Kedy mať druhé dieťa po cisárskom reze?

yvka
24. apr 2008

Ahojte,

chcela by som sa spýtať či neviete kedy sa môže otehotnieť po cisárskom reze. Po pol roku? Po roku? Kedy je maternica pripravená /bez rizika/ na druhé tehotenstvo?

cat
24. apr 2008

ahoj yvka, mne pri odchode z porodnici povedali ze po dvoch rokoch..

tutifruti
24. apr 2008

Mne povedali, že otehotnenie môžem skúšať po roku....

tribitka
24. apr 2008

mne lekár povedal že tak po dvoch rokoch...

kili
24. apr 2008

mne nepovedali nič, to akože po dvojičkach už nemôžem mať tretie? 😀

krajcoanka
24. apr 2008

kili, asi si myslel že toho budeš mať dosť. 😀
Inač dnes som rozmýšlala nad touto temou. MY chceme ísť v lete na dalšie, ale kedže posledný pôrod som mala sekciou (9.11.07) tak neviem či môžme. ešte rok už nechcem čakať. Chcem to mať za sebou. 😝 😎

vesi
25. apr 2008

mne povedali viacerí lekári po 2 rokoch. 🙂

hedunecka
25. apr 2008

ja som mala po 1,5mesiaca a nic sa mi nestalo takze je to indi vindi niekomu nemusi maternici vydrzat ani po 2rokox a keby sme sa mali vsetci spoliehat na lekarov tak to by tu nik nebol

mimoxodom mne povedal 1rok

deina
25. apr 2008

Mne tiez hovorili, ze dva roky. Ale pamatam sa, ze este nedavno to bolo len rok, preco sa to zmenilo na dva roky? 😨

vesi
25. apr 2008

deina, mne povedali, pred 5 rokmi, že 2 roky čakať, ale ako píše hedunečka, je to indi vindi, ja som išla rodiť po 3,5 roku a mala som stenšenú jazvu a bolesti. 😝

sisipetka
25. apr 2008

ahojte, mne az dvaja doktori povedali, ze kludne mozem po pol roku a keby sa to stalo nahodou skor, tak sa nemam bat, ze to spolocne zvladneme. Vsetko vsak zavisi od fyzickeho a psychickeho stavu (hlavne pri mne, kedze dietatko nam zomrelo) 😔 A ja sa chystam po 5 mesiacoch od porodu tomu nechat volny priebeh...

zanetak
26. apr 2008

Ahojte
Tak ja som mala cisársky teraz v apríli a povedali mi, že minimálne 1,5 roka nemám otehotnieť.

valhali
26. apr 2008

mne povedali,ze nemam prist rodit skorej,ako o 3 roky!! 😕 To mi prizvukovali obaja lekari ,co mi robili sekciu.Vraj sa maternica zrasta 2 roky a potom mozme zacat.
Ozaj,kedy sa zisti,ze je jazva tenka? Uz ku koncu tehu? A ked je tenka,tak sa rodi zase cisarskym?

vesi
26. apr 2008

ked je jazva tenka, tak sa rodí cisárskym, ale naisto to zistia, až ked ťa otvoria 😝
ja som však mala od 8. mesiaca bolesti v jazve, odišla mi voda a neotvárala som sa, navyše som mala tehu cukrovku a malej odhadovali váhu vyššiu ako malá prvá dcéra, takže tam toho bolo viac...

biba12
26. apr 2008

Tiez som pocula, ze 2 roky je idealne. Aby nehrozila ruptura maternice.

livia76
26. apr 2008

🙂 🙂 prikláňam sa k názoru 2 roky-ak si nechcete ublížiť 😉 a babatko vystaviť riziku predčasného pôrodu 😖 Ale keby sa prihodilo skor-určite by som to neriešila 😵 .Ako má byť,tak bude 😵

nadhera
27. apr 2008

livia, suhlasim s tebou. ako ma byt, tak bude. vid moj pas - a obe sekcie. 😉

zuzana76
27. apr 2008

mne moj gynekolog povedal, ze mozem kludne aj hned, a to som bola u neho na kontrole 5 mesiacov po porode.

