Kde sa robí a koľko trvá pedagogické minimum?

veveli
30. jún 2009

Ahojte, hladala som na nete,ale neuspesne, neviete mi prosim poradit kde sa robi pedagogicke minimum a kolko trva? Neviem či na SŠ alebo na VŠ. Velmi pekne Vam dakujem. Veronika

grettka
30. jan 2014

@bounties fuha, tak to mi je luto ☹
A co takto manazment na katolickej univerzite v Ruzomberku? Podla informacii na webe maju detasovane pracovisko aj v Poprade, a externu formu mgr. studia.
http://www.pf.ku.sk/images/stories/download/dok...
Informacie o prijimacom konani su sice pre tento rok, zatial nove nie su zverejnene, ale co keby si sa skusila informovat?

bounties
30. jan 2014

@grettka super, dik, toto vyskusam zajtra, lebo dnes som uz volala do troch skol, tak si to necham radsej na zajtra a dam potom vediet 🙂 dakujem velmi pekne za info, ste velmi zlata 🙂

bounties
30. jan 2014

@grettka a to by som snad mohla absolvovat aj ako denne ked tak pozeram na to, lebo to mam blizko 🙂 tak dufam, ze to vyjde 🙂

grettka
30. jan 2014

@bounties super, naozaj drzim palce, nech to vyjde 😉

emka13
25. feb 2014

@grettka ahojky chcem poprosit o radu ak som skoncila VS ekonomika a manazment podniku magisterskou skuskou a este si urobila v tom istom odbore PhDr. ako mam postupovat ak by som chcela ucit? tiez len predmety z ktorych mam statnu skusku? a ak...tak sa da pedagogicke minimum spravit aj pocas zamestnania? nemam konkretnu pracu len pri dvoch mlinkych detickach je ucitelstvo asi najidealnejsie nakolko prazdninujeme spolu 🙂 dakujem za odpoved

grettka
27. feb 2014

@emka13 pedagogicke minimum by sa malo dat urobit aj dialkovou formou popri zamestnani, treba sa len informovat na prislusnej skole/fakulte, ktora DPS poskytuje a da sa urobit len k predmetom, z ktorych mas statnu skusku.

anickaa2
13. mar 2014

Mam vyštudovanú Andragogiku v Prešove. Je tu niekto kto si s tymto odborom robil ped.minimum ? poradíte? dakujem

mimca20
24. mar 2014

Baby idem k vam po radu. Mam ukonceny 2stupen Mgr. socialnu pracu - manzel ma "dokopava" nech si spravim pedag. minimum, kedze starsi od septembra pojde do skolky a pri malickom by sa to dalo aj zvladnut. V ramci Presova - neviete ktora fakulta to robi (nasla som Presovsku univerzitu) a pribuzny odbor k socialnej praci asi nie je ziadne ci???

janabidlo
8. apr 2014

Prosím Vas, studoval niekto, alebo viete o niekom, rozsirujuce studium slovensky jazyk v Ziline na IPV? Je to tam tazke? Da sa to zvladnut? DAKUJEM za odpoved.

diablica697
2. jún 2014

Ahojte! 🙂
Viete mi poradiť kde sa dá spraviť v Bratislave pedagogické minimum a koľko to trvá? Momentálne študujem v 4. ročníku na VŠ odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, ale popri tom, by som si rada spravila pedagogické minimum, keďže by som veľmi chcela učit v materskej škôlke. 🙂

Vopre ďakujeem! 😉

matja
20. jún 2014

Je tu niekto, kto si urobil DPŠ v IPV v ZA alebo UMB BB? Potrebujem jednu info. Ďakujem.

jazminn
21. jún 2014

@mimca20 ved PM sa robí aj na SP...

grettka
22. jún 2014

@diablica697 to este neznamena, ze ked si urobis pedagogicke minimum, tak mozes automaticky ucit v materskej skole. Kedze studujes prekladatelstvo-tlmocnictvo, tak asi na filozofickej fakulte, tam predsa musi existovat moznost DPS. Ale , ak chces ucit v MS, tak ti neostane nic ine, len si urobit dvojrocne pomaturitne studium na pedagogickej a socialnej akademii. A kliiidek, studuju tam aj zeny, ktore uz maju VS 😉 . http://www.psabuba.sk/index.php?&dd=1&do=conten...

modra
25. jún 2014

@mariabilla prosim ta a co sa ta tam pytali na tom pohovore? Ake otazky alebo co si tam rozpravala na pohovore na skolu? Dik

katkakostkova
25. jún 2014

Babule nedá sa mi to tu celé citat, mam ukončenú obchodnú akadémiu, co všetko mi treba absolvovať aby som mohla byt učiteľkou v materskej skole?

