Kedy najneskôr mať dieťa. Kedy je naň už človek starý?

dominka11
15. sep 2009

Zaujímalo by ma, kedy najneskor ste mali dieta, resp. ktorý vek je pre vás ten "hraničný"na dieta? nemyslím tým len ženy, ale aj chlapov. Kedy je človek už starý na dieta?

vroni
19. okt 2009

Beengie, to je smutne, ze tvoj muz sa pohyboval medzi sebavedomymi hlupakmi. Lenze mohli sa mu posmievat aj za to, ze je jeho mama tucna, chuda, skareda a tak dalej. Tiez som sa narodila mojim rodicom neskoro a nikto sa mi pre to nevysmieval, takze aj toto ako vsetko ostatne je prudko individualne. Aj moja mama ma daleko cez 70 a este stale doucuje (je ucitelka), surfuje po internete a strasne ju drazdi, ze si nevie naprogramovat vlastnu web stranku 🙄 (je ucitelka slovenciny a dejepisu, nie matematiky a programovania 😎 ) A vzdy lepsie byt kupelny produkt nez dusevny odpad 😠 😠 😠

macka01
19. okt 2009

beenge,ale to nie je o veku ale o ľuďoch a o tom čo maju v hlave,moja mama mala v 41 dvojčata,nikdy sa im nikto neposmieval a poznám ešte starších rodičov a nikomu to nepríde zvláštne,ak je človek prímitív bude sa smiať všetkému,najviac tomu čomu nerozumie ☹ Ale aj hlúposť je dar boží

trixi
19. okt 2009

a este k tym chorobam, tak isto mozes ochoriet v 40-tke, ked mas dieta v 30-tke. A to ze niekto sa posmieva nie je o veku ale o dusevnom prazdne a jeho IQ.
Moja sestra sa narodila ked mala mama 37 rokov a nikto sa jej nikdy nesmial a to bolo za socializmu, kedy rodit v tak vysokom veku bolo skoro nepripustne. A bola a je milovana mnou, bratom, rodicmi, psom, kocurom, rybickami, skreckom ... Jednoducho nesuhlasim s tymi co zatracuju mamicky, ktore sa rozhodli mat dieta vo vyssom veku. A dnes je uplne ina doba ako bola pred 20 rokmi.

macka01
19. okt 2009

ľudia sa dožívajú vyžšieho veku,keby sa niekto bál že zomrie skôr ako vychová,ale smrť číha aj na mladých nie len starších rovnako.

babula90
19. okt 2009

Trixi, presne tak. Inak, môj manžel je o mňa starší o 9 rokov a máme 2 ročnú princeznú, všetci jeho známi majú odrastené deti a ked ho vidia s malou, v dobrom závidia, že aj oni by si priali ešte takého benjamínka! 🙂 Môj muž vyzerá veľmi mlado, mladšie ako niektorí plešatí 30 roční muži 🙂

miskachrumka
19. okt 2009

podla mna do 40-tky nad 40 rokov je to už velmi ryzikove 😉

trixi
19. okt 2009

paci sa mi, ako mlade maminy napisu, ze po 40-tke je to podla nich rizikove. Ved ste to nezazili, neprezili, tak ako mozete vediet ake to je???
Ja mam nevlastneho syna 19r. studenta Univerzity Karlovy, nevlastnu dceru 17 r. a ked sa tatina pytam, ze ako vnima svoje tretie dieta, tak vraj velmi intenzivne a konecne si to otcovstvo uziva naplno. Nastastie mame v okoli vsetko starsich rodicov 🙂.

babula90
19. okt 2009

veru, zrelí muži si to vedia užiť, relaxujú pri deťoch, nehanbia sa ísť kočíkovať a sú rovnocennými partnermi svojich polovičiek.

atrami
19. okt 2009

Ja osobne by som chcela ešte jedno dieťa vo vyšom veku. Chalani prišli po sebe a prakticky som prechádzala z jedného kojenia do druhého, tak som si to poriadne ani neužila. Ďeti už nemožem mať, takže adopcia.
Myslím si, že každý vek má svoje výhody a nevýhody.