abbi
27. apr 2008

ahojte ja som otehotnela 11 mesiacov po cisarskom. bolo to necakane a aj som sa bala ist k doktorovi, ze mi vynada. ale vobec. druheho som rodila prirodzene a porod bol velmi dlhy a narocny. ale som rada ze sa to podarilo odrodit prirodzene. tretieho som opat rodila cisarskym... lebo to vyzeralo na opat narocne dlhy porod a tak to urobili bezbolestne s epi... bolo to skvele. 😉 na 4 den som isla domov a rychlejsie som sa dala dokopy ako pri prvom a to uz budem mat 32 a pri prvom som mala 23 🙂

dadulka19
27. apr 2008

no mojej segre povedali,že po 2 rokoch môže otehotnieť.Mne povedal doki,keď som odchádzala z pôrodky,že o rok sa stretneme pri ďalšom pôrode 😝 .Takže si myslím,že je to indy vindy.Aj lekári aj maminy.Každá by to aj tak mala zdravotne ináč.Závisí to hlavne od organizmu ženy.A napríklad niektorí hovoria,že môžu byť maximálne 3 sekcie u ženy a doki,ktorý bol na misii už neviem kde, povedal,že tam v poho robia sekcie aj 5-6 krát jednej žene.A tam teda plodia riadne a hlavne často 😎

sisipetka
28. apr 2008

kocky mne sa trocha ulavilo, lebo citam, ze niektorym doki povedal, ze mozu aj skor a niektore ste to aj zvladli skor 😉 Ja mam 4 mesiace po sekcii a premyslam co s tym, uvidime ako to zariadi moje telo a ked bude chciet byt tehu, tak bude a my to zvladneme 😉

erni
29. apr 2008

najskor po roku,lepsie je až po 2 ,ale kedze ste nevideli do rany ako vas vnutri zasivali, tak aj po 3 rokoch mozete mat pri tehotenstve bolesti v jazve a podbrusku kvoli zrastom.

zuzana612
7. máj 2008

Ahojte, ja som dnes otvorila taku istu temu lebo som si nevsimal tuto vasu. Vidim ze to zaujima viacej bab. Ja mam 8 tyzdnov po sekcii. V pondelok som bola na kontrole a ked som povedala mojmu dr. ze nechcem antikoncepciu lebo chcem po pol roku 2 dieta, tak pozrel na mna ze co mu to hovorim, ze ci mi nik nepovedal ze po cisarskom by som nemala min. 2 roky otehotniet. Ja som to vedela, ale poznam aj take baby ktore maju deti do roka od cisarskeho. Potom mi nakoniec povedal ze na 99% sa to skonci stastne, ale ze ked praskne matarnica, tak je to pohroma. Tak aspon do konca roka pockam, vsak kym sa to podari mozno budu aj 3 roky 🙂

annabell
7. máj 2008

Ahojte. A co sa stane ked sa zadarí po 6 tyzdnoch po sekcii? ☹

vesi
7. máj 2008

bude to určite dalšia sekcia 😉

annabell
7. máj 2008

Hm,to by maternica dostala riadne zabrat 😀

macicka12
24. máj 2012

prosím pomožte mi mám 3.mesačnu dcerku a som po sekcii a som znovu tehotná....

macicka12
24. máj 2012

Tehotenský test mám pozitívny...

maznacik007
24. máj 2012

@macicka12 no na to si mala mysliet skor a zabezpecit si bud antikoncepciu alebo pouzivat kondom....
tuto otazku skonzultuj so svojim gynekologom nadseny nebude, budu musiet sledovat jazvu a hrozi ti ruptura maternice... takze ta budu viac sledovat

macicka12
24. máj 2012

no ja viem, že som si sama na vine ,ale tak isto mám aj myomi a neviem či mi aj zato neukázalo pozitívny test....

@maznacik007

jurkovamiluska
24. máj 2012

@macicka12 ako ti mame pomoct? ziadna z nas ti lekarske vysetrenie neurobi.