Kde sa robí a koľko trvá pedagogické minimum?

veveli
30. jún 2009

Ahojte, hladala som na nete,ale neuspesne, neviete mi prosim poradit kde sa robi pedagogicke minimum a kolko trva? Neviem či na SŠ alebo na VŠ. Velmi pekne Vam dakujem. Veronika

2danculik
21. okt 2014

no čítala som na forach že na učitelku musíš normálne študovať strednu a vysoku, tak asi preto

grettka
21. okt 2014

Jasne, chapem. Lenze to dvojrocne studium na strednej pedagogickej sa vola pomaturitne kvalifikacne studium. A vyhlaska to neuvadza striktne, ale je tam viacero moznosti absolvovaneho vzdelania.

elrasima
22. okt 2014

@2danculik veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ak by Ste sa dozvedeli viac vopred ďakujem za info.

elrasima
22. okt 2014

@grettka ďakujem veľmi pekne za info.

llienockaa
7. jan 2015

Ahojte, chcem sa spytat..mam ukonceny bc stupen pre druhy stupen zs a ss .. a statnicu z pdg, sjl a anj..chcela by som vsak ucit bud v materskej skole alebo na zs prvy stupen..staci mi na to pdg minimum? Kde v okoli sa to da studovat??/Trencin..Dakujem za info

monikaa2486
12. jan 2015

Dievčatá keby som chcela vyštudovať to pomaturitné kvalifikačné študium pedagogiky, môžem to vyštudovať aj po skončení SOS odbor obchod a podnikanie? či musím mať strednú pedagogicku?

heni79
12. jan 2015

@llienockaa
Na ZŠ musíš mať úplné vysokoškolské vzdelanie, Bc. ti na 100% nestačí!
A ešte pozerám, že máš úplne iné zameranie.
Na prvý stupeň by si musela mať vzdelanie pre primárne vzdelávanie, do MŠ predprimárne.
Mať štátnicu z pedagogicky nestačí.
Možno v nejako súkromnom opatrovateľskom zariadení, ktoré sa tvári ako MŠ, by ťa možno aj brali. A normálnej škole a škôlke nie.

mariabilla
12. jan 2015

monika2486 je jedno aku skolu mas skoncenu len musis mat maturitu a potom externe pedagogicku trva to dva roky

jankaremka
17. jan 2015

Dobrý deň, absolvovali ste niekto DPŠ na CCV v BB? Alebo tam aktuálne chodíte??? Ďakujeeeem

matahacik
24. jan 2015

Dievcence na pracu ucitelky v MS, vam nestaci pedag.minimum, musite mat bud strednu ped.skolu-ucitelstvo pre MS, alebo pomaturitnu 2rocnu nadstavbu ucitelstvo pre MS a vychovavatelstvo studuje sa to napr.v Ba na pedag.a kult.akademii v Modre, alebo pedag.a soc.akad.v Dubravke, alebo sukromna pedag.akademia Bieloruska.
Druha moznost je bakalar.studium predprimarnej pedagogiky na VS pedagogickej, alebo magisterske stud.predprim.pedag.
Bohuzial ak mate VS pedagogicku ucitelstvo pre ZS prvy stupen, alebo primarnu pedag.tak vam to ak chcete ucit v statnej MS neuznaju ste pre nich nekvalifikovana, musite si urobit minim.kvalifikaciu na tej pedag.akademii.
Viem o com hovorim, mam ukoncenu Fakultu tel.vychovy, k tomu pedag.minim na vyucbu odb.predmetov na SS, a nestacilo to,tento rok koncim pomatur.studium ucitel.pre MS na pedag.akad.v Modre.Ak Vas riaditelka chce,a zamestna vas ako nekvalifik.pedag.zamestn. mate dva roky aby ste si kvalifikaciu z predprim.pedag.-ucitel.pre MS urobili.
Vela zdaru.
Mata

matahacik
24. jan 2015

@monikaa2486 musis mat maturitu, to je podmienka na prihlasenie sa na pomaturitne stud.na pedag.akad.obor ucitelstvo pre MS, na akej strednej skole alebo Str.odb.ucili.s maturitou to je , je jedno.

