Kde sa robí a koľko trvá pedagogické minimum?

veveli
30. jún 2009

Ahojte, hladala som na nete,ale neuspesne, neviete mi prosim poradit kde sa robi pedagogicke minimum a kolko trva? Neviem či na SŠ alebo na VŠ. Velmi pekne Vam dakujem. Veronika

grettka
27. aug 2013

cica869, neda, pedagogicke minimum si mozes urobit len pocas VS studia II. stupna, alebo po jeho ukonceni, vzhladom k tomu ze ped. minimum si robis len k predmetom, z ktorych mas statnicu, a teda len tie mozes po ukonceni minima vyucovat.

drnda18
22. sep 2013

ahojte, chcela by som sa opytat, ze keby som si spravila pedagogicke minimum (mam vsak vystudovanu len strednu skolu s maturitou) mohla by som sa uplatnit ako vychovavatelka v detskej skolke??? dakujem

mariabilla
22. sep 2013

drnda18 ano mozes je to pomaturitne studium na strednej skole Pedagogicka a socialna akademia odbor ucitelstvo pre MS a vychovavatel v skolskej druzine trva to dva roky a konci maturitou teraz som tam prvy rok

mariabilla
22. sep 2013

@drnda18 tiez mam ukoncenu iba strednu s maturitou

drnda18
23. sep 2013

super 🙂 ja mam rocneho synceka, tak som myslela ze este tie dva roky na materskej vyuzijem na nieco taketo pretoze mam velmi rada deti a bavilo by ma pracovat v skolke..... Kde je takato skola, dalo by sa dostudovat aj externe.... Dakujem velmi pekne

danulicek
3. okt 2013

@mariabilla ahoj, pozerala som si podmienky studia a su tam talentove skusky ci nieco take. mozem sa prosim ta opytat, ci to ozaj beru tak vazne? spievat, kreslit a hrat na hudobnom nastroji viem tak trochu 😀 tak ak je potrebne byt fakt profik, tak radsej az to viem dopredu 🙂 dakujem 🙂

mariabilla
3. okt 2013

danulicek Pre externistov to neplati my sme talentovky nerobili na stranke www.psabuba.sk je na lavej strane policko externe studium a jedine co chceli bola kopia maturitneho vysvedcenia a potvrdenie od lekara ze si o.k. Potom si nas v juni zavolali na akoze prijimacie skusky ale bo to iba ustny pohovor aby zistili ci nahodou nemas recovu vadu rackovanie a pod. Myslim ze vzali vsetkych otvarali teraz 5 tried po 27 ludi cca.
Na hudobny nastroj je treba hrat bud na gitaru a flautu alebo klavir a flauta ale ziadne komplikovane veci iba jednoduche pesnicky detske....
Z nasej triedy vedela hrat na hud. nastroj iba jedna osoba takze asi tak ak by si este nieco chcela vediet kludne sa opytaj🙂
Skola je kazdy piatok od 14.00 do 20.00 hod.

lusinka001
10. nov 2013

@tatolu
Ahoj,ja by som tiez chcela ist na druhy stupen na TU do Zvolena. Zatial studujem verejnu spravu, ale po Bc, by som chcela prejst na Ing do Zvolena. Kde si prosim ta robis to pedagogicke minimum a aky odbor na TU studujes? dakujem 🙂

tatolu
10. nov 2013

@lusinka001 Ja som už doštudovala 🙂 Bc. a Ing.som robila na Lesníckej fakulte - odbor Aplikovaná zoológia a poľovníctvo. DPŠ robí TUZVO v spolupráci s pedagog.fa. z BB a vyučujúci dochádzajú do ZV na TU 😉 http://www.tuzvo.sk/sk/studium/doplnkove_studij...

lusinka001
13. nov 2013

@tatolu dakujem pekne za info, pomohla si mi 🙂 Este by som sa chcela spytat ci s tym pedagogickym minimom mozes ucit len zoologiu a polovnictvo a ci si to uz vyuzila.. ja by som chcela do toho ist, len niektori ma odhovaraju ci to minimum vyuzijem, ci ma s tym niekde zoberu ucit..

