Keď zomierajú ľudia. Ako na to nemám myslieť?

anavila
4. máj 2009

baby, vcera som si uvedomila aky je zivot tazky..
Proste clovek sa narodi a takmer cely zivot sa len trapi a suzuje... A tento svet je strasne nespravodlivy...niekto ma vsetko a niekto nic...(nemyslim materialne)
Moja kamaratka ma 24 a ma babo. Pred necelym mesiacom jej nahle zomrela mamkana rakovinu, mala 44... velmi ju obdivujem ako to zvlada,stara sa o domacnost a o otca a o sestru. a ja si myslim ze nieco podobne by som ja urcite neprezila... .je to hrozne. Mam nenormalne hrozny strach, ze niekoho z mojich blizkych stratim...Viem ze sa zbytocne zozieram lebo aj tak sa tomu nevyhnem, len v kuse nad tym rozmyslam...aky je tento zivot...HALUZIM A HALUZIM....
Asi trocha nudny a psycho prispevok, ale neviem sa zbavit takychto myslienok...Co mam robit, aby som s nezamyslala nad takymi vecami a tesila sa z kazdej krasnej chvile? rpsoim poradte a napiste par povzbudivych slov...dakujem

majka0106
10. júl 2009

Mojej naj kamoške zomrela 18 ročná sestranica. ta baba mala tolko lasky v sebe,raodsti zo zivota, planovala si rodinku,varovala deticky a tesila sa ked bude mat svoje,...no proste skvely clovek.prisiel jeden nepekny den ostala lezat doma s chripkou a po chripke priesiel hrozny nazov pre rodinu:zapal mozgovych blan. upadla po tydzny do komy a vsetci cela dedina vsetci kamarati sa modlili aby sa z toho dostala..no po mesiaci kurat sprava:smrt......preco sa to vzdy stane mladym ludom ktory este nepocitili poriadne co je zivot?ako aj pan farar na jej pohrebe povedal:Do neba idu ludia ktory su na zemi vynimocny a dokozali vela lebo tych druhy tu ostavaju aby sa naucili zit......

majka0106
10. júl 2009

je to hrozne lebo vacsina mladych ludi zomiera svojou vinou ako napr.pri havariach v alkoholickom opojeny a pod.. ale su aj taky ktory za nic nemozu a zrazu rana pod pas......aj taky je zivot...sice dost kruty ale musime to brat ak ze tam hore je im lepsie

nikollette
18. júl 2009

Ahojte...
No dnes sme boli na pohrebe ☹
chalanovi ktorý kvoli nerozvaznosti skocil pod vlak.. mal 24rokov..
urcite mal aj vypite, isli s frajerkou ku kolajniciam,tam sa pohadali, ona hodila zasnubný prsten na kolajiská a povedala mu, nech ide po neho ako dokaz lasky, a vlak uz bol blizko... a on skocil ALe vratit sa nestihol 😔
ta baba to cele videla... bola tam snim a nezabranila tomu.. stacilo by mile slovo, povedat mu ze ho lubi, a on by mal preco zit...

celé nebo plakalo, taka burka sa spustila ked ho pochovávali, určite to uz zhora lutuje vtedy aj nebo place, ked je coveku luto za zivotom konal neuvazene, skratovo, bože...
odišiel maldy clovek preco to tak musi byt, mal vsetko pred sebou a chcel este dalje zit...
bol si tak mlady plny zivota a idealov, rozdával si radosť všade tak bože je to málo??!! 😔 😢

nikollette
18. júl 2009
https://www.youtube.com/watch?v=PWBG-wCxQFE

pocuvajte tie krasne slová, a hlavne smutné 😢

crca
18. júl 2009

I já napíšu svůj příběh,naši se rozvedli když mi byli 3,pak jsme se odstěhovali,brácha zemřel při nehodě ve 20letech a když už se z toho mamka konečně dostala,našla přítele fakt bezvadného a vše vypadalo zase jasně,tak máma zemřela,do toho já se vdala,zjistili nám,že nepočneme děti přirozenou cestou,takže jsme podstoupili IVF(nemusím asi dodávat,že to na klidu nepřidalo),byli 3 neúspěchy,a i já se dostala na dno,že ani ty děti ,které jsou pro mě vším,co bych chtěla,nebudou......,i já byla na dně,ale moje naštěstí optimistická povaha a hlavně opravdoví přátelé kolem mě,tak jsem se nadechla a žiju s mottem,že já osud neovlivním a co se má stát to se stane a i když to bolelo a bolí,je to tak.Rok po mamčinej smrti jsem otěhotněla po IVF a máme doma skoro 3 měsíční dvojčátka:zajímavé je,že je to kluk a holka a i když na nějaké tajemno nevěřím,tak přeci jen pro zajímavost,když jsem jen tak o tom přemýšlela......:Brácha zemřel 28.9¨97,mamka 12.9 07,termín porodu jsem měla na 12.5 09(15.5 08 byl rozptyl popela ) a císařem jsem porodila 28.4 09 a co mám,kluka a holku.Nevím možná je to fakt jen náhoda a někdy si prostě říkám,že mi je osud musel vzít,abych je mohla mít zpátky 🙂

