Kde zohnať odpudzovač hmyzu?

denisocka
1. jún 2008

kde sa da kupiť taký ten odpuchovač komárov a hmyzu,do elektriky?

ale nie stojček do elektriky,čo má tu chemiu v sebe a pachom odpudí komáre.

denisocka
autor
1. jún 2008

baby tak dík,náhodou som ho teraz našla v letáku na wecku 😀 http://www.tvproducts.sk/odpudzovac-hmyzu-a-hlo...

martina46
1. jún 2008

Deni, toto je tvoja osobná téma 😀
ale nie 😉
no už aj tak nie je, lebo som prispela... 🙂
Ale k veci. Nebude to nejaké hlučné? A spoľahlivosť?

ma_se
1. jún 2008

Pekny den prajem,mi sme to kupili v drogerii,ale uz je tomu viac rokov,ale ja som prisla na to,ze aj B-komplex,ked clovek berie tak sa mu komare vyhybaju....ked som bola tehotna,bola som taka dostipana od komarov,tak som si myslela aku ja mam dobru krv ked im to chuti:0)))))......a nakoniec som mala zlu krv,tak som zacala brat B-komplex a komare sa mi priam zacali vyhybat,sadol mi komar na ruku len posedel a odletel,to som nechapala a zasa som si pomyslela,asi bude zla krv....a je to prave naopak,cim viac chyba vitaminu B cloveku tym viac ho maju komari radi....a naopak...ale aj to do elektriky je dobra vec,len to trochu zapacha/mne nie,pre mna je to prijemna vona/pekny den prajem...

ma_se
1. jún 2008

martina,mi co sme to mali nebolo to hlucne,je to taka mala karticka/napustena niecim/ ktora sa zasunie do takeho maleho pristroja,alebo neviem ako to nazvat...proste sa to strci do zastrcky,a zacne sa vyparovat taka pre mna prijemna vona a ta komarov odpudzuje...len sa mi zda,ze sa rychlo vypari a musi sa casto menit....inak som s tym bola spokojna...

martina46
1. jún 2008

ma_se,
lenze to je prave to, co obsahuje nejake latky nevhodne pre deti. my sme mali zaase take vo flasticke, to je o tom istom. tu ide o el. odpudzovac, ktory vydava zvuk. frekvenciu, ktora hmyz odpudzuje.

ma_se
1. jún 2008

sak na trhu su vseliake veci,ja teraz momentalne nepotrebujem nic odkedy beriem B-KOMPLEX,aj dcera berie B-komplex...a aj byvame uz inde kde nie je tolko komarou...ten B-komplex si myslim,ze je najucinejsi,lebo prospeje zdraviu a este odpudi aj komare,len neviem od akeho roku sa moze dietatu podavat....

denisocka
autor
1. jún 2008

ahojte baby,

ved práve som tu hodila linky na odpudzovače,ktore nevonaju,nepachnu - su to na ultrazvukovy system,teda vydavaju nejaky zvuk čo ludia ani nepočuju a tým pádom odplašia len hmyz a hlodavce , nie Raid ani nič podobbne,žiadne pachnuce pásiky 😀 , a nehučí to 😀 😀

martina46
1. jún 2008

deni, ides nieco z toho objednat?

denisocka
autor
1. jún 2008

uvažujem nad tým za 380 , z druhého linku

gucz
1. jún 2008

B-komplex berie moja malá od pôrodnice štvrťku tabletky vždy ráno,má to predpísané od lekárky a komáre ju minulý rok poštípali na tváričke aj tak, takže na to by som sa moc nespoliehala. Malá spávala v lete v kočíku hlbokom aj v noci a dávala som jej sieťku.

bianca
1. jún 2008

mne teda B komplex nikdy nezabral.Pomahali len tie chemikalie do el.zastrcky.Teraz ked som tehu tak to nezpinam a zhanam tiez ten ultratvukovy

denisocka
autor
1. jún 2008

no ja ho asi kupim.ešte neviem či ten modrý či ten z telešopingu 😀

ja som tiež min.rok ceu tehu brala tonu B vit ,kvoli zražanlivosti a bola som sami štípanec!!!! takže B komplex je hluposť.mna viac hnevá že mám tie štípance aj týžden a ostavaju po nich fleky!

denisocka
autor
29. jún 2008

ahojte,obnovujem !

včera sme kupili ten biolit do zasuvky na komare a muchy, a zakrutili sme tu priesvitnu flaštičku do toho zelenehončosa dava do elektriky a odložili na poličku,dnes som zistila že to samio vytieklo,asi 0,5 cm -všade na poličke je to rozliate-takmse to vyšrubovali,poutierali a teraz neviem kde je chba -či to ,že sme to "sprovoznili"ale nedali do elektriky,alebo to je chybne .najlepšie že sme nevzali bloček 😠

icerna
29. jún 2008

ja som kupila tiez ten biolit a vylialo sa mi z neho tiez,ale preto,ze som to znova vysrobovala a polozila na policku a nechapem tiez ako sa to vylialo,ale teraz ked ho vytiahnem zo zasuvky a polozim je vsetko o.k 😀

denisocka
autor
29. jún 2008

tak idem ho zašroubovať a vyskušat?

