Keď manžel chrápe. Ako ho odnaučiť?

mimi109
5. jan 2007

ahoj maminy neviete daky sposob ako odnaucit manzela chrapat? uz par noci som sa koli tomu nevyspala a budi to uz aj malu
kazda rada nad zlato 🙂

zuzitka
13. máj 2008

ked chrape ten moj, tak ho podrgam, on sa prevali na bok a je to!
ale horsie je, ze strasne... ale strasne skriiipe zubami!!!! 😠

mamartinka
13. máj 2008

to je dobra tema.normalne ste ma rozosmiali.ja tiez patrim k vam tiez z pripadom manzela a chrapania.nemozem kolkokrat aj celu noc spat.kor este ked ma ranne.to je daco.

karolinkafe
13. máj 2008

Moj muz ma len obcasne "chrapajuce noci" 😀 Ale zalezi od pozicie v ktorej spi. Teda ked zacne chrapat, tak ho "otocim" teda skor pretlacim na pravu stranu a hotovo. Na pravej strane nechrape. Inak raz tak hlasno chrapal, ze som ho az nahrala na telefon a ked som mu to na druhy den pustila, tak sme sa nasmiali, ze nam az slzy tiekli. 😀

karolinkafe
13. máj 2008

A teraz ma napadlo. Muz chrape a zas ja obcas nieco poviem zo sna 😅 On si vzdy mysli, ze sa s nim rozpravam 😀 tak mi odpovie, pritom ja spim 😀

bystricanka
13. máj 2008

môj muž chrápe ako stádo medveďov. Ja ho vždy otáčam a on mi v noci aj 5 krát vynadá, že čo ho budím, že on nespí a už duplom nechrápe. Chválabohu, že chodí na týždňovky a teda nespáva doma. A ked mi oznámi, že má dovolenku tak zase zahlásim, že som dospala. Najhoršie na všetkom je to, že ho nemám kde vyhnať, keďže bývame v garzónke 🙄

deina
13. máj 2008

Aj ja toho svojho stale stucham alebo hladkam (cuduj sa svete, hladkanie zabera) a otacam ho na bok. 😅 Ale uz si zvykam, nezobudi ma chrapanie. Len ked sa v noci zobudim a on chrape, tak neviem opat zaspat. 🙄

Ale v poslednom case ho budim ja, aby neprilahol maleho. Ten sice spi vo svojej postielke, ale mne sa kazdu noc sniva, ze je vedla mna a manzel si stale lahne nanho, uz som ho minule v polosne vyhrabala spod manzela. Manzel samozrejme nechapal, co sa deje.

mata2
13. máj 2008

moj chrape jak pilka 😝
ale nastastie tiez chodi na tyzdnovky 😀 .ale pomaha,ked zmeni polohu. 😔

deina
13. máj 2008

Mne viac ako to jeho chrapanie vadi mlaskanie a cvakanie zubami. 😠

tini
13. máj 2008

Baby, viete, ze sa da 'chrapanie' operovat, objednajte si chlapov na ORL 😉

lenadka
13. máj 2008

jejda mi nieco hovorte o chrapani 🙄 😔 🙄 😠 🙄 50% noci spavame oddelene aby sme sa obaja vyspali 😅

zuzitka
13. máj 2008

baby, super sa chytate 😉 som tuto diskusiu nasla na poslednej strane... posledny prispevok bol 15.01.2007 😀
niekedy treba zalovit v minulosti 😝

a to skripe zubami iba ten moj? je to omnoho horsie ako chrapanie 😕

karolinkafe
13. máj 2008

Skripanie zubami je fakt horsie. Len raz som pocula sesterku, ked sme boli ako male u babky na prazdninach a je to hroza. Nastastie ten moj "IBA" chrape 😀 😀 😀

zuzitka
13. máj 2008

no ja ked to pocujem, tak mna bolia zuby zanho ☹

mery.maja
13. máj 2008

ahojte idem sa k vam pripojit,zuzitka aj moj skripe zubami a to je 100x horsie pretoze mne vtedy prebehnu zimomriavky po celom tele.Je to velmi neprijemne a obcas aj chrape on to ma tak 50 na 50 😀 😀 ale chrape iba na chrbte a vtedy mu poviem milaaacik chraaaapes a on sa vzdy preberie a povie mi prepac mi a otoci sa na bok samozrejme rano si nic nepamäta 😀 😀 😀

