Kedy najneskôr mať dieťa. Kedy je naň už človek starý?

dominka11
15. sep 2009

Zaujímalo by ma, kedy najneskor ste mali dieta, resp. ktorý vek je pre vás ten "hraničný"na dieta? nemyslím tým len ženy, ale aj chlapov. Kedy je človek už starý na dieta?

elise
15. sep 2009

ja mám 34,5 a ešte by som chcela 2 detičky, manžel je odomna starší o 12 rokov a detičky tiež ešte chce 😉

danciacik
15. sep 2009

Dominika ja som niekedy robila na LZS-ke(letecká záchranná služba), mala som kamarátov doktorov a oni mi hovorili že do 30 je ideálne tehotenstvo, po 30-tke tak do 35 je také že ešte môže byť po 35 je rizikové a po 40-tke už nebezpečné aj pre dieťa aj pre matku. To len tak pre info zo zaujímavosti 😉

dominka11
autor
15. sep 2009

MM má 33 a druhé dieta chce tak do 2 max 3 rokov, pretože potom sa už bude cítit starý na dieta. ja by som však brala dieta aj za nejakých 5rokov, ale neviem či ho na to nahovorím.

momka
15. sep 2009

Ja som mala určenú hranicu druhé dieťa max do 35 rokov, toľko som aj mala, keď sa mi druhý syn narodil. Manžel mal 40 rokov a tiež to pvažujem za max. hranicu.

dominka11
autor
15. sep 2009

momka mne príde tých 40 rokov tiež taká hranica. ale možno sa tu nájde niekto, kto mal dieta aj v 50-ke 😉 teda ženy asi nie, to je vela, ale M možno.

prasiatko30
15. sep 2009

ja osobne by som uz dalsie mat nechcela, ani tak nie po zdravotnej stranke ako to ze ked si predstavim ze by som mala este v 38cke nahanat male dieta a vymienat plienky tak sa mi nechce - 😝 ale poznam velmi vela zien co mali deti aj po 40tke a nemali vacsie problemy - ja by som povedala ze zalezi naozaj na kazdej zene - na jej zdravotnom stave - tak fyzickom ako psychickom 😉 lebo aj 20rocna baba moze mat problemy

certicake
15. sep 2009

ahojte...
tak osobne poznám veľa žien,čo mali po 40-tke....naposledy žena vo veku 48... 🙂 všetky ženy majú zdravé a krásne deti... 🙂

mywiel
15. sep 2009

31 bol najvyssi cas ak chcem stihnut este dve 😵

paola.o1
15. sep 2009

certicake, ja zase poznam vela zien co mali dieta po 40-tke a vacsina ma krasne deti s down syndromom...

teodorka
15. sep 2009

kym sa da treba rodit 🙂 🙂 🙂

hasleerka
15. sep 2009

teodorka to vystihla 😉 .... zaléží to len na človeku ako sa cíti

etuska
15. sep 2009

Prvu dcerku som mala v 24 a ak by nam to financna sitacia dovolovala,tak by som druhe mala v kratkom casovom odstupe.Teraz 30ka na krku a myslim teda ze najvyssi cas dat dcerke surodenca 😵
DO 35-ky sa mi to zda OK-ale obdivujem aj zeny co maju deticky neskor-ja by som si asi netrufla.

vanja
15. sep 2009

prvé som mala na 26 a druhé týždeň pred 34. Na ďalšie sa už vekovo necítim, aj keď by som prijala mať 3 detičky. No čo už budú len dve.

majcik
15. sep 2009

ja som tiez mala prve v 26-tke, myslim, ze je to fajn ... a chceme aj dalsie, mozno aj tretie, no myslim, ze by to bolo vhodne stihnut do 35-tky.

bodka13
15. sep 2009

myslím že to záleží od toho ako sa žena cíti,ale aj muž 😉

...prvého syna som mala v 27 a druhého v 30.....teraz mám 36,takže chlapci sú dosť veľkí=samostatní....materinské city túžia po dieťatku ale rozum hovorí nie-plánovane určite nie....bol by to aj dosť veľkí vekový rozdiel medzi deťmi-bojím sa akoby spolu vychádzali 😒 ,neviem si predstaviť že v 47 rokoch by som mala doma puberťáka v začiatočnom štádiu + 20 a 17 ročných synov 😕
...takže mne to tak nejako vychádza u ženy do 35 a u muža do 40...ale je to aj o zodpovednosti 😉

teodorka
15. sep 2009

svagrina ma v 36 druhe a vravi ze este by aj tretie keby nemala takeho stareho muza 😀 on ma 54,56 neviem presne

sue
15. sep 2009

no... mám známu, má 41 rokov a prvého synčeka. Je nádherný, zdravý...ale... ona je tak neskutočne úzkostlivá... pri každom zakašľaní s abeží k lekárovi, dieťa sedí stále jej na kolenách (je o mesiac starší od môjho syna), nelezie nikam, nešantí, len poslušne potichu sedí.... ona má úplne panický strach o neho a myslím si, že jeto najmä preto,že je prvorodička. Mladšie baby proste ľahšie znesú všetky tie nástrahy ktoré na dieťa číhajú a ľahšie si uvedomia, že dieťa treba pustiť, aby si veci odskúšalo,odskúmalo...že keď spadne a oškrie si kolená, nestane sa nič tragické...

