Keď je život krížom. Ako to riešite?

slnieckova
2. dec 2008

Poznate ten pocit? Nic sa vam nedari, nic vam nevychadza. Mate pocit, ze zivot straca zmysel a nedokazete sa tesit ani z toho krasneho a pozitivneho, co sa este zachovalo...

Mate take skusenosti? Ak ano, ako to riesite? Co vam pomaha?

Napr. sa nedari dietatko, nedari sa najst pracu, byvanie, nezvladate svoj kazdodenny zivot financne... boli ste v takej situacii? Podarilo sa vam tuto situaciu zmenit, aj ked ste mali pocit, ze uz to nejde, ze takto to snad bude navzdy?

😒 😒

lienocka235
2. dec 2008

ano nedari sa vam babetko.. vsade naokolo same bruska.. a este do toho par sprav z TV.. ako si ine nevedia vazit ten vzacny dar.. mat dieta.. ano.. pocitujem to.. pomaha mi to ze sa to snazim zmenit.. prostrednictvom lekarov... a hlavne moja dcerka.. a manzel..

k tomu ostatnemu sa mozem vyjadrit len tak ze ked sme zacinali z nicoho.. tak sem boli taky spokojnejsi... ja neviem.. teraz.. ked nemusim ratat kazdu korunu.. tak..
ono asi s jedlom rastie chut ako sa hovori...
ale som velmi rada.. ze sme sa sami zmohli.. to ma tesi..

anta
2. dec 2008

Ano, tento pocit mě občas taky přepadá, ačkoliv je fakt, že mě do reality dokáže vtáhnout můj synátor 😉

slnieckova
autor
2. dec 2008

ja s tymto pocitom akosi nedokazem bojovat... hlavne, ked sa to snazim vsemozne zmenit a ono to nie a nie sa podarit... citim sa ako v nezmyselnom bludnom kruhu 😖

nobody
2. dec 2008

někdy když člověk moc chce, tak to nejde 😉

len
2. dec 2008

No, mně asi nejvíc funguje dokázat si najít nějaká pozitiva - vždycky jsou, jde jenom o to chtít je vidět 😉 A vždycky je v životě oblast, na kterou se plně soustředím, je to lepší než se hrabat v tom, co nejde... Jo a kašlat na to, že jiní se mají líp, popř. mají všecko, na co si vzpomenou. Jednak mi to mou situaci nijak neulehčí, druhak to dost často není pravda (co já vím, jestli tý rozesmátý mamče na pískovišti nezahýbá manžel nebo jí neleží rodiče v nemocnici po těžký bouračce?) a za třetí jsou na světě vždycky hromady lidí, co jsou na tom podstatně hůř.
Na druhou stranu, když už si člověk fakt myslí, že padnul na naprosté dno a chce se mu jenom brečet a brečet, nemá smysl se tomu bránít - někam si zalézt, pořádně se vyřvat, svěřit se nejlepší kamarádce a ze všeho se vykecat - to je taky někdy způsob.
Co se ale snažím opravdu moc dodržovat - nelitovat se! Protože sebelítost rozhodně není krok k tomu, aby bylo člověku líp 😔

vachovka
2. dec 2008

Slnieckova hlavu hore.
Tiež mávam take obdobia, ale stale si vravim nemože byt stále iba dobre.A po zlom obdobi zas musi nastat to doré obdobie tak furt na neho cakam, že kedy uz konečne nastane.
Raz sme sa o tom ucili v škole a učitel vravel, že si máme život predstavit ako dvojramenné váhy niekedy sú naklonené viac na jednu stranu a niekedy na druhú.To predstavuje to dobro a zlo a najlepsie je, ked su tie váhy vyrovnané. 🙂

marorlinko
2. dec 2008

ani mne sa vzdy nedarilo kedysi,ale vzdy som si povedala,ze ked to dokaze nejaky hlupak, dokazem to aj ja. pomahalo mi to a dokazala som to,co som cchela, netreba sa nikdy vzdavat v zivote, ved zivot je boj. ja verim,ze raz pride to zasluzene stastie aj pre teba.