grettka
25. jún 2014

@katkakostkova
nehnevaj sa, ale trosku citaj, neustale sa tu tie informacie opakuju 😉

Bud si urobis dvojrocne pomaturitne studium na pedagogickej a socialnej akademii, nepises z akeho si regionu (v BA sa da urcite dialkovo) alebo si hodis VS Predskolsku a elementarnu pedagogiku, alebo ucitelstvo pre predprimarne vzdelavanie (kazda skola to ma inak nazvane), externe pokial viem je moznost na UK v BA, UKF v NR, myslim, ze aj v TT) ostatne si musis vygooglit.

mariabilla
25. jún 2014

@modra islo len o to aby ta poculi rozpravat totiz ludia ktori maju recovu chybu rackuju alebo zle vyslovuju niektore pismenka by pedagogiku studovat nemali a pytali sa preco chces ist studovat pedagogiku?
bolo to velmi kratko a islo to ako na beziacom pase.....

janussa69
18. júl 2014

@mimca20 ahoj,prosím ťa ako si sa rozhodla? aj ja študujem soc. prácu a neviem čo ďalej :-/

mimca20
18. júl 2014

@janussa69 Ahoj - situacia doma mi nedovolila si tento rok dat prihlasku. a skusim o rok

dundicka
12. aug 2014

môžem si ho urobiť a učiť v materskej skôlke aj ked mám vyštudovanú informatiku?

dundicka
12. aug 2014

@katkakostkova presne toto potrebujem vedieť .... aj ja mám OA a chcem učiť v škôlke.... externe a ak sa dá ešte to stihnúť tento rok

badgirlwamp
28. sep 2014

Ahojte... neviem, či mi budete vedieť poradiť, ale ja študujem piaty ročník žurnalistiky a tiež by som chcela minimum, aby som mohla učiť na stredných školách.. Kade sa mám, prosím, uberať? ďakujem

grettka
28. sep 2014

@badgirlwamp na svojej domovskej katedre alebo fakulte sa obratit najlepsie na studijne odd. Tam by mali vediet podat info, ci dana skola DPS ponuka

graceful9
8. okt 2014

Baby,oplati sa aj so soc.pracou robit ped.minimum?co vlastne potom mozem robit?ucit?ci co?

grettka
8. okt 2014

@graceful9, socialna praca plus DPS mozes ucit na strednej skole (napriklad pedagogicka a socialna akademia), alebo ale to som si nie na 100% ista, mozes robit vychovavatelku v detskom domove.
Treba radsej pozriet vyhlasku o kvalifikacnych predpokladoch pedagogickych zamestnancov. Viac momentalne poradit neviem.

graceful9
8. okt 2014

@grettka dakujem pekne 🙂

2danculik
9. okt 2014

švagrina je vyučená zdravotná sestra a teraz si robiminimum aby mohla robit v školke, v modre, 2 roky a chodí tuším kazdý druhý piatok a sobotu

elrasima
20. okt 2014

@2danculik ahoj, chcem sa opýtať na školu kde študuje švagriná ako prebiehal prijímací pohovor, na zvládanie školy a hlavne koľko stojí štúdium. Končí mi materská s tretím dieťaťom a moja povôdná práca (banka) mi nevyhovuje, takže by som chcela trochu zmenu a prax s deťmi už mám 16 ročnú 😉 . Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

2danculik
20. okt 2014

@elrasima joj tak na toto neviem odpovedať, som so švagrinou velmi malo. Popýtam sa, ked tam pojdeme najbližsie🙂 Viem len že je to v Modre a bude tam chodit 2roky každý druhý piatok a sobotu, a bude nekvalifikovaná učitelka, ale začína už teraz v novembri...to je asi na dohode so zamestnávateľom

grettka
20. okt 2014

@2danculik a preco jej povedali, ze bude nekvalifikovana? Asi ti nepovedala, no nevadi. To som prekvapena. Citam vyhlasku https://www.minedu.sk/data/att/651.pdf, a je tam spomenute aj studium na pedagogickej SŠ sice nie je vyslovene uvedene, ze v pomaturitnom kvalifikacnom studiu.

@elrasima tu su info z Pedagogickej a socialnej akademia v Bratislave:
korpiruje zo stranky "štúdium nie je spoplatnené, žiaci prispievajú iba do Comenium, n. f. (=50,- € na šk. rok)"
Prijimacky su, kopirujem zo stranky "Vstupný pohovor zameraný na jazykový prejav, čistotu reči, úroveň komunikácie, záujem o prácu s deťmi, skúsenosti z práce s deťmi, overenie práce s deťmi"
Vyucovanie maju v piatok popoludni.