Kde v Košiciach kupujete BIO zeleninu?

julie6
3. apr 2008

Ahojte, nemozem zohnat cerstvu Bio mrkvu na prvy prikrm, prosim kde v KE alebo PO sa da kupit, obisla som Bilu aj Jednotu, ani v Tesco nemaju, ani Carefour.viem ze niekde maju mrazenu ale radsej by som pre zaciatok cerstvu,dikes

lubii
3. apr 2008

Ahoj, my kupujeme mrkvu v tesco, ešte som tam videla karfiol a banány, ale tie vyzerali čudne 😝 . Aj mňa by to zaujímalo - nejaký dobrý zdroj

kosicanka1
3. apr 2008

no ja kupujem v tescu v bio kutiku na zelenine, myslim sa to vola organic food. a maju mrkvu, zemiaky, jablka, hrusky, banany. ale nie stale maju sortiment
mrkva a zemiaky su aj v bille niekedy

martinabarak
3. apr 2008

Aj my sme prv zacali bio tesco mrkvou, no potom sme presli na normalnu. 😒
V DMku maju bio prikrmy a volaju sa all natura, alebo tak nejako a su vierohodnejsie ako ina bio zelenina....

grety
3. apr 2008

Julie, ja som kupila naposledy mrkvu aj zemiaky v Tescu v Bio kute, asi musis mat na to stastie a prave to vymaknut, lebo nemaju to vzdy.

elfka.elfka
4. apr 2008

baby a co tak na trhu od babiciek? oni nedavaju ziadnu chemiu tak to mas tiez bio...

martinabarak
4. apr 2008

Elfka no babky v zime sa mi zda, ze nic nepredavaju 😒

marcelka11
4. apr 2008

elfka, osobne neverim, ze babicky na trhu nedavaju ziadnu chemiu. Aj na dedine pouzivaju postreky proti plesni a skodcom. Mozno nie kazdy, ale to sa zistit na trhu neda.

martinabarak
4. apr 2008

No ja si tiez predstavim babku, co pri VSZtke pestuje zeleninu a potom ju predava....

elfka.elfka
4. apr 2008

jasne ze v zime nie... ale ide jar takze sa to rozbehne. ked chodis na trh casto a poznas predavajucich tak vies ktory je aky. alebo sa dohodni nejako cez znamych kto ma zahradku ze uz ma odberatela 😀
v tescu je sice biokutik, ale vacsinou to byva zhnite, aspon ja mam tu skusenost ze malokedy som natrafila na cerstvy tovar, asi treba chodit castejsie..
a tusim aj cez net sa da objednavat, kamoska mi spominala ze dokonca aj biomasko... a mas aj v meste bioobchody, oni ti poradia, su 2 blizko pri zvonarskej...

mireag
12. máj 2011

Ahojte, chcem ozivit tuto temu. 😉
Cez vikend zaciname s prikrmami. Som mierne zhrozena ponukou bio zeleniny v KE. Dnes som zohnala akurat bio mrkvu v tescu a zemiaky v bille - povodom z egypta...? 😅 Buduci tyzden chcem pridat cuketu, brokoli a pod.
Mate prosim vas niekto dobre typy??? A nejaka dobra hydina? Lebo to uz vobec netusim, kde mam zohnat. 😒 Mam zopar poharikov, no rada by som to kombinovala s doma pripravenou stravou.
Konecne slovo bude mat aj tak synator, lebo neviem, co za jedaka sa z neho vykluje. 😀
Dakujem. 🙂

sofia2008
12. máj 2011

@mireag super tema, ja som sa prave vratila z Nemecka, kde sa da kupt bio uplne vestko, aj chipsy a tycinky 🙂
ale tu nic, ja som z PO, tu nemame bio nic,iba hovadzie maso, nasi boli hladat aj v KE, tak nasli iba zemiaky a mrkvu v Metre, ale vraj nic ine, som z toho taka nasrata, nechcem jej davat tu hnusnu striekanu zeleninu a o kuracom ci morcacom mase ani nehovorim, zatial jej striedam bio vyzivy kupovane s tyn, co jej navarim, malej vsetko varim od zaciatku z bio potravin, ani ma nenapadlo, ze a tu ani maso nedakupit!!

