Kedy je pre bábo najlepšie prísť na svet?

lul
3. feb 2008

keby bolo vsetko take idealne, kedy by ste chceli priviest dieta na svet? kedy je to pre babo najvhodnejsie? premyslala som o jari, aby babo mohlo neskor papat cerstvu zeleninku a ovocie, ale to budem tehotna v zime a vtedy cerstva zelenina nie je (teda je, ale s dusicnanmi). cez zimu moze dojst lahsie k zraneniu mamicky. v lete je zase velmi teplo a ja som na teplo hakliva teraz, nie este v tehotenstve. tak poradte, kedy je to naj?

renca3
3. feb 2008

Mam zimne, aj letne dieta. To letne tehotenstvo a voknu takmer 40, bolo pre mna horsie.

agny
4. feb 2008

Náš chlapeček přišel na svět první srpnový den, naštěstí nebyli zrovna nějaká veliká vedra. Jako těhu jsem říkala, že když na mě přijde poporodní depka tak mě alespoň podrží sluníčko na obloze 🙂 V těhu jsem s oblečením problém neměla, do jara jsem nosila stejné džíny jako před těhu, a na jaře a v létě jsem oblíkla šaty. Teď na jaro a léto se těším, na první krůčky našeho drobka a taky na letošní vánoce, které už si Honzula pořádně užije 🙂

paolin
4. feb 2008

mrnousek je v koncem cervna. s tehu oblecenim jsem problem nemela, od dubna jsme nosila satecky. bylo supr byt na materske a uzivat si odpocivani s briskem na slunicku! diky svetlu nebyl problem se zloutenkou, ven jsme mohli jit tri dny po porodu, mimco se nemuselo tak balit a prochazky na slunicky mi udelali mooc dobre na psychiku v sestinedeli. ale zase jsme museli hodne mazat proti slunicko a davat pozor a ty potnicky! ikdyz - na to si stezuji i maminky se zimnimi miminky. jako nejvetsi nevyhoda mi prislo obdobi lezeni v zimnich mesicich. u zeme je preci jen chladneji...ja jsem letni typ, takze mi to maximalne vyhovovalo a druhe mimi nam vyslo taky na jaro. to uz budeme chodit s miminkem v kocarku na pisek a moc mi to ulehci 😉

verulka
4. feb 2008

podla mna je to uplne jedno. Ja som 1.rodila v auguste- vyhody boli, ze som nemusela vobec babo obliekat a bolo krasne pocko. Druh e babo je jesenne- tam mi trochu vadilo to obliekanie- ale to kvoli tomu, ze som ich musea obliekat dvoch. Treti je julovy-to sme vkuse boli na ihrisku (ku konu tehu som aspon nemusela moc vymyslat). To bolo super. Teraz budeme jarni a tiez je to super- hlavne preto, ze tie prvemesiace budem mat ostatnych drobcov v skole a skolke a v lete sa uz mozem v klude kupat...takze teraz je to idealny termin. Jedine obdobie,kt som nevyskusala je zima 😀

bibinka
4. feb 2008

verulka- čo nie je,môže byť 😀 .
Ja mám obidve deti septembrové. Otehotnela som vždy presne na Vianoce,nevoľnosti začali koncom druhého mesiaca.Celé tehu bolo potom aj čo sa týka počasia super,choroby sa mi vyhli a rodila som v krásny čas-nádherné babie leto. Nevýhodou bolo aj je teraz to,že malých musím navliekať do hrubých overalov a menšieho pchať do kočíka. Hlboké kočíky sú dosť malé na naobliekané polročné dieťa. 😖

otrivinkajanka
4. feb 2008

mne sa dcerka narodila v maji ale keby som si mohla vybrat radsej by som rodila tak v septembri lebo tie horucavy neprospievali ani mne ani malej v lete byvala nervozna a byvali sme vtedy v byte a aj mne bolo vtedy hrozne po porode v tych horucavach

aponchie
4. feb 2008

no prece az samo uzna za vhodne vykouknout vtedy je to podle me nejlepsi.ja teda podle obdobi neplanuju deti 😀

digysa
4. feb 2008

To je pekne, ze niektore zeny si este mozu vyberat aj obdobie, kedy chcu otehotniet a porodit dieta...Niektore su rady,ze sa im to podari za cely zivot 1 krat.... ☹

sakura77
4. feb 2008

no keby sa to tak dalo-naplanovat,ale niekedy to vyjde 🙂
ja som mala vzdy "plan" tak februar-marec-aby som v lete nechodila s najvacsim bruchom 🙂 aby som do leta stihla schudnut 🙂 aby mi male na leto uz mohlo "vycumovat" s kocika 🙂 a do dalsej jari zacalo behat 🙂
a aby som to stihla do 30-tky 🙂

a vyslo! 🙂

pattie
4. feb 2008

Mě vedro nevadí, mám ráda horko a těším se, že s břichem budu běhat jen ve volných šatech (termín máme na půlku září) a nebudu muset řešit zimní oblečení.