dolka899
25. jan 2015

Ahojte. Mam ukonceny 2. stupen VS Manazment predaja a 1. stupen prekladatelstvo a tlmocnictvo FJ. Rozmyslam nad DPS s tym, ze by som ucila hlavne FJ. Je to mozne i ked mam z FJ "len" bakalara? Dakujem.

michaela1711
30. jan 2015

@mariabilla Dobrý deň chcem sa opýtať keby som chcela si robiť vysokú školu elementárnej pedagogiky mala by som mať aj strednú takého odboru? Ďakujem.

mariabilla
30. jan 2015

@michaela1711 podla mna nie aj z gymnazia sa da alebo z inej strednej skoly...

michaela1711
30. jan 2015

@mariabilla a sú na vysokej externej aj talentové skúšky? Či to neviete.

mariabilla
30. jan 2015

@michaela1711 neviem ale na stranke skoly by tieto info mali byt tak skuste pozriet

michaela1711
30. jan 2015

@mariabilla Ďakujem

grettka
30. jan 2015

@mariabilla na elementárnu pedagogiku, alebo predprimarnu (predskolsku) treba pozriet prislusne fakulty, ktore prichadzaju do uvahy, kde vby si studovala.
Napríklad Trnava ma tieto podmienky (koprujem z ich stranky):
Predškolská a elementárna pedagogika (externé štúdium trojročné, spoplatnené štúdium, 90 študentov)
Uchádzači budú prijímaní bez prijímacích skúšok. Prijímanie sa uskutoční na základe výsledkov, ktoré uchádzači dosiahli z profilových predmetov na výročných vysvedčeniach za 1. – 3. ročník na strednej škole. Za profilové predmety v študijnom programe predškolská a elementárna pedagogika sú považované predmety slovenský jazyk a literatúra s váhou 1, matematika s váhou ½ a výchovy (hudobná, telesná a výtvarná) s celkovou váhou ½. Podmienkou prijatia na štúdium je ukončenie stredoškolského vzdelania a predloženia úradne overeného koncoročného vysvedčenia 4. ročníka a maturitného vysvedčenia.
Pri prijímaní na externé štúdium sa zohľadňuje aktuálna najmenej jednoročná prax v odbore, za ktorú sa považuje pôsobenie v oblastiach: učiteľstvo v materskej škole, učiteľstvo na 1. stupni ZŠ, vychovávateľstvo v školských zariadeniach, uchádzači pôsobiaci v pedagogickej praxi v daných oblastiach priložia k prihláške potvrdenie o pracovnom zaradení a dĺžke pedagogickej praxe. Výsledky vysvedčení a prax v odbore sa posudzujú v pomere 3:1.
Výška ročného školného je 730 €, školné nie je možné odpustiť ani znížiť.

V BA na pedagogickej fakulte su zas tieto podmienky:
UČITEĽSTVO PRE PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE
Prijímacia skúška bude pozostávať z:
 ústnej (talentovej) skúšky, ktorá bude zameraná na zisťovanie komunikačných kompetencií uchádzača a prípadný výskyt rečových problémov.
Obsahom ústnej skúšky bude:
 monológ na vybranú všeobecnú tému
 diskusia so zameraním na zistenie záujmu o odbor
 prezentovanie preštudovanej literatúry zameranej na problematiku predprimárnej a primárnej edukácie
 analýza vybraného odborného textu
Uchádzač si na skúšku prinesie zoznam prečítanej literatúry zameranej na problematiku predprimárnej a primárnej pedagogiky (vrátane odborných časopisov).

grettka
30. jan 2015

@dolka899
vsade uvadzaju, ze len pre absolventov mgr. studia, takze DPS by si si mohla urobit len na tie predmety, z ktorých mas ukonceny II. stupen studia.

