Kde sa robí a koľko trvá pedagogické minimum?

veveli
30. jún 2009

Ahojte, hladala som na nete,ale neuspesne, neviete mi prosim poradit kde sa robi pedagogicke minimum a kolko trva? Neviem či na SŠ alebo na VŠ. Velmi pekne Vam dakujem. Veronika

janulkajd
12. jan 2016

Neviete nahodou ci sa robia a ako vyzeraju talentovky na pomaturitne studium turcianske teplice

katarina2508
29. jan 2016

dobrý večer. poprosila by som ak vie niekto informáciu ohľadom pedagogického minima.mám v tom chaos.vyštudovala som sociálnu prácu 5-ročné magisterské štúdium a chcela by som sa venovať práci s deťmi ako asistentka učiteľa alebo asistentka vychovávateľa v mš alebo zš alebo vychovávateľka,učiť netúžim. prosím o presné infromnácie na akej škole by sa dalo takéto dačo študovať, do kedy treba podať prihlášku prípadne čo to stojí. vopred ďakujem za info. s pozravom Katarína 😉

majdapajda
29. jan 2016

Ahojte. chcem ist studovat pomaturitne studium pre materske skolky a vychovavatelstvo, na nejakej socialno-pedagogickej akademii. Externe.
Ale mam velky problem s cudzimi jazykmi. Nasla som, ze studium sa konci maturitnou skuskou aj z cudz. jazyka.
Je to tak? Na akej je urovni? Mimochodom, kolko taketo studium stoji? Dakujem.

sardinka335
29. jan 2016

Mrknite sem : http://www.psabuba.sk/index.php?&do=content.pag...
Tak neviem od kade ste...hladajte pedagogicku a sociálnu akademiu - tušim je aj v Leviciach ....a tam sa da študovať externe 2 roky učitelstvo pre MŠ a vychovavatelstvo...
Ja som to robila ale pred vyše 10 rokmi na tejto škole.

maca283
30. jan 2016

@majdapajda Ahoj v Ba je Pedagogicka socialna akademia na 2 roky Jazyk je tam ale neni ako hlavný predmet nematuruješ s neho Platí s a100 eur rocne Robia sa talentove skusky

majdapajda
31. jan 2016

maca283 dakujem, ja som z okolia myjavy. najblizsie mam pedag. social. akad. v trencine, alebo modre a trnave. o talentovkach viem. len ten jazyk ma znepokojuje. s inym nemam problem.
a cim sa konci studiom? ty si to absolvovala?

maca283
31. jan 2016

@majdapajda maturitna skuska ja som s Pb a chodim teraz do tej Ba

greentrees
31. jan 2016

ahoj, učím na SŠ, rok som učila a potom ma vyhnali si dorobiť doplňujúce pedag.štúdium - trvalo 2 roky a robila som si ho v Žiline na Žilinskej univerzite.

majdapajda
1. feb 2016

maca283 a akou formou je to? myslim cez vikendy alebo nejake dni v tyzdni?
a talentovky tazke zvladnut? bolo vela uchadzacov?
na niektorych tych akademiach som nasla ze 120 uchadzacov a beru 30 (minulorocne). to je dost natresk.

maca283
2. feb 2016

@majdapajda Chodi sa piatky os druhej do 20 11 predmetov plus prax Talentovky pesnicka citanie a prednes textu a potom pohybovu aktivitu Otvarava sa 5 tried a boli aj co enzobrali ale asi nie az tolko ako pisest ty pozri si www.pedagogicka socialna akademia-Bullova2

marmir
7. mar 2016

@maca283 som tiež z Pb a chcela by som ísť do BA, mám Mgr, ale ošetrovateľstvo, prosím chodí sa úplne každý piatok? mám ešte 2 ročného syna, starší je už v škôlke, aby som si vedela zabezpečiť stráženie, a jazyk je náročný?ja viem nemčinu, čítala som , ako píšeš vyššie, že sa z neho nematuruje, ale aj tak sa obávam, a ešte ťa poprosím prax sa dá robiť hocikde v MŠ , 🙂 či musí byť BA, veľmi pekne ďakujem 🙂

