Keď niekto mláti svoje dieťa. Ozvali by ste sa?

lorin11
13. feb 2009

Včera som bola v skolke pre mojho syna a jedna mamička tam velmi bila svoje dieta a to velmi plakalo. Vyzeralo, to akoby si na nom vybíjala zlost a nakoniec ked som sa už nemohla na to pozerat , tak som jej povedala , aby s tým prestala. A že sa to dá aj s kludom a bitie dietata je na verejnosti je už aj trestné.Ked ho takto zbije na verejnosti / bila ho skoro 12 minut v kuse kým som sa neozvala/, čo s ním potom robí doma ?
Chcem sa opýtat je správne sa ozvat alebo sa robit, že sa nič nedeje?
Lebo ona mi odpovedala, že sa mám starat o svoje dieta.
Jedno také porekadlo hovorí: Ked niekto bije psa, ludia sa ozvú , ked niekto bije dieta , neozve sa nikto.
Ozvali by ste sa, keby niekto velmi bil nejaké dieta?

mimkao
24. jún 2009

zuzanocka, super. Myslím, že takto by sa to malo riešiť... Ty aspoň neprídeš priamo do styku s dotyčnou a polícia si s ňou už poradí. Aj keď ma šoklo, že tam ta polícia vôbec došla.

bodka13
24. jún 2009

misskkaa...záhada neposlušného dieťaťa je odhalená 😉 ...oni ako rodičia si ho nevážia a nadávkami ho ponižujú 😠 ...možno si neuvedomujú ako veľmi mu ubližujú...v jeho hlave behajú myšlienky"je jedno čo urobím aj tak som debil"...kedy ho naposledy pochválili?povzbudili?odmenili(stačí bozkom 😉 )za niečo čo zvládol bez protestovania
...každé dieťa žiarli na príchod súrodenca 😉 ...niektoré tak,že sa potrebuje pritúliť a uistiť v maminej láske práve vtedy keď treba obskakovať bábo - to je tá milá forma žiarlenia 😉 ale treba ho ubezpečiť že ich ľúbi rovnako a neodstrčiť ho ...no sú aj deti,ktoré zo žiarlivosti ubližujú,stačí nevinná poznámka "pozri bábo je aké dobré a ty len vymýšľaš"a môže vo svojom detskom rozmýšľaní riešiť problém po svojom 😒

...a k tomu že ho tak volajú,keď tam nie je........deti zachytia veľmi veľa informácií,vedia prekvapiť 😉 -mne samej sa to potvrdilo na mojich deťoch...starší syn mal asi 4 roky a hral sa s menším vo vedľajšej izbe,išla im aj telka a ja som v kuchyni kecala s kamoškou...no keď mi o dva dni zopakoval niektoré vety z rozhovoru-nechápala som 😉

zabka78
24. jún 2009

bodka13 - maximalne suhlasim s tebou. si detska psychologicka? 😀

tiez zastavam nazor, ze najvacsi podiel na tom vsetkom maju rodicia. co davas to dostavas...

bodka13
24. jún 2009

zabka nie 😉 ...ale aj na mojich chalanoch,hlavne na mladšom-je dosť živý a vymýšľavý že lepšie zaberá keď ho chytím za ruky,zohnem sa k nemu,pozeráme sa na seba a tichým kľudným hlasom mu dohovorím 😉 ...ale ni som svätica 😀 😀 😀 aj mne sem tam ruka uletela a jedna taká "vzduchomchladená" im pristála na zadku 😉
...a máme pravidlo : upozorním max. 3x a potom príde trest(niečo sa zakáže)...tak keď sú neskrotiteľní stačí povedať zvýšeným hlasom "raz,dv..."a daľej sa nedostanem...sú skrotení 😀 😀 😀

