Keď niekto mláti svoje dieťa. Ozvali by ste sa?

lorin11
13. feb 2009

Včera som bola v skolke pre mojho syna a jedna mamička tam velmi bila svoje dieta a to velmi plakalo. Vyzeralo, to akoby si na nom vybíjala zlost a nakoniec ked som sa už nemohla na to pozerat , tak som jej povedala , aby s tým prestala. A že sa to dá aj s kludom a bitie dietata je na verejnosti je už aj trestné.Ked ho takto zbije na verejnosti / bila ho skoro 12 minut v kuse kým som sa neozvala/, čo s ním potom robí doma ?
Chcem sa opýtat je správne sa ozvat alebo sa robit, že sa nič nedeje?
Lebo ona mi odpovedala, že sa mám starat o svoje dieta.
Jedno také porekadlo hovorí: Ked niekto bije psa, ludia sa ozvú , ked niekto bije dieta , neozve sa nikto.
Ozvali by ste sa, keby niekto velmi bil nejaké dieta?

zuzka1.
13. feb 2009

12 minut???intenzivne????ved muselo byt modre chuda!!!!
ozvala, pohadala a povyhrazala socialou, keby bolo treba!!!!vybijat si svoju zlost a neschopnost na dietati????chore!!!!
ked sa nevie vpratatt do kze, preventivne ok, ale takto!!!!!!!!!!!to je na liecbu

mywiel
13. feb 2009

Samozrejme ze by som sa ozvala a este by som tresla jej. 😠

krasulka
13. feb 2009

lorin, ja som taka ista a dobre si spravila! Ja uz som sa tiez neraz ozvala ked som bola takeho niecoho svedkom..

Tiez som raz videla jednu naramne nervoznu mamicku, ako tak bila a tahala za vlasy sovju 4 rocnu dceru na ulici a som jej povedala, ze pani, tak ste ju nemali mat ked vam lezie na nervy..nohy roztahovat to ano a a potom vychovavat dieta nie..tak zamrmlala nieco ale prestala bit..asponze tak..

vroni
13. feb 2009

V skolke?!!! A vyse 10 minut? Okrem toho, ze by som sa pustila do takej kravy (slovne) hned a nie az po 10 minutach, asi by som si aj pritiahla ucitelku a trvala na oznameni na socialku!!!!! Ale v praxi si taku situaciu predstavit neviem, keby u nas v skolke nejaky rodic zacal mlatit svoje dieta, tak ucitelky volaju obratom ruky policajtov. Agresivni jedinci - aj ked su to vlastni rodicia - su pre deti nebezpecni (nehovorime o jednej po zadku).

titkovamiriam
13. feb 2009

aj ja som sa raz ozvala a skoro som schytala aj ja ☹ a co bolo smutne bolo to v nemocnici a sestricky sa len prizerali ☹

bibula
13. feb 2009

asi by som na to aj upozornila ucitelku,nech dieta odsleduje dalej....a sup na socialku,preco by malo dieta trpiet pre ,atkine maniere ,alebo "len" zlu naladu 😒

erikasadek
13. feb 2009

jasne ze by som sa ozvala, a zavola aj ucitelku alebo oni sa len mlcky prizerali?
a samozrejme, aj keby trebalo aj policiu, aby violali socialku..
12 minit teda na minutach nezalezi musi byt strasne to dieta...

teda som za jedno po zadku, take opravnene, ale nie za lmlatenie , tychto deti.. keby dala facku dospelemu tak ma, aj zazalovanie na krku, ktory dospelak si to necha len tak prejst????
ale deti chudence ved niekto sa ich musi zastat....!!!!!!
a toj etym ze vatsina ludi radsej je ticho a prizera sa... a to je smutne , preto je stale viac viaac tyranych deti.....

mlas pravdu a je dobre ze si sa ozvala.. nabuduce si da vatsi pozor.. ta zenska...

erikasadek
13. feb 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/matka-dohryzla-s...

zacina to nevinnym mlatenim a konci to takto , kruto.. ja by som zabijala taketo zeny..

