Kočíková diskriminácia. Ako to riešite?

expertka8
26. jún 2006

Zdravím vás maminy 😵
...nikdy som nevenovala pozornosť rôznym zákazom a príkazom..až do obdobia,kedy som sa opäť neocitla v pozícii maminy,ktorá musí zbehnúť do banky zaplatiť šeky..na pošte si xce vyzdvihnúť doručenú zásielku...v obxode si xce obnoviť šatník..atď...atď...ale všetko v sprievode môjho 4 mes. drobca,ktorý si v nedohĺadnej dobe za svoje kráľovstvo vyhlásil práve kočík 😉
..často sa stretávam so zákazom vstupu s kočíkom... 😠 ..hotová *kočíková diskriminácia*

...kreatívne maminy...ako riešite obdobné situácie????

luce
20. aug 2006

ahojte, nemate niektora skusenosti s kocikom GESSLEIN? My ho pouzivame 4 mesiace a sme velmi spokojni, tak na 99%. Vyberali sme taky, aby sa zmestil do mojho maleho auta, dali sa vymenit kolecka, je to trojkombinacia, no a samozrejme sa nam pacil. Mam len jednu vyhradu, to je to 1%, skladacia rucka sa nam stale zasuva, skusali sme pritiahnut srobik ale nepomohlo to. Ide mi to na nervy hlavne ked idem niekde dokopca a silnejsie tlacim. Vam sa to nikomu nestalo? Ze by to bol nejaky vadny vyrobok?

svetluska.p
21. aug 2006

A ked sa uz bavime o kocikoch, kedy je vhodne ist s drobcekom prvykrat vonku? Myslim kolko casu od porodu?

expertka8
autor
21. aug 2006

...svetluska...záleží od ročného obdobia...pamätám si,že s dcérou som bola vonku,keď mala 2 týždne 😉 ..a so synom,ktorý sa narodil,keď bolo strašné mrazivé obdobie..to bolo až po vyše mesiaci 😉

svetluska.p
21. aug 2006

Dakujem Expertka 😵 .

expertka8
autor
21. aug 2006

..svetluska...aj nabudúce 😉

sunny6
21. aug 2006

mi zme z nasim isli von asi po 3 dnoch,aj doktorka povedala,ze co najskor bude na slniecku ,nebude uz zltucky 😀 inak bol oktober,tak ani nie zima,ani mraz 🙂

mercy
21. aug 2006

Riško mal tuším desať dní,lebo bolo strašne teplo

verus
21. aug 2006

pre luce: tiez sa mi stalo podobne, uz som tu o tom pisala v teme Kociky...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Mame doma uz treti podvozok, kde nam to robi to iste. Vraj prve kusy z tohto modelu mali tento problem v konstrukcii a teraz Gesslein dodava nahradny diel, s ktorym by sa to malo opravit. Skus sa opytat v predajni. Od veci ale je, ze ten posledny podvozok, co mame doma, by uz mal byt nekazovy, a predsa s nim mame tento problem, aj ked len niekedy a slabsie...
Nechcem tu nespravodlivo robit Gessleinu zlu povest, inak su tie kociky naozaj fajn, len toto mi dost kazi naladu... a tiez este stale -uz vyse pat tyzdnov - od nich cakame na vybavenie dalsej reklamacie, hoci sme to reklamovali priamo v Nemecku... A chcem sa Ta spytat, kde v aute ten kocik vozite - aj na zadnych sedadlach? Lebo inak si to v malom aute neviem predstavit, alebo zakazdym davate dole aj kolieska?

dahlia23
24. aug 2006

Môj názor na kočíkovú diskrimináciu je taký, že ak do obchodu nemôžem ísť nakupovať s kočíkom, tak tam nepôjdem ani vtedy, keď ho nemám. Užila som si svoje, keď som kočíkovala sestrinho malého. Ja im na tie nápisy "Zákaz vstupu so psom a s kočíkom" zvysoka kašlem. Kam som sa dostala, tam som ila. Ak mal niekto niečo proti, jeho problém. Svoje peniaze dokážem minúť aj inde. Ani by ma nenapadlo kvôli nákupu nosiť dieťa baby vaku. Ak chceme, aby sa situácia pre mamičky s detičkami zlepšila, tak sa nemôžeme prispôsobovať my, ale obchodníci. 😎

palma
24. aug 2006

😎 súhlasím s dahliou 🙂

bubatko
24. aug 2006

baby, co ma uplne dorazilo, napriklad "slavny" obchod pre deti, ktory nedavno otvorili na Kosickej ulici v BA (mimochodom mam odtial zopar nie moc uzasnych skusenosti 😠 ) ma barierovy vchod (2 schody); sice su tam kolajnicky na kocik, ale otvorit obchod pre deti s takymto vchodom??? to co mame cakat od inych obchodov!!! proste mi len postal rozum, ale uz teraz viem, ze nielen vchod je komunisticky, ale aj skusenosti a myslenie predavaciek, ale to je uz o inom... 🤐

elesa
24. aug 2006

Nezazila som sice obchod, kde je vstup s kocikmi zakazany, ale je mnoho obchodov, kde sa bud pre schody nedostanem, alebo su uzke vchodove dvere, alebo miesto medzi regalmi je tak minimalne, ze sa jednoducho neotocim. Ked sme malu nemali, ani som si to nevsimla, ale teraz sa nedostanem do dobrych 90% obchodov, kde by som nakupila ci na malu, alebo aj na seba. Je to priserne. Ked sa aj niekde dostanem, pomaly mam pocit, ze som "persona non grata". Pozeraju sa na mna ako z inej planety a je to velmi neprijemne. Mnoho krat sa vyhybam ja s kocikom, akoby sa mala uhnut mlada slecna, alebo stary dedusko s kosikom. Som znechutena.