tatolu
13. nov 2013

@lusinka001 ja som to ešte nevyužila... Momentálne sa u nás situácia zmenila tak, že nemôžem odísť z domu... Podľa mojich info. učiť môžeš všetky predmety z ktorých sa štátnicuje (a myslím, že aj tie, z ktorých si vykonala skúšky počas štúdia - ale to asi individuálne od potreby školy). Neviem celkom tie nové zákony, ale je to asi skôr na tie stredné školy a mohlo by byť aj na ZŠ 2.stupeň (Na 1. stupeň potrebuješ pedagogickú školu). Vraj aj na VŠ by sa dalo, no neviem.... Teraz sa už učí na DPŠ aj andragogika, tak asi áno... ja som však bola posledný ročník, kedy sa andragogika ešte neučila, tak by som si musela asi kurz spraviť...

grettka
14. nov 2013

@lusinka001
podla mojich informacii po ukonceni DPS mozes ucit len predmety, z ktorych mas statnicu a je urcene pre ucenie na strednych skolach, pripadne II. stupen ZS ako uvadza tatolu 🙂
Inak sa pripravuje zmena v oblasti DPS (zial podla vsetkych indicii to bude zmena k horsiemu).

a este mam otazku, ako chces prejst zo studia verejnej spravy k studiu na technickej VS? Nadvazujuce studium po bc. sa da studovat len v pribuznych odboroch, nie kombinacie podla lubovole.

veroncaknoblochova
15. nov 2013

verona knoblochova ahojte chcem sa opytat babulky mam ukoncenu skolu s maturitou staci mi pedagogicke minimum ked by som chcela ucit v materskej skolke

grettka
15. nov 2013

😉 nie, nestaci, par stran dozadu som hadzala link na kvalifikacne poziadavky na pedagogickych pracovnikov

druha vec, pedagogicke minimum si mozes urobit len na predmety, z ktorych mas statnice, teda bud ak mas VS ukoncenu, pripadne si na mgr., ing. stupni studujuca

takze, co mozes urobit, aby si mohla ucit v MS je bud dialkovo vystudovat na pedagogickej a socialnej akademii v pomaturitnom studiu ucitelstvo pre MS alebo si urobit VS v odbore predskolska a elementarna pedagogika

hemetre
15. nov 2013

@grettka ahoj, mozem sa ta spytat, ja mam ukoncene VS studium - Ing .- Učiteľstvo technických profesijných predmetov - Uplatnenie absolventa:

Nájde uplatnenie ako učiteľ príslušných technických - profesijných predmetov na SOŠ, školský metodik pre výučbu technických odborných predmetových skupín, špecializovaný pracovník štátnej správy, lektor v oblasti ďalšieho vzdelávania a v oblasti vzdelávanie dospelých.

Ak by som chcela robit ako ucitelka v MS, tiez si musim spravit min. to pomaturitne studium na strednej skole? Dakujem.

grettka
16. nov 2013

@hemetre
skus pozriet predoslu stranu tejto diskusie a moj prispevok z 24.maja, tam som davala link na kvalifikacne predpoklady ped. pracovnikov. Vychadzam len z tohto dokumentu. Samozrejme, zalezi aj na vedeni danej MS, ci poziadaviek zriadovatela. Niekde zamestnaju s tym, ze si dane vzdelanie doplnis. Blizsie sa uz musis informovat u konkretnej MS. Drzim palce😉

hemetre
16. nov 2013

@grettka Oki pozriem , popytam sa, dakujem.

aktak
3. dec 2013

Ahojte, prosim o radu, mam skoncenu FA STU cize som Ing.arch. a mam statnicu z AJ. Mohla by som po (alebo uz aj pocas, alebo ci vobec) studiu pedag.mimima ucit na I.stupni? Da sa vobec aj takto v strede roka zapisat na studium? Asi az od septembra...diiiiik

grettka
3. dec 2013

@aktak ci by si mohla alebo nemohla ucit na I. stupni ti musi povedat riaditel prislusnej skoly, kde chces pracovat. Pedagogicke minimum si mozes urobit len k predmetom statnej skusky z STU, to pedag. minimum sa ti nebude vztahovat na anglictinu. Co by si chcela ucit na I. stupni? CI celkovo len ucit? To by si musela mat asi skoncene ucitelstvo pre primarne vzdelavanie.
http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...
v tom dokumente mas kvalifikacne poziadavky na jednotlive pracovne pozicie v skolstve

