Klinika hematológie. Chodíte tam niektorá?

petra2505
18. jún 2009

baby prave mi volala hematologicka, ze mam v pondelok ist na kliniku hematologie a prosim vas zaujimalo by ma ci tam niektora chodite a co ma tam caka lebo do pondelka ma zozerie zvedavost 😉

bettynka222
18. jún 2009

jeeej riska ahoooooj, ako sa mas?

petra2505
autor
18. jún 2009

lenus a ty si ostala po akej dobe tehu?stihnem najst // este tento rok?

bettynka222
18. jún 2009

peti a ako ti na to moze lenka odpovedat ked ani nevie co ti je? bed pohladaj v papieroch co to mas za diagnozu.

ahoj leniiiiiiiiiiiiiiiiii uz sa ti to blizi 😎

petra2505
autor
18. jún 2009

bety mne je uplne jasne, ze nemusi mat tu istu diagnozu ako ja aj to mi je jasne, ze nie je lekar, ale mna len zaujimalo po akom case otehotnela, ja by som pobehala v papieroch, ale budem ich mat v pondelok rano....
a na moju otazku ci stihnem najst este tento rok // nepozna odpoved nikto to som napisala len tak, je mi jasne, ze mi lenka nenapise:ano urcite najdes // uz buduci mesiac

riska
18. jún 2009

ahoooj, betty, že sa u nas ani neukážeš 😝
mam sa fajn, len tiež som sa zaradila do klubu MTHFR (podľa genetiky, nie hematologie), tak sa to snažím riešiť, ale zatial nič 😒

mima11
18. jún 2009

Ahojte!

Bettynka, písala som Ti IP.

Babuľky, dnes som bola na hematológii. Všetky vyšetrenia, čo mi doktorka robila som mala v poriadku, len mám potvrdenú trombofilnú mutáciu MTHFR 6.... homozygot. Dr. mi povedala, že z ich strany je to v poriadku, všetky vyšetrenia som mala v poriadku, len okrem tej jednej mutácie. Nedostala som žiadne lieky.
Vy užívate niečo, ja už naozaj neviem, či to mám nechať tak, alebo mám ešte niekam ísť.

Ďakujem!

dolivka
18. jún 2009

Ahojte, možno mi niekto z vás bude vedieť poradiť. Mám za sebou 2 x zamlknutý potrat. Robili mi vyšetrenie u hematologičky a po výsledkoch povedala že je všetko v poriadku , mám vraj len Mthrf a 1298C a musí mi ešte vyšetriť hladinu homocysteínu, ale to vraj potraty nespôsobuje. Lekárka bola veľmi nepríjemná a nemala vôbec čas. Gynekolog ma na žiadne iné vyšetrenia neposlal. Tak neviem, čo mám robiť.

mima11
18. jún 2009

Dolivka, ahoj, tak to sme už dve, čo nevedia, čo majú robiť. Prečítam si, čo som písala, pred tebou.

dolivka
18. jún 2009

Ahoj mima11 , no ja som bola na hematológii v Trnave. Ja mám tu mutáciu heterozygot. Ale keď som pozerala v iných diskusiách o tehotenstvách, tam ženám predpisovali na toto nejaké vitamíny sk. B , alebo aj injekcie. Som už z toho na nervy, asi vymením gynekologa. A tvoj gynekolog čo povedal? Nijaké iné vyšetrenia ti nerobil?

mima11
18. jún 2009

Neviem, čo na to povei gynekológ, on povedal, že dostanem lieky, a presne, ako Ty, ja som žiadne nedostala a tiež som z toho už na nervy. Začnem určite brať kyselinu listovú. Gynekológ mi povedal, že dostanem lieky, no neviem, ako bude reagovať, keď mu poviem, že žiadne som nedostala. Kde v Trnave Ti robili vyšetrenia, ja som bola tiež v Trnave, v nemocnici.

dolivka
18. jún 2009

Vyšetrenie mi robili v Trnave v nemocnici. Bola to nejaká lekárka, neviem jej meno už. Mala tam veľa ľudí, bola nervozna a povedala len že tie výsledky sú akože v poriadku. No ale to pochybujem. Gynekologa mám zas takého že keď sa chcem objednaťna vyšetrenie tak musím čakať dva mesiace.

