan 2013

Prosím Vás pekne kočky poraďte mi...skončila som Ing. štúdium na ekonomickej fakulte v BB a chcem si spraviť pedagogické minimum ešte...na akú VŠ by som sa mala obrátiť...ďakujem pekne 🙂

grettka
21. jan 2013

@monikarachel najlepsie na svoju "alma mater". http://www.umb.sk/umb/umbbb.nsf/page/Hlavna_str...
skus pozriet hned prvy oznam alebo rovno si napis na studijne

elidka
22. jan 2013

Ahojte, prosím ,poradte mi. Mám záujem o DPS. Mám ukončenu SOŠ s maturitou ale odbor aranžér. Na akú VS sa v takomto prípade obrátiť ( niečo blízko PD). Bavilo by ma robiť v Centre volného času. Ďakujem za Vašu pomoc 🙂

grettka
22. jan 2013

elidka, pokial mas strednu skolu s maturitou, mozes ist na akukolvek vysoku skolu. Zalezi na tebe. Najlepsie ak si poprezeras stranky VS.
Ako tip by som mala http://www.dupres-group.com/index.php?id=1&comp...
ale na UKF v Nitre mas tiez https://www.ukf.sk/index.php?view=article&id=13...
ucitelstvo praktickej pripravy

elidka
22. jan 2013

Grettka, ďakujem popozerám si internetové stránky. Páči sa mi typ na učiteľa prakt.prípravy. pa

cutest
7. feb 2013

Ahoj, chcela som sa spýtať na pedagogické minimum. Mam skoncenu VS- chemia (nepedagogicky smer) a zacala som ucit na zakladnej skole chemiu a chcu odo mna aby som si dorobila pedagogicke minimum. viet o niecom? neviem na nete nic najst..niekde v BA sa to snad musi dat, (externe)
Dakujem!

grettka
8. feb 2013

@cutest, tak si asi malo hladala 😉
skus sa pozriet tu, mas tam aj kontakty mail aj tel., tak skus im napisat:
http://www.fns.uniba.sk/index.php?id=dps

janetinka
10. feb 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat, mam vystudovanu anglistiku a amerikanistiku. Chcela by som si urobit doplnujuce pedagogicke studium. Som z Martina, tak mi prichadza do uvahy Ruzomberok alebo Zilina. Neviete mi poradit, kde je lepsie? A nemohla by som si radsej spravit 2 roky Mgr na iny predmet? Da sa to vobec? Aby som potom mohla ucit anglictinu plus ten druhy? samozrejme externe studium, kedze mam male deti🙂 Dakujem za vase prispevky a vase skusenosti.

grettka
10. feb 2013

@janetinka pokial som dobre pozerala aj KU aj ŽU, tak ucitelsku kombinaciu nevystudujes externe. Zrejme by si mohla, ale len kombinaciu nejaky predmet plus anglicky jazyk. V oboch pripadoch vsak maju len denne studium. Skor teda urobit si externe to DPŠ http://dps.uniza.sk/page.php?f=info.htm, mas tam aj cennik.
Viac poradit neviem. Potom uz len v inom meste (v BA sa da kombinacia aj externe)

elidka
7. mar 2013

Ahojte, možete mi prosím vysvetliť aký je rozdiel medzi učitelskou a neučiteľskou pedagogikou? Dik

grettka
8. mar 2013

pedagogika neucitelsky smer je taky, ze nemozes ucit, je to vlastne vedny odbor, ak mas pedagogiku ucitelsky smer, tak mozes ucit. Ale skor, to je moj osobny nazor, obsahovo to bude takmer rovnake, len odbor ma ine cislo.

lucecita
9. mar 2013

Ahojte dievčatá. Chcela som sa spýtať na pedagogické minimum v Dunici nad Váhom, či ste tam niektorá z vás študovala..... Rozmýšľam nad tým, že by som sa na to dala a nejako to nemôžem nájsť...

maruska24
4. apr 2013

pedagogické minimum v BA externe, študujete niektorá?

jazminn
4. apr 2013

najnovšie sa dá spraviť na VŠZSP sv. Alžbety a trvá 4 semestre, pozri www.vssvalzbety.sk

malamargotka
5. apr 2013

ahojte neviem nahodou ci sa da spravit pedagogicke minimum aj na vychode? KE,PO?

maruska24
5. apr 2013

@jazminn alžbeta je dlhodobo kritizovaná a zatracovaná škola, skôr by ma zaujímala Komenského univerzita, lebo z Alžbety už ani na úrad práce nechcú absolventov do pracovného pomeru.

angel5
30. apr 2013

Ahojte, ja sa momentalne rozhodujem c ist na ped.minimum..som z BA a je teraz moznost v Novych Zamkoch...nechysta sa niekto? resp.ak skoncim tak ucim tie predmety kt som mala pocas studia ped.minima?

bajciatko
6. máj 2013

Ahojte, chcem sa opytat ako postupovat pokial by som chcela byt ucitelka v MS, ale mam len strednu ekonomicku skolu? Je mozne na zaciatok si spravit len pedagogicke minimum alebo je lepsie rovno zacat studovat na VS predskolsku pedagogiku?