misskkaa
25. jún 2009

no bodka13,praveze mama ho stale vola Marecek nerob, Marecek prosim ta preco si taky zly,Marecek preco nepapas tu polievku... ona je jedna z tych zien ktory maju strasne tenky hlasok takze ked kolkokrat chce na neho zakricat vyznie to divne,lebo nema v hlase respekt,je taky slaby. dnes sme prisli z polska,isli sme si kupovat kociky a mama ho drzala za ruku aby sa nestratil a on ju kopol do lytka llebo tam bolo nejake auto co chcel a rodicia mu ho nekupily lebo,to bolo jedno z tych vecsich a stalo 80eur. potom ked uz naozaj nemozu tak mu povedia "co si uz ozaj debil". mam vam pravdu povedat neviem co by som robila ja na jej mieste. obaja su z neho uz na prasky. 😖 ,potom sme isli okolo nejakeho toho uja co predaval syry,a on mu jeden vzal a utekal prec,rodicia si nic nevsimli a ked ho chytily pytali sa ci je to syn. Krvy by ste sa im nedorezali,strasne sa hanbily. uz som cakala ze ho zataja 😀 a co sa tyka tych pochval,nemaju ho za co, no raz podal mame varesku z kuchyne a mama ho pochvalila a pekne podakovala a on vzapeti musel hned nieco zle spravit, totiz hned ako jej dal varesku a mama ho pochvalila tak narocky (a to hovorim vazne) vylial do cipsov vodu. a taky hnusny nema ani po kom byt, obaja rodicia su starsne mily,takze je to divne po kom je ☹

verulka
25. jún 2009

no, ja sa ozvem 😉 proste mi to pride spravne...
nie som super zena, ale svoje deti jednoducho nebijem- ani "vyhcovnu po zadku"..volakedy davno mi to prislo ako spravne riesko, ale potom som s tym akosi prestala..u nas sa respektuje mama aj tato rovnako. Frflu, oponuju, ale nakoniec vzdy dojdeme ku schodnemu rieseniu..nechat vytrucovat dieta je ine 😉 ked sa dieta snazi manipulovat rodica, nie je to dobre...ale to nie je bitka 😉
ak idu rupnut nervy, vzdy je lepsie opustit miestnost, potom sa vyhneme cinom a aj reciam, ktore by nas potom mohli mrziet 😉

zabka78
25. jún 2009

misskkaa - ako pises o tom chlapcovi je to poriadny extrem, ale nemyslim ze bitkou by ho prevychovali k lepsiemu. no nechapem preco s nim nezajdu ku psychologovi.

etuska
25. jún 2009

Misskkaa-tak o podobnom "pripade" som citaja v knihe od Jiriny Prekopovej-Maly tyran-vrelo odporucam 🙂 Jednoducho im tiez taky doma vyrastol a ak ho nestopnu teraz tak potom uz neviem 😖 -fakt by navsteva psychologicky bola najvhodnejsim riesenim

misskkaa
26. jún 2009

mi sme im to radily,nech zajdu psychologovi,ale v prvom rade je to u nich hanba a v druhom mama nedovoli aby jej synkovi pchali hlavu blbostami. potom len mavneme rukov a nechame to tak. nebudem sa raz cudovat ked jedneho pekneho dna ked bude velky bude sediet v base. vcera sme zas boli vonku a zjedol 2 nanuky ked chcel treti mama mu ho zakazala a tak zacal revat ze "hnusna ciganka,ja chcem nanuk". a az snim triaslo od nervov. mile mamicky ani ja nie som za bitku ale v tu chvilu som mala taku chut ho vyplieskat remenom az by bol sama sinka. Tato sa zdvihol a zacal ho drzat nech sa upokoji a mama si len drzala svoje brusko a hladkala. neviem co sa jej vtedy prehnalo hlavou,ale behom 5minut odisla sama domov a syna tam nechala sameho. Uz sme jej navrhli nech ide byvat k rodicom za cas co porodi,lebo toto jej urcite neprospieva. Pametam si ked cakala tohto prveho diabla tak bola jak slniecko ,stale sa usmievala a bola jak ruzicka stastna. takze podla toho by aj tento jej syn mal byt kludny,takze ked niekto povie aby som bola v tehotenstve kludna lebo budem mat nervozne dieta tak mu neuverim 😒

etuska
26. jún 2009

misskkaa 😖 😠 -no len raz by mat skaredo dieta povedalo... 😖
Fakt im tu knihu "Maly tyran " vrelo odporucam 😖

misskkaa
26. jún 2009

etuska a v tej knizke sa vlastne co pise? ako maju ist na take dieta,alebo nejaky pribeh?

etuska
26. jún 2009

http://www.zzz.sk/?clanok=2374

mozno by im pomohol tento clanok 😉

http://www.martinus.sk/?uItem=4710

no okrem teorie tam Jirina Prekopova uvadza mnozstvo prikladom malych tyranov z vlastnej praxe

misskkaa
27. jún 2009

dakujemetuska poslem jej to emailom. snad bude vediet ako dalej na neho,len sa bojim aby uz nebolo neskoro 😒

maca793
27. jún 2009

to nie je normálna žena, biť dieťa 12 minút. zavolala by som políciu, veď je to trestné, nie?