Kniha : Ako sa starať o blaho manžela. Aký je váš názor na ňu?

lindika
13. aug 2009

Ahoj,
chcela by som vedieť či ste niekto čítali túto knihu a aký je váš názor?
dakujem

sasiki
13. aug 2009

to je tá z komunistických čias??? Taká tá haluz, ako mu máš, keď príde z práce vyzuť topánky, pekne obliecť seba a deti, usmievať sa a tak???

sue
13. aug 2009

😅

jalao
13. aug 2009

no Lindika, tak toto je vyborna tema 😀 😀 😀 Ja by som sa radsej pobavila ale nie o knihe, ale o skutocnej realite...ako sa baby starate o jeho "blaho"??? 😝 😝 😝 😝 Hned za tym by som pridala dalsiu...ako sa oni staraju o to nase????? 😀 😀 😀

frisbee
13. aug 2009

jalao...trefa 😉

sasiki
13. aug 2009

jeho blaho závisí od môjho blaha 😀

bambi09
13. aug 2009

😀 😀 😀 😀 aká vtipná téma 😀 😀 😉

sue
13. aug 2009

Sasiki 😀 😀 😀

jalao
13. aug 2009

bambi, fris, sue - ved zatial mi tu nikto nic prakticke neporadil!!!! 😒 A ja akutne potrebujem overenu radu!! 😝

sue
13. aug 2009

Jalao, keď o tom rozmýšľam, tak veru neviem 😲

emily333
13. aug 2009

o blaaho manzelky nie je kniha? 😀

bambi09
13. aug 2009

jalao,tak ja nič špeciálne nerobím a nesťažuje sa-zatiaľ,len občas,že veľa koníkujem 😀 😀 😀 😝

lindika
autor
13. aug 2009

sasiki,

pani psychologička by ti na toto povedala, že si sebecká... že muži sú jednoduché bytosti pripravené nás lubiť ked budeme dbať na ich potreby

expertka dala link, a myslím, že je tam aj kusok z knižky...

jalao,
akú ovorenú radu potrebuješ 😉

jalao
13. aug 2009

presne tak, Emily, na nu cakam 😀 😀
Bambi, Sue, tak asi uz len to, co pisala Sasiki, ze ho pekne vyzut, ocesat sa a ctit si jeho prichod domov, lebo urcite je unaveny po praci, utisit deti, nech ho nerusia pri odpocinku....Ten clanok som kedysi dostala do mailu, bol super!!

expertka8
13. aug 2009

...lindika..je tam aj zopar hodnoteni knihy 😉

jalao
13. aug 2009

expertka, presla som si aj par tych stran, ktore sa tam daju citat. vyzera to zaujimavo a s vacsinou suhlasim, aj to mam tak overene, ze to tak funguje. (niekedy aj bohuzial).

lindika
autor
13. aug 2009

expertka, čítala som, v podstate je to jedno hodnotko napísane na 2x od jedného čitatela.

jalao, prečítaj si výcuc z knihy na linku čo dala expertka možno tam bude rada pre teba....
😉

ozaj, baby čítali ste ten výcuc?

frisbee
13. aug 2009

a je tam varianta,že manželka má náročnejšie povolanie ako manžel,ako by to pani psychologička riešila 😉 ?

jalao
13. aug 2009

ano, presla som to, autorka to vystihla dobre.

sasiki
13. aug 2009

hej, hej, som sebecká 😀

mimkao
13. aug 2009

lindika, ty si tu knihu čítala? Alebo si ju len chceš kúpiť a zisťuješ o nej referencie? Podľa toho, čo som si prečítala v tých úrivkoch, tak by som si ju rada prečítala, lebo som súhlasila som všetkým, čo tam bolo písané. Teda, ak mám byť úprimná, ja tiež vyžadujem od muža, aby bol ku mne milý, láskavý, súcitný, atď, veď som predsa žena, ale ja viem byť zato poriadna mrcha k nemu. 😔 Tak ak si ju čítala a dáš odporúčanie, tak si ju asi kúpim.

kikatko
13. aug 2009

jednoducho, lopatou

sasiki
13. aug 2009

jaj, tak to nebude tá, čo som myslela 😅

bambusko
13. aug 2009

iste americky vymysel, to akoby bol manzel nejaky iny zivocisny druh, ze k tomu treba prirucku 😕 😖

roasha
13. aug 2009

že príručku....malý dvor a dlhý bič na nich! 😀

vroni
13. aug 2009

Roasha, blbnes, takto zadara genialne rady rozdavat? 😝 Rozved pekne tu myslienku na par sto stranok, nazvy sa psychoterapeutkou, knizka vyjde v x jazykoch a miliony budes mat iste.... (cislo uctu na mojich 10% za spracovanie genialneho napadu do IP 😎) Autorka tiez len hlboko obkecala myslienku ¨aky pozicaj, taky vrat¨ a vidis, vyslo jej to.....

leniciatko
13. aug 2009

ja poviem v skratke : ako rozmaznáva manžel mňa,tak ja rozmaznávam jeho. a teda,moc s tým roboty nemám. 😀 a moc sa nenarozmýšľam,my nie sme romantici, o nás by Rosamunde Pilcherová určite nič nenapísala.

alami
13. aug 2009

predpokladám že všetky čo sa z témy smiali doma nežijú zrovna harmonicky 😅 (nechcem tým nikoho uraziť), predčasom by som to povedala aj ja 😉 lenže jedného pekného dňa sme s manželom prišli na to, že takto sa žiť nedá a od vtedy sme naozaj šťastní - len musia to chcieť obaja 😉
a je to práve v tom, ak sa človek prestane pozerať na druhého a hovoriť o tom čo nevie, čo má ľahké v živote a aké ja to mám ťažké a koľko sa narobím a že on to nevidí a bla bla bla a prestane len kritizovať ...ak sa začne starať o blaho toho druhého - ak použijem názov danej knihy (ktorú som inak nečítala 😀 ) a začne žiť tak, aby robil tomu druhému radosť - musia to robiť samozrejme obaja....tak život sa zrazu zmení a verte že to stojí zato a pritom všetkom je to neuveriteľne ľahké 😉

len tak otázka na telo - každá nech si zodpovie sama - kedy ste sa naposledy pohádali?...ja si nepamatám....pátram v pamati ale fakt neviem, muselo to byť strašne dávno....

a chce to len málo...robiť veci tak, aby ten druhý z toho mal dobrý pocit...stonásobne sa vám to vráti 😉

(ak by niekoho zaujímalo koľko sme manželia, práve ideme mať 8.výročie 😉 - to už je pár rôčkov 😉 😵 )

mimkao
13. aug 2009

alami, pekne si to napísala. 😵

leniciatko
13. aug 2009

aj my sme spolu už 9 rokov,pohádali sme sa naposledy ......pred mesiacom??? lebo prišiel neskoro z futbalu,ale vydržala som sa sním nerozprávať 10dní!