Kedy je pre bábo najlepšie prísť na svet?

lul
3. feb 2008

keby bolo vsetko take idealne, kedy by ste chceli priviest dieta na svet? kedy je to pre babo najvhodnejsie? premyslala som o jari, aby babo mohlo neskor papat cerstvu zeleninku a ovocie, ale to budem tehotna v zime a vtedy cerstva zelenina nie je (teda je, ale s dusicnanmi). cez zimu moze dojst lahsie k zraneniu mamicky. v lete je zase velmi teplo a ja som na teplo hakliva teraz, nie este v tehotenstve. tak poradte, kedy je to naj?

musko
3. feb 2008

Ja som rodila v auguste a bolo to celkom fajn, b teplách som sedávala na dvore v tieni.....A bola pekná a dlhá jeseň, takže sme si to užli aj po narodení syna,

markiza
3. feb 2008

Ja mam zabku letnu, zabiacika zimneho a brala by som leto... oooovsem... je to jedno, hlavne, ze sa zdravy narodil 🙂

musko
3. feb 2008

markiza - máš 100% pravdu 😵 😵 😵

mirka414
3. feb 2008

moja sa narodila 14.9.a to bolo pre nu idealne.ja som bola sice tehotna cez horucavy no v septembri som este mohla vozit malinku v kociku a potom na jar nasledujuci rok sme sa uz pekne hrali vonku a leto bolo super na dvore v bazene a aj na kupalisku a aj nase vylety po svajciarsku 😵 .ja som bola spokojna september nam vyhovoval a aj potom prve vianoce 😵 😵 vsetko idealne...

ikke
3. feb 2008

vraj ludia narodeni v zime su inteligentnejsi 😀 lebo matka mala dostatok vitaminov v tehotenstve 😕

ale ja myslim, ze je to sumafuk, keby to nebolo jedno, priroda by to zariadila tak ako u inych cicavcov a rodili by sme vsetci na jar... 😀

danu
3. feb 2008

ja som rodila koniec juna a som velmi spokojna tu v Ba uz nie je leto ako byvalo takze sa to da vydrzat som spokojna s takymto terminom 😉

mirka414
3. feb 2008

ahoj musko 😉

nattie
3. feb 2008

baby, ja som vzdy chcela mat babo v lete - aj ja som julova...ale realita bude taka ze ak vsetko pojde tak ako ma nas chlapcek sa narodi zaciatkom aprila 😉
myslim ze je to super termin - na leto uz nebude v perinke a bude sa moct v kociku na prechadzkach vyhrievat 😀

musko
3. feb 2008

mirka 😵

lul
autor
3. feb 2008

jasne, ze je to jedno a je najdolezitejsie, aby bolo zdrave... ja som to skor myslela tak, co je pren najlepsie, ako povedala nattie - v lete uz nebude v perinke a moze sa vyhrievat.

a co sa tyka stravy? kedy babo moze papat cerstvu zeleninku?

nattie
3. feb 2008

prve zeleninkove prikrmy sa davaju najskor od pol roka myslim - neviem co povedia skusene maminky 😉

lul
autor
3. feb 2008

ja tiez neviem, dieta nemame zatial 🙂 len planujeme 😀

gedren
3. feb 2008

Narozeni na jare je prave z hlediska prikrmu na houby, protoze prikrmovat se zacina (+-) v pul roce, a to prave bude uz podzim a zadna cerstva zeleninka 🙂

Ono vsechno ma svy, asi nejde pausalne rict, co je lepsi. Ja mela mimi na podzim, coz melo tyto vyhody: nebyla jsem tehotna pres zimu, tak jsem se nebala prave toho uklouznuti na ledu, velkou cast tehotenstvi jsem mohla v lete nosit volne saty a nemusela jsem resit hadry, no a i ta zelenina a ovoce v prubehu tehotenstvi byla. Helenka se prvni zimu vesla v satku jeste do bundy, na jare akorat zacly prikrmy, kdyz byla ta cerstva zelenina a v lete ovoce, ted ji jeste pres zimu nejak ponosime a zacina sama volne chodit tak akoratne kdyz pomalu zacne jaro a bude moct behat po venku.

Za nevyhodu povazuju akorat to, ze ty prvni mesice po narozeni bylo strasne malo svetla, takze se ji dlouho tahla novorozenecka zloutenka.

kristi
3. feb 2008

mne se to moje obdobi vcelku libilo, pres leto to bylo super, nic nebylo videt a na konci to pak uz byla jen celodenni pohodicka doma v teplakach, caj atd....

lul
autor
3. feb 2008

super dievcata, dakujem za nazory 🙂 obavam sa, ze ked sa s manzelom na to vrhneme v aprili a vyjde to nebodaj na prvy krat, babo by sa narodilo v zime, co je horsie aj na kocikovanie (k bytovke mame prudky kopec). aj na zabalovanie a "zazimovanie" babenka. tiez treba poriesit oblecko pre mamku, nemam taky siroky kabat a ani neplanujem kupovat 🙂 lepsie by bolo nosit babo v lete 🙂

anatanka
3. feb 2008

Se mi zda, ze kazda jsme nakonec spokojena a ten nas termin se nam zda idealni 🙂 A tak to ma byt!