luciaakubko
19. júl 2009

crca, mali su krasni 🙂 nad niektorymi osudmi sa mi chce plakat...verim, ze ty a tvoja rodinka mate to zle uz za sebou a cakaju vas len nadherne dni 🙂

crca
19. júl 2009

Luciaakubko,děkuju,jediné co mě fakt mrzí je to,že se mamka těšila na vnoučata,kterých se prostě nedočkala,ani jsem jí neříkala,že jezdíme na umělé,abych jí zbytečně ještě nezasypala takovou starostí.vždycky ale když se mě zaptala,jestli už nechci děti,že by si přála vnoučata,tak mi bylo fakt hrozně.Uvnitř to ve mě řvalo"mami já bych ráda,ale ono to nejde ☹ ",samozřejmě,že jsem vždycky odpovídala,že ještě ne,že si chceme užít 😢 ,ale kdyby věděla....... ale i když jsem ateistka,tak věřím,že je s bráchou tam nahoře a aspoň na ty prcky dohlídnou a vidí ty vnoučátka tam odsud 🙂

luciaakubko
19. júl 2009

crci, urcite daju pozor 🙂 drzte sa 🙂

titkovamiriam
29. aug 2009

Ahojte! a zasa prispievam ja.Michal bol v noci na poslednej stanovacke a zomrel im na nej 18 r. kamarat

sirinka
29. aug 2009

boze a co sa mu stalo? ☹

anatanka
29. aug 2009

Ja se smrti nastesti vylozene osobni zkusenost nemam, ackoliv v kazde rodine umiraji lide a to i mladi, tak me zatim nikdo nebyl tak blizky, aby me to nejak vic zasahlo. Pred rokem jsem byla u kartarky a ta mi rekla, ze do roka nekdo z me blizke rodiny zemre. Nechtela jsem nic takoveho slyset, ale rekla to. Rok jsem se bala a nic se nestalo, ted si konecne muzu oddychnout. Ackoliv jsem tomu neprikladala zadnou velkou vahu, tak jsem o tom prece jenom radeji nikomu nerekla a trochu na to v koutku duse myslela.

Nekteri lide maji ale opravdu smlulu, ze az premyslim, cim to muze byt, ze je k nim osud tak kruty. Jedne sousedce napriklad tragicky zemrely priblizne s odstupem dvou let vsechny tri det. Dotycna pani se behem chvile zmenila k nepoznani, zhubla asi 40 kg a vlasy ma jak popel, ac ji je teprve 40.
Memu tatovi behem kratke doby vymrela postupne cela rodina, ackoliv na to vek nemeli - nejdriv tata, pak bratr, potom i maminka. Nekdy vazne nechapu...

titkovamiriam
29. aug 2009

siri vobec nevieme,moze byt ze aj alkohol-mohol sa udusit -neviem

michelka12
29. aug 2009

Zivot je nevyspytatelny. Uzivajte si kazdy den. Ja som si uzivala tiez. A zrazu sa vsetko zacalo sypat. Bola som zdrava a lekar mi znicil zdravie. Stalo sa velmi vela aj inych zlych veci. Pritom cely zivot pomaham slabsim, venovala som sa detom s downom atd. Neviem ako to tu s nami ten zivot mysli. Ale jedno viem iste, kazdy den je dar a berte to tak, lebo jedneho dna sa preberiete a poviete si, ked som mohla byt ako tak stastan, trapili ma nepodstatne veci. Viem o com pisem.
Inak este taka vsuvka. Kamarata zrazil milionarsky chlapec, on ostal na voziku a ten 19 rocny fagan si uziva zivot a nema ani ziadne nasledky. Tento svet je strasny. Ale to robia ludia, uz nevedia, co od dobroty. Poznam aj ten svet hore, hornych desatisic, deju sa tam otrasne veci. Radsej o nich nevediet. Prisam vacku tento svet speje do zahuby. A skor ci neskor ak sa my ludia nezmenime, tak sa to tu vsetko rozpadne. Je mi smutno, co sa to tu deje. Preto ludia ostante ludmi a sirte okolo seba dobro a lasku. Aj ked je to niekedy tazke, pretoze zlo vladne svetom a silnejsi vitazi, zakon prirody.

sirinka
29. aug 2009

miriam jajaj...musel to byt aj pre ostatnych chalanov sok a chudaci rodicia 😔

titkovamiriam
29. aug 2009

ani nevrav cele leto aj vlani chodili takto na ryby aj s jeho otcom a vcera isli chlani a jeho frajerka sami ze nech si to este uziju.lebo ten chalan od 1,7 zacal robit .nechcel ist dalej do skoly ako milan ze si chce uz zarabat sam na seba a kupit si co chce a co nemal -su teda boli 4 surodenci a rodicia sa rozviedli kazdy ma 3r. ako mam ja tak sa k nam chodili hravat,revem jak mala.No a michal ani nehovorim bol jeho naj kamaratom hoci bol tak stary ako milan.no ved uvidime ci este aj policia nebude vysetrovat co sa tam stalo...

titkovamiriam
29. aug 2012

už sú to tri roky ☹ 😢