Keramické nože. Aké máte skúsenosti?

sakura77
29. mar 2009

ahoj baby,neviem ci tu nieco o tomto je,nenasla,som-uvazujem nad kupou keramickeho noza,mate nejake skusenosti,ci su ozaj take dobre,ostre,a podobne-ake mate skusenosti?mozete doporucit?

bubba
29. mar 2009

mozem vrelo odporucit,su totalne neznicitelne co sa tkya ostria ...ale bacha na krehkost cepele pri pade...

nguyen
29. mar 2009

bubba a ake dosky na krajanie s nimi mozes pouzivat?

krasuliak
29. mar 2009

ahoj keramicke noze su super lenze musia byt naozaj keramicke lebo viem ze je vela pochybnych obchodikov kde ti povedia ze maju keramickky noz! tak pozor na to. a samozrejme kvalita zodpoveda aj cene tzn 35e za noz min 😉 😉

ked si to hodis do googlu urcite tam nieco najdes

bubba
29. mar 2009

http://www.keramickenoze.sk/otazky-a-odpovede/#...

ja neviem ale ja krajam na drevenej...ja som keramicky dostala(som nekupovala)a uz bol pouzivany takze ziadny manual ani nist som k nemu nemala.ale ja osobne si myslim ze to je asi jedno---nie?

martina46
29. mar 2009

Tak toto nie je nič pre mňa, mám strašne deravé ruky 😅

nguyen
29. mar 2009

no praveze to jedno nie je, len neviem presne ktore mozes a ktore nie 😒

krasuliak
29. mar 2009

V oblasti krájania zeleniny, ovocia alebo mäsa bez kostí sa keramickým nožom ťažko niečo vyrovná. Napriek tomu, účelom keramických nožov nie je nahradiť, ale dopĺňať oceľové nože. Oceľové nože sú zase nenahraditeľné pri štiepaní, sekaní, vykosťovaní, krájaní zamrznutých potravín a syra. Pri krájaní keramickým nožov sa rozhodne vyhýbajte ohýbaniu a páčeniu. Krájajte s nimi vždy na plastovej alebo drevenej doske a vyhýbajte sa krájaniu na mramorovom alebo kamennom podklade, alebo iných nevhodných povrchoch ako napríklad porcelánové taniere alebo dlaždice.

martina46
29. mar 2009

syr keramickym nozom nenakrajam?

krasuliak
29. mar 2009

z ocelovych urcite len noze Victorinox mozno este Dick 😉

maruskab
29. mar 2009

aj moj muz rozmyslal nad kupou keramickeho noza, takze ked nase stare dosluzia, asi kupime aj my. jeho kolega vsak kupoval minuly rok, no nie u nas, ale dal si ho poslat z japonska /kupoval cez web/. aj s postovnym ho udajne vysiel na vtedajsich 800,- Sk, cepel cca 15 cm. Zrejme by bol trochu problem s pripadnou reklamaciou, zatial je vsak spokojny 😵

sakura77
autor
29. mar 2009

maruska,to fakt?to je ozaj lacne,tu su riadne palky,ale ak by bol ozaj taky super,tak som ochotna zanho "vyvalit"
chcem to hlavne na maso

krasuliak
29. mar 2009

fu ha tak to velmi dobre kupil za 800sk aj s postovnym 😅 😅

http://www.japanesechefsknife.com/default.asp

snepinka
11. sep 2013

Trošku "oprášim".. 🙂 Máte skúsenosti s keramickými "pomôckami" od Tescomy? Mám na mysli nože a škrabky. Vďaka.

hnnbl
19. nov 2013
Používateľ hnnbl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hnnbl.

Nekupuj si len jeden nôž. ked už tak celu sadu si kup. jeden nožík ta víde na 15-20 € takuto sadu ešte aj zo škrabkou máš za 30eur http://polovicneceny.sk/index.php/domacnost/sada-keramickych-nozov-so-stojanom-detail
keby to kupuješ po jednom tak by ta to vyšlo aj 70-90 eur.

miroslava_vancova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninah1486
26. okt 2021

ja by som to nekupovala, poriadne nože sú z damaškovej ocele

nina_tot
19. nov 2021

Ja s nimi nemam az taku dobru skusenost.

ninah1486
8. dec 2021

mne vôbec nevyhovovali, ovela lepsie su z ocele

simca06022011
8. dec 2021

Mala som jeden, strepal sa mi na podlahu a bolo po ňom. Ja som jednoznačne zástanca poriadnych nožov ocelovych alebo ake su to , využívam brúsenie v nemenovanej "brusiarni" online, staci raz ročne a nože mam ako majster šéfkuchár 😂😁 dobrý noz usetri kopec prace.

kika_flower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevericka554
18. jún 2022

Neodporúčam ich kvoli krehkosti, ak hladáš naozaj trvácne, tak určite ocelove.

frederika887
22. jún 2022

Sice trošku staršia téma, ale za mňa tiež keramické nič extra, bola som z nich sklamaná. Krátku dobu vydržali ostré. Určite odporúčam kvalitné celokované.

hefo
22. jún 2022

My sme mali nejaké z Lidlu (2 ks v sade), a musím povedať, že zlé to nebolo, ale po takých cca. 8 rokoch sa vytupili natoľko, že som ich vyhodil. Nepamätám si, koľko vtedy stáli, ale pomer cena/úžitková hodnota bol v pohode.

karima512
9. jan 2023

ja som mala dakedy keramicke, nebola som s nimi spokojna, urcite ocelove, ja mam teraz japonske samura a su super, mam ich z vitarian stranky, robime aj zabijacky takze ich mam odskusane