melani888
8. mar 2016

Ahojte kočky prosím má niektorá skusenosti sozaložením sukromnej školky? alebo materskeho centra? mám pedagogicku a socialnu akademiu vychovavatelstvo/ opatrovatelstvo v Čadci. neviem aký je postup,čo treba najskor vybavit? zistit? stačí mi toto vzdelanie na založenie školky? učit v nej nechcem. dakujem

maca283
8. mar 2016

@marmir Ahoj chodi sa kazdy piatok ale nemusis iba sepku by si mala mas to na prax a potom len chodit na skusky Ano kde chces prvy rok je ms a druhy rok je druzina No neviem co jazyk lebo ja mam anglinu a som s nej tupa ale presla som a to je pre mna poctatne

lubila
8. mar 2016

@melani888 na zriadenie skolky myslim ze uplne staci

melani888
9. mar 2016

dakujem kočky

marmir
11. mar 2016

@maca283 veľmi pekne ďakujem za odpoveď a chcem ťa poprosíť, mohla by som ti napísať správu? chcela by som sa spýtať niečo ohľadom predmetov a tak, ďakujem 🙂 😉

eliskakubko
30. mar 2016

Ahojte aj ja chcem ist tento rok do ba na pomaturitne...sice uz vs mam ale ineho smeru...viete mi viacej povedat o prijimackach? Dakujem

@marmir
@maca283

maca283
31. mar 2016

Pozri si to na ich stranke http://www.psabuba.edu.sk/ ale minuly rok boli talentovky spev citanie textu a zozcvicka

maca283
31. mar 2016

@eliskakubko pozri si to na ich stranke http://www.psabuba.edu.sk/ ale minuly rok boli talentovky spev citanie textu a zozcvicka

marmir
3. apr 2016

@eliskakubko ja som to pozerala a je to v trvaní 8 minút čítanie textu, spev a rozcvička ako písala aj maca, ja mám tiež VŠ iného smeru 🙂

maca283
3. apr 2016

@marmir inak otvaravaju kazdy rok 5 trie po 30 ziakov co nei az take zle 🙂

marmir
5. apr 2016

@maca283 tak snáď sa mi tam ujde nejaké to miestečko 😉 hahaha a skúšky počas štúdia sú ťažké?

maca283
5. apr 2016

@marmir Ked že už mas vyšku za sebou tak to nebude az take tazke ale treba si na to najst cas a je tam hudobny nastroj klavir flavta alebo gitara ale da sa teda mne az na jazyk

marmir
5. apr 2016

@maca283 jazyk bude robiť aj mne problém, po toľkých rokoch po strednej už neovládam tak gramatiku, aj keď sa dohovorím celkom ok, uvidíme 🙂 a nástroj máš aký, ja uvažujem nad klavírom alebo flautou, tada ak ma vôbec zoberú 🙂

maca283
6. apr 2016

@marmir Tak rozmyslaj na oboma lebpo flavta je vzdy a rozhodnut sa mozes iba klavir alebo gitara Ja klavir a nelutujem ak nemas na gitaru zaklad je to velmi tazke

marmir
6. apr 2016

@maca283 to si musím vybrať dva nástroje? no tak to určite klavír, gitaru by som určite nezvládla 😒

maca283
7. apr 2016

ano dva ale radsej klavir ako gitaru kazdy polrok sa budes ucit 5 piesni

andrea77
12. máj 2016

@mariabilla ahoj, môžem sa spýtať , či bolo treba v priebehu štúdia zvládnuť aj hru na hudobný nástroj? na tento rok píšu v podmienkach prijatia ,že uchádzači nemusia ovládať hru na hudobný nástroj - začíname úplne od začiatku...takže s toho usudzujem, že sa to dá doučiť za te 2 roky. dakujem 🙂

mariabilla
13. máj 2016

nie nemusia a ni ja som predtym nehrala a pocas skoly sme mali flautu a klavir alebo flautu a gitaru
kombinaciu sme si vyberali sami hrali sme jednoduche pesnicky a dalo sa to zvladnut

katkaaa74
16. júl 2016

@mariabilla a jazykovo ako to je ? too sa maximalne bojim