norik1
13. feb 2009

do basy na tyzden a uz nikdy nanho ruku nedvihne...je to ubohe 😠 ja by som sa tiez ozvala, ci je nutne takto dieta trieskat...ved bude plakat este viac... 😔

marianka79
18. jún 2009

mám hyperaktívneho syna a takisto mu jednu dám a aj na verejnosti ked neposlúchne uz ani na 10krát aby nevymýšlal tak dostane a veru to pomoze lebo sa hanbí ze to videli aj iný ludia ale 12minut to nie!!!je to taký lumpík ktorý ma dokáze sakramentsky vytočit

enilora
21. jún 2009

Ja mám tiež hyperaktívneho syna a nebijem ho.Vždy sa spolu nejako dohodneme ja niečo navrhnem on s tým nesúhlasí a tak urobíme kompromis a predstavte si funguje to!!! Syn má 7rokov a naposledy dostal keď mal asi 3roky.zbiť dieťa je vlastne len vybitie si svojej zlosti na dieťati.So synom máme nádherný vsťah nikolko krát za deň mi hovorí ako ma lúbi,kreslí mi srdiečka a ja mu jeho lásku vraciam..Bitkou by som len znemožnila samu seba pred svetom,ním a sama sebou..Marianka skús to podobne ako ja máš staršieho syna a myslím si že s ním bude rozumná reč a na všetkom sa dohodnete tak ako mi. 🙂

babacik
21. jún 2009

moje deti tiez maju svoje dni a nie su vynikajuce ale z bitkou som nikdy nic neriesila,dostali sem tam po riti ale nie tak aby mali modriny, 😒 su tiez velmi zive ale staci snimi pokecat a priznaju si svoje chyby,a keby som videla niekoho co bije svoje dieta tak bi som ho urcite upozornila 🙂

jaron
21. jún 2009

trochu si neviem predstaviť biť dieťa 12 minút. skúste sa pozrieť na hodinky a stopovať a predstavovať si, že stále musíte udierať po zadku alebo kde. To je fakt dlho aj na rodiča.

Po zadku dáme aj my niekedy, to je v poriadku, tam ani nejde o fyzickú bolesť, niekedy žartujeme a dám jej po zadku a smejeme sa, keď je to však naozaj ako výchovná po zadku vtedy je ta rana rovnaká a môže byť dokonca menšia a rozreve sa, ale ona neplače kvôli fyzickej bolesti (tá je skoro nulová), ale preto, lebo vie že tá po zadku znamená NIE! Rozhodný nesúhlas s niečim, čo sa jej samozrejme nepáči.

etuska
21. jún 2009

tak to si fakt neviem predstavit 😖 ak by dietatu dala jednu na zadok,ale takto ho mlatit a este v skolke?
Ano,za kazdych okolnosti je nutne sa ozvat.I ked je to lahke takto na fore napisat-realita je castokrat ina a ludia sa len prizeraju.Mne osobne sa nic podobne nestalo,ale urcite by ma to maximalne vytocilo.

Fakt-ako bolo pisane-ked ho takto zmlati na verejnosti,co zaziva to dieťa doma ☹
Aj moja dcerka bola dost ziva,teraz sa uz trochu upokojila,ale malokedy sme to riesili bitkou.Skusili sme terapiu pevnym objatim a fungovalo to a ja som mala dobry pocit z toho,ze ju aj vychovavam ,nielen bijem 😔

sstefi
21. jún 2009

🙄 chudatko malé ☹
12 min.? najlepšie by bolo fackat ju 12 min. v kuse... 🙄

zabka78
21. jún 2009

fuuuu, tiez by som sa nedokazala neozvat a nenadat jej, ale napada ma ci to tomu chudatku este viac neuskodi. neviem pochopit, kde sa berie tolko nenavisti matiek k detom. asi by som sa tiez do toho pokusila zainteresovat okolie a vymysliet nejake riesenia.
ozaj lorin, a koli comu ho vlastne bila?

wanda007
22. jún 2009

Ta matka ma problem. Je dolezite ju upozornit, ze to nie je spravne, co kona, ale setrnejsie, ze ju chapete, ano, zivot je na hovno, ale taketo riesenie, ze si zbije svoje vlastne dietatko, to nieeee. Povedzte jej, ze ved ju to stvorenie miluje nadovsetko na svete, ako nikto iny, a prave tomuto stvoreniu ublizuje. Inac vyvolate opacny efekt. Zbije ho este viac, to mi verte. Vazne, na tu zensku opatrne, jemne, pozorne, milo, nech citi, ze to myslite v dobrom, aj pre nu. Viem, o com hovorim.

