Kedy začína predmenštruačný syndróm?

cervena_ciapocka
16. jún 2009

Vie mi neikto poradit kedy vlastne zacina PMS? Myslim teda konkretne, ze ci v case ovulacie, alebo az po nej v case ked sa uz v podstate neda otehotniet?

zuzanockamt
16. jún 2009

PMS zacina po ovu ... cca tyzden pred ocakavanou MS .. ale moze sa objavit aj skor 😕

bublinka11
16. jún 2009

Ja mavam PMS uz 3 - 4 dni po ovu...zial ☹ a je to vraj normalne...a konci az nastupom MS...ale celkom uspesne bojujem vitamnimi!

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

ide o to, ze ja mam PMS dva tyzdne pred MS. Cyklus mam taky oklo 30 dni. A dnes je 16 den ale mam pocit ze uz vcera zacal. No a vlastne hlavne chcem vediet ze ci bola ovulacia niekedy tesne predtym alebo ovela skor.

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

pretoze mi to nejak nesedi, ze ked mam cyklus 30 dni tak by mal byt ovulacia okolo 15 dna, resp. neskor. A ked uz mam teda PMS na 15 DC tak kedy som ju vlastne mala?

zuzanockamt
16. jún 2009

ja nastastie PMS nemam ... zatial ... na to zistenie ovu treba asi merat BT alebo skusit testy 😕

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

len by som rada vedela, ci je to nejak vseobecne dane, alebo len individualne a ze kto ma ake skusenosti.
Ja som si uz na PMS zvykla 😀 no tak nejak logicky mi z toho vsetkeho vyplyva, ze PMS nastava az vetdy ked je uz po ovulacii a telo nejak dostane signal, ze namiesto tehu pride MS 😅

zuzanockamt
16. jún 2009

je to asi uplne individualne u kazdeho

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

no ale nie je trochu nelogicke ze zacne PMS este vtedy ked je ovulacia a sanca otehotniet?

zuzanockamt
16. jún 2009

neviem, vsetko je mozne a cely cyklus je nevyspytatelny ... ja sa nejako extra nesledujem a nezamyslam nad tymito vecami ... nejako ma to netrapi, kedze sa nechystam este otehotniet a mavam relativne pravidelny cyklus, takze viem, kedy mam ovu a kedy s mame davat pozor

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

ani ja to uz neriesim, lebo je to cele nanic
ale kedze mavam PMS vzdy dva tyzdne pred MS tak ma zaujimalo ze ako to je

zuzanockamt
16. jún 2009

no ved PMS moze byt aj 2 tyzdne pred MS ... a pokial ti prebehne ovu, tak by si mala mat aj nejake priznaky ... bolesti, vytok ...

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

ved praveze nic, takze podla toho to neviem urcit
ale ide mi len o to ze ci moze prist PMS aj pred ovu

zuzanockamt
16. jún 2009

ja mavam priznaky vzdy ... takze to viem a vychadza mi to aj podla vypoctov ... len akurat tento cyklus ziadne priznaky ovu a uz je to 17 DC, tak neviem co sa deje, lebo to sa mi este nestalo 😕

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

a mne to neajk nesedi, ze ked mam cyklu okolo 30 dni tak by ovu mala byt okolo 15 dna +-
a tu zrazu na 15 den zacne PMS

zuzanockamt
16. jún 2009

ja mavam cyklus 26 - 28 dni a ovu mavam na 10. - 12. -ty den, takze to nemusi byt vzdy presne v polovici 😉

cervena_ciapocka
autor
16. jún 2009

to hej, ale necakala by som ze pri dlzke 30 dni to nebude skor ako pred 14-15

zuzanockamt
16. jún 2009

moze byt aj skor ako na 14. - 15. - ty den, ved ja mavam väcsinou na 10. -ty den priznaky a uz som zazila aj na 9. - ty den 😀 ... ale to je vynimka

andreya
17. jún 2009

neviem neviem cervena ciapocka, ci je to tym, ze PMS nastava az po ovu 😒
ja mavam cyklus 30-32 dní, ovu okolo 22-24, a bolest prsnikov už od 15 DC

bublinka11
17. jún 2009

Cervena ciapocka nezamyslaj sa nad tym, je to proste tak. Inak ty mozes mat ovu a typicke stavy po ovu pripisujes PMS...niekedy byva po ovu sfucane brusko, mierne pobolievanie. Ako sa tebe prejavuje to skore PMS?
No a hned po typickych priznakoch ovu a stavoch po nej telo prirodzene prejde na PMS...ja to tak presne mavam...zacne mi to miernymi krcmi v podbrusku a potom mam chvilu pokoj...

cervena_ciapocka
autor
17. jún 2009

U mna je PMS take, ze stale dva tyzdne pred MS ma zacnu boliet prsia a bolest prestane okamzite az ked dostanem MS. Plus som pocas tychto dvoch tyzdnov velmi naladova, podrazdena a skor ma chyti nejaka depka. Mam to uz roky odsledovane.

bublinka11
18. jún 2009

Kazda z nas ma ine priznaky PMS, cize toto moze byt. Skus nejake vitaminy, ktore ti pomozu. Ja mam pupalku dvojrocnu a hlavne B cka....radi sa aj Magne B6 a Ecka. Ja som skusala vselico, len treba mat trpezlivost a vydrzat, oni zaberu tak o 2 - 3 mesiace od zaciatku uzivania.

cervena_ciapocka
autor
18. jún 2009

Ale ja sa nestazujem 😀
ja som len chcela vediet, ze ako suvisi ovulacia s PMS. Ci vobec dajako alebo je to uplne nezavisle.

bublinka11
18. jún 2009

Tak ja ked som si zistovala, co vlastne PMS je, tak som sa docitala, ze je to vlastne bitka hormonov, ktora zacne po ovu...cize s ovu suvisi...
Ak ti PMS nevadi, tak je dobre, mne vadi velmi... 🙂

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misickaato
9. okt 2012

Ahojte ja.by som sa chcela opytat Ci je Mozme mat PMS uz dva.dni po skonceni menstruacie?Dakujem

modraslza
19. júl 2016

Ahojte zeny. vidim, ze do tejto temy sa uz dlho nik nezapojil. Chcem sa opytat ako zvladate PMS? Mavate i vy neskutocnu chut jest? A chuti vam uplne vsetko? Baby dnes zerem cely den az sa samej seba cudujem. A vsetko chuti fantasticky. Ako to riesite vy? Mozno nejake vitaminy pomozu? Ms ma prist 23-24

janula2511
19. okt 2020

@bublinka11 môžem sa spýtať aké vitamíny berieš?

lauriema
19. okt 2020

@cervena_ciapocka a co je to vlastne ten pms syndrom

janula2511
19. okt 2020

@lauriema predmenštruačný syndróm

lauriema
19. okt 2020

@janula2511 dobre idem na Google