Nieco mi ale napadlo, preco si robit DPS, ktore trva dva roky?
Nebolo by lepsie ist rovno na mgr, studium FJ? To tiez trva dva roky. Napríklad teda v BA (v ZA, RK, ani BB som nenasla externe FJ), kopirujem zo stranky pedagogickej fakulty:
ROMÁNSKE JAZYKY A KULTÚRY
Podmienky prijatia sú:
 ukončené bakalárske štúdium v študijných odboroch 2.1.32 Cudzie jazyky a kultúry so špecializáciou na španielsky alebo francúzsky jazyk. Z príbuzných študijných odborov 1.1.1 Učiteľstvo akademických predmetov, 2.1.29 Neslovanské jazyky a literatúry, 2.1.35 Prekladateľstvo a tlmočníctvo.
 V prípade väčšieho počtu uchádzačov ako je predpokladaný počet prijatých uchádzačov na daný študijný program si fakulta vyhradzuje právo vybrať uchádzačov podľa váženého študijného priemeru za celé Bc. štúdium.

dolka899
30. jan 2015

@grettka Viem velmi dobre, ze si nemozem dokoncit 2.stupen, lebo ho nikde neotvaraju externe (ani tlmocnictvo ani jednopredmetove ucitelstvo, preto som sa chcela informovat, ci by sa to dalo spravit na odbor, ktory som ukoncila ako Ing. a platilo by to aj na FJ v praxi. Ale dakujem za snahu 🙂

grettka
30. jan 2015

@dolka899 a toto co som hodila link ti je na nic? Lebo to je jednopredmetove studium, romanske jazyky a kultury, externe studium a je tam mozne is aj po absolvovani bc. v odbore tlmocnictvo a prekladatelstvo.

mariabilla
30. jan 2015

@grettka dakujem ale ja som sa nepytala ale michaela1711

grettka
31. jan 2015

@mariabilla prepac, obcas kliknem aj tam, kam nemam 😀

bibinka12
2. feb 2015

Ja si momentálne robím pedagogické minimum a robím si to na SŠ, na konzervatóriu....takže si myslím, že sa to dá spraviť aj na pedagogickej SŠ....

dolka899
4. feb 2015

@grettka Romanske jazyky su nielen FJ, takze je to myslene, ze student studuje FJ a nieco k nej, napr. spanielcinu 🙂 ucitelstvo FJ jednopredmetove externe (podla toho, co som nasla na stranke Uni Komeskeho) neotvaraju.

henickasad
18. feb 2015

ahojte chcela som sa spítat. chcem si urobit učitelské minimum výtvarku ale neviem kde sa to študuje... som z bystrice a potrebujem nech to je čo najbližšie koli robote. neviem kam sa obrátit tak dakujem

zemicka89
25. feb 2015

Dobrý deň,som zo žiliny a asi si potrebujem urobiť ped.minimum, lebo mala by som robiť asistentku učiteľa, mám maturitu z ekonomiky a spol.stravovania, budete taký dobrý a poradíte mi, že kde by som mala možnosť študovať? Teda myslím mesto...srdečná vďaka Prajem Vám všetkým čo mi pomôžete všetko dobré 🙂

tana211
17. apr 2015

@mariabilla ahoj môžem sa spýtať koľko stalo to pomaturitne štúdium ucitelstva? Chcem ísť na večerné diaľkové. Platila si celý rok alebo polročné? Ďakujem

maca283
17. apr 2015

@zemicka89 Aj mna by to zaujimalo kde sa da robiť ped.minimim Ak mna niekto info prosim napište mi Najlepšie by bolo kedy sa dalo zilina

mariabilla
18. apr 2015

Na Bullovej v Dubravke stoji to 50 eur na jeden skolsky rok a trva to 2 roky