babacik
22. jún 2009

wanda:mas nejake skusenosti,alebo uz si sa stim stretla?

katrin21
22. jún 2009

podla mna ma ta matka psych. problem a vybíjala si svoju zlost a mozno bezmocnost na dietati...
ja tiez niekedy dam malej na zadok, ale to je uz ozaj hranicna situacia, kedy sa toh uz nakopi vela po sebe a stane sa to tak raz za pol roka.... ale urcite nie *10minut,...( inak bolo to fakt tolko, to sa mi zda az nemozne!?! 😨 )

Urcite by som zakrocila! Raz sa mi stalo, ze som cakala v lekarni a matka s asi 3roc, chlapcekom nieco kupovala a bola na neho fest nervozna, on nic nerobil ,a on amu zrazu nacapala na rit... a furt ho okrikovala... no ty moj boze...normalne som uz uz isla otvorit usta , ked v tom sa ukludnila.. to bolo jej jedine stastie.. ale toho maleho mi bolo tak lut, ze som mu mala chut kupit tam nejake lizatko !

etuska
22. jún 2009

😒

gavrilka
24. jún 2009

No na tuto otazku neviem dat jednoznacnu odpoved, lebo sama mam deti a viem, ako vedia niekedy vytocit. Raz sa mi stala taka vec, ze som sla s dvojrocnym synom na jarmok. Po dlhom case vycerpanosti a neustaleho kolobehu som si konecne vysla medzi ludi. Lenze on mal zlu naladu a neustale pistal, nechcelo sa mi sediet v kociku a ja som si len chcela pozriet kabat. Tak po neskutocnom presviedcani, nech vydrzi aspon minutu ticho sediet, po roznych zabavkach a maskrtach, nech ho zabavim som to vzdala a rozhodla som sa, ze ho jednoducho 3 minuty odignorujem a necham ho, nech si vresti, ze ja si veru ten kabat pozriem...samozrejme on hned zacal pistat a ja s kludom anglicana som si prehrabavala medzi kabatmi, ked v tom prisla ku kociku jedna stara dievka z nasho mesta a zacala nanho..."moj zlaty, kde mas mamku...ja nic.., ona zas hlasnejsie,"to mamka ta nepocuje, ako volas a places?...ja nic...a ona, no tisko, kde mas mamku, haloooo, cie je to dieta....., no neplac....., ja uz nervozna, ze moje, nechajte tak...ona: ale nepocujete, ze place? Ja: ano dobre pocujem, ale on takto knuci cely den a ja si potrebujem len minutu nieco pozriet. Ona: ale to ho dost tyrate. Ja: Tak mila pani, ja jeho tyram, co si tu chcem chvilinku pozriet kabat. On mna tyra, pretoze cele dni sa mu venujem, obetujem sa a aj ja som len clovek a tych par minut, co si on popisti mu rozhodne neublizi a starajte sa laskavo o seba.. No ta sa nehorazne urazila a spaprcila a ja znechutena som odisla. Na to som zazila, ako zena s dvoma detmi u cinaka chcela cosi pozriet a tie deti vystrajali a ona s nehoraznym vreskotom sa na nich osopila a vrieskala na nich, ze ona uz ma toho dost, ze preco jej nadaju zit ani na chvilu, vsetci sa na nu otocili a s poburenym pohladom ju premeriavali, len ja som k nej podisla a s usmevom som jej povedala, ze ja viem, ako sa citite, ale co uz spravime, to je udel nas zien a ona sa hned ukludnila, uvolnila, chvilu sme este pokecali a obidve sme odisli spokojne. Takze niekedy namiesto odcudzovania staci dotycneho pochopit a neodcudzovat hned, ale snad mile slovo a empatia dokazu viac , ako povysenecke vrieskanie, ze co si to dovolujete. Nie kazdy ma nervy zo zeleza, nie kazdy to ma v zivote lahke, nie kazdy ma pomoc od okolia a mat dieta je mile damy aj podla psychologov ta najstresujucejsia vec na svete...takze trosku pochopenia, prosim.