sunny6
24. aug 2006

inak ja chodim nakupovat do nasho lokalneho veci ako mlieko,chleba alebo co pochybi,a tam su take male ulicky,ze sa zmestim len ja a horko tazko clovek ktory ma obchodi,ale nikdy mi nikto nic nepovedal,dokonca mi otvoria dvere,ked prechadzaju okolo mna,este sa ospravedlnia,ze zakopnu o kocik 😉
babule je mi to luto,ale musim povedat,ze teda anglicko je v tomto velmi otvorene a nase SK zaspate za opicami,dufam,ze zacnu brat zakaznika na vysiu uroven,ved nech si uvedomia ze mi ich zivime 😀

verus
24. aug 2006

myslim, ze aspon v tych obchodoch, kde je nejaka moznost zmeny a je to len otazka pristupu personalu, treba nahlas dat najavo nespokojnost... snad casom pochopia, ze prisposobit sa musia oni a ze chodit aj s kocikom JE uplne NORMALNE. Mozno si na to spomenu trebars pri najblizsej rekonstrukcii obchodu.
Mne sa doteraz nestalo, ze by som sa niekam s kocikom nevosla - je pravda, ze vacsinou chodime len do vacsich obchodov, ale aj tak.. aj pokladne v miestnom supermarkete su prisposobene tak, aby sa aspon cez niektore dostal vozickar ci mama s kocikom. Jediny problem sme mali v banke - cez dvere sme sice presli, no nezmestili sme sa do priestoru medzi dvoma bezpecnostnymi dverami, kde musite automaticky zostat chvilku zavreti, kym vam tie druhe otvoria - nuz ale tak nam tam jednoducho manualne otvorili a hotovo.

a tiez sa nam viackrat stalo, ze na maleho prisiel hlad na nakupoch - napr. v H&M - tak sme zostali v kabinke a kludne sa napapal... a nepozerali na nas nevrazivo, ale s uctou. Vcera sme prebalovali v optike na zamestnaneckych toaletach... 🙂

tiez by som sa asi tazko vratila do obchodu, kde by moje dieta niekomu prekazalo.

expertka8
autor
24. aug 2006

..verus...už som sa Ťa xcela spýtať..kde na Slovensku vyxádzajú takto v ústrety 😲 ..a v pase som zrazu zazrela..že *zahraničie* 😅

zuzu13
24. aug 2006

exp. na Slovensku???? Skôr ťa pustia so psom ako s kočíkom...smutné... 😔

expertka8
autor
24. aug 2006

...zuzu...minule som išla s kočiarom do VUB...to boli pohľady..ako keby som niekoho zabila...asi zmením banku 😝 ..vieš si predstaviť ako som sa vytrápila po týx sxodox...kým som prišla k priečinku..a *úctivo* mi dovolili zaplatiť šek... 😅

klea
28. aug 2006

Ja som tu sice prvy krat, ale chcela by som poukazat na rozdiely medzi pristupom ku zenam s kocikmi na Slovensku a v UK kedze momentalne sa tam nachadzam.V Uk sa mi este nestalo, ze by mi povedali aby som si niekde nechala kocik, alebo, ze tam s kocikom nesmiem pre malo miesta a bla,bla,bla.....!A to som velakrat vosla do naozaj maleho obchodika a skor mi pomohli ako by ma odtial poslali prec.Na Slovensku som bola teraz v lete na dovolenke, chcela som ist s kocikom do jedneho obchodu, ktory bol dostatocne velky a poloprazdny a mlade dievca pri pokladni ma upozornilo aby som kocik nechala pri vchode, ze je tam vela ludi!Na moju namietku, ze dieta mi spi a kedze ho urcite nenecham v kociku ci ho mam zobudit a dat na ruky mi kludne odpovedalo, ze bohuzial ano!Jasne, ze som jej povedala svoje a odisla prec.Bola som z toho dost nahnevana a sklamana.A to nehovorim o tom, ze kocik nestal 5 korun a mala som ho plny nakupu a silne pochybujem o tom, ze by mi ho tu sialene ochotna predavacka postrazila.

