Kde v Nitre kúpim marcipán?

henrietag
25. feb 2013

dobry den prosim vas kde v nitre kupim daky dobry marcipan na torty a este mi viete povedat aj co je fondán co sa stale spomina z tortami ?🙂 ci to je take nieco ako marcipan, a ci sa lepsie robila kvietky a obaluju torty z fondanom alebo s marcipanom .dakujem pekne

anieli_1
25. feb 2013

@henrietag heni aj ja akurat chcem zhanat bo maly bude mat narodky a videla som niekde reklamu ze je nejaka nova predajna s cukrarenskymi vyrobkami na pesej zone a svagrina bola niekde na trznici hore kupovat ze tam aj hotove figurky maju... a ja chcem tu potahovu hmotu K2 ze to si dost chvalia

katy1979
25. feb 2013

Pozri temu potahovane torty. Marcipan nekupuj . Aspon nie na zaciatok. Ak na jednu tortu tak skus smartflex predava sa aj v 1,4kg baleni. Len ziadny dr.oetker nekupuj.

@anieli_1 K2 je dost makka. Este potiahnut tortu sa da ale modelovat nie.

luciahromadkova
25. feb 2013

kuk tu http://www.megi.sk/megi/eshop/19-1-HMOTY odporucam smartflex velvet, farbi sa gelovými farbami, alebo mozes aj iny e-shop s cukrarskymi potrebami, dr. oetker rozhodne nekupuj

petusko
25. feb 2013

V Nitre na tržnici sú minimálne dve predajne s cukrárenskými potrebami a na Polygone je tiež jedna.

henrietag
autor
25. feb 2013

dakujem pekne teda pojdem pozriet tu trznicu alebo polygon tak ten smartflex velvet si skusim pytat teda uz som robila z marcipanu asi K2 kvety a ano dost je to makke ...

@anieli_1
@katy1979
@luciahromadkova
@petusko

mirinecka
26. feb 2013

@henrietag v megi na polygóne som bola sklamaná . Ceny vyššie ako majú na nete. A pomôcky aj od číňanov do 100% prirazkou. To že su čínske mi nevadí len vedla u cinana som kúpila lacnejšie. Fajn obchod je aj oproti VUB banky v uličke bližšie k pešej zóne je tam aj predajňa fory.

meloa
26. feb 2013

v polygone sú dve predajne, na tržnici sú dve predajne a oproti VUB
@anieli_1 ak chceš len potiahnuť tak K2 ok, ale inak sa s ňou robí ťažko, je moc mäkká,

v polygone je dostať aj pasta dama top - myslím, že na začiatok celkom ujde
smartflex je dobrý aj na modelovanie aj na poťahovanie😉
smartflex flower je super na kvietky 😉

inak marcipán - pravý marcipán je v pomere 40¨% mandlí - nie je biely, a kilo stojí okolo 10 eur,
ten dr.Oetker - v žiadnom prípade s ním nepotiahnete dokonale tortu.
fondán - je to v podstate cukrová hmota, dá sa s ňou potiahnuť torta...
a ešte je white icing - pre mňa osobne - najlepšia hmota, drahá, ale dá sa s ňou super poťahovať, aj modelovať

henrietag
autor
26. feb 2013

@meloa dakujem krasne za vysvetlenie aj za rady