enilora
24. jún 2009

Máš moj 100% súhlas.Segra má 2 malé baby a niekedy si myslím že keby som tam nebola v tú chvílu pri nich a neukludnila ich(asi by sa zbláznila) pretože ona to už po ich celodennom kňučaní,vreskore,trucovania a pod s chladnou hlavou jednoducho nezvláda...Ja ju chápem.A zároveň patrí moj velký obdiv mamám čo majú viac detí ako to dokážu zvládnuť bez liekou na ukludnenie...Lachko sa rozpráva tým čo deti nemajú alebo ak aj majú vychováva ich babka a pod 🙂

misskkaa
24. jún 2009

ja som samozrejme tiez proti bitkam, ale zial poznam jedneho patrocneho "debila" ktory je nesktocne zly,prejde okolo vas a buchne vas len tak do chrbta, alebo vipije malinovku a ofrka vas nou,alebo ide za mamou a grgne na nu-mimochodom tu ma len za handru. otca este ako tak respektuje ale ten byva velmi malo doma takze,na vsetko je mama ktora si snim nevie rady, mamu nazve skarada Mira,alebo ciganka,(co nieje). ked mame ist knim na navstevu tak sa vyhovarame na vsetko mozne,lebo ja som na neho uz alergicka.niekedy sa modlim aby som nemala take iste. oni ho aj ubiju po zadku,ale on sa len strbavo usmeje a zacne sa smiat ze "aj tak ma to nebolelo" a utecie. Horsie je ze je caka babatko a stazuje sa ze je stale v strese a ma nerva. ten jej syn to vie,a niekedy ked ona v klude sedi na gauci a hladka si brusko tak on pride capne jej po nej a utecie. a este sa smeje aky on je zabavny 😖 je mi jej strasne luto lebo uz pomaly ani nemaju kde ist na navstevu koli nemu, nikto ho nechce merkovat. modlim sa za nu aby mala teraz dievku a bola taka dobra ako je ona lebo ona si to vobec nezasluzi. U mna by bol viac bity ako syty, i ked asi by sa mi len do tvare zasmial 😒 😒 . ale mam koleginku ktora ma 3 synov ale anjelov,tam ked tata zdvihne len jednu brvu synkovia uz vedia kolka bije 😀 .takych chcem aj ja 🙂

mimkao
24. jún 2009

No, mne sa trochu nechce veriť, že ta bitka trvala 12 minút 🙄
Ale ak by to bola pravda, tak sa asi ozvem, ale povedala by som tej matke niečo také, čo by ju nevytočilo ešte viac. Ale ak nejaká matka dá dieťaťu na zadok, nie zo svojej zlosti, ale z toho, že to dieťa odmieta spraviť to, čo mu bolo povedané, určite ju nenapomeniem. Ja tiež dám deťom na zadok, keď nepočúvajú, ale viem, že ich to neboli. V tomto smere sa mi veľmi páči, čo napísal Jaron. 100% súhlas.

Ja som zo svojích detí teiž častokrát nervózna, hlavne na konci dňa a sama sebe sa čudujem, že ešte nie som v Pezinku... 🙄 Ale v tedy, keď na mňa všetko dolieha deťom na zadok necapnem, pretože viem, že by to nebolo capnutie, ale bolo by to vyliatie si mojej zlosti, takže vtedy idú do svojej izby ja sa zavriem do kuchyne a zavolám sestre, nech sa ukľudním. Ináč to riešiť neviem. Alebo ich má potom na starosti manžel. Toho počúvajú na prvé slovo.

Gavrilka, tiež som raz vyriešila jednu situáciu tak ako ty, že som malú nechala trucovať a plakať, nechcela odísť zo škôlky, tak som sa pobrala bez nej a celú cestu na parkovisko za mnou bučala, ale išla poslušne ako ovečka... 🙂 A ľudia sa vychádzali pozrieť, čo sa to robí, aj ja nič, pijánko, každému som sa slušne pozdravlia a poväčšina ľudí pochopila, tak sa začali smiať. 🙂 Pokiaľ sme došli po auto, bol kľud. Viem, že kľudným slovom by som nič nevyriešila, lebo moja dcéra je jednoducho taká a capnutie na zadok by vtedy tiež nepomohlo.