Andelka: u alergiků se říká, že mají počít i porodit mimo alergenní sezónu... ale ono se to hezky říká a hůř činí 😀

lul
autor
4. feb 2008

digysa - vsetko je v teoretickej rovine, nikto si tu nic nevybera, len chcem vediet skusenosti vas, skusenych mamiciek. este nie som ani snazilka, dufam, ze bude vsetko OK a dieta sa nam podari 🙂

diky za postrehy, mamky 🙂

verulka - veru, co nebolo moze byt 😉

nathalie111
4. feb 2008

nam sa mala narodila koncom novembra,a ked budeme mat druhe babo,tiez by som chcela,aby sa narodilo v zime...(ale zasa,kedy sa podari,vtedy bude.. 😀 ) bolo to fajn,zima bola mierna,v maji ked sme zacali prikrmovat sme mali cerstvu zeleninku a ovocie,v lete sme sa kupkali v bazene na dvore,v zime zacala behat...
ale myslim,ze je to jedno,vsetko ma svoje pre aj proti,hlavne nech su nase pokladiky zdravucke.... 😉 😉

andelka
4. feb 2008

Pattie: máš recht. To by mi zbývalo období říjen-duben, a já chci rodit do tepla. ☹ I když je fakt, že já jsem koncem června a to bylo v tom roce největší vedro, měla jsem potničky jak blázen, prořvala jsem celé noci a mamka na mě byla sama, takže jsme si užily obě. No uvidíme, jak to nakonec dopadne 😉

verulka
5. feb 2008

baby, ale no tak, nam uz staci- zimne babo snad bude akurat tak vnuca 😀 ...no ale je fakt, ze sem v podstate ani jedno neplanovali, deti si vybrali terminy sami a doteraz vzdy uplne perfektne 😉

evercila
5. feb 2008

ty jo...akoze vsetko, o com sa bavite, O.K., ale ja si myslim, ze o tom sa da hovorit len v rovine potencialnej...

ja som neotehotnela uplne na prvy raz, takze v konecnom dosledku mi bolo uplne sumafuk, kedy sa to narodilo, kedy a co zacalo papkat a kedy sa vyvalovalo na slniecku...kazde obdobie ma svoje vyhody...🙂)))

milhaus
5. feb 2008

mi sme sa snažili od oktovbra a počali sme až v aprili a narodila sa v decembri, predčasne ale dobehla všetko, len jej zostal pruh a moc sa jej nechce hovorit 😉

digysa
5. feb 2008

lul: jasne...ved ono sa to naozaj neda naprogramovat...ja len som odbocila od temy a spomenula som si na moj potrat...prve babo som si planovala do urciteho veku...aj druhe, ale ked som potratila, tak som sa modlila, aby len nejake vyslo.... 😎

kacka.va
5. feb 2008

já si myslím, že je to úplně jedno, hlavně když bude zdravé. Každé období má svá pro a proti. 😀

bambulik
20. jún 2008

když někdo chce dítě tak je mu jedno kdy se narodí si myslím, hlavně když je zdravé...
já rodila v únoru, léto předtím jsem si ještě užila, neměla jsem bříško, nefuněla jsem ješt ějak lokomotiva a odtahala jsem si to nejhorší přes zimu...

malaskoricka
20. jún 2008

kedze cakame mimi vo februari tak februar😀

bzuco
20. jún 2008

malý sa narodil v decembri...teraz má pol roka a akurát fajne môže papať čerstvú zeleninku a ovocie zo záhrady...ideálne 🙂 😉

