Kdo z Vás má děti nejdřív a nejdéle po sobě?

micka85
18. jún 2008

Zajímalo by mě to z toho důvodu,abych našla takovou cestu,která by mi vyhovovala nejvíc.
Mám v plánu 3 děti.
Takže sem prosím napište i své zkušenosti,výhody i nevýhody,.....................
Děkuji 😵

lucasaerik
27. jún 2008

ahojda, tak já mám děti od sebe o necelých 14měsíců, druhé těhu bylo hodně neplánované...ale musím říci že to byla strašná zabíračka, a makačka, je také otázka zda Vám někdo pomáhá, můj bývalý manžel to nijak nebral že by mi mohl pomoci, byla jsem na vše úplně sama a druhý syn byl strašně uplakané dítě, které neustále vyžadovalo péči, a když máte doma ještě batole..prostě bylo to hooodně náročné, dnes je klukům skoro 7 a 6 let, jsou velcí šikovní, a samozřejmě jsou to kluci takže občasná hádka či malé roztržky u nás také probíhají...ovšem jsou to bráši a mají se rádi, byli vychování v tom aby si pomáhli a měli se rádi, tak snad jim to vydrží. Teď s manželem čekáme plánované třetí miminko, kluci se na sourozence docela těší, i když si zatím neumějí představit co takév miminko obnáší, neznají to jelikož jim ani nepřijde že by Šimča (prvorozený) byl někdy sám, prostě jsou jak dvojčata. musím říci že asi tento rozdíl co děti mezi sebou budou mít (7let) je tak nějak asi nejlepší, první dítě je relativně samostané,ale i přesto o Vaší pozornost stojí, ale už tak nějak dokáže pochopit že miminko je bezbranné a potřebuje trochu více péče...nemyslím to tak že by se měli straší děti nějak zanedbávat co se týče lásky atd..to vžádném případě, ale už dokáže spousty věcí pochopit a umí se na sourozence těšit...

junovka
27. jún 2008

ja mam rozdiel medzi detmi 6 rokov 😉 Vyhoda i nevyhoda....hlavne , ze su zdrave 😉 😵

alicenka
27. jún 2008

no ved presne kvoli tomu sme sa nevedeli rozhodnut... kamaratka ma rozdiel medzi synom a dcerou 7 rokov...nebolo to planovane, proste to tak vyslo... mala uz chodi do skoly, braska zboznuje, vela mamine pomaha a skvele si rozumeju, aj ked je pravda, ze zo zaciatku to bolo tazsie, kedze bola tak dlho sama... ale to sa da zvladnut. No a napriklad medzi muzom a jeho sestrou je rozdiel skoro presne rok a su ako dvojcata. Svokra vravela, ze sa spolu vedeli pekne prehrat a vlastne doteraz maju k sebe dost blizko. Ale zas to nechcem skatulkovat, lebo nie vzdy to takto musi byt a ja pisem len na zaklade takychto skusenosti. My sme sa tak rozhodli z viacerych dovodov, brali sme na ohlad trosku aj peniazky a tak. Ale aj tak si myslim, ze priroda si to zariadi po svojom tak ako v pripade dcerky 🙂

katka76
27. jún 2008

vsetko ma svoje vyhody i nevyhody, medzi mojimi je 6,5 rocny rozdiel. mala sa narodila v juni a v septembri kubik nastupoval do 1. triedy, tak super som sa mohla venovat
inac medzi mnou a brachom je 11 m a 8 dni, moj manzel je od bracha starsi o 10m a 24 dni

georgine
27. jún 2008

já mám deti mezi sebou o 2roky a 9mesícu, cozje ideál protoze starsí syn je sikovný a ve spouste veci samostatný takze se to dá zvládnout

ale s bráchma má rozdíl s jednim 1a3/4 roku snim si velmi rozumím, pak 11 let to byl muj mazlicek a benjaminek, a pak 18let.. s nejmladsi si nerozumím vubec, je to malý genius, a moje máti neuzná pokroky mých deti protoze má doma maleho geniuse takze asi tak.. nikdy bych nechtela tak velke vekove rozdíly max.do 5 let-- ale já uz mám stejne odrozeno 😀 😀 😀 😀

mimkao
27. jún 2008

Medzi prvou a druhým- rok a 20 dní.
Medzi druhým a treťou- rok a 26 dní.
Medzi treťou a štvrtou- rok, 5 mesiacov a 12 dní.
🙂
je to tak super, máme doma veselo... 🙂

georgine
27. jún 2008

mimkao si pro me už ted vítěz tady téhle diskuse.. tý jo tomu se říká nářěz.. 😲 😀 klobrc dolů 😀

liviky
27. jún 2008

čau mimkao - já to pořád nechápu jak jsi to zvládla a jak to zvládáš teď 😅

mimkao
27. jún 2008

georgine 😀 😀 😀 😀 😀 ďakujéééém 😀 😀 😀

mimkao
27. jún 2008

liviky, veď ani ja to nechápem.... 😀 😀 😀 😀 No vieš, ženy zvládnu aj nemožné... 😀 😀 😀

s.arik
27. jún 2008

mimkao, možu mimo téma? měla jsi po porodech menstruaci?
já ještě žádnou nemám, ale otěhotnět bych chtěla co nejdříve, tak mi dodej naději, že to jde i bez mrchy 😀

sylvar
27. jún 2008

mim, to je mazec...máš na pomoc aspoň babičky?

