Keď manžel chrápe. Ako ho odnaučiť?

mimi109
5. jan 2007

ahoj maminy neviete daky sposob ako odnaucit manzela chrapat? uz par noci som sa koli tomu nevyspala a budi to uz aj malu
kazda rada nad zlato 🙂

krasuliak
6. júl 2008

ja chrapem ked som unaveny a niekedy zabera ked idem spat do druhej izby potom je vsetko ok 😀 😀 😀

zuzana222
6. júl 2008

ahojte, danielala a vobec mu to nevadi,ze ma nieco v nose ?

danielala
6. júl 2008

Niéé, viac by mu vadilo, kebyže ho vysťahujem do druhej izby 😀 . Ono je to také malinkaté, vôbec to necíti, akurát sa zo začiatku bál, že to ráno nenájde. Zatiaľ to ani raz nevypadlo, no uvidíme. Stálo to nejakých 180 Sk, čo je za taký kúštik gumy či silikónu teda dosť prehnaná suma, ale zas ak vyrieši problém chrápania, tak je to zanedbateľné. Má to nejako stimulovať senzory v nose či čo, neviem presne, lebo k tomu nie je žiaden príbalový leták 🙄 .

liliandax
6. júl 2008

aj moj muz chrape, ked lezi na chrbte. tak ho vzdy drgnem a poviem, otoc sa na bok.. velakrat nepochopi, co chcem, tak otoci len hlavu a chrape dalej 😠

tak vtedy ho zvyknem poriadne stuchnut a poviem mu "Otoc sa cely" 😀 .. a potom je to uz ok 🙂

danielala
6. júl 2008

Lili, tak to poznám 😀. To robievam prakticky celú noc, lebo na boku vydrží 10 minút. A zo spánku mi vždy odpovie, že však on leží na boku a nemôžem s ním pohnúť.

liliandax
6. júl 2008

danielala - tak ten moj nastastie vydrzi na boku dost dlho 🙂

ale boli uz noci, ked bol nachladnuty a mal upchaty nos.. no des!! to v kuse chrapal.. tak vtedy spim s vankusom na hlave 😅 😀

bambusko
6. júl 2008

aj ja mojho stucham. vzdy, ked v noci kojim, sa otoci na chrbat a zacne pilit 😠 ked som k nemu otocena chrbtom, kopem ho. bol aj na operacii nosa a nepomohlo, ale orl odbornici radili este okresat mekke podnebie. drahy vsak povedal, ze dalsia anesteza ani nahodou 😎 ale ta zdravotnicka pomocka vyzera lakavo 🙂
ak ide niekde na sluzobku a tak, vzdy si vypocujem od spolubyvajucich, ze ako s nim mozes spat????? 😀

maminkatn
7. júl 2008

cafko zienky vidim ze nie som sama co ma tiez taky problem ako vy moj tiez xrape a mna ide v noci slak trafit nepomaha ani tzo ze sa otoci a horsie je to ked sa otoci na tu stranu ako ja a este mi zacne fucat do tvare 😠 vtedy by som ho normalne zabila ja xapem ze robi od nevidis do nevidis ale takto to nejde pred rokmi to taketo nebolo ...a to sme spoluuz 26rokov je to najhorsie vtedy ked on zaspi skor ako ja potom je to hruuuuza otocim sa na druhu stranu a zapnem radio este dobre ze nu to neva a snazim sa zaspat mam vyskusane z nemocn.dat si do usi hands free a pustit radio v nenocn.stara babka strasne xrapala a keby som to nemala tak sa 5 nocivobec nevyspim 😒

horallka
7. júl 2008

Aj môj chrápea niekedy teda poriadne. Aj teraz tam pochrapkáva a fučí , malý spí s nami a našťastie ho to nebudí - asi je ešte moc malý. Ale dosť mi vadí to jeho chrápanie. Ja mu vždy ckám - taký zvuk vydávam ckckck , ale pomôže to len nachvíľu, potom už opäť chrápe.

silvia.t
3. dec 2008

Ahojte baby,vidim,ze tu nikto nic nenapisal uz dlho....nastastie 🙂 ale ja zas take stastie nemam...dnes som hore od 3 rana kvoli chrapaniu mojho manzela...nikdy pred tym nechrrrr ale posledne 3mes sa to neda vydrzat 😢 😢 😢 pomoooooc

silvia.t
3. dec 2008

No dnes je to na nevydrzanie....jak stado divych volov!!! 😠 stastie ze som na PN a poobede dospim...

