Kniha chatrč. Čo si o nej myslíte?

zuzula28
5. nov 2009

ahojte, čo si o nej myslíte?
Keď som ju dočítala, zdala sa mi dosť dobrá, ale ako som viac o nej rozmýšľala v podstate som dospela k úplne opačnému názoru...myšlienka dobrá a ušľachtilá, ale prevedenie až dráždivo všeobjímajúce...aj tá formulácia, že ak ste tomu neuverili, tak táto kniha vám nebola určená, je dosť prvoplánova...akože ty si plytký neznaboh, ak si nepochopil a nezožral to aj s navijakom😒

paola.o1
5. nov 2009

ahoj, ja som akurat okolo nej dnes isla, uz uz som sa pre nu nacahovala, ale nakoniec som si kupila inu knihu. takze chatrc neodporucas?

zanetak
6. nov 2009

no toto by aj mna zaujimalo, ci sa oplati kupit ta kniha. tiez by som si ju chcela prečitať, ale teraz nemám moc času. naozaj je taká dobrá ako robia na ňu reklamu?

nevesta
6. nov 2009

Ja som ju precitala, niesom veriaca a poviem ti, ze pre mna total blbina... Vobec ma nezaujala, docitala som ju len nasilu 😔

bibula
6. nov 2009

ja som ju necitala,ale pozerala som kritiku... dost vela ludi sa natrapilo s druhou polovicou...myslim,ze o vieru tam nejde... 😅

nevesta
6. nov 2009

Hovorime o tej istej? 😕 Od Wm Paul Young?

martina46
6. nov 2009

Ja som zas počula, že je to fantastická kniha, tieto názory boli od ľudí, ktorým verím 😉
Ale to asi kazdy z nás musí prečítať.

mucilienka
6. nov 2009

ja ju prave citam... tiez mam pocit, ze o viere to nie je.. ale je to dost narocne na pochop.. hlavne ked "boha" predstavuje cernoska a pod...

emanka
10. nov 2009

ja som si ju objednala v piatok cez net a neviem sa jej dočkať...no ale po týchto vašich príspevkoch sa na ňu až tak neteším ☹

napr. aj Da Vinciho kod strašne chválili a ja som ho nedočítala, proste to bola pre mňa nezaujímavá kravina...100 ľudí - 100 chutí 🙂

albireo
11. nov 2009

dostala som tu knihu do daru od pribuznych, krori z nej boli uplne nadseni. tvrdili mi, ze je to velky hit a urcite sa mi bude pacit.
Precitala som cca dve kapitoly. Stacilo.
Frazy, kostrbaty preklad do slovenciny.

jankamanikova
11. nov 2009

Dobry vecer!
Ja som tu knihu citala. Dostala som ju do daru od priatelov a bola som z tej knihy nadsena. Precitala som ju za jednu noc (a to citam knihy dost casto) a aj manzel ju zhltol za par hodin. Bola som z nej nadsena, zaujata a zacala som sa na svet divat inymi ocami. S Janym sme to dost konzultovali a tak ako kazdu knihu, aj tuto som potrebovala predebatovat. Z mojho pohladu (mimochodom verim v Boha a Bohu) je to velmi zaujimavy pohlad na Boha, na Jeho pohlad na nas. Je neuveritelnym sposobom opisana Bozia laska, ktora je nepochopitelna. Ja som citala tuto knihu s velkym ocakavanim. Mozno je to brak, alebo gyc, alebo pre niekeho plytke citanie. Ale v tej knihe ide o hlbku a o ine veci.
Skor u mna vyvolava ine otazky. V tej knihe je velmi pekne opisana Bozia laska k nam. Ale ide o to, ze Boh nas miluje ovela viac ako je v tej knihe opisane. On miluje jednoducho a zaroven bohato. Ja som pri tej knihe plakala ako male dieta. Pri predstave skutocnosti, ze som Nim milovana, som plakala cely cas az dokonca.

Mimochodom sa dalo cakat, ze kniha bude pisana typickym americkym stylom. Lahko, putavo, filmovo. Myslim, ze autor to tam aj spomina, ze chcel to takto napisat (ale to nie som si ista). V kazdom pripade kniha nuti ludi premyslat. A citalo ju v mojom okoli vela ludi, ci veriacich, neveriacich; alebo ludi z rozlicnych Cirkvi ...

janinah
23. apr 2011

vyťahujem túto tému 😉 Chatrč som prečítala a bola som nadšená,nádherná kniha.....teraz sa chystám kúpiť knihu Rovnako iný ako ja,má to byť tiež niečo zaujímavé,v tom duchu ako Chatrč,čítal ju už niekto?
http://www.beletry.sk/detail/183713/rovnako-iny...