S tvojou skolou, po skonceni ped.min. by si zrejme mohla ucit na strednej skole technickeho zamerania alebo pripadne II. stupni ZS. Ale zrejme zalezi aj na riaditelovi prislusnej skoly, kde by si chcela posobit.

aktak
4. dec 2013

@grettka dakujem si zlata, spytam sa riaditelky, ale asi to moc realne nieje

grettka
4. dec 2013

@aktak skus sa spytat, za pokus to stoji, drzim palce 😉

bounties
30. jan 2014

@grettka prosim ta, chcela by som si urobit pedagogicke min., mam vsak len bakalarske vzdelanie, vedela by si mi poradit?

grettka
30. jan 2014

@bounties neuvadzas akym smerom sa chces uberat, co mas vystudovane a co by si chcela robit.
Pokial chces napr. ucit v materskej skole, je mozne si urobit pomaturitne kvalifikacne studium na pedagogickej a socialnej akademii, konci maturitnou skuskou.
Pokial ide doplnkove pedagogicke studium na VS, to si mozes urobit len k tym predmetom, z ktorych mas mgr. statnu skusku, alebo subezne pocas mgr. studia. Ucit s tym mozes spravidla len na strednej skole, pripadne na II. stupni ZŠ.

bounties
30. jan 2014

@grettka ok, dakujem, mam bakalara z manazmentu a chcela by som ucit na ZS, alebo SS anglicky jazyk, matematiku, prip, aj nejake ine predmety, ale teda neviem, co dalej. mozem si teda spravit pedagogicke min. pocas toho mgr. studia, da sa to aj dialkovo, ak ano, kolko trva studium, kde a dokedy sa musim nahlasit, chcela by som zacat studovat uz od septembra 🙂

grettka
30. jan 2014

@bounties ja nie som VS institucia, takze ti neviem povedat kde sa hlasit, a do kedy.
Viem len tolko, ze vsade si VS stanovuje podmienky sama. Takze treba sa najprv informovat, najlepsie na svojej domovskej VS, ci doplnkove pedagogicke studium poskytuje, malo by to fungovat aj dialkovo a trva cca dva roky (4 semestre).
Pozeram, v profile ma, ze si z Kezmarku, tak mozno v Presove na PU http://www.unipo.sk/9267
pozri v linku, ktory som dala, je tam aj odbor manazment. Skus sa tam poinfomovat, drzim palce

bounties
30. jan 2014

@grettka ano, ja viem, ze nie si institucia 😀 idem si to pozistovat...
este sa chcem opytat, cize studium Mgr. + pedagogicke minimum trva dva roky dokopy? alebo dva + dva? lebo kebyze mam dalsie styri roky chodit do skoly, tak to teda neviem...

grettka
30. jan 2014

@bounties tak toto fakt neviem. Na mnohym VS to fungovalo subezne. Cize za dva roky aj mgr. aj DPŠ studia, ale neviem ake podmienky si da prislusna skola. .
Mozno postaci, ak ta prijmu na magisterske a dolozis potvrdenie o prijati na mgr. k prihlaske a budes studovat sucasne. 🙂
Je tam kontakt, skus tam napisat, co ti povedia.

bounties
30. jan 2014

@grettka ok,volala som, ale s mojim vzdelanim-teda bakalar z manazmentu sa vraj neda prejst na studium Mgr., mam ist studodvat od zaciatku, co by bolo 5 rokov, to je nemyslitelne ☹ co mam teraz robit? skusim asi este inde zavolat

grettka
30. jan 2014

@bounties to je sialene, skoncis bc. z manazmentu a nemozes pokracovat v mgr. manazment? Nuz zostava mi rozum stat. Skus sa informovat tam, kde si studovala. Tam sa mgr. studium neda dostudovat?

bounties
30. jan 2014

@grettka nie, na nasej sa neda, to je sukromna, zbytocne vyhodene peniaze, fakt neodporucam nikomu studium na sukromnych skolach-nikdy! a kolko som zaplatila a zbytocne ☹ aj som si poplakala teraz, akoze robota vo vyhlade ziadna, tak som skusila takto, no neda sa ☹