čo mi troška "vadilo"...to zimné babušenie takého drobného bábätka

dcérka je na jar a to bolo tiež fajn...v zime sme sa už vozili na sánkach 😀 😀 ...a v lete ako maličká nemusela byť naobliekaná a vyhrievala sa na slniečku 🙂

kitty68
20. jún 2008

nejlepsi je to v devatem mesici 😉

emogeon
20. jún 2008

lul ako pre koho..ale cerstvu zel.a ovocie mas v podsate cely rok a dusicnanom sa nevyhnes ani cez sezonu a v mrazenej zelenine mas viac vitaminov ako v cerstvej ktora je casto uz odlezana...
ja som v tehotenstve vynechala leto rodila som v aprili a tak by som to chcela znova 😉

sirinka
20. jún 2008

ja som rodila v juli a dva mesiace predtym som mala lezat...no uplna katastrofa pre mna...a potom este 6 tyzdnov po porode 🙄 v najhorsich teplach, uz by som to nechcela, pre mna je najlepsi termin hocikedy na jar. ale pre mimi bolo to leto ok, ved vysla z bruska, kde bolo minimalne 37 stupnov ak nie viac a na svete bolo tiez tak, ona to znasala perfektne. ale hlavne je, nech sa narodi zdrave a ako pise kitty v 9. mesiaci 😎

pepemomo
20. jún 2008

Muj nejmladsi syn se narodil 19.prosince,par dnu pred vanocemi,a abych pravdu rekla pokud bych si mohla vybrat tak uz bych nechtela mit dite narozene kolem vanoc.Nejak sme si doma poradne neuzili ani vanoc ani noveho miminka.Vsechno bylo polovicate,kvuli dceram sem se snazila radovat z vanoc ale ty vanoce kdy se narodil by sem nejradsi zrusila a stravila bych cas jen se venovanim novemu miminku.Na vanoce tento rok uz se ale mooooc tesim.Taky jeste dodam ze po porodu sem mela hodne rozhazene hormony a prvni tyden sem probrecela,tak dalsi duvod proc se neradovat z vanoc.
Ale na druhou stranu at se dite narodi v jakekoliv datum pro jeho rodice je to vzdy ten nej,nej,nej den!!! 🙂

petrolejka
20. jún 2008

Já rodila v lednu a super.Otěhotnění na přelomu jara a léta bylo bez potíží, orko jsem přežila ještě bez bříška a nehrozily chřipky. Jedně blbý blo, že jsem si musela na zimu pořídit bundu na to břicho, ale v létě bych s tím břichem v teplu asi chcípla, i tak mi v těhu bylo pořád vedro. Náledí bylo naštěstí jen jednou, takže pád nehrozil. V šestinedělí jsme byli stejně hodně doma, takže zima nám nevadila a taky se vešla malá i s fusakem do kočárku (což může být v půlroce už problém) a pak akorát nastoupilo jaro na kočárkování. Příkrmy nám vyjdou od července, kdy bude vše čerstvé a mimi už bude líp snášet i vedro. Taky v létě pžejdu z korbičky na sporťák, což se hodí.

certica
21. jún 2008

dietatu je to sum a fuk 😀 , ale pre tehulu podla mna je ideal rodit na jar, ako ja 😀 marec, april... vyhnes sa chodeniu s bruskom cez leto

lekno
21. jún 2008

Presne Čerti. Aj ja som malú porodila v apríli a už som ju apoň nemusela babušiť do perinky, deky a aj fusaku naraz 😉

rpinguin
21. jún 2008

mozem potvrdit, v marci je to super, v lete predtym ziadne brusko a v zime som sa aj tak s bruchom zmestila do mojich zimnych bund a zasa az taka zima uz ani poriadne nie je. Prikrmovat mienim po ukonceni 6.mesiaca a nerobim si starosti, ci je zelenina bez dusicnanov, aj tak kupim v poharikoch, to je aj tak bio, trebars od Hipp a je to vyriesene 😉

mirrinka
21. jún 2008

moja malá sa narodila 1.júla a som maximálne spokojná s týmto dátumom,pretože som si v lete mohla obliecť krásne letné šatočky,alebo pekné tričká a vyzeralo to super s tým bruškom....a keď sa malá narodila,tak som ju aspoň mohla dávať na slniečko kvôli žltačke...aj s obliekaním to bolo jednoduchšie - body s krátkym rukávom,kraťasky a bolo to.a okrem toho sme s kočíkom mohli chodiť von,dá sa povedať už od narodenia,takže žiadne presedené dni doma...druhé by som tiež chcela mať v takomto období 😎 😎 😎