Kedy ísť na policajnú školu ak mám doma dieťa?

domeenika
1. okt 2009

Pekny dnik dievcata, zaujima ma ci niektora z vas neuvazuje, popripade nepresla policjanou skolou, ked mala dietatko este male.. Moja mala bude mat 2 roky a uvazujem, ze by som vyskusala dostat sa na tuto skolu. Viem ze sa to casto nepodari na 1. krat, preto by som si chcela podat ziadost uz od januara.. To bude mat moja mala 2 roky.. Je to denne studium, cize domov by som chodila len na vikend.. Rada by som vedela, ak je tu nejaka policajtka, co vsetko sa ocakava na skusach, popripade nejake cenne rady.. Prosim ak niekto ma skusenost, budem vdacna..

babulka
1. okt 2009

Domeenika, myslis Akademiu PZ v Bratislave?

domeenika
autor
1. okt 2009

Nie myslim polrocnu skolu v Pezinku, to je ten zaklad pre prijatie do PZ. Tum je to nadstavbove studium..Tie skoly su tusim 3, zda sa mi ze KE a Trnava.. Neviem presne.. Akademia by pripadala do uvahy neskor...

grettka
1. okt 2009

aj v Bratislave a Pezinku su stredne skoly PZ

sisinka5
1. okt 2009

Ahoj mam brata policajta a ma tuto skolu a mnoho inych za sebou skusim sa ti popytat...

sigsauer
2. okt 2009

domeenika, na to aby s sa po škole z Pezinku dostala na Akadémiu PZ musíš byť v zbore minimálen 6 rokov, kvôli kariernemu postupu, takže na APZ si počkáš. Neviem, či by som na tvojom mieste riešila policajnú školu s takým malým dieťaťom. Dajú ti tam zabrať, budeš unbavená, cez víkendy budeš síce doma, ale budeš sa pripravovať na skúšky a do školy a na dieťa nebudeš mať čas. A po pol roku ťa zrejme zaradia do výkonu a kľudne s môže stať že ťa zaradia na obvodné oddeleleni do Pezinku alebo do Bratislavy, ako potom chceš riešiť malú? Budeš mať služby aj v noci, nie je to sranda. Ja na tvojom mieste by som toto vôbec neriešila, a ani ťa nechcem odradiť, no neviem, či ťa v terajšej situácii aká je v zbore do školy aj zoberú.

sigsauer
2. okt 2009

V Trnave nie je stredná policajná škola, a v Bratislave je dôstojnícka škola.

domeenika
autor
2. okt 2009

sigsauer diky za info.. prave preto som pisala, ze by akademia by bola az o neskor.. nevedela som, ze pre prijatie je dolezitych 6 rokov v sluzbe.. Co sa tyka toho pol roka, viem priblizne co to obnasa, prave preto som chcela vediet, ako to zvladli ine maminky. Ja som zas pocula, ze pred tym si musis podat ziadost na policiu, co je u mna vlaste v mieste trvaleho bydliska. Oni podla toho, ci maju volne miesta alebo nie, tak ti ju schvalia alebo odmietnu.. vlastne s tym, ze ta nepotrebuju.. Potom robis testy a skusky pre prijatie a ked ta prijmu tak absolvuje skolu.. Potom by som mala nastupit tam, kde mi schvalili ziadost.. No mam to od policajta co tym presiel..

sigsauer
2. okt 2009

Tak potom fakt neviem ako je to v priamom výkone, no ja by som na tvojom mieste si teraz žiadosť do zboru nedávala. Fakt nebudeš mať čas na malú, nemám síce dieťatko ešte, ale viem, že toho času je málo. Budeš preč po nociach, ako "obvodáčka" pôjdeš von na zákroky, proti hociakým ľuďom, nafetovaným, zdrogovaným, nedajbože, ale môže sa stať všeličo, chceš sa naozaj vystaviť takémuto riziku keď máš dieťatko? Ja som pred pár rokmi mala tiež iné predstavy, a môj názor je že mladá žena s dieťatkom nepatrí na ulicu na zákroky. Neber to v zlom, v dobrom ti to hovorím. Ak si ale za tým pevne stojíš, tak to skús, no garantujem ti že po pár službách to oľutuješ. Ak chceš byť policajtkla, tak si skús urobiť vysokú školu, možno máš, neviem, a potom si daj žiadosť do zboru. S výškou na ulici robiť pravdepodebne nebudeš, možno budeš vyšetrovateľka a keďže máš dieťatko tak by si nerobila ani nočné výjazdy a robila by si každý dň od 7.30-15.30, alebo v čase pohotovosti od 7.00-15.00.

babulka
2. okt 2009

Sigsauer, ale pre matku s dieťaťom sú v zákone obmedzenia pre výkon nočných, výkonu na smeny a pod. - policajtku možno na takýto výkon zaradiť len s jej súhlasom...samozrejme, riadiaci alebo veliteľ si radšej príjme takého policajta, ktorý takéto obmedzenia nebude vyžadovať, alebo policajtku, ktorá súhlas podpíše. Tiež som v služobnom pomere, ale nie priamo vo výkone na ulici. A na vyšetrovateľku - uff, to nie je len tak, hocijaká VŠ, kedysi sa dalo aj s hnojárinou robiť vyšetrovateľa, dnes sa uprednostňujú právnici alebo s APZ. A vyšetrovateľská robota - no tiež nič jednoduché pre matku malého dieťaťa.