vanila
13. máj 2008

Ahojte! Tak ja sa pripajam s chrapajucim manzelom. 😀 Akurat ho pocujem ako chrape zo spalne lebo je po nocnej. 😀 😀 Niekedy som uz z neho zufala vobec sa nemozeme s malym vyspat. Maly sa budi na chrapanie lebo tak vie z nicoho nic strasne zachrapat ze nas na posteli vystrie. No katastrofa. O tej operacii som uz pocula ze sa vyberu nosne mandle a je po probleme. 😅 Skripanie zubamy: to prevadza moj brat ked je u nas na navsteve no skripe ako keby pilil a k tomu chrape 😝 😅 Ani jedno ani druhe neni dobre. To skor by som sa vyspala dobre pri vlakovej stanici ako pri manzelovom chrapani. 🙂 😵

vanila
13. máj 2008

Zabudla som napisat,ze u manzela zmena polohy nefunguje. Mozno keby spal na bruchu tak by nechrapal. 😉

zuzana171717
13. máj 2008

😀 😖 ☹ Ahojte aj moj chrape,skusala som uz vsetko okrem kvapiek,urcite vyskusame.Jedine co funguje ked ho postucham na chvilu prestane a potom musim rychlo zaspat 😀 .Horsie bolo ked sme boli deti a bracho celu noc mlaskal .To sa nedalo vydrzat 😅 hrozne a nezaberalo nic......... Skripanie zubami si ani neviem predstavit 😝

benitas
29. máj 2008

ahojky, aj ten moj chrape, nesmejte sa 😀 ale ja som si normalne kupila v lekarni stuple do usi a ked idem vecer spat pekne si ich dam a je pokoj. No len po porode to uz nebudem moct takto riesit.

mywiel
29. máj 2008

Tak my spavame casto oddelene cez tyzden, ale ked na druhy den nerobim tak spime spolu. Skusali sme uz vsetko nic nepomohlo, dokonca sa dal moj manzel operovat ani to nezabralo, tak si davam stuple do usi. 😀

xena22
29. máj 2008

Baby vzdy sa mi zdali problemy s chlapskym chrapanim prizemne a ked to niekto riesil tak,ze zacali koli tomu spavat oddelene,tak som si myslela,ze im to neklape v posteli a vyhovaraju sa na chrapanie,az kym som nezazila krutych 7 noci na dovolenke,kde v apartmane nad nami byvala asi rodina "Cirkularovych",,,,chrapal chlap,chrapala zena...hotovy orchester,zacali okolo pol noci a skoncili nad ranom,ich tri mimochodom malinke deti v noci ani nemukli,asi su zvyknute,alebo neviem ako si to vysvetlit,ale ja osobne som doma dospavala este tyzden 😀 Mladsi syn sa na to budil a myslel si ze strasi a starsi skonstatoval,ze asi taketo nejake zvuky vydavali dinosaury 😀

prasiatko30
29. máj 2008

moj drahy chrapaval a strasne ked fajcil -teraz sa zase raz - uz asi x-ty krat vzdava fajcenia tak mame vcelku pokoj ale ako to uz podotkla niektora babena v predoslych prispevkoch - ak je strasne unaveny tak chrape a nepomoze mu ani lezanie na bruchu, vtedy sa ja zacnem hadzat ako ryba a to ho trosku prebere a kym zaspi on tak ja mam cas na zaspanie a potom ma uz nezobudi ani kebyze zacnu vybuchovat delobuchy 😀

inaksie MM mal este k tomu vsetkemu aj apnoicke pauzy - jeden cas to bolo take otrasne, ze ja som nemohla spavat - ale koli tomu ze som pocitavala kolko je v apnoe a budievala som ho aby zacal znovu dychat - aj mu robili studiu na jednotke spanku - a nakoniec z toho vyslo, ze by mal spavat s takym pristrojom na dychanie - vlastne s kyslikovou maskou (to zatal nechcem dovolit ja lebo to by bolo ako spavat zo supermanom - chris reeves) alebo si este operovat nosnu prepazku - ale ani to mu nedavali velku zaruku ze by sa mu to polepsilo. vraj tiez existuje jedna operacia - neviem ale presne co im to operuju - sa mi vidi ze je to podnebie - potom uplne prestanu chrapat a sa im zlepsi aj kvalita spanku - lebo MM ked spi a chrape na druhy den sa zobudi uplne nevyspaty - a nielen on 😠

