Kde v Poľsku kúpim výbavičku?

katka84
19. apr 2007

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s nákupmi v Poľsku. Chcela by som ísť na nákup výbavičky do Poľska, lebo som počula, že sa to veľmi oplatí, len nepoznám tie miesta, kam treba ísť. Budem rada ak napíšete, aj ak máte nejaké skúsenosti s takýmito nákupmi.

vavka33
19. apr 2007

Ja som v Polsku skoro ako doma-hihi.Ale nie,v polsku kupis vsetko od vymyslu sveta.trhy su v stredu v Jablonke-to je hned za hranicami a vo stvrtok a sobotu v Novom targu,asi 40km od hranic.na tych trhoch kupis vsetko.ceny su super v porovnani s nasimi.

bzuco
19. apr 2007

vavka, no už ani tie ceny nie sú to, čo bývali
vyjde to skoro na rovnako, dokonca niektoré veci aj drahšie
zimná kombinéza stála v PL 750,- a u nás som kúpila presne tú istú za 530,-
tak isto aj detské nohavice a aj tričká boli drahšie
takže ja PL moc nemusím

vavka33
19. apr 2007

ja neviem,to co sme kupovali my,vzdy bolo lacnejsie,ale moze byt,urcite je nieco drahsie.

katka84
autor
19. apr 2007

a na tych trhoch sa da kupit vsetko?

olinel
19. apr 2007

Ahoj Katka.
Počula som, že sa tam dosť oplatí kúpiť aj kočík.Mne mamina pokúpila aj body, dupačky atd. a som s tým spokojná.Podla mna treba vyskúšať.

bzuco
19. apr 2007

katka, treba si urobiť prieskum tu u nás, aby si vedela, či sa to oplatí
niečo možno kúpiš lacnejšie, ale nie všetko

vavka33
19. apr 2007

Ano kupis tam veci,kozmetiku,nabytok,koberce,ovocie,zelezne veci,elektoniku,stenata,kravy-proste vsetko.A kociky sa urcite oplatia.Kupovali sme tam pre malu,pobehali sme vsetky stanky a ceny boli od troch tisic do CCa 7.500,podla modelu a prevedenia.

katka84
autor
19. apr 2007

chceli by sme tam kupit vsetko kocarik, postielku, handricky proste vsetko. lebo prehovaram draheho ze to bude lepsie, len sa bojim ze ked tam prideme tak to nekupime lebo to tam nebude alebo to nenajdeme. aby sme tam nesli zbytocne

helka1
19. apr 2007

Ahojky ja sa do Noveho Targu chystam buducu sobotu. Idem omrknut kociar, urcite vychadza lcnejsie ako u nas. Inac je pravda, ze na niecom sa ani nemusi usetrit, akurat je tam vacsi vyber 🙂

katka84
autor
19. apr 2007

takze je tam viac tych stankov s detskymi vecami ze?

vavka33
19. apr 2007

Kati kupis neboj 😉 dokonca tehu podprdy tam vyjdu sto sk.,postielka tisicku ...

katka84
autor
19. apr 2007

to som sa ozaj potesila ze to takto funguje.🙂 a aky je rozdiel v tych dvoch trhoch v tom jablonovom a novom targu?

macanet
19. apr 2007

Já mám Polsko za kopečkem, asi 8km, paráda koupila jsem tam celou výbavičku, teda kromě kočárku, ale ušetřila jsem tím dost peněz 😉 Tady v obchodech to mají stejně natahaný z Polska viz.postýlky RADEK? GLUCK, atd, akorát tady na tom rejžujou.

hedunecka
20. apr 2007

jeej baby my o polsku uvazujeme tiez dlho ale vsetci ma zacali odhovarat ze sa to tam skoro vyrovnava ako u nas..ja by som hlavne chcela ist pokupit veci:plienky, navlecky, plaxty, kombinezky,len neviem ci sa to uz neoplati kupit tu..helka daj potom vediet..

vavka33
20. apr 2007

Kati,rozdiel nie je ziadny,chodia tam ti isty trhovnici,len jablonka je blizko hranic a trh v targu je vacsi 😉

katka84
autor
21. apr 2007

Vavka dakujem strasne moc. To su super rady. Som rada ze som sa to dozvedela. 🙂 Ak by si este bola tu? tak funguje to cely rok, lebo sa tam chystame az tak asi o mesiac a pol az dva- takze v polke juna alebo na zaciatku jula, takze ci nemaju nejake letne prestavky alebo nieco podobne. Ale inac ozaj diky

vavka33
21. apr 2007

To je stale uz asi vecnost,co si ja pamatam. 🙂 ziadne prestavky,len ked je statny sviatok,tak tam nie su trhy,ale tych sviatkov je malo,len si to pred odchodom preverte.
Potom daj vediet,ci si pokupila,co si chcela 😉

helka1
21. apr 2007

Jasne Henduecka dam potom vediet. Viem ze tie trhy su tam furt, okrem st.sviatkov ako pisala vavka 😉 , ved poliaci su velki obchodnici, a preto treba ceny aj zjednavat 🙂 . Ja uz viem, ktory kocik chcem, mam letak od 1 trhovnika a ten kociar stoji 7200 Sk co je pre dvojicky veeeelmi lacne 😀

dashak
23. apr 2007

Ahoj, my jsme spoustu oblečení a drobných věcí nakoupili v hypermarketu Auchan v Bielsko-Biala.

