Kdo z Vás má děti nejdřív a nejdéle po sobě?

micka85
18. jún 2008

Zajímalo by mě to z toho důvodu,abych našla takovou cestu,která by mi vyhovovala nejvíc.
Mám v plánu 3 děti.
Takže sem prosím napište i své zkušenosti,výhody i nevýhody,.....................
Děkuji 😵

maruna75
18. jún 2008

ahoj micko. tak já mám děti 4 a půl roku po sobě,pro mě to bylo ideální v tom že malej chodil do školky byl už samostatný a já se věnovala dceři.Když šla dcera do školky a já do práce tak mi ji syn vyzvedával a někdy i vodil do školky když jsem měla ranní.To byla výhoda jsme malé město a školu a školku máme za barákem.Ted už jsou samostatný na 100% se vším mi pomůžou/se jim musi někdy chtít/,tak jsme si pořídili ještě miminko na které se moc všichni těšíme 🙂 Holky kamarádky mě od toho odrazovaly a říkaly,že mě obdivují,že mám své pohodlí,klídek děti věčně fuč,ale mě to nějak začalo chybět,že jsem sama doma 🙂 a tak.....Děti se mi za chvíli rozutečou do světa a mě zůstane to nejmenší......ještě dlouho semnou doma..... 😉 🙂

sonoga
18. jún 2008

micka, ja mam deti od seba 5 a pol roka. a to preto, ze prve dieta sa mi podarilo uz na vyske a druhe som chcela az po skonceni a po nabrati praxe. takze po skonceni skoly som presne po roku v praci nastupila na matersku. Inac, keby sa dalo, mala by som deti co najskor po sebe. jedna moja znama ma deti s rozdielom jeden rok a desat dni. to si myslim, ze je perfektne, lebo skoro od zaciatku sa mozu spolu hrat a hlavne rozdelovat sa so vsetkym .

nensy
19. jún 2008

tak já mám děti od sebe 9 let.to první šlo tobře ale na to druhé jsme museli dlouho čekat měla jsem problém otěhotnět

andrea.m
19. jún 2008

ja mám rozdiel 4 roky a pre mňa to je úplne super. ako písala maruna kym bol filipko v škôlke venovala som sa tami a ked sa večer aj s manželom vrátili tak si zase tato vzal na starosť tami a ja som sa mohla plne venovať filipkovi.teraz maju 1 a 5 rokov a dokážu sa úplne perfektne spolu hrať.

kristi
19. jún 2008

moje mama: mne mela v 18, brachu v 31 = 13 let 😉

najjulinka
19. jún 2008

Nás bolo doma 5 a rzdiely: 5 rokov a 4 dni, takmer 6rokov, necelý rok, 3roky a 4 mesiace 😀 😀 😀 Všetko má svoje výhody a nevýhody.
Poznám 2 dievčatá (ženy) sestry a oni boli doma traja s odstupmi zhruba 10 rokov 😀 😀 😀

nippa
19. jún 2008

ja mam zatial jednu 5rocnu slecnu a na dalsie sa chystame na buduci rok....

jaku
19. jún 2008

Tak já mám děti 8 let do sebe-u nás je to tradice-já mám o 8 let staršího bratra,manžel zas o 8 let mladšího 😀 - docela mi to takhle vyhovuje. Malého si teď užívám, starší dcera je samostatná, hodně pomůže, nežárlí. Akorát máme po odpolednách přípravu do školy a malému přizbůsobujeme režim dle školy a kroužků dcery, naštěstí je pohodář a zvládá to na 1 🙂

miriamkac
19. jún 2008

Ahoj
Tak ja mam deti s rozdielom 15 mesiacov. Zatial je to fuska ale dufam, ze si budu vychadzat. Ja mam sestru o 6 rokov mladsiu a rozumeli sme si, az ked ona dospela. 🙂

