Kedy začať čítať dieťatku rozprávky?

mimi109
2. feb 2007

ahojte zaujimalo by ma kedy podla vas zacat citat dietatu rozpravky

titkovamiriam
2. feb 2007

ahoooj,este v brusku.

zuz11
2. feb 2007

my citame tak od cca 15tt ( v tehu) a az do dnes 😀

emjee
2. feb 2007

podla mna tiez mozes uz v brusku zacat 😉

wladka
2. feb 2007

mimi, tak si to prepasla.. 😀 ..ale nikdy nie je neskoro zacat

mimi109
autor
2. feb 2007

no Marianke zacnem citat hned zajtra a ak sa dakedy v buducnosti zadari dalsie babo tak uz bude pocuvat spolu s malou 😀

bluff
2. feb 2007

😀 no tak to aby som uz aj bezala nejake leporela nakupit cez vikend 😀

wladka
2. feb 2007

bluff, to ano.. vidim, ze mas termin ako aj moja 😀 ..knizky rozhodne kup, malinkej sa lubia o zabkach, a capkovi 😀 ..

lasenka
2. feb 2007

ahoj mimi 🙂
ja som zacala citat rozpravky malemu od vtedy, co som zacitila prve pohyby... a tiez som mu aj spievala jednu uspavanku Spi dietatko spize... ked sa Matusko narodil a mal asi pol roka, v jeden den mi strasne plakal a zaspievala som tu pesnicku.. neverila by si, ako hned stichol a len si ma obzeral... odvtedy mu tu pesnicku spievam kazdy vecer, dokonca ju pozna uz aj sam, samozrejme 😉

bluff
2. feb 2007

ja som bola v knihkupectve naposledy v nedelu... zastavila som sa v detskom oddeleni a citala pribeh o myske, co isla spat, ale cestou do postele stratila pandu, potom ju nasla, zabudli ist ale na zachod, tak museli znovu vstat a ist spolu - myska na zachod a panda len na serblik. tolko rozpravka 😀
ale ja som si nakoniec kupila knizku o upiroch, tak babenu teraz citam to, dufam ze to velmi nevadi 😕

lasenka
2. feb 2007

bluff
vobec to nevadi 😀

mimi109
autor
2. feb 2007

lasenka prosim ta ako je ta uspavanka ja si nemozem spomenut ten koniec,dakujem 😀

lasenka
2. feb 2007

Spi dietatko spize,
mamka vari slize,
syrove, makove,
perky lekvarove 🙂

bluff
2. feb 2007

ani ja... dostala som sa len po slize makove

emjee
2. feb 2007

perky? co su perky? nemaju tam byt buchty?

lasenka
2. feb 2007

tie perky su asi buchty... mam to naucene s perkami... aj v detskych knizkach su tie perky 😕

nici
2. feb 2007

nie baby perky je cesto ako na slize, len nie dlhe, ale urobite si stvorec z cesta, naplnite ho slivkovym lekvarom a date vyvarit ako slize a potom vyvalate v maku s cukrom....mnaaam 🙂
tak a podrobny recept, to fakt nepoznate? 😉 🙂 moja babka robila najlepsie perky

lasenka
2. feb 2007

Lekvárové perky

Suroviny:
300 g zemiakov, 150 g polohrubej múky, 200 g slivkového lekváru, 1 vajce, soľ, maslo, práškový cukor a mak

Postup:
V šupke uvarené zemiaky očistíme a postrúhame. Pridáme múku, soľ, vajce a vypracujeme cesto, ktoré rozdelíme na polovicu. Na pomúčnenej doske ho vyvaľkáme a na polovičku cesta lyžičkou poukladáme kôpky lekváru, ktoré prekryjeme druhou polovicou cesta. Cesto okolo lekváru dobre stlačíme prstami alebo povykrajujeme radielkom. Zo zvyšného cesta ušúľame drobné šúľance, ktoré rovnako ako perky varíme v osolenej vode. Keď perky a šúľance vyplávu na povrch, necháme ich ešte minútku variť. Servírujeme ich poliate rozpusteným maslom, posypané pomletým makom a cukrom.

hanka274
2. feb 2007

nie, moja babka!!!
mnaaaam!
pekna diskusia, aj podla mna zacat v brusku, je to velmi zlate a babo to pocuje, tomu verte. Po svojom, ale pocuje...

nici
2. feb 2007

no vyborne lasenka 😎 😀

emjee
2. feb 2007

uz som to nasla na webe, perky = pirohy 😀 pocujem 1. krat to slovo 😲

mimi109
autor
2. feb 2007

no od citania kniziek sme sa dostali k receptom 😀

lasenka
2. feb 2007

emjee
pirohy? tak to tiez pocujem prvy-krat 😕

emjee
2. feb 2007

no ale podla receptu to vidim skor na slivkove gule bez sliviek s lekvarom 😀
dobre vratme sa k teme o citani rozpravok

nici
2. feb 2007

pirohy su zase lahke cesto, ako sa pouziva na smazene sisky....
a slivkove gule su slivkove gule.... 😀 😀 😀

mihalicka
2. feb 2007

No babenky prave sme sa s muzickom zasmiali na tejto debate🙂) ako ste zacali pri uspavanke a skoncili pri recepte. Ste zlate! 😉 Uzasne

zuz11
2. feb 2007

My spievame pesnicku o starom Donaldovi co ma farmu 😀

ariam777
2. feb 2007

aka krasna otazka, dieta sa narodi len s dvoja strachmi, strach s padu a z hluku, ostatne strachy mu pridavame mi, ak viete po nemecky tak vela o tom ja napisane na fore http://derproblemloesungsweg.de/forum/index.php

emjee
2. feb 2007

no my sme sice odbocili, ale toto som vobec nepochopila ariam 😔

verulka
2. feb 2007

cafte, ja som brusku rozpravala(necitala- jedine ak povinne citanie 😀 . knizky sme si zacali citat az ked sedeli. Doteraz travim vecer cca hodinu (musim precitat kazdemu nim vybranu rozpravku ). Spievame velmi vela, hlavne ked boli mensi a nevedeli obsediet v aute 😉
Inak u nas sa vzdy robili perky, strasne to lubim. Zo zemiak. cesta. Pirohy robila babka na dedine a boli rychlejsie a jednoduchsie.

bluff
2. feb 2007

a kde pozhanam na webe nejake detske pesnicky? vobec neviem co by som mu mala spievat 😒