Kedy sa vaši drobci začali usmievať po prvýkrát?

janka1110
16. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať, kedy sa vaši chrobáčikovia začali usmievať po prvýkrát?
Náš drobec má 8 týždňov a zatiaľ nič. Väčšinu dňa prespí, začínam mať obavy. Narodil sa s rozšírenými mozgovými komorami. Veľkosť hlavičky má teraz 40 cm. Akú veľkú hlavičku mali vaše deti v tom veku?

elise
16. jan 2008

janka na druhý den po pôrode sme ho boli v inkubátore na intenzívke pozrieť (narodil sa pridusený) a ked sme ho oslovili tak sa na nás usmial a nebol to úškrn ale nádherný úsmev. janka určite sa na vás vaše malinké usmeje už čoskoro možno sa usmialo ale nepozerali ste sa vtedy 😉

franziska
16. jan 2008

ahoj janka,

ja si myslim ze to nie je nic neobvykle, podla mna ma hlavicku normalne velku. bola si na neruologii. lebo aj mna ked pustali z nemocnice povedali ze moja mala ma asi rozsirenu lavu mozgovu komoru a ked som bola na neurologii tak mi povedali ze je uplne v poriadku, ziadny vykyv. a moja mala sa zacala vedome usmievat asi tak okolo 10 tyzdnov dovtedy iba tak nevedomky.

to sa ti ako vobec nikdy nezda ze sa aspon nevedomky usmeje.

janka1110
autor
16. jan 2008

Usmieva sa keď zaspáva, teda aspoň sa tak "uškrnie" 🙂

franziska
16. jan 2008

tak vidis, nezufaj 😉

franziska
16. jan 2008

a podla coho vies ze ma rozsierene komory, bola si s tym niekde

andy.a
16. jan 2008

http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=we...

janka,tvoj malý nemá hlavičku zväčšenú,pozri sem.. 😉

moja malá sa začala veľmi skoro vedome usmievať,ale nepamätám si veru kedy presne.. 🙂

možno okolo mesiaca.. 🙂

janka1110
autor
16. jan 2008

Zistili mi to už v tehotenstve a USG mozgu po narodení to potvrdil. V pondelok ideme na ďalšie USG.

elise
16. jan 2008

janka bude v poriadku uvidíš a ešte si vychutnáš veľa jeho nádherných úsmevov 😉

franziska
16. jan 2008

janka, dobre a co by to ako znamenalo pre maleho

eva4444
16. jan 2008

my ca 8tyzden, ale hlasno sa rehotal uz asi v 11 😀 😀 😀 niekedy sa presmeje cely den, proste najde nieco a spusti, dufam ze nie je sisi 😅 😀 😀 😀 😀 😀

biba12
16. jan 2008

Nas maly sa zacal usmievat asi v 5. tyzdni a smiech asi v 11-12 tyzdni.

janka1110
autor
16. jan 2008

Trochu ma znervózňuje fakt, že pred mesiacom mal hlavičku iba 37 cm. Normálne má rásť o 1 cm za mesiac a nám narástla o 3 cm. Podľa detskej lekárky je zatiaľ OK, ale už sa pýtala kedy pojdeme na ten ultrazvuk. Nadmerný rast hlavičky a rozšírené mozgové komory by mohli znamenať hydrocefalus. Je tu na fóre o tom jeden celý príspevok. Mám taký pocit, že iné deti v jeho veku sú oveľa živšie a vnímavejšie. Aj keď samozrejme každé dieťa je iné.

jahodka11
16. jan 2008

janka1110, my mame presne 3 mesiace, ale len sa usmieva a usmieva, este sa nesmeje...uz sa nemozem dockat....na tvojom mieste som rada, ze spinka 🙂))) to sa moze zo dna na den zmenit 🙂))

janka1110
autor
16. jan 2008

Vieš jahodka ja viem, že na smiech je ešte čas, ale on sa ešte na mňa ani raz neusmial. Možno som dala zle otázku, nemyslela som "smiech" ale "úsmev". Iba keď ho pozorujem v spánku tak sa občas pousmeje. Cez deň sa mu snažím prihovárať, ale zatiaľ moc nereaguje.

sofik
16. jan 2008

Moja Sofinka mala tiez rozsirenu jednu mozgovu komorku a po mesiaci sa jej to upravilo na normal, chodili sme na ultrazvuk skoro kazde 4 dni. Inak je v poriadku a usmievat sa zacala az okolo 2 mesiacov. To sa upravi neboj sa.

nika000
16. jan 2008

ahojte.my máme tri mesiace a usmievať sme sa začali asi v druhom.tieto posledné dni sa už aj hlasnejšie smejeme ,ale len sem tam.

