Keď manžel chrápe. Ako ho odnaučiť?

mimi109
5. jan 2007

ahoj maminy neviete daky sposob ako odnaucit manzela chrapat? uz par noci som sa koli tomu nevyspala a budi to uz aj malu
kazda rada nad zlato 🙂

erika153
5. jan 2007

ked chrape manzelka tak manzel utecie do obyvacky spat 😀 tak to bolo u nas, chvalabohu uz nechrape.. uz porodila 😀
na to neexistuje recept, ja som skusala vsetko mozne, pit v noci nech si ovlazim hrdlo a neviem co este, ale vraj to zacina nadvahou resp. vyssou vahou a tak to bolo aj u mna, trebalo len nieco zhodit a prestalo to. 😉

ninocka
5. jan 2007

erika hlavna vec , ze ti to preslo

loren
5. jan 2007

no ja tento problem dokonale poznam najprv fungovalo to ze som ho tocila nabok potom uz ani to , nakoniec kedze byvame v jednoizbovom byte som si s chalupy dotrepala matrace a v noci som sa premiestnovala do kuchyni spat a potom asi pred 2 tyzdnami som si kupila stople penove do usi a ked zacne chrapat stocim sa naopak tvarou k jeho noham dam stuple a zaspim. len neviem co budem robit ked porodim to uz stople nebudem moct pouzit lebo male bude nahodou plakat a ja ho nebudem pocut to len este bude zabava v uvodzovkach ,uz to vidim nebudem spat koly placu aj koly chrapaniu . 🙂

veronika13
5. jan 2007

moj nechrápe často leno občas, vtedy pomože keď sa pretočí na bok potom prestane. Ale počula som, že chrápanie má vážnejšiu príčinu, tak to netreba brat na lahkú váhu, ale presnejšie neviem povedat, skuste niečo pohladat na nete

mimi109
autor
5. jan 2007

loren on predtym chrapal len ked spal na chrbte a ked som donho stuchla az sa otoci na bok to pomohlo, ale teraz chrape uz aj na boku, ani drevorubac ho netromfne ☹

erika153
5. jan 2007

ja som tak chrapala ked som bola v 9.nesiaci ze si moj robil srandu ze to urcite poculi aj susedia a ze maly v brusku si mysli ze sa mu prihovaram... 😀

tessa
5. jan 2007

no tak u nas nezabera nic...moj ked chrape, tak vo vsetkych polohach 😀 ale to je zvacsa max.unaveny, takze co uz..
Ja ho zvyknem "kopat" v noci..to zvacsa zaberie a chvilu je ticho...dovtedy musim zaspat ja 😀
A inak blahodarny ucinok ma na maleho...ten priam miluje otcovo chrapanie a prespi celu noc...vobec mu to nevadi 😀

petruska77
5. jan 2007

aj moj trochu chrape, ale ked do neho trochu stuchnem tak prestane...
mimi, viem ze v lekarni maju nejake pripravky proti chrapaniu, tak skus sa ist spytat...

deina
5. jan 2007

Moj tiez chrape, bohuzial mu ktosi kedysi zlomil nos a odvtedy chrape. A este ma nieco s dychacimi cestami, tak asi tazka pomoc. Posielala som ho k lekarke, ale este sa mi nepodarilo dostat ho tam. Vraj "Co jej poviem, ze chrapem?" Ale uz si zvykam. Ked je velmi unaveny, velmi chrape, inokedy je to okay a chrape len, ked je na chrbte, vtedy ho stuchnem, nech sa otoci. Skus ho dotiahnut k lekarke, mozno to ma daku skrytu pricinu.

certica
5. jan 2007

Co je napriklad pravda - ze chrapanie sa objavuje, pripadne zintenzivni vtedy, ked je clove velmi vycerpany a unaveny (ci uz nedostatok spanku, stresy, fyz.,psych.zataz).
Moj muz nikdy nechrapal, sme spolu cez 7 rokov a odkedy sa zmenil zamestnavatel, co v praci znamenalo uplny obrad z niekdajsej pohodicky na max. vytazenost, dokonca ja doma po nociach musi pracovat, aby stihal - odvtedy chrape.

mimi109
autor
5. jan 2007

ked on mi neveri, ked mu poviem, ze chrape, uz som ho aj skusala nahrat na telefon, ze mu to rano pustim ako dokaz, ale ako som zapla na telefone kameru tak stichol a ked som to odlozila zas spustil 😠

dadulik
5. jan 2007

mimi, to som robila aj ja, na mobil nahravala. Moj v poslednej dobe chrape jak svina, doslovne. Hlavne ked lezi na chrbte a pod hlavu si da ruky, tak mu ich nasilu vytiahnem, on sa pretoci na bok, a je chvilu pokoj. So stoplami neviem zaspat, ostava trpiet. Ale niekedy je to fakt hruza. Som rada, ze je tu taka tema 😎

certica
5. jan 2007

zas, ked ho aj nahras, problem to nevyriesi 😅

mimi109
autor
5. jan 2007

ale aspon mi uveri, dneska mi povedal ze sAKňňak jeho spanok to nerusi 😠 , no neprastili by ste cosi po nom?