mimkao
27. jún 2008

s.arik, áno, mala, zakaždým. aj teraz už mám druhý mesiac... ale som rada, že som dostala, aspoň viem, že piate nebude.... 😀
sylvar, nie, moja mama je od nás 320km a manželova býva 5 domov vedľa nás, ale dva mesiace som ju nevidela a je to,ako keby ani neexistovala... 😖 🙄

georgine
27. jún 2008

kurnik mimko jak to teda zvládás sama.. mazel pomáhá nebo más jeste jedne pár rukou a jednu hlavu navíc.. 😀

sylvar
27. jún 2008

a dalších sto nervů 😀 mě hrabe občas i z jednoho 😎 to je babička na baterky, to je hustý 😖

s.arik
27. jún 2008

tak to jsi pořádná samička 😀
hodně zdraví a radosti s dětmi 🙂

mimkao
27. jún 2008

som sedem hlavý drak.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale nie, manžel je v práci od 8 rána, do 18.tej.
Ja fakt neviem, jak to zvládam sama, vieš, keď musíš, tak musíš a ke´d miluješ (deti), nie je čo riešiť... 😀 😀 😀 😀
ÁÁle, georgine, veď ja som ešte mladučká, plná síl, energie, dokonca sú dni, keď sa doma nudím... teda vtedy, keď všetci štyria naraz spia, tak sa cítim ako bezdetná vdova... Tak som si spravila zábavku a začala som biznis... A už sa cítim dôležito, odreagujem sa a je pohoda, klídek... 😀 😀 😀

sylvar
27. jún 2008

mim, klobouk dolů 🙂

mimkao
27. jún 2008

s.arik, tak to som... 😀 Smejú sa zo mňa, že na mňa stačí len trenky hodiť, a som tehotná... 😀 😀 😀

georgine
27. jún 2008

jo mimko jsi mladá já taky ale neumím si vubec predstavit ze bych sla v tvých stopách - deticky jsou rpo me taky vsim a kdyz musis tak musis.. tomu rozumím 😀
manzel jetaky od rána do vecera v cudu a já jsem doma sama, no nezvládla bych - protoze já bych se k tomu ani nedobrala - jak říkám mám odrozeno.. 😀

mimkao
27. jún 2008

sylvar- ´dakujem... 😀

sylvar
27. jún 2008

mim, není zaco, manžel ti musí děkovat denně 🙂 😉 Tak krásná miminka máte + větší miminka
dotázek, jakže jsi mladá???mě je 25 a na další se nechystám, jedině omylem 😀

kajule
27. jún 2008

Mim, tak to te teda vazne obdivuju, zvladnout ctyri deti. 😵 Mne Pata dava zabrat, druhy planujeme tak az budou Patovi dva roky, dva a pul, max. tri. Dohromady bych chtela tak tri deti, nejlip kluky, tak uvidime. 🙂

mimkao
27. jún 2008

georgine, ja pochádzam so šiestich detí, takže pre mňa sú viacpočetné rodiny úplne prirodzený jav, vôbec sa nad tým nepozastavujem a moje heslo je, že keď to zvládla moja mama, tak ja duplom... 😀
Aj ja som si po druhom hovorila, že na teraz už stačí... a do roka bolo ďalšie...
Ale piate bábo už fakt chcem najskôr až tak po piatich rokoch... 😵

mimkao
27. jún 2008

sylvar, že omylom... 😀 😀 😀 😀 no, ja mám 23 rokov... 😎 😎 😎
kajule, ja som vždy snívala, že budem mať sedem synov a max. tak jednú dcéru... No a mám tri dcéry a len jedného synáčika, ktorý sa správa, ako dievčatko... 😀 Takže sa mu ešte zíde asi jeden braček... 😀

sylvar
27. jún 2008

kaju, jen kluky???holky jsou sladký 😵
mim, to je jasný, ale je to obdivuhodný, že to jde zvládnout 😅

kajule
27. jún 2008

Mim, kze prvni jsi mela ve 20ti. 🙂 Tak to je pekny, ja bych ty tri chtela zvladnout do tech 25. 🙂 Tak snad to vyjde. 🙂
Sylvi, jj chlapecky, pak pozvu mim s tema jejima a zalozime fotbalovy druzstvo. 😀 Ja jsem proste na ty kluky no, ale holcicka by mi taky nevadil, hlavne kdyz bude vsechno v poradku. 🙂 Uz jsem dokonce i vymyslela jmena pro holcicku bud Anicka, Anezka nebo Valentynka nebo podle tradice Karolina po mne. 🙂

kajule
27. jún 2008

Mim a divis se mu, kdyz je mezi ctyrma zenskejma. 😀

georgine
27. jún 2008

mimko tak to od sebe taky nejsme moc daleko.. jo más pravdu ez jsme mlade a hodne vydrzime, ale i tak nerikás si nekdy ze by to chtelo pauzu.. 😕

mimkao
27. jún 2008

Ale hej, veď teraz bude pauza... No, aby to nebolo až také dobré tak napíšem , že už som si aj pár krát poplakala... 😔 Hlavne keď som bola tehotná a hormóny mi chodili na rozum... 😒
kajule, nie, práveže sa mu nedivím. A preto by som ešte chcela aj piate, snáď sa podarí chlapček... 😵