Kniha : Ako sa starať o blaho manžela. Aký je váš názor na ňu?

lindika
13. aug 2009

Ahoj,
chcela by som vedieť či ste niekto čítali túto knihu a aký je váš názor?
dakujem

mimkao
13. aug 2009

leniciatko, 😨 tak toto by som ja nedokázala. Aj keď som si už x- krát povedala, a toto si u mňa pokašľal, tak skoro sa s ním rozprávať nebudem. Ale nevydržím. 😀 A som rada.

mimkao
13. aug 2009

Ozaj my sme spolu 6 rokov. 🙂

alami
13. aug 2009

leniciatko - predtým som sa aj ja rozčuľovala keď prišiel neskoro z futbalu, teraz sa nemusím, sám od seba ho po 25 rokoch prestal hrať, lebo prišiel na to, že je to škoda času, ktorý môže stráviť radšej s rodinou. Ak ho budeš nútiť a nadávať, neprinútiš k ničomu, musí sám zistiť, že doma mu je najlepšie - rovnako to musíš cítiť ty - a potom sa budeš tešiť na každé ráno a prestanú časi keď si myslela na to - jéj ako fajne že je preč mám klud...

alami
13. aug 2009

mimkao - tie tvoje deťúrence - klobúk dolu 😉 😵 - úprimne tiež to chce určite dobré zázemie

mikalove
13. aug 2009

leniciatko 😀 😀

alami,nemmáš pravdu,ja žijem v šťastnom manž. a je mi to smiešne.a nie je hádka ako hádka,ja pokial budem mať svoj názor a bude odlišny od mm tak nebudem pritakávať ako nesvojprávna len aby bol doma klud. a takú by ma ani mm nechcel...my sme manželia 11 rokov,a nemám potrebu čítať takú knihu,presne viem,čo mm k blahu potrebuje,mňa- milenku,kucharku a priatelku v jednej osobe. ale máš pravdu v tom,že o blaho sa musia snažiť obaja,ale v tej knihe sa hovorí len o mužovi,preto je to smiešne,ako stará nábož.vychova pre "dievky na vydaj"

alami
13. aug 2009

výmena názorov sa nerovná hádke 😉 nevravím že má mať niekto názor vždy rovnaký s mužom, to nieeee.... 😀 len si vedieť veci vykonzultovať bez vzájomného urážania sa

mikalove
13. aug 2009

keby ma urážal tak už by som jeho blaho mala úplne u r... 😀 😀

mimkao
13. aug 2009

Ja už len podotknem, že za tých 6 rokov, čo sme spolu, sme na seba ani raz-naozaj ani raz nekričali, ani nezvyšili sme na seba hlas. My sme obaja taký, že keď máme výmenu názorov, tak ak sa nám niečo nepáči, tak sme ticho, rozmýšľame, a vtedy príde pokora, buď k jednému, alebo druhému 😀

mimkao
13. aug 2009

pokrač. ... a vždy sa dohodneme. Bez hádok, bez kriku a hnevu. 🙂 Ale tu knihu by som aj tak chcela. Určite by som z nej bola vo veľa veciach múdrejšia. 🙂

bambusko
13. aug 2009

mna dorazila ta veta v ukazke z knihy, ze aj chlapi maju city... to je fakt na neuverenie, taky objav... 😕 😀

leniciatko
13. aug 2009

mimkao : my nie sme talainska domácnosť,jednoducho poviem svoj názor,v tichosti. bud ho akceptuje,alebo má tichú domácnosť. a to ja vydržím!!!! ja mu nerobím napadá ma spojenie- ometačku okolo zadku.

mikalove - úplne s tebou súhlasím .

