Keď je život krížom. Ako to riešite?

slnieckova
2. dec 2008

Poznate ten pocit? Nic sa vam nedari, nic vam nevychadza. Mate pocit, ze zivot straca zmysel a nedokazete sa tesit ani z toho krasneho a pozitivneho, co sa este zachovalo...

Mate take skusenosti? Ak ano, ako to riesite? Co vam pomaha?

Napr. sa nedari dietatko, nedari sa najst pracu, byvanie, nezvladate svoj kazdodenny zivot financne... boli ste v takej situacii? Podarilo sa vam tuto situaciu zmenit, aj ked ste mali pocit, ze uz to nejde, ze takto to snad bude navzdy?

😒 😒

roasha
2. dec 2008

halienka neboj sa. 🙂

halienka
2. dec 2008

Doprčíc, Kveti, to je ako najust 😖 ma to mrzí aj za teba, dúfam, že to prebehne čo najľahšie a že ti fakt aspoń ten vaječník ponechajú. Mne tiež raz laparoskopicky jednu vyberali a raz sa to podarilo rozohnať. No našťastie vaječník ostal. Moc držím palčeky aby to dopadlo čo najlepšie. 😉

halienka
2. dec 2008

roasha 😉

kveta
2. dec 2008

Tiež to vnímam ako zákon schválnosti... 😖

anta
2. dec 2008

Já když jsem na tom psychicky špatně, tak to znamená, že si musím udělat čas pro sebe a jít pryč, někam ven, jinak by to bylo na pytel. 😉

emilyz
2. dec 2008

Holky hlavu hore. Ja viem, je to tazke, si v tych smutnych chvilach povedat, ze bude lepsie, najma ak sa to zlepsenie nachadza v nedohladne. Ale mam par takych situacii za sebou, a fakt to bolo "na nervy", ale vdaka Bohu je lepsie a ja verim, ze vzdy vyjde slnko. Pravdou je, ze mi velmi pomohla viera v Boha, ze On vie, co kona, ze vsetko ma svoj zmysel.
Raz mi jedna znama povedala v tazkej situacii: Chval za to Boha. Ja som tomu vtedy nerozumela, ako mozem chvalit, ked je to negativna situacia? No dnes viem, ze to malo zmysel, pretoze aj v tych tazkych situaciach sa nachadza nieco, co ma pre nas zmysel, ale to pochopime az neskor 😉

marse
2. dec 2008

tiez sa pridavam, ten pocit ,,na dne" dobre poznam...vtedy si myslim ze na mna steny padaju, ze vsetko len kazim, na co siahnem.
nato mam take heslo (sorry za vyjadrenie) ,,Na posrateho aj hajzel spadne!" ☹

Mne pomaha sa najprv poriadne vyplakat, potom sa pozriet do zrkadla a povedat si ze A od zajtra zacinas Marcelka novy sposob zivota. Proste daco urobim nejako inak.

Snazim sa nerypat sa v problemoch ale este viac. Nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt este horsie..

katmi
2. dec 2008

mne dala novy zmysel zivota moja dcerka..ona ma potrebuje a ine ma nezaujima..ked mi je najtazsie,tak sa pozriem na nu a viem,ze bojovat musim hlavne kvoli nej..

slnieckova
autor
3. dec 2008

katmi pre mna je zatial takym zivotabudicom manzel, kedze dietatko este nemame 🙂

roasha
3. dec 2008

slnieckova,dobry manzel-nie je zly manzel.. 😉 🙂

martinadt
3. dec 2008

tak takýto pocit poznam už nejaký čas ☹ bohužiaľ bojovať s tým neviem.. a v poslednom čase sa na mňa nalepí všetko zlé čo len môže...