danii
28. aug 2006

tam kam ma s kocikom nepustia, nevkrocim .... 😠 ani neskor, bez neho .... ☹

laurajana
28. aug 2006

no toto ma dojima, niekedy tie predavacky neberu ohlad na nic, to maminka ma ist do obchodu vyzbrojena ako "obrneny transporter" ked bude chciet vsetky "dolezite" veci vziat so sebou, len aby jej nieco neukradli a dalsia vec, uz aj kocik akykolvek je dost velka investicia a nechat ho len tak pred predajnou priam taha oci "zlodejom" 😝

palma
28. aug 2006

34tt. 😎 vyriešim to ako danii 😝

danii
28. aug 2006

hej. lebo ked ma tam nechcu s kocikom a s babatkom, potom nechcem ja ich tovar. a v dnesnej dobe by som urcite nenechala kocik stat vonku... co je to za blbost?! nie ako kedysi, ked to bolo uplne bezne a normalne...
ale doba sa zmenila, to si musia uz konecne aj predavacky a majitelia obchodov uvedomit ... 😠

luce
28. aug 2006

kedysi, teda ked som bola mala (co je nejakych tych tridsat rokov dozadu), mama mi hovorila, ze unosy deti neboli, ale nenechavali kocik (pred obchodom) bez dozoru, lebo sa bali ciganov, ktori z kocika kradli penazenky.

luce
28. aug 2006

mne sa nestalo, ze by na s kocikom niekde nepustili, klop-klop-klop, s malou chodim po bratislave najma petrzalke uz od jedneho mesiaca vsade kam ma napadne - nakupovat, vybavovat po uradoch, do banky a pod. V banke mi pomohol otvorit dvojite dvere sam riaditel, ktory hned ako ma videl ist dnu a potom aj von, zakazdym vyskocil zo stolicky a bezal ku mne. Ale skor sa mi nepaci, ze na vela miestach nie je bezbarierovy pristup. Ked ide o malu firmu, este dobre, ale Slovak Telecom?! Malu som teperila v kociku po asi desiatich schodoch. Odniesol si to chudak predavac, ked som nanho "vystekla" ci ST je taka chudobna firma, ze tam nemozu dat dve dosky!!! Pri odchode sa uz horlivo ponukal ze mi pomoze... Alebo su tu (v Petrzalke) schody, kde na boku su sice kolajnicky pre kocar, ale skusili ste po nich vytlacit alebo vytiahnut kocar? To je asi 50 stupnovy uhol alebo co, no nie je sanca tadial prejst bez pomoci dalsieho, ale to uz mozte dvaja aj po schodoch. Ani vozickar by tadial nevysiel..., tak vlastne pre koho to urobili?!!!

dahlia23
29. aug 2006

Je pravda, že v BA je situácia s kočíkmi trošku iná. LAe tam je vlasnte všetko iné. Je to asi preto, že je silnejšia konkurencia. Každý zákazník im je dobrý, lebo vedia, že dnes sú a zajtra už byť nemusia.... Horšie je to v malých mestách, kde je jeden či dva obchody daného druhu. Tak sa tvária ako "malí bohovia". No čo, ja zo svojho nepupustím, TN je našťastie tiež dosť veľký na to, aby som si mohla vyberať, kam pôjdem a kam nie.... 🙂

samuelko
29. aug 2006

sunny6 potešila si ma aj mi čakáme bábo na október a tiež mám ztoho obavy,že kedy ísť prvýkrát von,dúfam,že aj ja budem moct po troch alebo aj týždni von,ženebude zima.

no a k téme,unás sa s kočíkom dostanete len do Hypernovy,tesca a billy do menších obchodov nieje šanca,minule som išla so švagrinou do po..drogérie ona má 1r.syna a vyhodili nás ,že možme vojst,ale bez kočíka.No tak ďakujem neprosím si! 😠

melory
20. nov 2007

vie ma vytocit ked v obchodnom dome su vytahy, ja tam stojim s kocikom, ale ludom nevadi nas aj predbehnut, aj ked pre nich su schody.

erika153
20. nov 2007

toto dokaze vytocit aj mna. narvane vytahy ludmi!!! bez kocarov, bez barli, len tak sa povozit a ja cakam kym sa vytah laskavo uvolni pre mna a moj "naklad" 😖

ena
20. nov 2007

melory, erika153; na to je asi najcastejsie pouzivany vytah v auparku, z prizemia z garazi sa na 2he potrebuju odviezt mladasi na bowling, biliard, alebo len tak posediet, vsak si nebudu nohy drat po schodoch, nie ? 🙄

rybka78
20. nov 2007

to nie je len pripad auparku. taka ikea ma tiez zakaznikov, ktori si radsej pockaju na vytah akoby presli tych par schodov...

inak ake mate skusenosti s kojenim v nakupnych centrach v Ba? moja posledna skusenost: zlate piesky - ok, sice skromne priestory, ale mozem si sadnut a v cistom prostredi nakojit a prebalit malu. avion - pri stiefelkonigu des a hroza - prebalovaci pult a mikrovlnka su na toalete pre telesne postihnutych. naozaj nemam nic proti nim ale proti umiestneniu miesta na prebalovanie na toaletu, kde to bolo poslednu sobotu aj statocne citit, bolo na mna privela. a to nie som ziadna netykavka. navyse tuto miestnost prezentuju aj ako miesto na kojenie. asi sa to da tazko, ked tam nie je ani stolicka...