Kedy je najlepší čas na tehotenstvo?

moncika15
24. sep 2007

aky je podla vas najlepsi cas na tehotenstvo? my sa xceme v januari zacat snazit otehotniet 🙂 . vzdy som planovala v tomto mesiaci lebo som vegeratianka a tak usetrim na ovoci a zelenine lebo bude plna zahradka. a da sa usetrit aj na tehu obleceni lebo nemusis kupovat tehu nohavice... staci brusko von 😀

adriatica28
24. sep 2007

myslím si že je to u každej iné. Ja som s jednou dcérou bola tehotná v lete a to bol des 😖 teplo mi robilo zle hrozne som puchla a keď sa malá v auguste narodila tak som nemohla chodiť von lebo bolo príliš horúco. Druhú som čakala cez zimu tak to sa mi páčilo oveľa viac lebo v zime pod kabátom nebolo nič vidno a celkom mi to nejak rýchlejšie ubehlo a malá sa narodila v apríli a to bolo super lebo kým prišlo leto bola už väčšia a dalo sa aj s výletmi a tak. ale aj tak si myslím že to závisí od každej ženy kedy jej to viac vyhovuje 🙂

certica
24. sep 2007

tak ja som bola spokojna aj pri prvom aj teraz 😀
najprv som otehotnela v maji, cize v lete este uplna pohoda, co sa bruska, rodila som vo feb.
teraz som zostala tehu v juli, cize zase super a porod mam na april, takze zase tie horucavy s bruchom obidem 😎

emjee
24. sep 2007

a tiez netreba zabudnut, ze clovek mieni, osud meni 😉

expertka8
24. sep 2007

..."stastna to zena"...ktora si dokaze naplanovat taky zazrak..akym je prave zrodenie noveho zivota 😉 😀

vavka33
24. sep 2007

Ja som jednu rodila v decembri a druhu v januari,takze tiez som bruchata bola az v zime a v tom 5.mesiaci sa teplo v lete da vydrzat,aj som sa mohla poopalovat. 😉

aini
24. sep 2007

ako píše emjee, človek mieni, pán boh mení
my sme plánovali v tomto poradí - bývanie, pes, bábo, ale akosi nám to nevyšlo a poradie sa zmenilo nasledovne - bábo, vybavujeme pomaly hypotéku na bývanie a havino nás poteší ked bude všetko klapať OK.
čo sa týka času - to je myslím jedno, každá má svoje určité obdobie, v ktorom by chcela rodiť, ja som pred otehotnením hovorila vždy - chcem tak nejako zimné bábo, najneskôr do marca, lebo ja som júnová a furt mi je zima a ono sa to stalo úplne nečakane - náhodička chcela, že som v tom od marca a v decembri bude synátor. už sa tešíme 😀

zucha
4. okt 2007

ani jedno obdobie nie je najidealnejsie. Ja som otehotnejla v marci, rodim v decembri. Leto som prezila uplne super, aj teraz mi je perfektne, len sa mi nechce kupovat zimne veci len na 1-2 mesiace a potom mi to uz bude velke. Tie zeny, co zas rodia v lete sa stazuju na horucavy, ale zas nie je problem, ak dieta ma novorodenecku zltacku. Polozia ho iba k oknu na slniecko a hned je po zltacke. Kdezto ja v zime tazko najdem slnko 😅 Porodit okolo leta ma zevraj este tu vyhodu, ze dieta sa uci chodit okolo toho 1. roka a kedze v lete je zvacsa vonku krasne, mozete byt stale na vzduchu vonku a tak spoznava aj prirodu atd. Kdezto to moje zimne sa bude asi ucit chodit najma po byte ☹ Tazko je urcit dobre obdobie na tehotenstvo a emjee sa 100% pravdu v tom, co hovori

elise
4. okt 2007

ja som prežívala tehulkovanie super, nebývalo mi zle, nepuchli mi nohy, rodila som vlani v decembri, a bolo fajn leto a mierna zima mala som super tehulkovanie 🙂 🙂 🙂

andrea.m
4. okt 2007

ja som rodila v marci a v januári.v lete už deti v kočíku sedeli takže pohoda.

biba12
5. okt 2007

No ja som otehotnela v januari tento rok, rodila som pred 9 dnami. A uz nechcem prezit leto ako tehu, lebo to bolo velmi namahave, boli velke horucavy.

danuska24
5. okt 2007

ja rodim v decembri, zatial si nestazujem...
leto sa dalo celkom prezit-aj ked mohlo byt aj lepsie

betka1
5. okt 2007

ja som chcela rodit koncom zimy, aby som bola tehotna v zime a babo prezilo zaciatok zivota v teplucku. Ale nase babo sa narodi na Vianoce, za co nam asi nepodakuje. Tak aj na to bacha, ak sa bude dat 😉

yonanevi
5. okt 2007

podla mna naj na otehotnenie je vtedy ked to pride, take nieco sa neda planovat 😀 ja by som chcela aj v lete aj v zime 😀

betka1
5. okt 2007

my sme prave preto, ze som pocula, ze sa to neda planovat zacali skusat skor. Vyslo to na prvy krat a trafili sme sa rovno do tych Vianoc. Ale aj tak som spokojna 😵

yonanevi
5. okt 2007

betka aspon budete mat pekny vianocny darcek 😀

betka1
5. okt 2007

to ano 🙂

sue
5. okt 2007

Ani ma nenapadlo plánovať to podľa tohto 😀
...otehotnela som 20.4. a v lete keď boli tie najväčšie horúčavy mne ešte bolo celkom fajn, ale zas teraz na jeseň a zimu som musela kupovať veľa tehu vecí, čo by sa v lete poriešilo tričkami a šatičkami...a tiež mám strach ak bude v decembri sneh a ľad, že spadnem alebo také niečo s tým brušiskom 😝 takže si myslím, že nenavyberáš...