prasiatko30
20. okt 2009

beengie - myslim si ze sucasna panorama sa trosku zmenila, a na sk sa bude pomaly ale isto menit tiez, - ja ked sa pozriem na rodicov deti, ktore chodia s mojou dcerou do skoly, tak su to vacsinou "starsi" rodicia - davam to do uvodzoviek lebo ten pojem je tak straaaaaaaaaaaaaasne relativny - v dcerinej triede je asi 25 deti a drviva vacsina ma rodicov nad 35 - skor je prekvapujuce vidiet matku okolo 20tky - takze ak by sa zacali u nas deti vysmievat z rodicov spoluziakov, bolo by to skorej koli tomu, ze su strasne mladi 😀 😀 😀 😀 lebo je naozaj nezvycajne vidiet 20 rocnu matku alebo otca.

porovnavat starsich rodicov spred 20-30tich rokov a tych sucasnych je dost nefer - 45 rocny clovek v dnesnych dnoch je uplne nieco insie ako 45 rocny v rokoch 50tich - 60tich - i ked to je tiez relativne lebo mozes mat aktivneho cloveka, moderne zmyslajuceho, ktory ma plno zaujmov - udrzuje sa vo forme nielen fyzickej ale aj psychickej bez ohladu na to kolko ma rokov a aky kalendarny rok prave bezi - a priznajme si pravdu v dnesnych dnoch najdes x mladych ludi ktorych jedine hobby je sediet doma za pocitacom a nic nerobit, predstav si potom takehoto cloveka v 45tke 🙄 .

veronkaj
26. okt 2009

a ako by ste sa rozhodli, keby ste mali 37, váš partner 43.

- vy by ste veľmi ale veľmi aj ked so strachom ako to zvládnete túžili ešte po dieťatku
- váš partner naopak nie, pretože si myslí že už je starý a aj tým že je šedivý že by to maličké zle nieslo, a že vlastne ked by malo dieťa 10 tak on by mal 53 a ja 47 a tak,
- a navyše sme teraz zobrali úver a splácame a máme už obaja velké deti z prvých manželstiev.
- proste ja sa bojím že či ho zvládnem vychovať ale viem že určite, a viem aj to že by dal nášmu životu zmysel a radosť aj starosť
- on sa bojí že už je starý a chce mať doma klľud a musel by ešte viac robiť kým by som bola na materskej a že kto ma potom zamestná s malým dieťaťom

ako by ste sa rozhodli vy trvali by ste na svojom alebo cúvli.

macka01
26. okt 2009

je to ťažke,tvoj muž berie do uvahy všetky prakticke veci ty sa necháš viac viesť srdiečkomno rozhodnúť sa musíte spoločne,ja len toľko,že starí nie ste vôbec 😉

vevusiatko
26. okt 2009

veronkaj ked myslis, ze by ta to naplnilo...Len to treba brat aj nie len z toho pohladu, ze ty chces...aby sa mal kto s tebou maznat alebo take veci 🙂) Inak ta uuplne chapem.
Ale vies mozno o chvilku pridu vnucata a to len bude radost 🙂) Aspoon moja mamina tak tvrdi 🙂)
kedze ja mam len neviem si predstavit ci by u mna nezvitazil ten matersky pud 🙂
Ale nech sa rozhodnes akokolvek...drzim palce

vevusiatko
26. okt 2009

😀 😀 😀 Asi sa nedal pochopit moj prispevok...chcela som napisat, kedze mam neviem sa vziit do tvojej situacie .-)

veronkaj
26. okt 2009

to to všetko sme preberali
-aj som mu vysvetlila že zároveň by nás to aj spájalo a nielen účty, že viem do čoho idem, ved svoju dcéru som vychovávala sama a nemám 15 aby som si myslela že je to hračka ale obrovská zodpovednosť, pritom paradox je že keby sa náhodou stalo tak to by neprrotestoval a neopustil by ma ale by sme ho vychovali.
- stále sa bojí že ho nezabezpečí, hovorím a ked si mal dve deti, nebál si sa že sa ti niečo stane a nebudeš môcť robiť a pod....
- vnúča je jedna vec, dieťa druhá vec a je pravda, že ja by som to dieťa chcela aj pre to čo som v živote všetko prežila

