Keď manžel chrápe. Ako ho odnaučiť?

mimi109
5. jan 2007

ahoj maminy neviete daky sposob ako odnaucit manzela chrapat? uz par noci som sa koli tomu nevyspala a budi to uz aj malu
kazda rada nad zlato 🙂

mamutka
29. jan 2010

vinifera 😀
a u buldocka to asi nevyriesis nijako, za to moze ten kratky nos... ☹

mamutka
29. jan 2010

to s tym tenisakom na chrbte som uz pocula, ale moj chrape v akejkolvek polohe...
a kupil si aj tie hovadiny z reklamy, co maju tlmit chrapanie, volny dych ci co, aj dajaky sprej, ale nic to nepomaha, skoda penazi....

bambi09
29. jan 2010

vinifera 😀 😀 😀 😀 😅 😝

kikatko
30. jan 2010

tak ette sa nerozopol ale skusit ho vymenit za klasický špendlík.... 😀 a drastické???? nie, prvý den mi nadaval ale zvykol si. dokonca ani modriny nemal. a ked chrape v každej polohe, oloptičkovat ho celého 🙂 . mne sa skor vidi drastické odstahovat chlapa s postele- kamoška to tak praktizuje už 4 roky. chudak spava v obyvačke

lucifnik
6. feb 2012

vysetrenie v spankovom laboratoriu, kompletne zistia preco chrape a odporucia co s tym dalej, nie kazdy ma hruby krk alebo prepazku 🙂

janula_nz
6. feb 2012

aj ten moj obcas chrape a poriadne 😀 detom to nevadilo, tie spia tuhym spankom ale ja sa zobudim na kazdy pohyb. ja v tom pripade idem do vedlajsej izby spat 😝 inak mne chrape aj laura, nielen chlap 😀

martinkatinka
11. feb 2012

Ahe.. pridávam sa k vám po pár prebdených nociach 😀 Ja som zvyknutá sa poriadne vyspinkať, naše bábo spinká ukážkovo celú noc....Len ten chclap mi to v poslednej dobe akosi kazí.. malému to nevadí, ten zalomí aj pri chrápaní a nezobudí ho to, ale ja som už na nervy.. nepomáha kopanie, štuchanie, štípanie.. jediné čo na chvíľu pomože, keď si ľahnem na neho... ale to je zas pre mňa nepohodlné a nevydržím 😀

zoe55
18. dec 2012

Ahojte, moj manzel chrape niekedy viac , niekedy menej. Problem je v tom ze aj ked zozaciatku nechrape ja uz mam v hlave nastaveny nejaky strach z toho ze zacne chrapat a neviem zaspat. Potom ked nezaspim sa total preberiem a aj ked sa presuniem do vedlajsej izby, uz nezaspim . Som uz uplne unavena a tazko sa koncentrujem.
Vcera sme skusili ze bude spat vedla v izbe a ze pride az ked ja zaspim. Samozrejme ze on zaspal do minuty a zacal maximalne chrapat a ja nic. Prestal asi po 2 hodinach, az potom sa mi podarilo zaspat. .Chvilu sme to riesili oddelenymi spalnami /spavala som v izbe na inom poschodi/ ale on velmi chce aby sme spali v jednej posteli..Ja mam celkovo strasne lahky spanok a aj ked spim sama potrebujem maximalny klud abysom zaspala. Viete mi poradit, ako sa to da riesit? Este poznamka, ze manzel si mysli ze nechrape, ale zvaluje to na moj lahky spanok🙂

daniela40
9. jan 2013

treba stuple do usiii 😉

maribell
28. okt 2013

ahojte aj ja mam doma chraposa.... kedysi nechrapal vobec... po case zacal ale ked som ho stuchla tak prestal ...ale teraz uz chrape stale a v akejkolvek polohe..dokonca aj na bruchu ..ja to nechapem..a ked ho budim tak sa este jeduje ze ho mam nechat ze chce spat 😠 ... neviem fakt co pomoze ale ak je to dedicne po jeho otcovi tak zbohom pretoze jeho priatelka mi vravela ze to mali tak isto e najskor nechrpal potom zacal a teraz ze niekedy spava v inej izbe ..lebo sato neda... brrr... dajte rady co pomoze na 100% a nadvahou to urcite nebude pretoze moj manzel je sportovec a na svoju vysku 170cm vazi 62kg

4zelka4
1. sep 2016

Baby, skúste toto: nedávno som na internete čítala jeden príspevok, v ktorom vysvetľoval jeden pán, ako skoncoval s jeho chápaním s použitím maliarskej pásky. Jednoducho privrie ústa a prilepí si ich touto páskou. Samozrejme, podmienkou je mať priechodný nos, hoci cez túto pásku sa dá aj trochu dýchať, nie je super priľnavá. Dotyčný pán to takto praktizuje už roky a odporučil to aj svojim známym, ktorí tiež prestali chrápať. My sme to tiež vyskúšali a chrápanie prestalo. Je to celé také čudné, ale dá sa na to zvyknúť - a hlavne - funguje to!