riska
18. jún 2009

baby, ja som tiež MTHFR heterozygot, ostatné vyšetrenia robene na hemoške negatívne... v pondelok idem na kontrolu, dufam, že ma neodpilia 😖 mam pocit, že to berú na ľahku vahu 😖
podla mna je trufale povedať, že toto nemôže sposobiť potrat... sama mam už jeden za sebou 😔

mima11
18. jún 2009

Riska, budem Ti držať palce a som zvedavá, čo povedia Tebe. Ja mám tiež všetko ostatné v poriadku, len mám MTHFR homozygot. Žiadne lieky, nikto nič, z ich strany je to v poriadku.
Tak teraz neviem, čo mám robiť, či sa mám objednať u gynekológa, a čo mu poviem, že nemám nijaké lieky, keď on mi hovoril, že nejaké dostanem a aby som ich trochu dlhšie brala a potom prišla. No super situácia!

bettynka222
18. jún 2009

ahojte babulky,
risulka ked vy ste tam uz take zabehnute, ja vam tam nechcem skakat do diskusii...ale ked osm ta tu dnes videla, tak som isla kuknut..ale nepisala som 😀
dolivka a mima, ja som bola tiez v TT v nemocke...a teda nic moc. hovorila som s fyalynkou, ta bola na poliklinike a tam jedna pani doktorka (aj moj gyn. ma za nou posiela) predtym robila primarku v nemocke. a vraj sa tomu venovala. fyalynke hned povedala,z e pocas tehotenstva sa jej pravdepodobne bude viac zrazat krv v maternici. a to je presne to, co sa stalo mne. ja som mala dva potraty a aj som mala zrazeniny v maternici. a ked osm sa terajsej primarky pytala, ci to je kvoli tej trombofilii, tak ze on anevie (ja som na nete nasla,z e ano) a najnovsie i zahlasila,z e este nemam vysledky homocysteinu a ze vlastne trombofiliu est enemam potvrdenu !!!!!! takze tie vysledky z genetiky su asi nic... 😀
baby nebojte sa, spolocne najdeme nejaku hemato. to je sranda ze nas je tolko z TT 😀 ale kym ziadnu nemame a uz sa nahodou snazite, tak treba papat 10 mg listovky, pripadne 10 rano a 10 vecer a k tomu injekcie B12, lebo tento vitamin metabolizuje listovku. ked sa vam minie, tak sa vam listovka uz nevstrebe, takze na to nezabudnite!!!!!! mne tiez nikto nic nepredpisal, a to som po potrate bola cela modrinova a praskali sa mi cievky... a tak som isla za obvodnym lekarom a poprosila som ho, nech mi ich predpise. baby a ked sa tu zajtra zjavi fyalka, tak nam povie meno tej dr. a vsetky sa k nej budeme pytat, oki?
dobru noc vam prajem 😎

bettynka222
18. jún 2009

peti ale ja som to nemyslela v zlom. ved ked budes vediet diagnozu, hod to sem a my sa ti k tomu vyjadrime. a ked chces vediet ako rychlo som otehotnela ja, tak prvy rqaz hned druhy mesiac a druhy raz ani neviem ako. to som bola est etehotne, milovali sme sa, na druhy den sa vsetko zacalo kazit, zakazali nam to a po kyrete zistili,z e som tehu zas 😀 no ale nedopadlo to dobre, lebo do mna ladovali injekcie na stiahnutie maternice, lebo nechapali, preco sa mi zvacsuje....ale asi to tak bolo lepsie, lebo to som est enemala vysledky z genetiky...a neboj budes tehotna, vsetky budeme, len musime vydrzat 😝 😝 😝 ale ja by som chcel aaj hned...len nam to stale zakazuju 😝 takze aj ja musim vydrzat 😀

riska
18. jún 2009

betty, neokunaj sa a pekne nam tam skoč... my mame rady nove tvare 😉
z teba sa tuším stal odborník na hemato 😵 ja som čitala, že je dobre brať femibion 800, viete o tom niečo?
inak ja mam tiež potvrdenu trombofiliu "len" z genetiky

bettynka222
18. jún 2009

riska uz som tam bola a vsetky som vas pozdravila, ale hlavne teba, smejku a margi, lebo sme si obcas pisali. al eje pravda, ze ked osm sa ucila na statnice, tak vtedy som prestala chodit. ale uz sa polepsim 😎
no femibion je fajn, ale nestaci. treba vel alistovky a b12. ved sa opytaj margaritky, ona na tom ficala az do tretieho trimestra.
ano, je zo mna odbornik. normalne obcas rozmyslam nad tym, ze idem na medinu...ale neviem ako by som zvladla pitvy 😝 ale bolo by to super, leby som nam vsetkym kontrolovala homocysteiny a predpisoval fragmin alebo fraxiparin...ale kym by som vystudovala, tak uz by sme boli za zenitom 😀 😀 😀