kejka
19. jún 2008

🙂 Ahojky
Dvě děti jako mladice-v 18 a 22letech a posledního benjamínka ve 38letech. 🙂 🙂 Včera měl nejstarší 23let,takže rozdíl mezi ním a prckem je cca 20let. 😀 Má to svoje klady i zápory.Nejstarší už bydlí sám tři roky,studuje VŠ-za rok promuje,mladší je na gymplu,toho mám ještě doma.Kluci jsou už velcí,takže s nima žádné starosti nemám-jen dotujeme a malýho si fakt užívám.Bráchové ho rozmazlujou,je to mazánek,ale zase je spíš jako jedináček.Proto se snažím,aby byl,co nejvíc s dětma a nechyběli mu vrstevníci.Kladem je,že mám na něj spoustu času. 🙂 Prostě ti starší strašně rychle vyrostli a mě zatikaly hodiny a bylo vymalováno. 😉 😉 😉

leninn
19. jún 2008

Já jsem se sestrou o 3 roky a hezky si rozumíme, ale je pravda, že v dětství to byly boje...opravdu jsme si začaly rozumět, až když mi bylo tak15let a jí 12, jsme obě štířice, takže jsme byly hodně divoké (to jsme i teď, ale opravdu jsme pravé přítelkyně).
Já osobně, pokud všechno vyjde, tak bych chtěla mít děti od sebe 2 roky, aby si spolu mohly hrát a byly na sebe zvyklé. Tak uvidíme, jak se zadaří.... 😅

navik
19. jún 2008

awojte
Medzi Natali a Vivi je 22mesiacov prvy pol rok to bolo tazsie....a teraz je to pohodicka pekne sa vyhraju ale vedia sa aj pobit 😀 😀
Amedzi mnou a bratom je presne rok bez jedneho dna 😉

petik77
19. jún 2008

tak ja mam děti po sobě o sedm let a nemužu si stěžovat to druhé jsem si více užila asi tím že jsem byla i starší 🙂 ze začatku to bylo super starší syn vubec nežarlil.Ale poslední pul rok jsou u nas hadky když ten mladší něco chce co nemůže a ten starší mu to nechce dat ,protože má strach že mu to zničí,ale to si myslím že je to normalní.

Známa ma děti po sobě o rok a jsou taky někdy hadky 😀

greta24
19. jún 2008

Ja mam rozdiel medzi detmi 17 rokov, ale ten maly vyrasta prakticky ako jedinacik, lebo velky ho dokonale ignoruje. Nie je ochotny vobec pomoct, asi ziarli. Bohuzial, musi sa s tym zmierit, lebo aj ja mam pravo na sukromny zivot, nemozem sa len obetovat pre starsieho a zivot si zariadovat v 60-tke. Aj vy ste mali tento problem, a ako ste ho vyriesili ?

titkovamiriam
19. jún 2008

MAM synov 2,13,17r 😀 😀 a vyborne si navzajom vychadzaju

mima07
19. jún 2008

grety pozeram ze to mas ako ja 😀 ale nastastie starsi mladsieho zboznuje aj ked vykrikuje ze ho nebude varovat 😀 ja ho zas vyuzivam na varovanie iba v nutnych chvilach a samozrejme ze obaja budu ako keby jedinacikovia

kili
19. jún 2008

tak ja som rekordérka, aj keď som sa vydávala netehotná, tak sa nám 2 deti narodili 6m a 12 dní po svadbe. Vydávala som sa 16.9.06, poslednú MS som mala 17.9. a narodili sa 28.3.07

zuzu13
19. jún 2008

no ako vidím je tu dosť mamičiek s väčším/veľkým/ vekovým rozdielom...syn má o týždeň 14r a dcérka 1rok 7 mesiacov 😀
úžasný pocit a pohľad, keď sa spolu bláznejú...nemenila by som ani za svet 😉

karot
19. jún 2008

Moje mamka mě měla ve 24.letech,bráchu za 11 měsíců a 21 dní a ségru 2 a 3/4 roku po mě. 😝

andelka
19. jún 2008

Já ještě děti nemám, ale nechtěla bych velké rozdíly, asi tak 2-3 roky. U mě a manžela jsou totiž oba extrémy, mezi mnou a bráchou je rozdíl 14,5 roku, takže jsme oba jakoby jedináčci a i když si se mnou hodně hrál a měl mě rád, tak stejně k němu vzhlížím a mám vůči němu respekt spíš jako k otci (taky mě vedl k oltáři). Manžel má zase sestru o rok mladší a moc dobrý vztah spolu nikdy neměli, lepší se to až teď, co ho udělala strejdou.