domeenika
autor
2. okt 2009

dakujem baby.. Viem ze je mnozstvo funkcii v PZ, tiez by som zvladla na cas robit taku pracu, ako hovorite na ulici.. No ja by som skor mierila na ine funkcie, dajme tomu v kancelariialebo proste nieco podobne..Urcite by som nechcela skoncit ako klasicka obvodacka. .. Viem, ze ma nedaju kam si poviem, ale po istej dobe by sa dalo dopracovat aj dalej.. Myslim aj na skolenia, kurzy, (neviem ako sa to u policajtov nazyva), no a neskor vysoku skolu.. Teraz vysku nemam, ked si predstavim ze by som si ju mala zacat robit teraz tak mam z toho hrozu. Preto som rozmyslala nas PZ a postupne dalej..
sigsauer.... dakujem ti za rady.. Len som to chcela stihnut do malej 3 rokov.. Ak by ma vobec vzali. Obdobie pokial by ma prijali + polrocna skola.. Aby som mala zamestnanie v tejto blbej dobe. Na co mam vlastne rok. Aby ste to nechapali zle, urcite by ma to bavilo a myslim ze na to mam..
Este som chcela vediet nieco viac ohladom fyzickych testov, ako su na tom zeny, viem ze su o nieco malo zvyhodnene ako muzi..Kolko treba spravit coho na plny pocet.. Rada by som sa na to pripravila, ab ysom ich spravila na 100%

domeenika
autor
2. okt 2009

Babulka ak mozes povedat, co vlastne robis? Kolko si v PZ?

sigsauer
5. okt 2009

babulka, bola si niekedy v priamom výkone?? Slúžial si na obvodnom oddelení??? tam sa nikto s nikým nehrajká. ALe, píšeš dobre, ale teórie je vec jedna a prax je vec druhá. mala som kolegyne v priamom výkone a tehotné ešte v 6 mesiaci boli v noci v službe a koľko krát išli na ulicu.. nadriadeného to nezaujíma, bohužiaľ, dnes je to tak. V zákone sa píše kopec iných vecí - napr. aj to že tehotná policajtka má mať k dispozícii pohodli, kde si môže odpočinúť, má byť k dispozíćii lekár, zdravé prostredie a pod. no ale mi ukáž kde napr. na obvodnom oddlení sa môže policajtka natiahnuť a oddýchnuť si v službe, tu v okolí Bratislavy asi nikde. Viem čo hovorí zákon, a vyšetrovateľovb pokiaľ viem ešte aj teraz berú aj s inou výškou ako APZ a právo. mám 3 kolegov ktorí nastúpili 1.1.2009 a majú iné školy, jeden má politologiu, druhý filozofickú fakultu. Je pravda, že uprednostňujú APZ, aj právnikov, no ale tých majú "mooooc radi", lebo právnik s obyčajným právom sa hovno vyzná v policajnej robote a ani teória vyšetrovania mu nehovorí viac ako absolventovi hnojariyn ako hovoríš. Lebo právnik o policajnom výsluchu vie veľký prd, akurát tak vie dodrbať policajta (vyšetrovateľa). Otvorene poviem, že ani ja právnikov s obyčajným právom tiež nemusím, lebo keď nastúpi tvári sa ako majster sveta a v robote pokazí aj to čo sa nedá, ale on nič, lebo on je právnik. Výnimkou sú právnici, ktorí vyštudujú trestné právo..Ale takí sa väčšinou nepchajú za vyšetrovateľa, ale za obhajcov. Práca vyšetrovateľky nie je vôbec hrozná, výjazdy mná cez deň, padne 15.00 a ide domov, keď nemá výjazd tak o 15.30, žiadne nočné. Čo je podľa teba teda vhodná práca pre matku s malým dieťaťom? Určite nie priamy výkon na ulici, a na lepšie miesta bez výšky...asi ťažko.

sigsauer
5. okt 2009

Teraz je aj v PZ dosť blbá doba a na to aby si išla na výšku musíš mať podľa nového nariadenia minimálen 6 rokov v zbore a čo za tých 6 rokov, je to dlhá doba, čo budeš robiť? čO myslíš pojmom kancelárska robota? Lebo do štátnej služby nemušíš isť ako príslušníčka PZ, môžeš byť štátnym zamestnancom, robia v kanceĺáriach prácu ako napr. vedenie denníka vyšetrovacích spisov, pomáhajú vyšetrovateľom s administratívou, sekrertárky a plno iných funkcií. Nechcem ťa strašiť, no fakt teraz dávajú prednosť chlapom ako ženám, lebo u tých je predpoklad otehotnenia, alebo že budú doma s chorým dieťaťom, v tomto smere sme trošku diskriminované. Ale ak chceš skús. Fyzické testy sa dajú, je tam výdrž na hrazde, brušáky, beh na 50 m, 12 minútový beh a plávanie, ďalej ťa čakajú psychotesty, ktoré sú tiež hodnotené už prísnejšie, nakoniec lekárska prehliadka a ešte predtým je ako prvý pohovor a test zo slovenského jazyka.

luciarisko
16. okt 2009

domeenika, ja by som si chcela dat tiez ziadost k policajitom, zistila si uz nieco viac, ak ano daj sem nejake info. ja mam vysoku skolu ukoncenu Ing, kde sa ma posielat ta ziadost a vserko, poradite dakujem, neviem este na co by som sa chcela zamerat, ake su tam moznosti.dakujem za rady

jeline
28. okt 2010

ahoj domeenika, aj ja by som chcela ist na tu skolu a tiez mam male dietatko, tak by ma zaujimalo ci si sa na to dala a ako to zvladas, dakujem za odpoved.

chikittaa
13. sep 2011

ahojte, ak je tu niekto kompetentný, prosím Vás poraďte či mám šancu sa zamestnať na polícii, chcela by som ísť za vyšetrovateľku ked mám VS bezpečnostný manažment a 50 rokov...pracovať mám do 62 rokov a to je kopu rokov ešte.dík

shelly666
19. aug 2014

@domeenika no tak ako?? uz si policajtka alebo nie?? 😉