blovitc120
29. máj 2008

ja som si na to za 5 rokov nezvykla a zhorsuje sa to. po vlastnom zvazeni aj radach lekarov mame oddelene spalne, pretoze nemalo vyznam trapit mna aj jeho. ja som bola nevyspata a zuriva, lebo som nemohla zaspat a ked som zaspala, zobudil ma. on bol nevyspaty a zurivy, lebo som ho celu noc kopala, nech sa otoci a prestane. teraz sme kludni a ked mame chut na mojkanie, 2 metre do vedlajsej izby trafime 😀. a rano vzdy pride ten, kto skor vstane k tomu druhemu a vecer si k nemu lahnem a ked zacne notit serenadu, idem vedla 🙂. na dovolenke alebo navsteve to riesim stoplami do usi, ale pocujem ho aj cez tie, lebo za tie roky si vycibril decibely 😀. navyse ma z nich hrozitansky bolia usi. slubil mi, ze tento rok pojde na operaciu ako hovorila mywiel. v 40% to moze zabrat na 2-8 rokov, tak tych 15 litrov za to stoji, ak budeme v stastnej skupine. ak nie, pokracujeme ako doteraz. my sme sa o tom porozpravali a uznali, ze to nestoji za tie nervy a trapenie a lubime sa aj bez spolocnej postele 😀. moj chudacik bol aj na vysetreni v spankovom laboratoriu, kde ho 2 noci monitorovali a diagnoza je "spontanny chrapac", t.j. chrapac, ktory chrape intenzivne v kazdej polohe, nastastie v tomto pripade nie su apnoe, takze jemu to neskodi, len okoliu 🙂. tam mu odporucili, ze v jeho pripade operacia moze pomoct na isty cas

wien
29. máj 2008

no neuveriteľne som sa nasmiala 😀 je to ako cez kopirák. môj chrápal vždy len na chrbte, ale posledný tak asi rok alebo tak nejako sa tak vymakal, že chrápe v akejkoľvek polohe. hlavne keď je unavený alebo nebodaj raz za čas spoločensky unavený 😉 no a aby to nestačilo, občas chrápem aj ja, lebo som alergička a teraz počas tehotenstva nemôžem užívať žiadne lieky proti alergii. kedysi stačilo, keď som trošku "zaccckala" alebo ho troška poškrabkala či pohladkala, ale teraz sa môžem snažiť koľko chcem, väčšinou to nezaberie. niekedy ešte drzo pridá na grádoch 😎 vtedy to vzdávam, lebo by som ho musela zabiť a sťahujem sa do obyváku. tie kvapky tuším tiež vyskúšame. skúšali sme aj klasické spreje do nosa, ale sliznica si na to potom zvykla, tak si musel dávať stále.

adusa
29. máj 2008

No ja mam manzela tiez v klube chrapadiel. Ale to nie je hocake chrapanie. On pri tom este aj tak brumka fakt ako medved, a obcas aj mlaska 😲 , no fakt neviem co sa mu zda,.... a asi ani nechcem vediet 😀 . Obcas sa zasekne, nedycha asi 30 sekund a potom zruuukne tak, ze mi srdce bucha este 5 minut co sa zlaknem. Ma to odmala a neviem ci to niekedy prejde 😕 , a nasa mala si tiez obcas pochrapkava, tak len dufam ze sa to nevyvinie do takeho stadia ake ma jej otec, lebo sa ani vnucat nikdy nedockam 😀 ...

gucz
29. máj 2008

🙂 🙂 🙂 , ja mám doma tiež občasné chrápadlo. Chrápe ak je moc unavený, alebo prechladnutý. Ale nesťažujem sa, ak chrápe, kopnem ho kam dočiahnem 😉 a on prestane. On o tom vie, takže keď dostane šťuchanec, tak nemrkoce, pretočí sa a ja zaspím v kľude a tichu

malaskoricka
12. jún 2008

jednoznacne "zahodit" ho do obyvacky alebo na druhy koniec domu ked nepomzoe tak ku psovi na dvor 🤐 😀

icerna
12. jún 2008

no mne muz nechrape,ale mala nam zato chrape asi za neho 😉

magg
12. jún 2008

moj manzel chrape hlavne ak si da pred spanim nejaky alkoholicky napoj, napr. pivo, alebo ked sa velmi naje. No a samozrejme sila chrapania je priamo umerna jeho narastajucej telesnej hmotnosti 😀

sestri
12. jún 2008

môj chrápe iba keď je veľmi unavený...už so ho aj nahrávala.ja zas rozprávam...malá tiež...normálne sa niekedy so mnou rozpráva a ja odpovedám.

danielala
6. júl 2008

Ahojte zúfalé manželky chrápajúcich, tak ja som mu vo štvrtok kúpila v zdravotníckych potrebách proti chrápaniu takú gumenú pomôcku, čo sa vkladá do nosa (je to také malé účko na konci s guličkami) a zatiaľ to vyzerá (klop-klop), že to zabralo. To chrápanie ma štvalo najviac odvtedy, čo sa narodila malá a je s nami v spálni a posledný týždeň mi ju dvakrát v noci zobudil 😠 a nebolo možné ju uspať . On totižto nevie spať na boku a len vtedy nechrápe. Na bruchu a chrbáte sa rozbehne jedna radosť a píli až do rána. No uvidíme, dokedy bude táto gumička zaberať, ale zatiaľ som nadšenááááá. Občas síce maličké chŕŕŕ z neho vychádza ale už žiadne také to hrozné stupňované chrápanie.