danulka2
19. jún 2008

rozdiel medzi mojimi detmi je 13rokov. Dominika je 30.9.1993 a Tomasko je 30.6.2006 , takze mame trojky, sestky a deviatky 😀

liviky
19. jún 2008

já mámm cácorky od sebe 2 roky,zatím mám v tom ale dost velký chaoz,starší by se ještě chtěla nosit na rukou a mladší se musí nosit na rukou,takže bych teď měla být chobotnice abych stíhala,ale později si myslím to bude super,holky budou mít stejný problémy a možná i stejný kámoše,takže si budou navzájem dost blízko,teď ale ta starší pomalu ale jistě začíná žárlit a projevovat se,takže teď máme o zábavu postaráno 😒
já sama mám dva bratry o 8 a 12let starší a k tomu staršímu jsem si našla cestu až teď v dospělosti...ten můj má zase dvě sestry o 10 a 12let starší a z tou mladší si nemá říct co doteď!!.............
...........takže je to asi individuální,hlavně že se sourozenci budou mít na koho spolehnout ne? 😀

greta24
19. jún 2008

Mima, to je super, ze mas to iste, co ja 😉

bambulik
19. jún 2008

Chudák moje babi. jednoho syna porodila 14.1.54 a druhýho 24.12.54, si ani holka nevydechla 😝

najjulinka
20. jún 2008

kili - no čo Ti budem písať, my sme si deti zadovážili rýchlejšie po svadbe 😀 😀 😀 A tiež som na svadbu neboal tehotná... No ale my na to ideme úúúúplne iným spôsobom...
No a v rozdiely medzi deťmi tu mám tiež istý rekord - 26 dni... Aj ked tvoje dvojčatá majú ešte menší rozdiel - 2 minutky???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takže rekorduješ... No bohužila, ked sme my "vyberali", tak dvojčatá "na sklade" neboli 😉 😀

etinka
20. jún 2008

Já mám děti přesně 2roky a 7měsíců od sebe a je to ideální. Já jsem chtěla děti od sebe za 2roky, manžel za 3roky, tak máme kompromis. 🙂

kitaka
26. jún 2008

ja mám tri deti......prvé dve deti rozdiel 2 roky a je to dobre,majú v podstate rovnaké záujmy,aj učenie aj sa spolu zahrajú.....a tretie o 6 rokov,teraz majú 9,7 a 2 roky

majada
26. jún 2008

mám dvoch synov rozdiel 11rokov výhody starší je už samostatný keď treba pomôcť pomôže, nevýhody no že sú obaja rozmaznaný....

alicenka
27. jún 2008

super tema 🙂 My sme ju s muzom tiez rozoberali zo vsetkych moznych stran. Mame jednu dcerku a chceli by sme dalsie dietatko - teda este minimalne jedno 😝 😀 No a tiez sme uvazovali, kedy je ten spravny cas na dalsie. Ci vacsi alebo mensi vekovy rozdiel. Zatial sme sa zhodli na tom, ze na dalsom cvrckovi zacneme pracovat, az bude mat mala rok. Nechame sa prekvapit, mozno to priroda zariadi inak 🙂

mata.mata
27. jún 2008

menší či větší vekový rozdíl ? Podle mě je to jedno, každý věkový rozdíl je něčím zajímavý, má svoje plusy i minusy... moje mama ma 3 deti... mezi 1. a 2. je 11měs a mezi 2. a 3. je 25 let ..a je vysmátá 😀 😀 😀