A túto knihu určite kupovať nebudem. ja by som musela kúpiť : ako starať o blaho môjho manžela,ktorého som si vzala ja?

alami
13. aug 2009

mňa zaujala aj táto kniha http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1222073 - len tak , pre zaujímavosť....niekedy stačí vo vzťahu vylepšiť fakt maličkosť...
nečítali ste niekto?

sasiki
13. aug 2009

ale veď keď niekoho milujeme, je jasné, že nám záleží na jeho šťastí 😉 - blahu....
no nemôžem si pomôcť, ale ten názov mi pripadá smiešny. 😅 znie jednostranne
akoby sa nebolo treba starať aj o šťastie ženy 😒 😀

krasuliak
13. aug 2009

spokojny manzel = spokojna manzelka 😉

sasiki
13. aug 2009

no súhlasím krasuliak 🙂

daniela1983
13. aug 2009

Milovat proti vsetkym predpokladom je tiez dobra

http://www.martinus.sk/?uItem=15652

omfahad
13. aug 2009

ja len narychlo a v skratke....ak niekoho lubim, spravim pre neho"vsetko" ci sa to tyka manzela, deti, rodicov, kamaratov.......vsetko to robim len z lasky a koli svojmu dobremu pocitu, necakam za to vobec nic.......som na MD, manzel pracuje....kazdy den navarim a cakam ho vytesena a upravena kedy konecne dorazi domov, dame si spolu obed, kavu a len tak kecame........necakam ze sa mi bude zato "revanšovat" robim to z lasky k nemu......vobec sa na neho nehnevam ked ide s kamaratmi na futbal, na kavu......samozrejme ze to ma "hačik" .........potrebujem citit jeho lasku ku mne......nie v tom, ze mi kupi neaky honosny dar...mne stacia malickosti.....(jachta, perly... 😀 )...srandujem, uplne mi staci jeho objatie, to ze mi kupi moj oblubeny casopis...lebo viem ze na mna mysli.....ze ma miluje.....sme spolu 7 rokov...a mozno si niektora z vas poklepe po cele ked docita moj prispevok...ja len mam pocit, ze v dnesnej dobe sa niektore zeny menia na muzov...ja chcem ostat zena, chcem sediet doma a vyvarat pre svoju rodinu, chcem muza cakat doma vyparadena a s teplym obedom na stole, rada mu urobim masaz....len nech citim ze ma miluje...tak ozajstne miluje 😉 ....

sasiki
14. aug 2009

tak to aj ja rada a s láskou vyváram 🙂

jalao
14. aug 2009

Leniciatko, som skor v suhlase s tebou, lebo ja tiez neviem byt "ometackou jeho rite", ja nie som jeho mama, ja som jeho PARTNERKA - zena! Som toho nazoru, ze kolko dam do vztahu ja, tolko by mal dat aj on, ale zial, neplati to vzdy tak...mozno pred 10 rokmi to este slo, ale rokmi sa hrany obrusuju, crty - aj tie zle, sa zdoraznuju a nech si vravi kto chce, co chce, starsi muzi uz nemaju skratka tolko trpezlivosti a prisposobivosti, aj tej energie ubuda. ja muza rada pustim na futbal, lebo sa tam odreaguje, ja si doprajem tiez podobne aktivity a nie, ze chcem radsej doma s detmi zostat, ved som s nimi aj tak....Takto si kazdy z nas resetuje hlavu a fungujeme dalej - zase pekne vsetci spolu 🙂 🙂 diky za precitanie mojho nazoru.

roasha
14. aug 2009

nechce sa mi rozvadzat pre mna zbytocnu"ideu"tejto temy,ale len tak na okraj,manzelia sme 13rokov/spolocna domacnost 15rokov/,tak u "o tom"viem tiez "cosi" 😎 😀
a kedy sme sa naposledy pohadali? 😕 ..............fakt neviem,/asi to bolo uz davno/ 😅 😀
.....takze na"zivot"nepotrebujem" prirucky" 😉 🙂 😀 😎

adetka
14. aug 2009

my sa s manzelomu ucime spolu zit... a budeme sa asi este dobrych dvadsat rokov 😀 ... a to sme sa brali v 30-tke... kazdy z nas pochadza z rodiny s inym pristupom rodicov k sebe navzajom... ja z tichej... kde sa vsetko prisposobovalo rozhodnutiam a nazorom mojho otca (aj ked mam pocit, ze nie z jeho viny)... a manzel z hlucnej... kde sa hadaju, zaparaju do seba... za kazdu malickost... a my spolu hladame zlatu strednu cestu... nechcem byt ani submisivna, ale ani dominantna 😀 ... a jemu chcem dorpiat trosku otcovskej autority, ale ak s nim v niektorych veciach (pristupe k dcere, starostlivosti o domoacnost...) nesuhlasim... tak mu to poviem...