bianca
2. dec 2008

pre mna bol zivot krizom cely rok 2007.Museli sme nechat utratit nase milovane zvieratko,nasledne na tom som potratila a bratranec skoncil na psychiatri koli podozreniu na schizofreniu.Aby toho nebolo malo tak nam este potom zomrela babka .A este som cely rok stravila v ordinacii zubara koli rozsiahlemu zapalu sanky ktr.skoncil operaciou..........

slnieckova
autor
2. dec 2008

aby ste si nemysleli, nie som na tom strasne biedne 🙂 to len ja si myslim, ale nie je to tak... v jednej oblasti zivota sa mi nedari a to sa akosi nabaluje aj v tych ostatnych a ja sa v poslednej dobe uz nedokazem radovat ani z krasneho manzelstva... proste z nicoho... viem,ze sa to zmeni, ze raz sa to zmenit musi, ale....

ved ma chapete.... 😔

slnieckova
autor
2. dec 2008

bianca mas vystizne motto 😔

kveta
2. dec 2008

Slnieckova, ja mám už dlho taký pocit ako Ty. Nedarí sa bábo. Dnes som mala mať termín KETu a namiesto toho sedím doma a mám zbalené - zajtra nastupujem do nemocnice na vybratie cysty pravdepodobne aj s celým vaječníkom. Všetko som podriadila umelému oplodňovaniu, prácu, životný štýl, a nedokážem sa naň ani dostať, lebo musím riešiť cystu. Najlepšej kamarátke zavolať nemôžem, lebo ma hrozne podrazila /a nechala ma na dne tesne po tom, čo sme zistili, že bábo sa asi nikdy nepodarí/ a zistila som, že to ani kamarátka nebola... A do toho mnou ešte mávajú depresie z hormonálnych výkyvov z cysty... A tiež vnímam aké je to všetko nespravodlivé a závidím dievčatám, ktorým stačí sa s manželom pomilovať a nemusia behať po doktoroch a operatívne riešiť následky minulého umelého oplodnenia, aby sa mohli s jedným vaječníkom vrhať do ďalšieho kola IVF...

slnieckova
autor
2. dec 2008

kveta to je mi strasne luto 😔

ach jaj, kolkokrat sa tu pochytime z neznamymi ludmi na neskutocne nezmyselnych temach... a pritom ani len netusime ako "strasne" (pre tie dotycne osoby) osudy sa tu nachadzaju....

Ale nechcem, aby bola tato tema iba pesimisticka, to nam totiz s nasimi problemami urcite nepomoze... 🙂

mate liek na "hlavu hore"...? Okrem toho, ze raz bude fajn, to na mna akosi nezabera 😀

liviky
2. dec 2008

nikdy nikdo nemá vše,já si to tak říkám a kdo tvrdí že může mít vše tak lže a lháře já ze srdce nemůžu 😀

slnieckova
autor
2. dec 2008

* s neznamymi ludmi.... 😖

slnieckova
autor
2. dec 2008

liviky to je pravda 😀 ja ked tak vidim, ked idem po ulici, ako muz za bieleho dna streli zene za ucho.... dakujem Bohu za manzela... to je pozitivum 🙂 takze predsa nieco mam 😀 ale nie.. je toho ooovela viac... len skoda, ze tie problemy, ktore nas tazia akosi clonia vsetko ostatne....

halienka
2. dec 2008

Slniečková, to ma mrzí, že máš také trápenie ☹ aj mňa niekedy prepadajú čierne myšlienky, hlavne kôli zdraviu, lebo ho mám dosť naprd, a keď ma deń po dni stále niečo bolí a neprestáva a musím pri tom zvládať bežný život a pritom "ledva žijem" tak ma to tiež niekedy prestáva baviť. Finančne mi nič nechýba, ale to mi nenahradí to, že pre kĺby nemôžem ani na poldenný výlet niekam, a pre bolesti v bruchu si nemôžem dať ani nejakú dobrú pochúťku a stejne som len na dietach. Ale našťastie, medzi tými naprd dňami mávam stále ešte aj nejaké tie dobré, a to ma dokáže vždy akosi znovu naštartovať, vždy sa vzchopím a dokážem ísť ďalej. Tiež sa snažím sústrediť na koníčky, ktoré ma bavia, pri ktorých akoby na všetko zabúdam. Niekedy mám tendenciu sa zavrieť do ulity, ale MM sa ma snaží vždyz toho vytrhnúť a dojedná návštevu niekoho a aj keď sa mi nechce s nikým stretnúť, nakoniec neľutujem nikdy, lebo vždy mi to pomôže porozprávať sa. A niekedy si proste porevem a potom ma to prejde. A niekdy si aj riadne od srdca asprosto ponadávam na ten sku..ý život 😀 Aj vtedy sa mi vie uľaviť. Ja to tiež beriem tak že život je sínusoida, raz sme hore a raz dole. A keď sme dole, treba zaťať zuby a vydržať, a keď hore tak si to treba riadne vychutnať, lebo ani to nebude stále 😉
Kveti, tá cysta je taká, že musí ísť von operatívne? Nedalo by sa to rozohnať injekciami?