mikalove
3. dec 2008

ahojte baby,aj ja sa pridávam,môj muž je teraz prechladnuty a neskutočne v noci chrápe,je to hrozné,spí ako medved a nemôžem ho prevaliť nabok,ruší malú,tá sa strháva zo spánku ked zachrape..inak ja sa priznavam že ked som bola tehu tak som vraj tiež chrapala 😅

slnieckova
3. dec 2008

poslat manzela k lekarovi.... 😉 moze mat v nose prepazku, ktora sa da operativne odstranit a je po chrapani....

maybee
3. dec 2008

Ahojte, tak ja mám tiež tento nový problém 🙂 nikdy predtým nechrápal a teraz sa to niekedy nedá vydržať, nie je to často, ale keď tak,tak to stojí za to a skúšam už všetko, cez jemné prosby, krik, kopanie, búchanie, "plač", alebo začnem naschváľ chrápať aj ja a poriadne 🙂 a nezaberá ani to 😀 raz som to riešila odchodom do druhej miestnosti a teraz si už v noci dá povedať 😉

slnieckova
3. dec 2008

no myslim, ze najdolezitejsie je to, ze dotycna osoba za chrapanie nemoze 🙂

jarulai
3. dec 2008

ahojte, moj mužík tiež chrápe ako medved. ja ho len jemne poškrabkám a on už vie kolká bije 😀 a otočí sa inak. horšie je, že chrápe asi v každej polohe a najviac na bruchu. nie je to každú noc, niekedy len jemne chrní. inokedy zase chrápe tak, že sám seba budí 😀 a niekedy sa aj my zo sna rozprávame 😅 😅

ikke
28. jan 2010

kukona1 • 1d, snž • 30. jan 2008 o 12:54
tak neviem či aj vy niektorá máte doma ,,chrápavca" ktorý vám znepríjemnuje noci svojím chrápaním 😀
ten moj ked je unavený alebo ked nemá čas sa cez den najest a potom sa ,,natlačí " na noc,tak chrápe že by snád popílil aj Vysoké Tatry 😀
ale jezaujímavé ešte ked mala malá postielku v spálni a muž chrápal krásne sa je spalo,ked prestal okamžite sa zobudila. 🙂
neviete mi niiektorá poradit čo s tým mám robit? v lekárni mmi ponúkli iba kvapky ktoré sa nakvapkajú na podušku.Neviem či by to pomohlo pri takej intenzite chrápania 😀 😀 😀

geegee • 2d • 30. jan 2008 o 12:55
asi by pomohlo vysetrenie v spankovom laboratoriu...mna tam svokra tiez posiela s muzom 😀 😉

kukona1 • 1d, snž • 30. jan 2008 o 12:56
a kdeto je,prosím ta? 😅

susy • 2d • 6. okt 2008 o 13:16
A chrápe vám dieťatko?
Lebo ten náš štuplík chrápe a krásne sa doplňajú s manželom 😀

mysti • 6. okt 2008 o 13:36
Joj, moj manzel tiez chrape, ale len ked je strasne unaveny alebo spi na boku...a mna ide porazit. Vtedy ho celu noc otacam a kopem 😀

bubba • 6. okt 2008 o 13:40
ten moj zarucene chrape ked lezi na chrbte 😠 😠 a inak ani nespava on na boku alebo bruchu...kdezeeeeeeeeeee....to je na prvu pomoc 😖 kolkokras sa mi vnoci nedari koli tomu zasppat a stahujem sa do obyvky 😠
inac moju svokru objednali pred 2 rokmi do toho spankoveho laboratoria tam tam konecne ide zachvilu v maji 😅 😅 strasne dlho sa na to caka..a tusim ide do martina ak sa nemylim

ikke
28. jan 2010

popelka • snž • Dnes o 20:03
ahojky,myslim,ze takato tema tu este neni,mate aj vy s tym nejake skusenosti.aj vasa polovicka tak chrape,ze nemozete spat,,papik

frisbee • 1d • Dnes o 20:04
ha,chrápem ja 😀 😀 😀 😀 😀

britney • Dnes o 20:06
manza chrape obcas nebo kdyz ma rymu a neveri mi... ale ja spim se spuntama v usich stejne 😀

babula90 • 2d • Dnes o 20:29
samozrejme, že chrápe, štople odporúčam 😉 máme tu moznost spať oddelene, takze niekedy aj toto musim aplikovat, inak by som nespala. 😀

sjuzi • 1d • Dnes o 20:42
Som čítala niekde, že tí, čo chrápu, len keď sú na chrbte by si mali obliecť pyžamo v ktorom je na chrbte zašitá tenisová loptička... 😀 😀

