Kedy mám začať splácať stavebný úver?

juliett7
26. nov 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Požiadali sme si o stavebný úver z PSS a maju nam poslať na účet 80% z úveru a po zdokladovaní zvyšných 20 %. No nie je mi jasne, kedy mam začať splácať, či hneď na zaciatku, alebo az ked mi poskytnú tu celú sumu.

macka01
26. nov 2009

aj my čakame na stav.uver,no ale ved ti daju vedieť ofiiálne,koľko,kam,ku ktorému v mesiaci a tak.A ak nie,jeen telefonát to vyrieši tak sa neboj.

juliett7
autor
26. nov 2009

dakujem 🙂

nguyen
26. nov 2009

a to nemate napisane v zmluve? 😕
ja som si brala pozicku na auto a sucastou zmluvy, ktoru som podpisala a z ktorej som dostala okamzite kopiu, bol splatkovy kalendar, kde som mala vypisanych 36 datumov, sumu na uhradu, a zostavajucu dlznu ciastku, ma to asi 5 stran ale je to tam do detailu...

haniak123
26. nov 2009

Stavebny uver je trosku iny.
Tento uver riesis s niekym zo sporitelne. Ty sice dostanes peniaze, ale pokial ti ich zamestnanec neda presne do ruky cislo uctu, hlavucku a sumu, kedy a kam to budes platit, tak zatial to nemas platit. Schvalovanie aj tak netrva moc dlho. Myslim, ze je to okolo mesiaca. Niekedy skor.
Plati sa vzdy do 16. dna daneho mesiaca. Treba tam napisat svoje meno, aby vedeli, od koho tie peniaze prichadzaju. Pokial tieto informacie nemas, vyziadaj si ich d cloveka, s ktorym si to riesila a u koho si to podpisovala. Pokial ti uz tieto veci dal, tak ich musis zacat splacat. PSS ti vrati peniaze, pokial este nemas zacat splacat a zacnes!

juliett7
autor
26. nov 2009

diky haniak

haniak123
26. nov 2009

Snad som pomohla, ale ak niecomu nerozumies, je najlepsie to konzultovat s clovekom od nich. Z vlastnej skusenoti viem, ze je to vela info naraz a clovek sa v tom straca. Niekedy je lespie sa na jednu vec aj 10 x opytat, ako odist s pocitom, ze sice to nevies, ale tvaris sa mudro. (Zo mna uz mali nervy 😀)

Drzim paste vo vybavovani.

juliett7
autor
26. nov 2009

🙂