kaluha
30. jún 2008

ahojte,ja som minulý týžden pozerala nejaký program na stv niečo na štýl domáci kutil a tam napríklad radili že vo vode vyvarit klinčeky /čo sa dávajú aj do vareného vína/no a zmiešat to s vonavkou a tým sa sprejovat.
ktovie možno by to zabralo aj keby to ostalo v miestnosti len tak v hrnci.
tiež máme doma biolit a niesme doštípaný akurát ked sme večer vonku tam nás riadne doštípu.

sirinka
30. jún 2008

baby a existuje nieco, cim by sa mohli natriet deticky proti komarom???

sirinka
30. jún 2008

inac my pouzivame sietky na okna a 100% 🙂 len jednu nam kocur rozdriapal, tak musime vymenit

denisocka
autor
30. jún 2008

isri -nejaka ta indulona na komare existuje a ja som mala na dovči taky bilinny sprej proti komarom,myslím že by neuškodil

kaluha -no ty by sme chodili jak smradi domáci 😀 😀 😀

martina.d.
30. jún 2008

sirinka, OFF je proti komárom.Je určený pre deti.

sirinka
30. jún 2008

martina a mozu ho aj take rocne?? a diky za info

titkovamiriam
30. jún 2008

aj orech je dobry proti komarom,kto ma nech ma vo vaze vzdy cerstve vetvicky a komare nepriletia 😀

emjee
5. máj 2009

co pouzivate proti hmyzu pre uplne male deticky?
doma mame sietky na oknach, aj na kociku, ale kedze matej sa chce nosit a nie kocikovat, potrebujem nieco priamo na neho
nasla som na webe Zanza No (vyrobca chicco) krem, gel, sprej, aj ultrazvukovy odpudzovac - mate s tym niekto skusenost?

denisocka
autor
5. máj 2009

ja som teraz nakupila take do elektriky - od Orion - je tam na krabičke spiace dieťa a ako minuly rok aj teraz Biolit -ale ten smrdi,ten sme zapínali fakt len na hodku

giza
5. máj 2009

tak toto uz mam nejaku dobu odlozene, kto to skusi nech da vediet:


1 vrecúško rozmarínu (dostať v obchode ako prísadu do jedla)
1 liter vody
1 lyžica bieleho vinného octu

Dáme variť 1 liter vody, keď sa voda varí odstavíme ju a dáme do nej luhovať 1 vrecko rozmarínu až do vychladnutia. Odvar scedíme a pridáme 1 lyžicu bieleho vinného octu.
Odvar prelejeme do spray fľaštičiek a uchovávame v chladničke. Pred výletom do prírody si nasprejujeme časti tela.

Ďalší účinný prostriedok pre dospelých je užívanie cesnakových tabliet, tie však musíte začať užívať skôr ako plánujete camp v prírode. (Cesnakové tabletky užívajú lesní robotníci vo Švédsku preventívne proti kliešťom.)

Fuj ale tie cesnakove tablety musia jest aj ich manzelky aby sa s nimi dalo co i len spat v jednej miestnosti 😝 😀, inak je toto ucinne hlavne na klieste ....na muchy mam jednu kvetinu v okne, zial neivem ako sa vola, ma taku peknu vyraznu citronovu vonu a da sa nasusit rovnako ako aj levandula, ktore odpudzuju hmyz svojou vonou, staci vraj dat na okno (zavesit alebo polozit)..dalsou takou je aj cajovnik - daju sa kupit mlieka v lekarni a s tym sa natriet mozu aj malicke deti....u nas to zaberalo ako prevencia aj voci vsiam co boli v skole a v skolke (nemali sme ich ani raz)....no neni to nic extra ale aspon nieco....chemiu pouzivame aj mi do zasuvky ale muz uz konecne kupil ten ultrazvukovy (este ho musi zlozit- je to totiz jeho hobby)...tak vam dam vediet ako to pomohlo...

emjee
6. máj 2009

hm, len ja potrebujem nieco pre maleho ked ideme von, lebo tie mraky komarov, co su u nas ... 😝
doma sme v pohode, mame sietky

gangulienka
6. máj 2009

my sme mali minuly rok Zanza sprey (lebo kremovanie neznasa a sprey je rychlejsie naneseny ) a bolo to fajn, fungovalo a aj na tvar som jej to davala a vsetko v pohode 🙂

ikke
6. máj 2009

proti komarom je (vraj) citronela (rastlinka), u nas je vo forme eterickeho aj lampoveho oleja, vo svieckach,...
dnes som kupila muskat tiez s citronovou vonou, vraj tiez odpudzuje komare
a vraj aj levandula, bazalka; neviem, ci nie nahodou aj medovka (tiez vonia ako citron)

barborenka
6. máj 2009

ja som kupila sprej vola sa Pufik,da sa nastriekat na telo aj na oblecenie,je aj pre male deti,nemame ho este odskusany ale zajtra odchadzame na chatu tak potom dam vediet