janka1110
autor
16. jan 2008

Sofik, každé 4 dni? A nepamäťáš sa na koľko mm bola tá komora rozšírená? Náš malý mal 13 mm, ale na kontrolu nám kázali prísť až o 2 mesiace.

andrea78
16. jan 2008

janka, k tej komore neviem nič, no môj malý mal obvod hlavičky v 10týdňoch 41cm a oproti iným deťom ju má na pohľad malinkú, takže tých 40sa mi zdá v pohodičke.

až do minulého týždňa prespal takmer celý deň, spal prakticky v kuse,, v necelých 2mesiacoch ako má Šimonko spal prakticky stále, aj jedávť občas zabudol. takženeboj, je to normálne, buď rada, že spinká a nie je uplakaný stále hore.

smeje sa tak ozaj a nahlas len občas a aj to tak posledný týždeň. tak buď v tomto smere kľudná, je to inividuálne u každého bába.

jahodka11
16. jan 2008

janka1110, neviem presne, kedy sa zacal danielko vedome usmievat,ale urcite to nebolo skor ako v 2 mesiacoch, takze sa neboj, podla mna ste uplne v poriadku 🙂))

bibinka
16. jan 2008

môj maličký bol prvých 6 týždňov ako mimóza. Potom sa "prebral k životu" a vedome ma zameral pohľadom a usmial sa. dovtedy len spinkal,papal a ležkal a keď sme sa na neho pozerali a usmievali, tak sa díval ako keby cez nás,vôbec som si nebola istá či ma vôbec vidí - ale hračky nad postieľkou sledoval ostošesť 😀 A začiatkom tretieho mesiaca sa zrazu začal nahlas rehniť ako keby počul neviem aký vtip-a robí to doteraz pri akej koľvek situácii . V poradni dr.povedala,že taký rehot ešte nepočula u tak malého bábätka. 😀
janka1110- neboj sa,určite sa komora maličkému upraví,chce to len čas. a neboj,usmeje sa na teba čoskoro,ani sa nenazdáš a bude sa ti usmievať permanentne,keď mu budeš spievať alebo sa na neho len pozrieš. neviem prečo,ale takýmto malinkým detičkám je asi všetko smiešne. 😀 😀 😀

kuratenko11
29. jún 2008

Ahojte,ja som tu nova,ale velmi ma zaujalo toto forum.Aj ja mam podobny problem ako Janka 1110,tiez mi ziistili v 24.tyzdni tehotenstva podozrenie na rozsirenie lavej mozgovej komory na 11 mm,stale to sleduju.Teraz som v 32 tyzdni a nastastie sa to nezvecsuje.Janka chcem sa spytat ako ti odporucili rodit?A kde si rodila,ja budem asi v BA na Kramaroch.Dakujem

deina
29. jún 2008

Janka, nas maly sa narodil o dva mesiace skor a mal rozsirene mozgove komory. Lekari nam vtedy hovorili, ze sa to bude sledovat, lebo ako rastie hlavicka, komory by rast nemali. Aj to nam hovorili, ze problem by nemal byt a nastastie aj tak bolo, na kontrole bolo vsetko vporiadku, nerastli dalej. Usmievat sa zacal vedome, ked mal asi 11-12 tyzdnov a hlasno sa smeje asi tak 2 tyzdne.

lalupa
29. jún 2008

usmev pasivny v spanku uz v porodnici, aktivny ku koncu sestonedelia, rehot 3.mesiac, dnes asi najviac 😀 bez dovodu 😀 , proste to na ne prislo 😀 a my s nimi 😀

aida
29. jún 2008

Ahojte.
Usmev v porodnici a hlasny smiech 2 mesiace 1 tyzden.

luculka
29. jún 2008

u nás hlasný smiech v troch mesiacoch,,,, 😀

tatiana
29. jún 2008

ahojte - aj u nas - hlasny smiech v 2 mesiacoch 🙂

bubba
29. jún 2008

v spanku od narodenia a v bdelom stave od 2 mesiacov

lienockaa
30. jún 2008

usmev v bdelom stave cca v 6 tyzdnoch, v spanku od narodenia, nahlas sa prvkyrat zasmial 2 mesiace a 3 tyzdne

u2jana
5. nov 2008

prvy vedomy usmev, v 6 tyzdnoch... na hlasny smiech este cakame
ja som skor smutna, ze sa usmieva len na hracky, s tymi si aj pohrkuta... len na mna sa este neusmiala, je to normalne? alebo ma proste nema rada

bublinkajasminka
6. nov 2008

u nás v 6 týždni 🙂 🙂 🙂