Dúfam,že budem pochopená 😅

bodka13
15. sep 2009

sue 😉 ...aj ja som sa s tým už stretla....je to veľmi veľký vekový rozdiel=dvojgeneračný...niektoré ženy v jej veku sú už babičky a tiež sa tak prehnane boja o drobcov 😉 chcú ich chrániť za každú cenu 😒

majcik
15. sep 2009

Sue - myslim, ze nie vzdy, ale dost casto to byva, poznam aj ja take pripady ... podla mna treba mysliet nielen na to, ze ano, teraz sa dokazem o dieta postarat, aj ked mam viac rokov, ale co bude neskor, ked to dieta sa dostane do puberty, bude dospievat ... budem este vladat? Dokazem byt pre neho oporou?

teodorka
15. sep 2009

sue ...si pochopena 😅
bodka ,len rozdiel je ten ze babka nie je tolko s dietatom ako matka cize nema taky velky vplyv na to dieta

mikalove
15. sep 2009

ja mám známu čo má 45 r a malý nemá ani rok 😉

bodka13
15. sep 2009

mikalove....a ako to zvláda?....je pripravená zvládať násťročného v 60tke?

mikalove
15. sep 2009

to ja netuším,proste sa jej prihodilo a nechala si ho,teraz je šťastná,malý krasny a zdraví....a až také kamošky nie sme aby som sa pýtala,čo potom..

peeetulka84
15. sep 2009

malý sa mi narodil v januári a to som mala 25r. Ďaľšie by som chcela tak za tri roky,keď sa podarí. A potom uvidíme či bude aj tretie a ak ano tak maximalne do 35r. manžel ma tiež 25r. a už teraz by chcel druhé baby.

emjee
15. sep 2009

clovek mieni ... moj manzel je o 10 rokov starsi odo mna a prve dietatko sa nam podarilo az teraz, takze syn nam dospeje a tatko pomaly do dochodku pojde 😀 a chceme aj dalsie 🙂

martina46
16. sep 2009

Ja sa na to pozerám z takéhoto pohľadu. Mám 32 a druhé bábo bude v tomto veku. Tak asi do 35 by som ešte stihla jedno, ak by som chcela. No mať 1.dieťa okolo a po 40 je už trochu ťažšie pre to dieťa. Vezmite si, že ked bude mať 30 napríklad, bude mať samo rodinu, dieťa, vy budete mať 70 a ktovie aký zdravotný stav. Pre vaše dieťa tu bude úloha nejako sa o vás postarať (možno) a ešte plus samozrejme o vlastnú rodinu. Ak sa k tomu priráta ešte nejaká tá párkilometrová vzdialenosť, tak to môže byť dosť náročné. Toto je trochu môj prípad. Ocko má 81, mama o 13 menej, mama je však invalid, takže je na tom fyzicky horšie, než iné ženy v jej veku. To, že sa vzali a našli je super, len im to proste takto neskoro vyšlo. Žijú 260km ďaleko a už potrebujú pomoc, ktoru nie som schopná im poskytnúť. O chvíľu bude ďalšie bábo, financie 0bodov, takže tak. Z tohto pohľadu by som sa snažila mať 1 dieťatko radšej skôr.

woman04
8. okt 2009

..no moc odvahy mi nedavate..ja by som mala mat v aprili 40,moj muz ma 34..mam skoro 20 rocnu dceru,moj muz deti nema a chcel by..hm a teraz babo rad 🙂

edita84
8. okt 2009

Ahojte ja mám 25 a 2,5 ročnú dcéru a tento rok chceme splodiť druhé ja to chcem mať odrodené do 27 a potom už len výchova do 35 budú decká veľké a ja možno ešte jedno ale to bude záležať hlavne od fin situácie.ale mám tetu čo mala 38 ked porodila druhé jej prvý syn mal asi 19? a behá za malým akoby mala 25 takže to nezáleží na veku ale od fyzičky

katrin21
9. okt 2009

jedna znama ma teraz babo,som je stretla po rokoch.. ma dve vacsie deti( 19, 17) chlapcov a teraz sa druhykrat vydala, za muza co ma asi 33rokov, pricom ona ma 44 a maju rocne babo( zase chlapca), uplne ziari stastim a totalne omladla 😉

murcos
9. okt 2009

ked sa na to zena citi - psychicky aj zdravotne, why not? segra zacala v 38, teraz ma 42 a v decembri caka tretie.
v mojom okoli poznam vela bab, co rodia po 40 (na zapade je to bezne, ako pozeram, vychod nabera tu istu liniu)
konecne, poznam vela mamin, ktore mali deti do 25 a nezvladaju to tak dobre ako tie starsie....
ja som zacala v 30, tretieho som mala ako 36 rocna. pre mna boli pri juniorovi najhorsie noci. darmo - telo potrebovalo oddych, zial, nemam ho do dnesnoho dna.....
a este nieco. aj mne dr. povedal,ze syn bude mat down a neviem este co.....vdaka bohu, je z neho krasny blondavy kuceravy anjel bez down. takze?!_ aj medicina sa moze mylit.

konecne...napada ma otazka. dr. vam povie, ze budete mat dieta poskodene. boli by ste pripravene na prerusenie?
ja osobne nie. vtedy, ked sme sa to dozvedeli, jasne padla vete,ked to tak ma byt, musime sa s tym vyrovnat a s tym zit.