vevusiatko
26. okt 2009

veronkaj ak ozaj potom tuzis tak chod do toho...Ved to skuste....Nemusi to ani vyjsta mozno vyjde 🙂 Nechajte to na nahodu 🙂)
Ale podla mna cim skor 🙂)

pancake
26. okt 2009

veronikaj to je uplne normaly cas pre teba a pre muza.
kazdy ma cas na dieta vtedy ako sa citi. len treba davat pozor aby uz nebolo neskoro. 😀

vavrenka
18. dec 2011

@veronkaj nahodou som nasla tuto temu. mam cerstvych 39 a 6m dcerku. moje prvorodene dieta. a ak bude vsetko ok, velmi tuzim este po jednom dietatku 😉

veronkaj
19. dec 2011

@vavrenka no ale ja už nemôžem mať dieťatko, fyzicky už sa to nedá museli mi vybrať nejaké časti.

rutie
16. aug 2013

@macka01 podla mna naopak, ruzove okuliare maju pri vychove deti nieco do seba. Podla mna je uzasne vlozit do dietat kusok svojich snov, idealov, predstav aj ked naivnych a neralnych. Take to zaciatocnicke nadsenie je podla mna velkym obohatenim pre jeho malu dusicku.

Moj postoj je tak, pokial zijes s tym spravnym clovekom - vzdy je lepsie dieta mat ako nemat, ci uz prve, alebo piate, ale ak sa to este da ovplyvnit, je lepsie mat ho skor ako neskor. Prekazkami, ktore pri tom prekonavame nase dieta rastie s nami. Ak dieta rastie s nami, je to ako u stromov, ktore spolu vyrastaju - maju uzsie pospletane korene. Ak dieta vychovavame ako hotovi ludia, je tam taky vacsi odstup (nehovorim, ze to nie je dobry vztah, len mu chyba jeden rozmer). O fyzickych a psychicky silach tu tazko hovorit. Su obrovske rozdiely medzi ludmi, ako starnu. Moja mama zacala v styridsiatke podnikat a v sesdesiatke vo velkom cestovat, niekto sa v styridsiatke zacina pripravovat na dochodok, v sesdesiatke setrit na pohreb. Podla mna ak mate toho spravneho partnera, mozte s nim mat dieta do nepohody v mladom veku. Len to posilni vaz vztah a posilni to vase dieta. Netreba cakat na samodozretie - o to sa postara samotny fakt, ze ste matkou a zabezpecenie - pokial ma dieta co jest, strechu nad hlavou a vela lasky, iba mu prospeje, ak po veciach tuzi a ak si na ne pocka. Ale opakujem, mat dieta, je vzdy lepsie ako nemat a vychovat ststne dieta sa da v kazdom veku.

bosorka91
13. okt 2014

Ahojte poradte mi mam 23 rokou a priatela ma 25 budeme spolu 3 roki a strasne chce babo len ja bi som chcela aj nechcela zatial co mam robit

prasiatko30
13. okt 2014

@bosorka91 malaby si studovat tot moja amaterska rada

bosorka91
14. okt 2014

@prasiatko30 preco studovat ?

matarka
14. okt 2014

@bosorka91 Prasiatko asi naraza na Tvoju gramatiku🙂 Ale k veci - co Ti mame povedat? Ty sama vies, ci mate ake- take financne zazemie (stalu pracu, byt), ci si vies predstavit Tvojho priatela ako otca, atd... ja som v tomto konzervativna, takze u mna bola najprv svadba a potom dalsie plany. Si mlada, mas cas, ale ak dieta chcete obaja a mate pren podmienky, preco nie.

bosorka91
14. okt 2014

@matarka dakujem za radu 🙂 a lepsie bude nechat tomu cas