adapa
18. jún 2009

Ahojte.Aj ja mám potvrdenú vrod.trombofíliu(heterozygot mutácie F II a MTHFR C677T).Bola som na hematologii na Antolskej v BA u MUDr.Pavlíkovej.Bola som veľmi spokojná s vyšetrením,aj s vysvetlením diagnozy.Teraz beriem Anopirin 30mg,Femibion800 a počas stimulácie a tehotenstva si budem pichať Fraxiparine.O bábo sa chceme pokusiť v septembri.

bettynka222
18. jún 2009

gratulujem adapa k super hematologicke, este aby sme sa na antolsku dostali aj my ostatne...nam to tiez planuju na september, tak som zvedava. a ty ides na UO?

adapa
18. jún 2009

Ano,idem na IVF.Raz som mala MA v 6 tt,potom o rok a pol sa nám narodila dcérka a teraz vo februari znova MA v 12tt.

bettynka222
18. jún 2009

no to sme tu vsetky take s potratmi...takto to aspon lepsie podchytia s injekciami. dufam ze nam sa zadari prirodzene..ale musim est ezohnat tu hematologicku... 😝

http://www.azet.sk/firma/51349/mudr-ivan-klohna... no co baby, kto ide na vylet do bardejova? 😀

fyalynka
19. jún 2009

ahojte babulky 🙂
vcera som sem uz neprisla a vy ste sa pekne rozpisali 😅
vidim, ze nas je pekne vela co mame problemy s krvickou a za sebou potraty 😔 Ale snad nam pomozu lekari...
ja to nemam este potvrdene, cakam na vysledky z genetiky a potom mam ist do BA, kde mi maju uzavriet
diagnozu...takze este si par tyzdnov pockam 😖

riska
19. jún 2009

adapa, to si ma potešila, aj ja chodím k dr. pavlíkovej na antolskú 😉 a v auguste alebo v septembri idem na ivf, tak dúfam, že aj pre mna niečo vymyslí 😉 len sa bojím, lebo zatial mi trombošku potvrdili len z genetiky, nie z hemato 😕

petra2505
autor
20. jún 2009

mna caka v pondelok Antolska a MUDr.Masarova, tak uz netrpezlivo cakam co mi povie, uz nech to mame za sebou....ja len dufam, ze raz sa uspesne prebojujeme do 9 mesiaca tehu 😉

bettynka222
20. jún 2009

baby tak potom napiste, ako bolo. ja idem utorok tej mojej hemato...ale ona je uplne mimo 😝

riska
20. jún 2009

jasné, že sa ozveme, ja sice až večer, ale určite 🙂
petra, možno sa niekde na chodbe aj stretneme, ja idem na 11:00 😉
betty, ak je mimo, treba ju vymeniť... aj ked u odborných lekárov je to asi zložitejšie 😒

bettynka222
20. jún 2009

no ved to riska, ze neviem com mam robit. skusim to v pondelok na mojho gyn, potom v utorok aj nanu. a ked nie, budem musiet nejak inak zabojovat...len neviem este ako. ale osm rada,z e vy uz mate dorbe doktorky. teraz uz tehotenstva pojdu rychlo 😎

riska
20. jún 2009

betty, a prečo sa ti to tvoja nepozdava? nedala ti žiadne lieky?

bettynka222
20. jún 2009

lebo ta moja mi zahlasila, ze ked budem mat homocysteiny v poriadku, tak vlastne ani nemam trombofiliu a uz ma nebude pocas tehu sledovat. a ked osm sa jej spytala, ci to nemoze nahodou prave pocas tehu stupat a som jej zdoraznila, ze mi pocas v tehu vznikali v maternici zrazeniny (co je tiez jeden z prejavov trombo) tak mi zopakovala, ze est enema vyslekdy homocys. a ze teda vlastne trombofiliu nemam.... 😝

riska
22. jún 2009

petra, tak ako si dopadla na antolskej, hmmm? 😉

ja v podstate velmi dobre, všetko bolo negat., aj homocystein o.k. ale kedže je tam ten nález z genetiky, mam brať anopyrin, materské vitamíny a hlavne - vyfasovala som fraxiparine 😀 mam si začať pichať, ked začnem stimulovať na ivf.... tak som spokojná, že doktorka to zobrala vážne a neodbila ma 😉