Ja rodila v lete a taky si nestezuju, na jare a v lete je pro mimco takova hezci atmosfera...

denik
3. feb 2008

moja malá sa narodila v marci, ja tiez, tatík je februárový.. sme jarné kvietky 😉 keď to vezmem z iného pohľadu.. bruško mi vyrástlo hlavne v zime a mala som problém s oblečením.. preto, ak by som si mohla vybrať, radšej by som brala koniec leta, začiatok jesene 🙂 ale v podstate mi je to jedno.. čo sa týka zeleninky, vypestovanú v záhradke som zamrazila, časť uvarila ako výživu a sterilizovala, takže papáme zdravo aj keď je zima 😵

oproti gedren - keďže malá sa narodila do leta, predlžovali sa dni, a tak ráno vstávalina svitaní, čiže o štvrtej.. bolo to o držku, ale teraz mi to zas vyhovuje.. vstáva stále na svitaní, o pol ôsmej 😉

nattie
3. feb 2008

lul, zelam ti aby vam to vyslo tak ako si predstavujes na prvy raz - u nas to bolo komplikovanejsie -tiez som si myslela ze to bude na prvy raz v oktobri a nakoniec to bolo na xty raz v juli o 10 mesiacov 😅 😉

samsa
3. feb 2008

Ahoj, já rodila začátkem dubna a bylo to bezva. Otěhotněla jsem v červenci, první 2 měsíce v těch vedrech jsem o tom ještě ani nevěděla. V zime jsem břicho schovala pod bundu a skoro nikdo si nevšiml, že jsem těhu. Pádů na ledu jsem se nebála, protože ani žádná pořádná zima nebyla 😀 Když jsem porodila, začalo moc hezké počasí, byla jsem s malou pořád venku, nemusela jsem pořizovat moc oblečení, celé léto strávila jen v bodýčkách. Kojit jsem mohla venku, aniž bych riskovala omrzliny apod., zkrátka nemělo to chybu. Jedině snad, že jak jsem začal na podzim přikrmovat, tak nebyla čerstvá zelenina, ale jinak to mělo samé výhody.

lul
autor
3. feb 2008

denik - ale cerstvo odtrhnuta zeleninka je lepsia ako zavarana a mrazena. takze jar ma vyhody aj nevyhody: zelenina/ovocie kontra tehotenske oblecko 🙂

digysa
3. feb 2008

Nepoznam jedno obdobie, mesiac, ci den, ktory by bol vhodnejsi na narodenie dietata ako ostatne....hlavne, ze je zdrave.
Iba ak....nechcela by som, aby sa moje deti narodili na vianoce, aby ich radost z narodenin bola "zatienena" vianocnymi sviatkami....
Inak mi je to absolutne jedno... 😵

lul
autor
3. feb 2008

samsa - prosim ta, preloz mi mesiac duben 😅

nattie - dakujem 🙂 dufam, aj ja

kristi
3. feb 2008

lul, april

lul
autor
3. feb 2008

dik 😵

samsa
3. feb 2008

Jé, Kristi mě předběhla 😉 , já si odběhla uspat dítko...Ještě bych dodala, že já nechtěla rodit ve vedrech v létě, jinak mi to bylo fuk, fakt je nesnáším a asi bych kolabovala na porodním sále, takže můj obdiv mamkám, které trpěly na sále ve 35 stupňových hicech....
Jo a to, že jsem otěhotněla v létě mělo ještě pozitiva v tom, že nebývají chřipajzny apod., které jsou nejhorší v začátcích těhu...

wladka
3. feb 2008

ja som rodila v auguste 😉 , ja som julova, segra junova, myslim, ze rozmedzie maj az september je idealny cas na rodenie 😎 , ale ak sa pritrafi, tak sa pritrafi 😀 .. inak sa vravi, ze letne deti su slniecka a stastnejsie, pretoze sa narodili pod slnkom..neviem ale aka je pravda.. 😀 ..

kvetinka86
3. feb 2008

ja som rodila v januári. a podľa mňa to bolo fajn. chodili sme von aj keď bola zima prechádzky nám vôbec neublížili. a malému sa práve vonku - v zime najlepšie spinkalo. ale ako píšete v podstate to jej jedno kedy hlavne, že sú deťúrence zdravé.

lul
autor
3. feb 2008

samsa - dalsi faktor - chorobnost.. beriem na vedomie 🙂 inak tieto nase zimy su coraz teplejsie, ale aj tak, ked udru mrazy, tak udru. snehu moc nie je, ale lad je 😝

andelka
3. feb 2008

No já o tom taky přemýšlím, beru od května do září léky na alergii, tak nevím, jestli se to v těhu smí. V prvních měsících asi ne, takže kdyby první trimestr připadl na leden-březen, bylo by to ideální. Na breberky v krku jsem po tříleté léčbě, letos jsme vysadili a pomohlo to. Byla jsem nemocná jen jednou, před vánoci. Mně by se teda nejlíp rodilo asi v září. Ale člověk míní a pánbůh mění.

dominica
3. feb 2008

náš drobec sa narodil 9.4., aj keď predčasne, ale hrozne som sa tešila, že sa narodí do super počasia. Perfektne som si to užívala a prežili sme nádherné slnečné dni a skoro celé vonku. Mlieko bolo vždy po ruke, takže to bolo super, horšie je to teraz, keď sa nedá toľko chodiť von. A z tej zeleninky si nejak hlavu nelámem, nie som prehnane na bio, to by som musela sledovať doslova a do písmena všetky potraviny.
Nattie, dúfam, že si to užiješ ako ja 😉 , toho vášho chlapčúrika aprílového.