Kedy vám odpadol pupček?

zuna89
13. okt 2014

mamičky, chcem sa spýtať, kedy vášmu drobcovi odpadol pupček? my máme 22dní a ešte stále nám trčí asi centimetrový kyptík. podľa slov detskej sestry tak skoro ešte neodpadne, ale vraj je to v pohode/normálne. Všade píšu 7 až 10 dní, preto z toho začínam byť mierne nervózna. Aj vám to trvalo tak dlho?

majdom
13. okt 2014

No nam odpadol pupcek po mesiaci a este dalsich 7 mesiacov sme chodili 2xtyzdene na chirurgiu na cistenie lebo nechcelo sa to zahojit. No a asi do roka mal este z toho pruh na pupceku

niki101988
13. okt 2014

@zuna89 Ahoj aj keď sa to teraz už neodporúča skús ho ošetriť dookola liehom ale len ten pupček teda okolie kýpťa, treba ho veľa veľa vetrať

ichbinich
13. okt 2014

Mojim detom asi po 5 dnoch, este som bola v porodnici. Pekne to schlo, a potom raz porodna asistentka (ktora tu kontroluje babatka po narodeni) im to trochu zvrtla a bolo. Bez krvi, bolesti, nic. Ma uz na to grif 😉 Potom som asi este 5 dni davala ten specialny puder a bolo to. Obaja maju "pekne" pupky 😉

oladuna
13. okt 2014

@zuna89 ja mam dvojicky.prvej odpadol po 6 dnoch a druhej to trvalo dva tyzdne.to je individualne ale neznepokojuj sa.nehnisa to, nemokva to? Tak je potom vsetko v poriadku len sa to pomalsie hoji.

nenabaja
13. okt 2014

U nas odpadol asi na druhy tyzden, ale pokial pravidelne cistis okolie a nevidis ziadne nezvykle ukazy, neznepokojuj sa zbytocne.

zuna89
autor
13. okt 2014

@nenabaja nečistím, lebo zakázali - nečistiť, nenamáčať, nedráždiť. Skrátka nechať tak, aby sa zhojil sám. Ale nič sa mu s ním nedeje. Už by som to len rada mala za sebou...

safranca15
13. okt 2014

Nam odpadol behom tyzdna sme jej to viac krat za den cistili liehom

tichanska1
13. okt 2014

Nám odpadol presne o dva týždne.

mammaroma
13. okt 2014

Nám po 12 dňoch

nenabaja
14. okt 2014

@zuna89 to je zaujimave. Kde ti to zakazali? Ja som rodila na Kramaroch v BA a tam kazdej mamicke kazali cistit pri kazdom prebalovani, dostali sme aj flasticku liehu... No, v kazdom pripade, ci sa cisti alebo nie, urcite odpadne, staci este chvilku pockat.

zuna89
autor
14. okt 2014

@nenabaja v Nemecku

deinad
21. okt 2014

Nam odpadol presne na 10ty den. Dovtedy som kazdy den kvapkala lieh na zasusenie. Potom po odpadnuti kazala Dr. cistit peroxidom a susit. Teraz po mesiaci sa mi zda, ze ho ma trosku vyduty,moze to byt pruh?

anetka1978
3. aug 2015

Aj nam odpadol na 10 den 🙂