Kedy je pre bábo najlepšie prísť na svet?

lul
3. feb 2008

keby bolo vsetko take idealne, kedy by ste chceli priviest dieta na svet? kedy je to pre babo najvhodnejsie? premyslala som o jari, aby babo mohlo neskor papat cerstvu zeleninku a ovocie, ale to budem tehotna v zime a vtedy cerstva zelenina nie je (teda je, ale s dusicnanmi). cez zimu moze dojst lahsie k zraneniu mamicky. v lete je zase velmi teplo a ja som na teplo hakliva teraz, nie este v tehotenstve. tak poradte, kedy je to naj?

gucz
21. jún 2008

najlepšie je prísť bábetku na svet keď je okolo plno lásky 🙂
moja dcérka sa narodila v júli, s bruškom sa to dalo vydržať aj v teple, nebolo to nič hrozné, nechodila som na slnko, posedávať na dvore sa dalo aj v tieni. keď som rodila bolo 40stupňov vonku, ale na pôrodnej sále bola klíma, takže v pohodke. A aspoň som ju nemusela moc obliekať, keď sme išli potom von. Až by sme plánovali druhé, tak by som rada rodila v apríli, to už je celkom fain počasie a celé leto pred nami

manka76
21. jún 2008

ked je donosene 🙂 aby bolo v poriadku a hlavne zdrave,inak na mesiaci nezalezi 😀 😎

adrika1
21. jún 2008

moja terezka sa narodila v januari. tiez som sa ako tehotna bala, ze sa smyknem na lade a spadnem, ale predstav si v tu zimu u nas vobec nesnezilo. myslim, ze az vo februari 😀
keby si mala byt tehotna v lete, tak v pohode vydrzis aj horucavy, ved si mama 😉
je to skutocne uuuuuuuplne jedno

najjulinka
21. jún 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pekná téma... My sme sa s manželom zhodli, že naj čas na narodenia bába je apríl... prečo??? Ani jeden to neviem odôvodniť, ale obom sa nám taký čas najviac páči 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som marcová a manžel júnový 😉 Ale tak od februára po jul to bereme ako fajn 😉 A ja mám vysnívané aj presné dátumy, ale to len tak... 26.4. a 25.5. 😀 😀 😀 ja som totiž 27.3. a mnažel 24.6. a takto by sme mali taký logický rad 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ešte dodám, že som skončila matické gympko - takže áno, som šiši - dobrovoľne to priznávam 😅 😅 😅 😅 😅 😅

Nechcela by som škorpiona a rodiť počas vianoc a podobných sviatkov...
Ale ak by to mali byť dvojčatá, tak by som si vedela predstaviť rodiť cez Silvestra, tak aby jedno bábo prišlo na svet 31.12. a druhé 1.1. 😀 😀 😀 To by bol krásny fór... Moja mamka mala kamarátov dvojičky, ktorí sa narodili cez polnoc, ale ol rozdiel len v dni a to tak že fakt len jedno číselko mali iné (že sa nenarodili ani 19tehoa 20teho a pod, ale napr. 18teho a 19teho alebo 24teho a 25teho)

lu777
21. jún 2008

tak já si říkala, že mít maličkého uprostřed zimy bude děs.. ale bydlíme v Praze, nakonec bylo asi deset stupňů a hlavně jsem se nemusela tahat s břichem ve vedrech.. takže pohodička..
plus první měsíc dva jsme stejně moc ven nešli, jen co bylo nutné zařídit, ani na to nebylo počasí a to mi nevadilo..
mělo to několik výhod
- nebyly vidět ty špeky po porodu
- když jsme šli ven, tak mohl malý být zababušený a zatočený, takže měl pelíšek, což se malým dětem líbí
- nemrzelo mě, že třeba nezvládnu ještě jít ven, když se teprve zaběháváme, protože stejně bylo ošklivo

no a jak se oteplilo, tak v dubnu, tak mu akorát byly 3 měsíce a to už bylo tak hezky akorát, že jsme měli režim a i mně se mnohem víc chtělo ven

takže já bych si druhé mimi klidně dala zase v lednu 😉