v starostlivosti.. domace prace robime spolocne (dokonca sme spolu umyvali okna)... stacilo mu to vysvetlit, poziadat ho o to... varime na striedacku... podla toho, kde prave chce... a o Mirku sa vie postarat tiez aj on sam... ked potrebujem niekam ist...

jalao
14. aug 2009

adet, toto je to, co som aj popisovala vyssie, ze kazdy si z domu donesie nejaky vlastny "model", v ktorom vyrastal a prve roky su plne lasky, malych deti, ale postupne vidno vplyv toho vlastneho modelu, ktory je v nas, takze tvrdim, pokial boli tie modely rozdielne, chce to vela tolerancie a niekedy aj sebazaprenia. Moj muz je tiez v domacnosti platny clen, hoci posledne roky skor na neho nechavam veci okolo deti a ja zaberam v domacnosti. Ale riady, vysavanie, "rajony" a taketo veci, to je jeho parketa 🙂 🙂 No a ja uz aj deti viem zapriahnut, takze tie roleplays sa menia 🙂 🙂 🙂

leniciatko
14. aug 2009

presne vám dávam všetkým za pravdu.. 🙂

jalao
14. aug 2009

leni aj ty mas skusenosti z "rozdielnymi modelmi z povodnej rodiny"? 🙂 Aby som vedela, ze s cim suhlasis 😀 😀

leniciatko
14. aug 2009

či pochádzame z rozdielnych rodín? ani moc nie. len to,že každá rod. sme iná,a táto naša nová je niekde uprostred. a všetko sa stále mení. boli sme len dvaja,potom sa narodila katka, išla som do roboty,potom julko, išla som do roboty on do školky a tak. a potom aj celý názor na pozeranie na svet, lebo stále je čo riešiť, a tam sa často názorovo nezhodneme. asi takto.

majus246
22. okt 2011

Tak toto je fakt vtipné hľadala som niečo iné no a toto som našla náhodou a mňa osobne to fakt dožralo nič v zlom.So mňa sa v manželstve stala asi veľká feministka najmä pri tom mojom.Mňa by fakt zaujímalo kedy sa chlap stará o blaho Teba či rodiny?Keď som sa vydávala mala som názor že ak niekoho miluješ chceš aby bol šťastný a spravíš preň čokoľvek no ako vidím väčšinou to funguje len jednosmerne 😀.Ak prídu deti vzdávame sa všetkého a všetok svoj čas venujeme len rodine.Ako to vidím ja? Chlapom varíme, žehlíme staráme sa o deti, nakupujeme po materskej ideš do práce a po práci ťaháš druhú šichtu doma a ešte sa musíš usmievať a byť milá a všetko musí byť O.K. A čo robí väčšina česť výnimkám bo by som nerada hádzala všetkých do jedného vreca majú čas na kamarátov svoje záľuby a polihovanie na gauči.Takže starať sa o jeho blaho to čo je za koninu

filipal
22. okt 2011

@majus246 mrkni, mame tu aj temu feministky. 🙂

majus246
22. okt 2011

@filipal Ďakujem ti veľmi pekne to je asi jediné milé za tento deň ja som sem len tak zablúdila no skoro ma zdvihlo zo sedadla hľadala som či tu nie sú tipi na detské knihy a vyhodilo my toto a keď že môjmu manželovi poslednú dobu ide karta v tom ako ma dožrať tak toto bol že zlatý klinec no idem hneď aj pozrieť možno sa trošku poteším DÍK

filipal
23. okt 2011

@majus246 ahaaa, uz som ta videla vo Feministkach.... 🙂

cobhan
24. okt 2011

ja mam tu knihu doma. Raz som ju dostala od priatela..asi nemusim hovorit, ze byvaleho 🙂 Donutil ma to precitat..ale, co ja viem...obcas som mala pocit, ze to pise chlap..taka jeho predstava idealneho zivota 😀