zuzanat
23. apr 2007

ahojte, ja som bola v Polskom Tesine a myslim, ze este vzdy sa tam oplati nakupovat.Kocare som videla aj o 4tisicky lacnejsie, zavinovacky za 120sk.
je tam obrobsky vyber vsetkeho mozneho 😉

retaux
23. apr 2007

Aj my sme nakupovali v Poľsku - kočík a tento víkend už aj postieľku, rýchlozavinovačku a nejaké vecičky. Podľa mňa hlavne tieto veci sa tam oplatia. Možno už oblečenie nie je to, čo bývalo, ale také drahšie veci (kočík a pod.) sú určite lacnejšie.

retaux
23. apr 2007

Katka: radšej choď do Targu (aj keď je to ďalej), lebo tam je o dosť väčší výber.

cejka
23. apr 2007

katulka ja ty radsej odporucem Targ, lebo je tam väcsi vyber, ale plinky su kup radsej na Slovensku,lebo tie z Polska par krat vyperies a mözes ich vyhodit.

terra
23. apr 2007

Ahojdy mamči

mi jeli do polského těšína pro kočárek. Ten stejnej měli v Opavě o dva tisíce dražší a já se mlátila do hlavy,že jsem celou výbavičku nepořídila v polsku.
Vše podstatně levnější a co jsem třeba pořídila na internetu v domění,že dělám super kup,tak v polsku zase o několik set levnější.
¨Spousta našich prodejců nabízí věci polské výroby.
A co se týče toho,že polské věci jsou šmejdy,tak mi stačí,když si vzpomenu na aféru,kterou rozpoutala česká obchodní inspekce v oblasti kočárků.
Ty předražené značkové kočáry vyšly v testu nejhůře a ty odsuzované polské jako jedny z nejlepších :o)

ivet
23. apr 2007

my jsme byli taky na nákupech v Polsku. Koupili jsme tam v podstatě všechno, krom oblečení a kočárku. Byli jsme tedy v Kudove Zdroji (u Náchoda je to) a všechno tam bylo o hodně levnější, než u nás...určitě jsme ušetřili spoustu peněz - něco tam bylo levnější až o polovinu, něco o pár kaček...ale fakt jsme hodně ušetřili...takže jestli je to v celém Polsku stejně, tak se to určitě vyplatí.

katka84
autor
23. apr 2007

To je super vediet 🙂 , este som pocula zevraj sa tam dá platit slovenskými korunami? je to pravda ze si vobec nemusim zamienat ich peniaze? teda aspon na tych trhoch v targu?

burina111
23. apr 2007

ahojte baby,

no my s manželíčkom sa tiež chystáme teraz v sobotu na veľké nákupy detskej výbavičky. máme to už presondované. teda Novy Targ a oplatí sa tam isť. kočík 6500,-- to je ten najdrahší, čo tam majú, postieľka 1500,--, vajíčko 1200,-- Stolička na papanie 1000,--, vanička na kupanie vačšia 250,-- plienky a osušky su o 300 sk lacnejšie na 10 ks oproti tescu, čo sa týka vecičiek, kupite tam krásny kompletík - dupky, tričko, čiapka, papučky a podrbradníček za 250, u nas v Tescu som taký set pozerala za 450,--, krásne dupačky od 100 sk, košieločky, bavlnené od 90 sk. fusák stojí 500,-- sk, takže sa mi zdá, že je to tam super, ved napíšem Vám v sobotu, či sme to tam tak naozaj kupili.
trhy su tam stále vo štvrtok a sobotu, ked je nejaký cirkevý sviatok, tak to tam radšej nechodte, poliaci su veľký krestania, na trhu by ste nikoho nenašli. a fakt sa tam dá kupiť všetko. 😉

retaux
23. apr 2007

Jasné, že sa platí slovenskými, vôbec si nemusíš zamieňať peniaze 😉

cejka
23. apr 2007

katulka mozes platit slovenskymi korunami 😉 ,len si davaj dobry opzor na kvalitu 😲 ,lebo ta budu presviedcat ze je to super a doma zistis ze je to len smejd

anett1
23. apr 2007

ahojte burina ja neviem ale moja mamina bola teraz v Polsku v Nowom TArgu a nekupila pre malé nič lebo vraj oblečko na trhu je strašne drahé alebo dokonca také ako unás že sa vôbec neoplatí tak neviem daj potom vedieť ako si dopadla ty.