Kde v Bratislave operujú hemeroidy laserom?

joka
5. okt 2006

Ahojte snazilky,tehulky a mamicky.
Prosim poradte ak viete. Zhanam v BA nemocnicu kde operuju hemeroidy laserom.
Docitala som sa o tom na nete. Nasla som aj sukromnu kliniku, ale riadna palka 😠

ttina23
11. okt 2006

Ba neviem ale kamošku operovali vZH a tiež to bolo drahe

joka
autor
12. okt 2006

Vdaka.
Manzel ide v pondelok a ta suma je hrozna 😠 17000Sk, teda pre nas, ale ked uz nepomahaju ziadne cipky, masticky.

tia
29. okt 2006

Nič v zlom baby ale nie hemeroidy, ale hemoroidy. Len oprava termínu. Aj ja na to trpím, trpela na to moja mama a vôbec je to nielen dedičné ale hlavne nesadať na studené, vtedy sa to vracia späť, v žiadnom prípade neškriabať aj keď to svrbí. A najlepšie po každej stolici vysprchovať konečník studenou vodou a potom natreť avirilom alebo konkrétnou mastičkou. Ale uznám moja mama to mala hrozné. Ja až tak nie lebo mám z hrubého čreva len 2 centimetre. Nemá sa mi vlastne, čo vyvrátiť. Hemoroidy je vlastne vyvrátené hrubé črevo. Tak veľa šťastia. Ale radím choďte za gastroenterológom ten je v každom meste a určite vás odporučí tam kam potrebujete.

ajap78
30. okt 2006

ahojte, ja sa chcem pridat a hlavne spytat. nepocula som este o laserovej operacii, tak ma to zaujima. mne sa hemoroidy "vytvorili" v tehotenstve. nemam s tym velky problem, len mi to vadi. najskor som rozmyslala o operacii, ale zevraj je to velmi velmi bolestive potom, takze si vravim, ze ked ma to nebolieva, tak to necham tak. s tou laserovou operaciou je to ako prosim? dakujem.

babula
30. okt 2006

ahojte, ja sa vás chcem spýtať možno takú primitívnu otázku, ale...
mám nejaké problémy, ale stále som si neni istá, či sú to hemoroidy. tak by som sa chcela spýtať, ako zistím, že sú to hemoroidy, ako sa hlavne prejavujú atd. dakujem vám za rady a vysvetlenie.

ajap78
30. okt 2006

babula, zistis to uplne jednoducho, siahnes si na konecnik a ked ti tam bude vytrcat taka "kozticka" tj hrube crvo, moze to byt v roznych velkostiach, tak je to ono. ale hlavne sa to asi prejavuje na zaciatku svrbenim, palenim, bolenim. su na to rozne masticky, ktore pomozu. najdolezitejsia je casta hygiena, aby sa to nezapalilo. snad som to vysvetlila co najviac jednoducho.

joka
autor
30. okt 2006

ajap78: manzel tvrdil po operacii, ze uz nikdy v zivote 😠
hrozna bolest je pocas operacie aj po operacii. Mal ich az 5 a ten najvacsi sa uz nedal omrtvit, takze vsetko citil.
Dnes po 2tyzdnoch isiel do prace, ale neviem ako dlho to vydrzi, nie je to este na 100% zahojene.
Pre 7rokmi bol na klasickej operacii, pod narkozou, takze jeden den tu bolest prespal, ale teraz mal aj lieky od bolesti a zaberalo to velmi malo.
Uvidime za par rokov, ci to malo vyznam. Teraz ti neviem vobec poradit.
Ale pokial nemas bolesti, nekrvaca ti to, tak sa to da zvladnut mastickami, sedavimi kupelmi v dubovej kore.

ajap78
30. okt 2006

joka velmi pekne dakujem za prispevok. presne toto pocuvam zo vsetkych stran, ze este tak mesiac po operacii je to bolestive. ja si musim zaklopat, masticky, krvacanie a bolest som pocitovala len par mesiacov po porode a odvtedy nic, akoby som to tam nemala. teda mam, ale nic s tym nerobim a nijaky problem. takze to necham tak.

bibianna
12. máj 2008

je aj homeopatický krém

annika
13. máj 2008

Jaa som mala aj pred tehom, no a teraz tiež. Aj chodím na gastro, ale kým kojím, nevie mi dať skoro nič na to. Že to mám vydržať, alebo ísť na laser... Vyskúšala som už veľmi veľa čípok, najlepší bol ASACOL, no ale teraz už to neni v lekárňach... Jednoducho už to nedistribujú...

