Kde v Poľsku kúpim výbavičku?

katka84
19. apr 2007

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s nákupmi v Poľsku. Chcela by som ísť na nákup výbavičky do Poľska, lebo som počula, že sa to veľmi oplatí, len nepoznám tie miesta, kam treba ísť. Budem rada ak napíšete, aj ak máte nejaké skúsenosti s takýmito nákupmi.

retaux
23. apr 2007

Burina: majú aj drahšie kočíky - ten náš stál 7500,- (je v albume) 😵 A postieľky majú aj lacnejšie ako 1500 (1200), ale záleží na tom, že akú chceš.

retaux
23. apr 2007

anet: moja mamina kupovala u nás košieľku pre mimi za 110,- a tam sú 70,- Je pravda, že veci na trochu väčšie detičky sa tam až tak neoplatia, ale tie miminkovské áno.

anett1
23. apr 2007

tak ja neviem kde moja mama pozerala to tak ju niekam poslať mohla som ísť aj ja ale fakt my vravela že sa tam neoplatí a boli teraz v sobotu tak ja neviem.

retaux
23. apr 2007

Aj my sme boli teraz v sobotu 😀

anett1
23. apr 2007

ahá tak neviem moja mama asi bola stoho mimo. no normálne som nasratá mohla som íst snimi a mohla som si kupiť nejaké tie vecičky. no smola. 😠

zabka132
23. apr 2007

aj ja sa pridávam k tým "targovým". Je tam väčší výber ako v Jablonke...ale potvory poľské, už nechcú moc zjednávať cenu. Ale zasa ako kto. Ja si tam idem kúpiť kočík, autosedačku a nejaké drobnosti. Ale ako píše cejka, naozaj treba tovar dobre popozerať.

helka1
23. apr 2007

Burina ahojky, aj ty sa cgystas do Noveho Targu ? Aj ja tak to sa tam mozno uvidime 😉

anett1
23. apr 2007

ja som si myslela že kočík tiež tam kupim no nakoniec mám od švagriny kočík ale vraj su tam neskutočne krásne kočíky. ja by som si tam asi ani nevedela vybrať stolkých krásnych kočíkoch. 😒

barborka17
23. apr 2007

ahoj kati.no neviem z ktoreho si mesta,ale ja by som sa tak do polska nehrnula.
kamaratka tam tiez kupila kocik,mala ho 2 tyzdne a zlomilo sa jej koliesko,ano stal 7tisic,ale nemysli si,ze by isla 400km tam a spat,aby ho reklamovala.
ja by som riesila nieco bliezsie,ale samozrejme ak byvas niekde tym smerom,sa to zrejme oplati.druha kamoska bola nedavno kupovat vybavicku vo viedni a bola nenormalne spokojna,super ceny,kedze kleslo euro a tiez si kupila super kocik-skrupinka,autosedacka,hlboky=sada dokopy za 12tisic,znackovy,so zarukou a ten isty stoji u nas 17tisic.a oblecenie?rozpravkove🙂))

newyorkgirl
23. apr 2007

babule a co sportove kociky? potrebujem cosi s prehadzovacou ruckou ako druhotny sportak...a postielku nemate niekto v albume odtial? 🙂

andy.a
23. apr 2007

Ja by som teda do Polska tiež nešla,kvoli ušetreniun pár korún..a ten tovar určite nie je taký kvalitný...kočíky zrejme nie značkové,či hej?možno sa to oplatí pre tie,čo bývate blízko polských hraníc.
skor by som šla do tej Viedne,keď píšete,že aj tam tovychádza ovela lacnejšie ako u nás...ale pár týždnov pred porodom by som to muž asi neriskovala...

vavka33
24. apr 2007

Andy,ja by som tiez urcite nesla par tyzdnov pred porodom do polska.Co sa tyka oblecenia,tak to nie je posky tovar 😉 je to ten isty,co tu v kazdom butiku,ci hypaci. 😉 Polsky tovar su tam akurat psy a creva a krovky 😉 A co sa tyka kvality,ja mam odtial napr.tenisky uz 7rokov a nie je im vobec nic,tak isto cizmy,topanky...
Kociky s znackove,preco by neboli,sice neviem ake znacky su pre teba znackove,ale aj tie maju znacku. 😉 su tam hlavne kociky tako a pod.

anett1
24. apr 2007

ahojte babenky ja neviem ako som už písala mamina bola v sobotu v Polsku a pozerala na postielku bola super ale spodný rošt bol lepený a vraj neskutočne smrdel za tým lepidlom tak nakoniec ju nekupovali chválabohu ja mám postielku požičanu ale moja mama by my chcela všetko kupovať aby som mala všetko svoje. len ma škrie to že my povedala že vecičky oblečko pre bábo bolo drahé a vy tu píšete že sa to oplatí tak to fakt potom neviem kde moja mama pozerala. alebo ked uvideli moju mamu zdvihli cenu? 😀

vavka33
24. apr 2007

Anet 😀 oni su vyjednavaci,musis s nimi jednat,inak ich to nebavi 😉

kajule
24. apr 2007

Jak už tady říkala Terra, tak i já si myslím, že se to určitě vyplatí. Připomenu ještě jednou ten test o kterém tady mluvila. V něm vyšli nejhůř ty předražené kočárky, co prodávají tady a ty polské byly hodnoceny jako jedny z nejlepších. Mám kamarádky které mají kočárek zakoupený tam za příznivou cenu a jsou s ním spokojeny.