roasha
4. dec 2008

dievcata,ak ste vcera pozerali modre z neba....ja len ten prvy pribeh....baba co od narodenia nemala ruky.....vlastne vsetky mozme byt stastne. 😔 ----o co je jej zivot tazsi... 😔
mna zamrazilo,ked mi pri tom mala povedala....mozes byt stastna,ze tak pekne kreslim,ked ti mam ruky. 😅 😔
...fakt sa niekedy trapime malichernostami,v porovnani s handicapovanymi ludmi. 😔 ☹

dnada
4. dec 2008

ahojky holky...na dně sem už v životě byla několikrát a pokaždé sem se od toho dna odrazila a vyškrábala nahoru... pro mě osobně byl nejhorší rok(emočně) 2004... marodila mi mamka,z 12ti měsíců byla asi tak 11 v nemocnici se vším možným... původně šla se žlučníkem,pak jí zjistili rakovinu srdíčka a následně začali kolabovat všechny orgány jeden po druhém,ale nakonec se z toho všeho dostala ... k tomu všemu problémy už dnes s bývalým přítelem,hodně práce,bylo to hoodně hektické ale vše sme přežili... další kapitola sama o sobě byla těhotenství ale tu už nebudu rozebírat...
a co mě pomáhalo? hodně mě podržely moje hafiny... sou bezelstné a milujou bez výhrad... dnes to je můj malý andílek ,každé ráno je veselejší,když otevřeme očička a on se na mě tak nádherně usměje 🙂

ano,občas se člověk zabívá malichernostmi,ale i ty malichernosti umí přerůst přes hlavu,pokud je člověk živý a nebojuje... život je dar a musí se prožít ne přežít 😉

slnieckova
autor
4. dec 2008

roasha to je pravda 😔 , ale ako pisala dnada... aj tie malickosti, ktore nas trapia nas dokazu zozierat...

😔

janulka7
4. dec 2008

ahjte tak ja o tom dne viem tiez svoje a hlavne od minuleho roka je to hruuuuuuuuuuza. a boli momenty ze som premyslala nad vela vecami.
vzdy som mala dost stastia alebo ako to nazvat aj ked boli aj problemy. ale dostala som manzela ktory je moja chut do zivota. drzi ma vzdy hore a ja ho za to nekonecne milujem. mame dcerkku krasnu zdravu a zivot vyzeral ze je vsetko super. s velkym S. zrazu z nicoho nic moj ocino na ktoreho som velmi viazana ochorie na rakovinu pluc akedze my zijeme v zahranici bolo mi velmi tazko lebo o chorobe som sa dozvedela a ni nie tyzden pred odchodovm nazad do zahranicia. preplakala som dni noci, a prosila boha nech ho este neberie, este je skoro este nie som pripravena a moja dcera ho zboznuje, vypocul ma a dostal sa z toho, an nie o tyzden na to moj najlepsi kamarat tu v spanieslku spachal samovrazdu , clovek ktory mi bol ako brat, a zarazu toto, drzalo ma to dlhu a bola som na dne lebo aj mojmu ocinovi sa pohorsilo, a ktomu vsetkemu som v piatom mesiaci dostala spravu ze moj chlapcek mod srdcom uz nezije, zastavilo sa mu srdiecko. a aby toho nebolo malo kvoli tomu mojho manzela vyhodili z prace, lebo musel byt tri dni so mnou doma pretoze som mala zakaz stavat z postele. a kedze tu nikoho nemame musel byt on so mnou doma a nebolo to lahke pre neho lebo ja som chcela skoncit zo zivotom nie pteto ze by som jeho a moju princeznu nemilovala ale som nevedela zit dalej a nechcela som som im stazovat zivot. sef bol svina a vyhodil aj napriek tomu ze mal potvrdenia od lekarov z nemocnice amojom vaznom zdravotnom stave. to mu si ja hovorim ze vtedy som bola uplne na dne. ale odrazila som sa. a idem dalej ved zivot jekrasny aj ked kratky tak ho zime a snazme sa nezatazovat malichernostami. pretoze su ludia ktory to maju ovbela horsie a vedia zit a tesit sa zo zivota. ani teraz to tu nie je ruzove a ja som povaha ze bojim a zozieram vzdy skor ako sa neco stane, ale som sa naucila ze to k nicomu nevedie, situaciu treba riesit ked k nej dojde a teraz si hovorim ze ved nie som jedina na svete co ma problemy, a ked iny vedia ist dopredu ja tiez. a mam krasnu rodinu stastne manzelstvo zdravie a cakam druhe miminko a ocino sadrzi tak to su dovody pre ktore sa oplati zit a odrazit sa z dna.

slnieckova
autor
4. dec 2008

janulka 😉 povzbudila si ma 🙂

janulka7
4. dec 2008

slnieckoa som rada. drzim palceky hlavu hore. ak budes niekedy potrebovat zas povzbudit kludne mi posli IP . ak budem moct rada pomozem. 😉