mucilienka
13. máj 2008

ked hemoroidy bolia, to je asi uz vyssie stadium, vsak?
mne sa objavili po porode a prvom tehotenstve.. zatial von nejdu, ale casto mi po stolici krvacaju /dost vela/.. neviete co na to? tiez zatial kojim, takze nejake lieky asi nie...a ako ich vysetruje gastroenterolog? diky

patatina83
12. nov 2010

@mucilienka ahoj nasla som tvoj prispevok aj ke je velmi stary,,ja mam ten isty problem,,ty si ho uz dufam davno vyriesila,,som 3 mesiace po porode a tiez mam obcas krav pri stolici,,a inak ma to len svbi ..mala som to aj pred teh.a vyskusala som vsetko mozne nic nezabralo.. ☹

lucka654
12. nov 2010

@patatina83 Ahoj. môj manžel mal problém s hemoroidmy a mal ísť na operáciu, ale jednoducho som to vyriešila. Stačí alpa a klasické maslo. Po umytí treba niekoľko krát ( 5-6 )pretrieť hemoroid alpou, pričom je potrebné si každý raz vymeniť vatový tampón a potom potrieť KLASICKÝM maslom - nezotierať!!! Toto urobiť 2 a ak je možné aj viac krát denne. Alpa štípe jak hovado, ale konečný výsledok je úžasný. Nesvrbí to a pekne sa to schová dnu. A po každej stolici treba umyť zadný otvor.... 😉 Tiež je dobré k tomu pridať aj homeopatické čípky z lekárne.

patatina83
12. nov 2010

@lucka654 ahoj no to prvy krat pocujem,,mne hemoroid vysiel mesiac po porode,,ale po potierani avirilovej masticky sa schoval dnu ,,ale to steklenie nie a nie prestat..a to uz mam roky vyskusala som asi vsetko mozne co v lekarni dostat..a nic,,viem si predstavit ako ta alpa musi stipat,,ale preco nevyskusat,ked som vsetko mozne skusila..a to maslo hm...vyskusame ako masticku.. 😀

lucka654
12. nov 2010

@patatina83 Je to fakt výborné, ale máš ho vonku?

patatina83
12. nov 2010

@lucka654 nie nemam iba raz bol a to iba chvilu,,ale uz sa mi to upravilo,,len mam problemy s tym svrbenim a po porode som mala aj krv pri stolici,,tazke sa snazim aby ma nezapekalo

lucka654
12. nov 2010

@patatina83 zistím ti čo je na toto dobré. Určite jedz veľa vlákniny-vločky a ľanové semienka sú výborné.Tiež je super balzam na pery z aloe vera použiť ako čípok 🙂

patatina83
12. nov 2010

@lucka654 dakujem budem cakat..ahoj

lucka654
12. nov 2010

Ok, ale asi až v pondelok sa dostanem k tomu. ale to maslo je na svrbenie super!ahoj a pekný večer!

zinibini
13. nov 2010

Tehotne a kojace zienky smu na hemoroidy uzivat liek CYCLO 3 FORT. Je na lekrarsky predpis, moze predpisat aj gynekolog. Mne velmi dobre zabral na vonkajsie hemoroidy vzniknute v tehotenstve - preslo svrbenie a hemoroidy sa stiahli. Uplne vsak uz nezmizli. Z casu na cas, pri vykyve stolice formou zapchy a tiez pri castom "behani" sa bolestivo na cas pripomenu ☹ Odholavam sa na laser...

labus
20. nov 2010

@patatina83 ja na to zaručene odporučam LEPICOL je to vláknina dá sa kupit v lekárni v tobolkách alebo v prášku a beriem to od zákroku na konečníku už druhý rok a zatial som nemala žiadny problem skuste si o nom prečítat
www.lepicol.sk a čípky odporučam Preparation H- su prírodne a možu ich používat aj tehulky

lea.laurova
23. mar 2011

Ahoj, potrebovala by som trošku poradiť.
Sestra rodila cca pre 7 týždnami a odvtedy mala bolesti v konečníku. Dnes bola na kontrole po šestonedelí a doktor jej povedal, že musí ísť na operáciu, že jej z vnútra narástlo "živé mäso".
Chcela by som sa opýtať, či s tým máte nejaké skúsenosti, ako prebieha operácia, kolko trvá rekonvalescencia, atd.
Dakujem

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalia
28. aug 2011

Ahoj.Potrebovala by som poradiť. Hemoroidy-nebolí ma to, mám to vkuse vonku, a krv vidím iba na toaletnom papieri, keď sa utieram po veľkej potrebe, ale to asi skoro vždy. Mám to vážne? Može mi niekto povedať, ako to vyšetrujú prvý krát keď idem k lekárovi? Ďakujem Vám.

elamala
27. jan 2015

V BA co viem,jediny laser je v Chirkoze.Ked som zhanala telefonicky ci na nete vygooglila som jedine ich.Ja som bola u nich.Mala sice malicky hemoroid,ale bol a obtazoval,tekze som to chcela riesit vyhradne laserom a oplatilo sa....