vavka33
24. apr 2007

Aj ja mam kocik z polska a aj tu stolicku na papkanie aj autosedacky.neporovnatelne ceny a kvlita je vyborna 😉

anett1
24. apr 2007

no vavka a ta moja mamina tak to si ju neviem predstaviť vyjednávať takže sa ani nečudujem že tam videla drahé veci oni určite ked ju uvideli aj jej na tých veciac pridali tu cenu. 😀 no smola že som nešla snimi ale čo už vecičiek mám dosť ale stále si myslím že je to málo.

vavka33
24. apr 2007

Anet,neboj,urcite mas toho dost.oblubis si tri styri veci a tie budes davat a ostatne postupne poodkladasmlebo zistis,ze je to malinke a zbytocne. 😉

anett1
24. apr 2007

no to my každý rozopráva tak dufam že to aj tak bude 🙂

vavka33
24. apr 2007

Bude to presne tak. 😉 Potom napis,ci sme mali pravdu-hihi

anett1
24. apr 2007

dobre napíšem

sstefi
24. apr 2007

No ja si tiež myslím, že sa tam oplatí ísť. Len na porovnanie: Ten istý kočík ako u nás V PL 46OO tu 68OO a viac. Tak neviem. A to nehovorím napr. o súprave do postieľky, perinky a pod. Ja nie som na značky, ale na kvalitný materiál - myslím oblečenie. A majú tam vlastnú výrobu, u nás sa mi nezdajú kvalitnejšie a ak aj áno tak cenovo je to tu trošku prehnané. Je dosť problém nájsť tu oblečenie, ktoré nie je ťin-ťan. Akurát plienky majú čudné. Teda u nás sú štvorce a u nich obdlzniky(75x8O) aspoň ja som nenašla iný rozmer. Ľutujem, že som nekúpila aj autosedačku.

vavka33
24. apr 2007

Nas vysli dve autodedacky 3000sk

sstefi
24. apr 2007

vavka, to fakt? Ale v Poľsku, ak áno tak ja som kraaaaaaava, 😲

vavka33
24. apr 2007

Fakt,tusim este o dve stovky menej.Ta sedacka vajicko stala 1200 a velka,pre starsiu dceru 1800,ale ked sme brali dve,dal nam 200,ci 300sk zlavu. 😉

terra
24. apr 2007

V Polsku se prodávají i značkové kočáry a věci. Nejen ty neznačkové. I když můj názor je,že ten neznačkový kolikrát udělá stejnou leckdy lepší službu než značkový - již zmiňovaný test ČOI.
Pokud chodíte nakupovat na MMB jako já,tak Vám dojde domů spousta věcí,původem vyrobených v polsku.
Zrovna nedávno - povlečení firmy Darland - tolik vyhledávané - výrobcem je Polsko.

Ale samozřejmně respektuji,když někdo nemá k nákupům v Polsku důvěru. Mám spoustu kamarádek,které nakupují v polsku a jsou naprosto spokojené.

sstefi
24. apr 2007

Tak to budem teraz na seba chvíľu nervózna, boli sme tam a mňa to ani nenapadlo, že to budeme potrebovať, kvoli tomu novému zákonu. No, možno sa ešte niekto zo známych vyberie na nákup a možno nám ju ešte stihne kúpiť.

vavka33
24. apr 2007

Stefi,urcite tam niekto pojde,tak si das kupit.je to super vec nielen do auta,ale aj na doma,ked chces babatku na chvilku zmenit polohu,alebo teraz ako mam ja 3mesacna sa tam chvilu pohra,lebo sa jej uz nechce lezkat,a od styroch mesiacov ju tam budem krmit,kym nebude moct sedkat v stolicke na papkanie

sstefi
24. apr 2007

A tá sedačka sa dá polohovať. Myslím poloha bábätka sa môže meniť? Že napr. normálne leží. Len preto taká možno blbá otázka, lebo keď tú sedačku(vajíčko) vidím napr. na fotke, tak sa mi zdá, že je to tvarované na sedenie a nie na ležanie. Dúfam, že sa mýlim 😉

laura.
24. apr 2007

ahoj holky, taky přispívám do diskuze ohledně nákupů v PL..Určitě se to vyplatí a nejen výbavička, ale i těhu moda..Do ČR se většina věcí z PL dováží a obchody žijí jen z marže...já jsem třeba ted pořídila nádherné těhu kalhoty za 600 (v ostravě 1200...) budeme v polsku kupovat i nábytek do dětského pokojíčku, je tam ohromný výběr a opravdu ceny pro každého..