ikke
28. jan 2010

/ospravedlnujem sa za presuny, tento uz je posledny, co sa temy chrapanie tyka 😉 /

marryaa
28. jan 2010

pridam aj ja 😉
mam aja ja skusenost s mojim muzom.mavala som prebdene noci,ale som usla do obyvacky.nemohla som spavat.a bolo jedno,ci spi na chrbte alebo na boku alebo na bruchu.chrapal,az sa stany striasli 😀 a co by moj muz neurobil kvoli mne,isiel si dat vytiahnut nejake mandle,aby sa intenzita zmiernila. 😕 a veru aj sa.uz nechodim do obyvacky spavat.stane sa,ze ho tak za noc 2-3 krat udriem,aby prestal.ale uz v pohode. 😀 ale asi aj preto to uz tak nevnimam,lebo sa nam pred 10mes narodila dcera a vecer vzdy padnem unavena do postele a spim tuhsie ako ked som bola tehotna.

rajcina
29. jan 2010

ja som to riesila tak ze som ho budila a stuchala laktom lenze to boli nervy aj pre neho
dnes to riesim stuplami a mam pokoj pre zmenu on tvrdi ze teraz chrapem ja 😝 ale neveriiiiiim

alca85
29. jan 2010

no môj mm tiež dosť chrápe....som ho aj nahrala na mobil, bo mi neveril......ja som to riešila tak, že som si ľahla na bok...? nechápete? 😀 No ja nepočujem na jedno ucho, tak stačí to druhé priľahnúť 😀 😀 😀

bambi09
29. jan 2010

alca 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamutka
29. jan 2010

mna uz ide porazit niekedy, ledva uspim to nase hodne aktivne dieta, dajak okolo 23-tej a potom musim pocuvat chrapanie....takze neviem vobec zaspat, napriek unave, len lezim a zufam si ake to je nefer, on sa vyspi dosyta a ja nielenze k malemu vstavam x krat za noc ale aj tie chvile ked maly spi, tak mi tak rochni mm jak ozraty medved.

a co ma dorazi najviac, ked mi potom druhy den vycita, ze spal a ja som ho kopala!!! a ja mu musim polopate vysvetlovat, ze ho nemozem napominat ani rukou stuchat, lebo mam v naruci maleho a pri usiach mu nemozem povedat nic, lebo ho hned preberiem a je po uspavani.....
kolkokrat uz som tak unavena, ze ho kopem aj ked mam ruky volne, proste uz sa nevladzem hybat, ani usta pootvorit a zvuk vydat, nohou najlahsie pohnem, tak si kopnem 😀
ale nechrape vzdy, najcastejsie, ked ma nejaky stres a je prepracovany, sa mi zda ☹
teraz ma napada, kedy ja zacnem chrapat, to je tiez prepracovanost, nespat poriadne vyse roka 😀

on mi chudacik aj stuple uz kupil, ale to si nemozem davat, by som nepocula, ked sa drobec budi 😖

bambi09
29. jan 2010

mamutka a nemá ten tvoj modriny?? 😀 😀 😀
ale viem,o čom hovoríš 😅 😅

kikatko
29. jan 2010

u nas funguje ked pripnem polovičke na chrbat tenisak.tenisak vlažim do ponožky a pripnem ho zatvaracím špendlikom na tričko.nemože sa otočit na chrbat a tým padom nechrápe

blazka24
29. jan 2010

kikatko to vážne? a čo urobím s mojim keď chrápe aj na boku 🙂

bambi09
29. jan 2010

kikatko,to je drastické 😀 😀 😀 to by mi u nás neprešlo 😀 😀 😀 😝

alca85
29. jan 2010

kikatko tak táto metóda s mi páči...... 😉
a ešte sa mu ten zatvárací špendlík nerozopol? 😀 😝

vinifera
29. jan 2010

U nás je to samé ako u mamutky.
Môj chlap chrápe otrasne. Ale časom som si zvykla. Plus mi do toho chrápe ešte aj francúzsky buldoček. Takže do tandemu...
Je to spravidla keď je veľmi unavený (takže každý den: 😖 ) Keď má extrémne veľa stresu tak začne ešte aj škrípať zubami. A to už sa prežiť fakt nedá 😠 Takže ho trieskam rukami, kopem a keď chcem aby fakt zareagoval tak pošteklím. Len je to velice nebezpečné lebo sa zo spánku bráni a už som zo 2 krát zletela z postele ako sa zamáchol rukou (on má 136 kg a ja 59...)
Snažím sa docieliť aby spal aspon na boku. To chrápe trocha menej. Ako zabezpečiť aby nechrápal pes na to som ešte neprišla...