mimkao
24. jún 2009

Misskka, tak keby bol u mňa, tak to len tak ľahko nerozchodí... 😠 🙂

bodka13
24. jún 2009

☹ to je smutné...myslím že "debil"nie je 😉 ,je to "len"nezvládateľné a možno hyperaktívne dieťa...a bola s ním u detského pschychológa?...niekde sa musela stať chyba (pri výchove ☹ )...tam jej bitka a vyhrážanie nepomôže,on je už odolný a presne vie ako ju má vytočiť...určite by pomohlo aj ignorovanie niektorých jeho prejavov(grganie-určite by ho to prestalo baviť keby sa na tom nikto nesmial,ani za ním s vrešťaním neutekal)...myslím,že príchodom bábätka sa to zhorší-mali by to riešiť čím skôr 😉 ...chodí aj do škôlky?aký je tam?

enilora
24. jún 2009

bodka13 presne toto som chcela napísať aj ja...
Syn je hyperaktívny.
Prvý roč. v škole bol katastrofa a myslela som že to ani nie je možné aby bol niekto taký protivný a to nie len ku mne ale hlavne v škole.
Segra ktorá je učitelka mi poradila dets.psychologičku a už po 1 návšteve sa vec vyriešila verte či nie.Psychologička prišla nato pre je syn taký aký je a my doma sme sa s manž.nad všetkým zamysleli a tak isto aj prístu jeho učitelky sa zmenil keď to mala napísané "čierne na bielom" Bola k nám neuveritelne milá so synom sa porozprávla ale aj so mnou a prišli sme na príčinu.
Nie je hamba ísť za psychologom veď rodič často v snahe urobiť pre dieťa to najlepšie dosiahne opak a ani si to neuvedomuje..Hamba je skor nechať dieťa trápiť a nerobiť s tým nič.
Takže maminy čo máte "divoké" deti nehambite sa a vyhladajte odbornú pomoc.

evea80
24. jún 2009

Ja som raz bola svedkom ako mamina nakopala asi 4 roc syna do zadku - originál ho nakopala, nie len naznacila kopanec ale normalne ho kopala...a na ulici kde bolo kopec ludi. Neviem presne o co islo, bola som od nich dost daleko ale otocila som sa na krik toho chalana a potom som videla ako dostal po hlave a potom tie kopance... No neviem, nechcem nikoho odsudzovat, ale nezda sa mi to ako vhodna vychovna metoda... A zas na druhej strane bola som svedkom aj toho, ako syn kracal za matkou,mohol mat asi 7-8 rokov a ako kracal buchnatoval mamku a kopal ju do nohy a blabotal nieco v tom zmysle ze chcel kupit nieco ine.... no neviem, dufam ze ja takto nedopadnem 😒

misskkaa
24. jún 2009

bodka13, bohuzial ked sme snimi ony ho tak uz aj volaju,samozrejme ked tam on neni. ale niekedy sa aj tak prerieknu. uz sme im aj povedali nech snim idu psychologovi,ale nechcu,lebo u nich je to "hanba". takze bohuzial,stymto snimi nepohneme. maju aj internet a neraz som jej povedala nech sa sem nahlasi a trosku podiskutuje z mamickami ktory maju rovnaky problem. lenze co sa ona bude komu stazovat. je to tam divne,ani z voza ani na voz. kamoska sa boji ze ked porodi tak jedneho pekneho dna chyti maly vankus a zadusi ho. on strasne potrebuje pozornost,ale ked sa narodi druhe dieta uz ta pozornost bude nulova.

zuzanocka
24. jún 2009

fuha...
ani som necitala vsetky prispevky... stacil mi nazov temy 😠 ☹

ja som pred par dnami videla tri na mol opite "mamicky", ony sedeli v krcme na terase, deti behali po chodniku... jeden malicky - asi do 2 rokov mohol mat, behal po ceste pomedzi auta!!! ked vsak stupil do mlaky, mater vyletela a maleho zacala tak mlatit po hlavicke, az mi prislo zle... normalne som sa zacala triast, nevahala a.... vytocila som 159 - mestskych policajtov. povedala som im, co sa deje a oni - prijemne ma prekvapili - prisli o chvilu aj s pani zo socialky 😠 😠

a ozvala by som sa aj inokedy... dieta mlati len chudak.... nepoviem - "vychovne" po zadku... by som urcite tolerovala, ale vyslovene bit...? urcite by som sa zastarala, aj keby sa mi iste dostala riadna davka nadavok, alebo vynadane... nech... aspon by prestali diet bit 😖 😖