akinor
18. máj 2013

PROSIM RADU
- 😎
SOCIáLNA PEDAGOGIKA A VYCHOVáVATEľSTVO
- pre spresnenie a utvrdenie informácii o pg. minime. je ho možné študovať počas mgr. stupna alebo po ukončení mgr. stupna; pg minimum si musia spravit tí, ktorí absolvovali neučiteľské odbory na Vš(humanitné, sociálne, psychologické, technicné), odbory, ktorých kompetencie nezahŕnajú možnosť vyučovať - vzdelávat. je to preto, lebo neučiteľské odbory nezahŕnajú predmet - didaktita - čo je práve metodika vyučovania. len tu nemám v niečom jasno. viem že sa dá spraviť pg minimum v žiline, v trvane, len s tým rozdielom, že na žilinskej unirzite je pg. minimum "všeobecne" bez akýchsy "podštudijných programov", zatial čo na trnavskej univerzite je možnost spravit pg minimum v odboroch - pedagogika (vychovávateľstvo), sociologia, výtvarné vedy a iné. nevie niekto, či absolvovanie, napríklad na žilinskej uni postačí na vykritie rôznych absolvovaných VŠ (čize ak mám vyštudovanú sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo, mozem ist na žilinsku uni - ktorá nemá pg. minimum rozvetvenú na na študijné odbory, alebo musim ist len na trnavsku uni, kde je pg. minimum v študijnom odbore pedagogika (vychovávateľstvo) aby som mohla učiť predmety na strednej škole Sociálna a pedagogická akadémia.
dakujem pekne.

grettka
18. máj 2013

@akinor napis na studijne oddelenie skol, tam ti najlepsie odpovedia

@bajciatko mas moznost bud dva roky studovat na strednej pedagogickej skole, alebo ist rovno na VS predskolska a elementarna pedagogika. Co sa tyka praktickej stranky, je urcite lepsia stredna skola.
http://www.spsa.sk/

grettka
18. máj 2013

zabudla som dodat, dva roky na strednej pedagogickej v dvojrocnom pomaturitnom studiu
http://br.spsa.sk/index.php?option=com_content&...

cheezy
24. máj 2013

čaute, ja by som chcel učiť decká niečo ako informatika a občianska na Zš, a nejak sa mi nezdá že musím mať Vš keďže poznám učitelky ktoré normálne funguju na Zš len s maturitou a nejakou dvojročkou ktomu.. Neviete mi poradiť? 😲

grettka
24. máj 2013

@cheezy precitaj si kvalifikacne predpoklady pre pedagogickych zamestnancov.
nech sa paci: http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

mozno nejake ucitelky tak funguju, ale po 1. zalezi na potrebach v danom regione, obci atd. a po 2., ked si precitas kvalifikacne predpoklady, tak tam najdes moznosti, ktore su akceptovatelne pre danu pracovnu poziciu. Takze, co stacilo v minulosti, to nestaci dnes

fifi333
13. jún 2013

Ahojte 🙂 mám takú otázočku, či prosbu o radu... študovala som na UMB v Banskej Bysrici, odbor Pedagogika, program Pedagogika. V profile absolventa je uvedené: Absolvent bakalárskeho študijného programu pedagogika dokáže vykonávať prípravné práce pre aplikovaný edukačný výskum, práce v štátnej správe a v oblasti sociálnych služieb. Je schopný pracovať ako profesionálny vychovávateľ, voľnočasový pedagóg.
Čiže boli sme v tom, že môžme pracovať aj ako vychovávatelia. Lenže v praxi je to úplne inak, zamestnala som sa ako vychovávateľka v ŠKD, no som nekvalifikovaná, musím si urobiť doplnkové štúdium. Zaujíma ma, či náhodou niekto z vás nemá podobný problém a ako sa dá riešiť, neviem presne, aké štúdium musím absolvovať... Veľmi ma to hnevá, pretože som absolvovala predmety ako je psychológia, meodológia, teória výchovy a pod., no podľa zákona som nekvalifikovaná :/ Proste mám za sebou 3 roky na VŠ, ktoré nič neznamenajú!

bambulka242
7. aug 2013

@jazminn vies prosim poradit, kde na starnke vssvalzbety najdem info k tomu pedagogickemu minime. Dakujem vopred

jazminn
7. aug 2013

@bambulka242 www.vssvalzbety.sk ku koncu je Doplnujúce pedag.štúdium DPŠ a tam stiahni...

grettka
8. aug 2013

@fifi333 zrejme mas vystudovany vedecky, nie pedagogicky smer. To, co mas napisane v profile absolventa, zial nemusi nutne zodpovedat kvalifikacnym poziadavkam na dane funkcne miesto podla zakona. Ako je zname, zakony sa menia, atd. Pozname ako to v nasej legislative chodi 😠 . Co po tebe pozaduje zamestnavatel? Mozes si urobit napr. externe strednu pedagogicku skolu. Niektore stredne pg. skoly robia tento odbor ako dvojrocne specializacne studium.
Pripadne, nemas moznost urobit si magisterske studium v nejakom nadvazujucom, ucitelskom smere? Mozno by to bolo lepsie. Neviem z akeho regionu si, a ake mas moznosti dalsieho studia.

alexaa10
19. aug 2013

No ja by som chcela tiez poradadit ako si urobit pedagogicke minimum pedagogiku v Presove alebo kosice.problem ukoncene moje studium je manazment.diky za rady.

cica869
27. aug 2013

baby neda sa to spravit aj ked nemam VS?