shaden
25. apr 2011

odtialto sa da stiahnut zadarmo, ked vas zaujme, tak si ju mozte kupit a mat doma kedykolvek sa k nej budete chciet znova vratit,
ak vas to nezaujme ,nebudete lutovat zbytocne vyhodene peniaze , stiahnutie netrva dlho a vymazete to este rychlejsie

http://www.mediafire.com/?jattskhjiloi90m

amanuta
15. jan 2012

Ja som knihu chatrč nečítala, ale moja kamarátka áno. Ona sa z toho pomiatla. Teraz koho stretne, každému rozpráva, že konečne pochopila ako to v živote funguje, s každým rozoberá jeho život do detailov a o sebe tvrdí, že ona je kazateľ. Prípad pre psychiatra. Kto má slabšiu psychiku, tak nech to radšej nečíta.

valerya
12. feb 2013

Podľa mňa je to kniha napísaná pre širokú verejnosť, formou beletrie aby sa to dostalo do rúk aj takým, čo nečítajú mystické knihy. Je tam veľmi veľa naznačené aby to človeka pomklo hľadať ďalej a dozvedieť sa viac. Význam tej knihy je ale oveľa väčší ako sa na prvý pohľad zdá. Myslím, že autor neočakával, že tomu každý bezhlavo uverí. Skôr pootvoril dvere aby ten, čo má záujem mohol vstúpiť. Tu už sa očakáva aj vlastná aktivita a čítať aj iné knihy, nie len beletriu.

majkova
30. apr 2013

Dnes som knihu dočítala aj ja, začala som včera 🙂 Na nete som videla dosť rozporuplných recenzií, tak som si ju prečítala. Myslím, že odborné knihy zaobarajúce sa problemtikou cesty duše, odpustenia a zmyslu života sú často napísané veľmi odborne a preto ich možno veľa ľudí neprečíta. Tu bola v románe s príbehom načrtnutá problematika, ktorá mimochodom úzko súvisí aj so Štyrmi dohodami od Ruiza, pomerne pútavo a jednoducho. Autor sa zaoberá tým, že nemáme súdiť ľudí, staviame sa do pozície sudcov, pretože vnímame, že nám niekto urobil niečo dobré alebo zlé. Dobro a zlo však každý vníma inak inak a odlišné predstavy a očakávania sú zdrojom konfliktov, vojen atď. Páčilo sa mi, že sa tu zaoberá sčasti aj tým, že každý problém, ktorý sa objaví v našom živote - či už zdravotný, v práci alebo vo vzťahu nás niekam posúva. Pri dobrých životných situáciách sa toho moc nenaučíme, ale zlé nám môžu toho ponúknuť oveľa viac ako si na prvý pohľad myslíme.

zaira1407
11. feb 2014

Pre mňa úplne úžasná kniha , začala som ju čítať rok dozadu a z istých dôvodov som ju v polovici musela prestať čítať, ale stále mi vŕtala v hlave a tak som si ju kúpila a dočítala ...pravda je , že druhá polovica -resp. "stretnutie" je ťažká na čítanie je tam veľa vecí na zamyslenie ....a moje pocity presne ako píše @jankamanikova ja som tiež pri nej plakala ...ale to bol plač z duše - plač pochopenia ..... a veľmi mi bolo ľúto, keď som ju dočítala ...počas čítania som mala pocit, že som "tam" ..... pre mňa výborná kniha
...inak odporúčam aj knihu : Nebo nie je výmysel

zuzanasosa
14. apr 2014

Ahojte, Chatrč som čítala hneď ako vyšla, tzn. 5 rokov dozadu, ale stopa zostala živá. Silný príbeh, silné riešenie problému. Toho najväčšieho - straty vlastného dieťaťa. Tradičný rímo-katolík si asi všimne silný protestantský podtón typu: načo ti je cirkev, keď si môžeš vlastnú vieru prežívať doma a pod.... Takže čítať s dobrou dávkou rozlišovania. Osobne ju pre mňa hodnotím ako prínosnú a tak ako písala kočka niekde vyššie, tiež som isté pasáže čítala cez slzy. Kúpiť ju môžete v Zachejovi, majú super výber a knihy pošlú rýchlo: http://www.zachej.sk/produkt/3148/chatrc/

pokazenyautobus
18. jan 2015

Chatrc je podla mojho nazoru pribeh ktory akoze " dojimavim " sposobom nahlodava fakty o Bohu ,10 bozich prikazaniach a Jezisovi. Napriklad vo fatimskom proroctve Panna Maria ohlasuje bozie zamery a vahu hriechu v inom svetle ako to vykresluje nejaky Young. A Bozej Matke doverujem viac ako nejakemu amikovi.

janinah
18. jan 2015

@pokazenyautobus je to fantázia spisovateľa,nie fakty,pre mňa silná kniha na zamyslenie.....teraz čítam Posledný súd,tiež zaujímavé