liviky
2. dec 2008

slničkova - utrpení se podobá mrakům,nech je projít a uvidíš zase slunce 😉 (to mám z čekárny od naší paní dr.,a je to pěkný 😉 )

slnieckova
autor
2. dec 2008

halienka tak to nadavanie, to na mna zabera 😀 😎

liviky
2. dec 2008

tak ti vynadáme a bude ti ajn 😀

halienka
2. dec 2008

No vidíš, slniečko, tak kľudne spusti, my to tu vydržíme, že baby 😅 😀 😀

slnieckova
autor
2. dec 2008

😀 😀 😀 no pisat to tu urcite nebudem, ale milovany a krasny zivot ho urcite nenazvem 😀 😝

liviky
2. dec 2008

jasnééééééé 😀

halienka
2. dec 2008

no adminky by to asi hneď zatrhli, ale keď dáš miesto "tých slov" len bodky, tak to možno prejde 😅

mirka414
2. dec 2008

slnieckova raz som bola uplne asi na dne..jeden clovek ktoreho som mala rada ma sklamal a riesilo sa to cez policiu a klebety v dedine,popri tom ta najhorsia praca aka moze byt a to praca s opilcami v rodinnom podniku piatky,sviatky,nonstop a nakoniec ma este aj okradli ay som skoncila v nemocnici,kde som sa ani neviem ako ocitla...nakoniec som vzala osud do vlastnych ruk a odisla za pracou do cudziny,kde sa naslo kopec super ludi a aj moj buduci manzel a skoncilo sa to narodenim mojej dcerky a nasou svadbou s prekrasnym datumom o7.o7.o7 a odvtedy zivot ide lahsie a aj krajsie 😵 😵 trosku mi chyba rodina na Sk,ale nemozem mat vsetko a obcas nas navstevuju tak sa da...

lienocka235
2. dec 2008

mne pomaha hlavne ked nieco robim preto aby sa to zmenilo.. dnes som volala sa objednat na laparku.. a 9.12 mi dali termin... aspon.. nemam vela casu sa nad tym zamyslat.. a stresovat

slnieckova
autor
2. dec 2008

uvazovala som nad pracou v zahranici... ale momentalne to nejde (nebudem rozpisovat preco, ale urcite ten dovod nie je, ze sa mi nechce alebo sa bojim...)....

roasha
2. dec 2008

...ja som mala vcera"hrcu v krku",ked som cca po 5rokoch stretla byvalu kolegynu.muz od nej odisiel,ma 2rocne dievcatko,na malu jej neplati,zije z marerskej,....ona mala oblecenie...no ciste,ale....ja by som to neobliekla. 😔
....musim sa pohrabat vo veciach po malej,a cosi jej odniest.... 😔

slnieckova
autor
2. dec 2008

roasha... tak toto je pre mna povzbudenim 😔 pri tomto pribehu som na tom skutocne vyborne a hanbim sa, ze sa stazujem 😔

roasha
2. dec 2008

slnieckova,ja som si pomyslela,ze aka som vlastne "stastna".aj mm bol zaskoceny ked sme ju stretli. 😔
fakt sa to neda opisat,normalne je mi tazko,ked si spomeniem. 😔

kveta
2. dec 2008

Halienka, rozháňanie hormónami nijak nezabralo, musí to ísť von, lebo je tá cysta veľká a nie je isté, či to nie je zlá cysta, tak musí ísť aj s obalom...