vavka33
5. jan 2007

Aj moj manzel chrape,ale ked je strasne unaveny,tak je aj chrapanie strasne,ked je v pohode,oddychnuty,napr.ze ma dovolnku,alebo volno,tak je to miernejsie a niekedy dokonca nechrape vobec.
Ked sme sa zpoznali,tak ma jeho chrapkanie ukludnilo a uspalo,lebo som vedela,ze je vedla mna-bolo to vtedy,ked sme sa cely tyzden nevideli a boli sme spolu len cez vikend.Teraz neviem,lebo zaspim velmi skoro,uvidime co bude,ked on bude chrapat,mala revat a ja nebudem moct spat 😀

mimonenka1
5. jan 2007

Ahojte.
Môj manžel začal chrápať len nedávno, kúpili sme v lekárni kvapky, teraz neviem názov, tie pred spaním chvíľu inhaluje a niekoľko kvapiek si nakvapká na vankúš. Krásne od toho vonia celá izba, keďže sú bylinkové a pomohlo to na 98 percent. Vyskúšajte, v lekárni vám určite poradia.

vavka33
5. jan 2007

Tak skus zistit nazov a napis. 😉

dorotka
5. jan 2007

babulky mojmu pomohol kojenecky vankus od sqanquitu pod hlavou 😉

nevesta
5. jan 2007

Pozrite si www.chrapanie.sk 😉 je tam aj dost popisane 🙂

mimonenka1
5. jan 2007

Tie kvapky sa volajú Adenol.

mimi109
autor
5. jan 2007

mimonenka a nevies len tak orientacne kolko stoja?

snilko7
5. jan 2007

no tak sa pridávam aj ja, aj ten môj chrápe a ja nemôžem zaspať, tak ho len štuchám a on ma vždy chce presvedčiť že nechrápal, že sa mi to len zdá..sú noci kedy ani jednu nechrapne, ale potom sú také ktoré chrápe až sa trasú steny, to ho stále štuchám a potom sa naserie a odsťahuje sa do obývačky. Našťastie takéto štádia máme len občas 😅

wanda
5. jan 2007

my mame ten isty problem,ale manzel je uz tak "vycviceny",ze ked ho pohladkam po lici otoci sa nabok a uz je vsetko v poriadku 🙂
ale vyskusame aj tie kvapky 😉
dakujem za radu 🙂

mimi
5. jan 2007

mimonenka1,tak klobuk dole,ze tvoj si to vedel priznat a este k tomu inhaluje tie kvapky 🙂 moj mi vravi,ze to chrapanie si namyslam a este mi vycital,ze co do neho stucham celu noc.A niekedy mi to vrati 😠 Uz aj maly sa zacal na tom budit ☹ a este ma nastve,ked rano vstane a povie ako dobre sa vyspal a ja som stale unavena 😠 😀

mimi109
autor
5. jan 2007

mimi stou poslednou vetou sa stotoznujem, on je vyspinkany do ruzova a ja mam kruhy pod ocami 😒

snemcurka
9. jan 2007

ahoj mimi
viem o com hovoris...odvtedy co som otehotnela sa budim pravidelne v noci na chrapanie mojho muzicka. Niekedy je to aj par krat za noc. Nechcem ho vzdy budit, preto sa iba prehadzujem v posteli z jednej strany na druhu. No zistila som, ze ked sa v noci casto budim ovela castejsie mi tvrdne cez den brucho. Preto si vzdy po prvom prebudeni zoberiem moj vankus a perinu a idem spat do detskej.

papula
10. jan 2007

Ahojte
Moj sem tam chrape,ale malokedy a ked zacne tak ho prehodim na bok a ked nepomaha ani to tak ho zobudim a pokym znovu zaspava tak ja zatial zaspim,len ho kludne zobud ja som s nim dohodnuta,ze ak bude chrapat tak ho mam zobudit a zabera to 😀

gulicka
11. jan 2007

wanda, to ako si ho vycvicila? 😀
ja som na tom ako snemcurka, ked sa ho dotknem (jemne, nezne, pomaly), tak sa len spokojne pomrvi a pokracuje... drastickejsie metody ako zapchatie nosa, stuchanie niekedy pomozu tak, ze zmeni polohu, niekedy vobec 😝 - spi tak tuho, ze by som mu musela ublizit, aby sa prebral... tak sa tiez radsej stahujem, ale som z toho zufala, potom spim aj do 11.30... este ze som na PN, inac by som to asi nezvladala

marijana
11. jan 2007

moj muz tiez hrozne chrape,a zacne vzdy vtedy ked ja konecne zaspavam.Vzdy ho stuchnem a hned sa otoci na bok a pohoda ale cuduj sa svetu za pat minut je zas na chrbte a chrape.Niekedy mame dobre noci ze chrape raz za cas,ale niekedy v kuse celu noc,furt ho stucham,potom aj kopem a nakoniec ho zobudim a nadam mu a on je este nastvany ze co ho budim.. 😠 No to su ti chlapi.Nastastie to zatial nebudi malu,len sa zacne viac prehadzovat.Asi vyskusam tie kvapky a uvidim.

tinax
15. jan 2007

ahojte. Aj moj muz chrape, co mi zo zaciatku velmi vadilo. Ale teraz to uz nevnimam. Asi si moj organizmus zvykol a vylucil tuto frekvenciu pocas spanku. 🙂 A ked zaspi skor ako ja a chrape tak mu dam pusu alebo mu prejdem prstom po perach a to zaberie kym zaspim