certica
5. okt 2007

ved tehotenstvo je samo o sebe zvlastna a jedinecna vec, takze je pekne v ktoromkolvek rocnom obdobi a zemepisnych suradniciach 😀 😉

majcik
6. okt 2007

Ja som otehotnela v juli, pocas najvacsieho tepla som bola este v pohodke, nevolnosti zacali neskor, velku cast tehotenstva prezijem v zime a babatko by sa malo narodit na jar - v aprili, ked uz bude teplejsie a snad budem moct coskoro chodit s nim na prechadzky a aj cele leto a cez zimu uz bude mozno vediet sediet v sankach 🙂

biccy
6. okt 2007

My sme babatko zacali planovat od zaciatku januara a hned sa to aj podarilo.Zoe sa narodila 4.oktobra,takze som najvacsie brusko mala v lete a na jesen.S vyberom mesiaca 😀 som bola aj som spokojna. 🙂 Tehu oblecenie som si kupovala,ale nie vela-dvoje rifle,suknu,tri bluzko-tricka. 🙂 Vyhodou byt tehotna v lete je aj to,ze keby ti nahodou opuchali nohy,obujes hocijake slapky.Ja by som v zime napr.cizmy asi neobula. 🙂 Takze tolko moja skusenost. 🙂 🙂 🙂

luciferova
6. okt 2007

presne tuto temu som hladala, ale nie kvoli sebe, kedy je to najpohodlnejsie, ale kedy je to najlepsie pre dieta... napr. kedy dieta moze jest zeleninku, jablcka a pod. (lebo o tomto fakt nemam sajn🙂), cize kedy moze dieta prijimat tu pravu stravu pren a ci je vtedy cerstva. dakujem

biccy
7. okt 2007

Nasa Zoe mala v aprili pol roka,odvtedy sa uz moze postupne zavadzat ovocie a zelenina.V lete uz mala vsetko cerstve.Teraz ma rok a zacina zima-cas citrusovych plodov,ktore sa mozu jest od roka.Takze aj teraz jej to dobre vyslo. 🙂 🙂 🙂

deina
7. okt 2007

Otehotnela som v juni a neviem si predstavit, ze by som bola v lete viac tehotna ako som bola. Strasne mi bolo zle od tepla, klobuk dolu pred zenami, ktore tie horucavy zvladli s velkymi bruskami. 🙂 No ale teraz dufam, ze zozeniem daky pekny kabat na zimu, ktory bude dobry na velke brucho i potom.

majcik
7. okt 2007

Deina - zo zimnej bundy mam najvacsi strach aj ja 🙂 Mam sice jeden sirsi flausovy kabatik, ale nie je moc teply a 2 bundy, ktore som nosila minulu zimu su dost uzke v pase, takze ma caka zhananie ☹ Ale snad nieco objavim 🙂

annika
7. okt 2007

Moja druhá dcérka sa narodila v marci, a bolo to super!!! Už pekné, teplučké počasie, dlhšie dni, ani depresia ma vôbec nehrozila.Mohli sme chodiť na prechádzky, netrebalo bábo obliecť tak teplo. Teraz mám termín koncom októbra a veľmi sa bojím z tej zimy...Nemám rada zimu, tie dlhé večere, keď už o štvrtej je tma a chladno...

matinka
26. feb 2008

moja sestra rodila v auguste a hovorila mi, ze nikdy viac, aj ma na to upozornila... a ja mam kedy termin? no v juli 😀

dididi30
26. feb 2008

podla mna si to mozes naplanovat, ale nieje iste ci ti to vide prasne kedy chces, podla mna je najlepsie otehotniet koncom leta aby si v kocikovala v teplucku, teda aspon ja som to tak vzdy planovala 😀

kisska
26. feb 2008

moncika15 - zabudas na obdobie kojenia, ked tiez budes musiet papat vela ovocia a zeleninky, aby mal drobec vsetko co potrebuje. Takze vyberat obdobie na tehu podla tohto nevychadza, lebo na stravu musis davat pozor (alebo by si aspon mala) minimalne rok v kuse 😉
Vies, ja hovorim, ze veci sa deju tak, ako sa maju, tak drzim palce, nech sa vam to podari vtedy, ked ma 😉

giovannajana
26. feb 2008

Naozaj by som každej z nás priala, aby sa dieťatko narodilo vtedy, keď si to prajeme. Bohužiaľ zabúdame, že nie vždy to ide tak, ako by sme si želali. Prvá dcérka sa nám narodila v júni. Bolo to fajn (podarila sa nám na prvý pokus). Tak sme si druhé dieťatko naplánovali na rovnaké obdobie. Ale akosi to teraz nejde. Chcela som bábätko na začiatku leta a momentálne pomaly "nestíham" už ani koniec zimy. Takže najlepšie je asi príliš neplánovať... 😒

skrecok
26. feb 2008

No, my sme najviac chceli, aby sa nase dietatko narodilo v znameni ryb alebo raka, lenze sa to nam akosi nedarilo. Vsetci sa nam smiali, ze sa to nam takto nikdy nepodari, ked to budeme takto pocitat dni a mysliet a mali pravdu. Teraz sme stastni, ze sa nam konecne podarilo aj ked sa narodi mimo nasho vytuzeneho znamenia. No, ale ma chyta panika ako to zvladnem v lete s velkym bruskom, hmm. Proste my si termin takmer nevyberame, vacsinou babatko pride ked na to nemyslite. 😉