mireag
12. máj 2011

@sofia2008 ja som zila v Nemecku 4 roky, takze chapem tvoje rozpolozenie... 😀 Nejdem to ani rozvadzat, aby ma slak netrafil nad touto biedou, co nam tu ponukaju. 😠 Musim to brat tak, ako to je a dufam, ze nam niekto
z kosicaniek helfne. Nasla som par e-shopov s maskom, no dovoz zdarma v okoli BA - fakt diky... 😠

sofia2008
12. máj 2011

@mireag dik za odpoved 🙂 mne hlavne vadi to maso, lebo babka uz ma posadenu celu zahradu, takze so zeleninou a ovocim casom nebude problem, ale maso je zaklad stravy a ja nechcem davat normalne maso, ved citam vsade tie clanky,co to obahuje, v rodine mame lekarov a ti ma varuju, ze kym sa da, tak aspon nech ma prve dva, tri roky bio stravu ☹ otca napadla taka vec, ze sa bude pytat po dedinach, kto chova sliepky,ze sem tam kupime a zarezeme..dnes to nie je ako kedysi, ked bolo vsetko v obchodoch kvalitne, my ako deti sme vyrastali este na dobrej strave, kurcatam sa nedavali sarjaty a hormony ako dnes 😠 a potom sa vsetci cuduju z coho su tie alergie, ktore ma dnes uz skoro kazde dieta ☹

zuzatti
10. mar 2014

Ahojte, ozivim temu zasa po par rokoch. No ja davam zatial vsetko bio (maly ma 8 mesiacov) z babkinej zahradky alebo od babiek na trhu. Verim, ze ked vidia maleho v kociku a poviem, ze to kupujem prenho, tak by mali srdce to povedat, ze je to predsa len striekane (dufam, ale mozno som naivna... ;))
Pripadne viete, kde sa da v KE kupit BIO mrazena zelenina??
Co sa masa tyka, nam pediatricka vyslovene odporucila CERVENE maso! Samozrejme mlade. Kedze manzel je polovnik, maly papa srncie alebo jelenie (po konzultacii s doktorkou). Chuti mu 🙂 Ak by ste niektora tiez chceli, mozte sa mi ozvat.
Este mam vybornu skusenost so slivkami. Manzelova rodina ma velke slivkove sady, vyrabaju susene slivky (v 180 rocnej susicke susene, kde sa kuri drevom) aj lekvar (taky, co sa v medenom kotliku vari cely den, ciste slivky, ziadny plus cukor ani chemia). Malemu davam do vecernej kase vzdy za lyzicku lekvaru alebo rozmixovane susene slivky (rano zalejem horucou vodou, vecer rozmixujem - obsahuje viac zeleza ako lekvar, ale nemam na to vzdy cas). A maly krasne kaka kazdy den 🙂 Tiez mozem odpredat, ak by bol zaujem.

deol
16. mar 2014

V KE neviem ale v u nás v Ziline je novy bio obchodík a tam mavaju kazdy tyzden cerstvu bio zeleninu, ovocie, bio maso - kuracie, marcacie, hovadzinu aj vela bio mliecnych vyrobkov, dokonca cerstve bio ovcie a kozie veci.
https://www.facebook.com/safranzilina

taburetkaetka
20. jún 2015

ja som nasla v kosiciach debnickovu firmu, su na fb https://www.facebook.com/debnickaodbabicky a cez to sa mozes dostat aj na ich webstranku

lucikuzmi10
31. okt 2016

Debnicku od babicky odporucam aj ja. Su to nasi priatelia ktori si daju zalezat na kvalite. Sami to aj jedia. Aj my od nich odoberame veci. chodia po farmach a rozprsvaju z farmarni, chutnaju a az tak to zacnu predavat 🙂